> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

PROSTĚJOV : KOLÍN 89:81

vloženo: 13.04.2014           komentářů: 1

Play-off čtvrtfinále 1. zápas
12.04.2014ARIETE PROSTĚJOV - BC FARFALLINO KOLÍN 89:81
Body Prostějova: Kohout Ondřej 18, Slezák Pavel 13, Nečas Radek 12, Bohačík Jaromír 11, Marko Roman 10, Pandula Dušan 10, Švrdlík Kamil 10, Kratochvíl Jan 5, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

Body Kolína: Machač David 19, Ličartovský Štefan 18, Lewis Jeremy Matthew 13, Zuzák Stanislav 12, Sýkora Martin 7, Horák Ladislav 6, Field Richard 3, Harčár Pavel 3, Djukanovič Djukan 0, Holý Petr 0

Průběh: 22:16, 48:36, 73:63
Střelba za 3b.: 29/8:22/8
Střelba za 2b.: 47/26:40/20
TH: 15/13:23/17
Doskoky: 42:26
Chyby: 20:22
Rozhodčí: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Kapl Antonín
Komisař: Latík ZdeněkV prvním čtvrtfinálovém zápase, který se hrál před televizními kamerami, Kolín prohrál v Prostějově 89:81. Velkému favoritovi na postup do semifinále se 3 minuty před koncem přiblížil na 7 bodů. Více mu ale obhájce stříbrných medailí nedovolil. Pro kolínské hráče to bylo letošní nejlepší utkání na palubovce Prostějova.

V necelé polovině první čtvrtiny Kolíňáci přišli o svého rozehrávače Djukana Djukanoviće, který se zranil a zápas potom sledoval pouze z lavičky. Po první desetiminutovce Kolín ztrácel 6 bodů a o stejný počet bodů narostlo jeho manko i ve druhé čtvrtce.

Druhý poločas zvládli Kolínští mnohem lépe. Začátek tomu ale nenasvědčoval. Za dvě a půl minuty vedli domácí 54:36. Za dalších pět minut svítilo na tabuli skóre 71:52. Závěr čtvrtiny patřil Kolínu, který nasázel 9 bodů v řadě. Opíral se hlavně o hru Štefana Ličartovského a Davida Machače.

Poslední čtvrtina začínala za stavu 73:63. Hned v úvodu kolínští hráči nevyužili šanci snížit ztrátu, když neproměnili tři trestné hody. Domácí naopak své vedení navýšili až na 15 bodů. Kolíňáci díky šestibodové šňůře stáhli na 84:75. Tři minuty před koncem David Machač proměnil dva trestné hody a upravil na rozdíl 7 bodů. Závěr utkání si Prostějov s přehledem pohlídal a žádné drama nepřipustil.

Nejužitečnějším hráčem Kolína byl David Machač, který měl na kontě 19 bodů a 5 doskoků. Štefan Ličartovský si připsal 18 bodů, 4 doskoky a 5 asistencí. Standa Zuzák zaznamenal 12 bodů a 6 doskoků, Jeremy Lewis 13 bodů. 3 doskoky a 3 asistence.NÁZORY PO UTKÁNÍ

Predrag Benáček (trenér BC Farfallino Kolín):
„Z naší strany to nebyl špatný výkon. Soupeře jsme přinutili, aby celých čtyřicet minut musel bojovat. V průběhu utkání musel kvůli zdravotním problémům odstoupit Djukanović a to bylo pro nás velké oslabení. Máme pouze jednoho klasického rozehrávače. Když nemůže hrát, je to pro nás problém."

Zbyněk Choleva (trenér Ariete Prostějov ):
„Jsme pochopitelně spokojení s vítězstvím. Play - off se hraje na body a ten první už máme. Hlavně v prvním poločase nám do koše nespadla celá řada střel. Nebyl to úplně ideální výkon. Možná jsme byli přemotivovaní. Nakonec jsme to ale zvládli a to se počítá. V průběhu druhého poločasu jsme už vedli o dvacet bodů a i když skóre není zcela přesvědčivé, vývoj jsme kontrolovali.“

autor: BK Kolin

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.