> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

PROSTĚJOV : KOLÍN 89:81

vloženo: 13.04.2014           komentářů: 1

Play-off čtvrtfinále 1. zápas
12.04.2014ARIETE PROSTĚJOV - BC FARFALLINO KOLÍN 89:81
Body Prostějova: Kohout Ondřej 18, Slezák Pavel 13, Nečas Radek 12, Bohačík Jaromír 11, Marko Roman 10, Pandula Dušan 10, Švrdlík Kamil 10, Kratochvíl Jan 5, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

Body Kolína: Machač David 19, Ličartovský Štefan 18, Lewis Jeremy Matthew 13, Zuzák Stanislav 12, Sýkora Martin 7, Horák Ladislav 6, Field Richard 3, Harčár Pavel 3, Djukanovič Djukan 0, Holý Petr 0

Průběh: 22:16, 48:36, 73:63
Střelba za 3b.: 29/8:22/8
Střelba za 2b.: 47/26:40/20
TH: 15/13:23/17
Doskoky: 42:26
Chyby: 20:22
Rozhodčí: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Kapl Antonín
Komisař: Latík ZdeněkV prvním čtvrtfinálovém zápase, který se hrál před televizními kamerami, Kolín prohrál v Prostějově 89:81. Velkému favoritovi na postup do semifinále se 3 minuty před koncem přiblížil na 7 bodů. Více mu ale obhájce stříbrných medailí nedovolil. Pro kolínské hráče to bylo letošní nejlepší utkání na palubovce Prostějova.

V necelé polovině první čtvrtiny Kolíňáci přišli o svého rozehrávače Djukana Djukanoviće, který se zranil a zápas potom sledoval pouze z lavičky. Po první desetiminutovce Kolín ztrácel 6 bodů a o stejný počet bodů narostlo jeho manko i ve druhé čtvrtce.

Druhý poločas zvládli Kolínští mnohem lépe. Začátek tomu ale nenasvědčoval. Za dvě a půl minuty vedli domácí 54:36. Za dalších pět minut svítilo na tabuli skóre 71:52. Závěr čtvrtiny patřil Kolínu, který nasázel 9 bodů v řadě. Opíral se hlavně o hru Štefana Ličartovského a Davida Machače.

Poslední čtvrtina začínala za stavu 73:63. Hned v úvodu kolínští hráči nevyužili šanci snížit ztrátu, když neproměnili tři trestné hody. Domácí naopak své vedení navýšili až na 15 bodů. Kolíňáci díky šestibodové šňůře stáhli na 84:75. Tři minuty před koncem David Machač proměnil dva trestné hody a upravil na rozdíl 7 bodů. Závěr utkání si Prostějov s přehledem pohlídal a žádné drama nepřipustil.

Nejužitečnějším hráčem Kolína byl David Machač, který měl na kontě 19 bodů a 5 doskoků. Štefan Ličartovský si připsal 18 bodů, 4 doskoky a 5 asistencí. Standa Zuzák zaznamenal 12 bodů a 6 doskoků, Jeremy Lewis 13 bodů. 3 doskoky a 3 asistence.NÁZORY PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC Farfallino Kolín):
„Z naší strany to nebyl špatný výkon. Soupeře jsme přinutili, aby celých čtyřicet minut musel bojovat. V průběhu utkání musel kvůli zdravotním problémům odstoupit Djukanović a to bylo pro nás velké oslabení. Máme pouze jednoho klasického rozehrávače. Když nemůže hrát, je to pro nás problém."

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov ):
„Jsme pochopitelně spokojení s vítězstvím. Play - off se hraje na body a ten první už máme. Hlavně v prvním poločase nám do koše nespadla celá řada střel. Nebyl to úplně ideální výkon. Možná jsme byli přemotivovaní. Nakonec jsme to ale zvládli a to se počítá. V průběhu druhého poločasu jsme už vedli o dvacet bodů a i když skóre není zcela přesvědčivé, vývoj jsme kontrolovali.“

autor: BK Kolin

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.