> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

PROSTĚJOV : KOLÍN 89:81

vloženo: 13.04.2014           komentářů: 1

Play-off čtvrtfinále 1. zápas
12.04.2014ARIETE PROSTĚJOV - BC FARFALLINO KOLÍN 89:81
Body Prostějova: Kohout Ondřej 18, Slezák Pavel 13, Nečas Radek 12, Bohačík Jaromír 11, Marko Roman 10, Pandula Dušan 10, Švrdlík Kamil 10, Kratochvíl Jan 5, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

Body Kolína: Machač David 19, Ličartovský Štefan 18, Lewis Jeremy Matthew 13, Zuzák Stanislav 12, Sýkora Martin 7, Horák Ladislav 6, Field Richard 3, Harčár Pavel 3, Djukanovič Djukan 0, Holý Petr 0

Průběh: 22:16, 48:36, 73:63
Střelba za 3b.: 29/8:22/8
Střelba za 2b.: 47/26:40/20
TH: 15/13:23/17
Doskoky: 42:26
Chyby: 20:22
Rozhodčí: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Kapl Antonín
Komisař: Latík ZdeněkV prvním čtvrtfinálovém zápase, který se hrál před televizními kamerami, Kolín prohrál v Prostějově 89:81. Velkému favoritovi na postup do semifinále se 3 minuty před koncem přiblížil na 7 bodů. Více mu ale obhájce stříbrných medailí nedovolil. Pro kolínské hráče to bylo letošní nejlepší utkání na palubovce Prostějova.

V necelé polovině první čtvrtiny Kolíňáci přišli o svého rozehrávače Djukana Djukanoviće, který se zranil a zápas potom sledoval pouze z lavičky. Po první desetiminutovce Kolín ztrácel 6 bodů a o stejný počet bodů narostlo jeho manko i ve druhé čtvrtce.

Druhý poločas zvládli Kolínští mnohem lépe. Začátek tomu ale nenasvědčoval. Za dvě a půl minuty vedli domácí 54:36. Za dalších pět minut svítilo na tabuli skóre 71:52. Závěr čtvrtiny patřil Kolínu, který nasázel 9 bodů v řadě. Opíral se hlavně o hru Štefana Ličartovského a Davida Machače.

Poslední čtvrtina začínala za stavu 73:63. Hned v úvodu kolínští hráči nevyužili šanci snížit ztrátu, když neproměnili tři trestné hody. Domácí naopak své vedení navýšili až na 15 bodů. Kolíňáci díky šestibodové šňůře stáhli na 84:75. Tři minuty před koncem David Machač proměnil dva trestné hody a upravil na rozdíl 7 bodů. Závěr utkání si Prostějov s přehledem pohlídal a žádné drama nepřipustil.

Nejužitečnějším hráčem Kolína byl David Machač, který měl na kontě 19 bodů a 5 doskoků. Štefan Ličartovský si připsal 18 bodů, 4 doskoky a 5 asistencí. Standa Zuzák zaznamenal 12 bodů a 6 doskoků, Jeremy Lewis 13 bodů. 3 doskoky a 3 asistence.NÁZORY PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC Farfallino Kolín):
„Z naší strany to nebyl špatný výkon. Soupeře jsme přinutili, aby celých čtyřicet minut musel bojovat. V průběhu utkání musel kvůli zdravotním problémům odstoupit Djukanović a to bylo pro nás velké oslabení. Máme pouze jednoho klasického rozehrávače. Když nemůže hrát, je to pro nás problém."

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov ):
„Jsme pochopitelně spokojení s vítězstvím. Play - off se hraje na body a ten první už máme. Hlavně v prvním poločase nám do koše nespadla celá řada střel. Nebyl to úplně ideální výkon. Možná jsme byli přemotivovaní. Nakonec jsme to ale zvládli a to se počítá. V průběhu druhého poločasu jsme už vedli o dvacet bodů a i když skóre není zcela přesvědčivé, vývoj jsme kontrolovali.“

autor: BK Kolin

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.