> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní týden stážistky v Bruselu

vloženo: 14.04.2014           komentářů: 0

Studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Petra Zmeltová, která nastoupila
na stáž do bruselské kanceláře Zastoupení Olomouckého kraje počátkem února, popisuje jeden
ze svých pestrých pracovních týdnů.

Přelom března a dubna 2014 byl v Bruselu opravdu nabitý, a to jak po pracovní, tak po kulturní stránce. Během týdne proběhlo na půdě evropských institucí hned několik setkání politických představitelů z celého světa (návštěva čínského prezidenta či summit EU-Afrika), což současně znamenalo dopravní uzavírky, které čas od času bruselským obyvatelům znepříjemňují život, stejně jako páteční demonstrace odborářů v evropské čtvrti. Kromě toho bylo možné zúčastnit se hned několika kulturních akcí, vernisáží výstav, které pořádaly regiony, festivalu Jeden svět v Bruselu nebo promítání filmu Karamazovi v rámci Roku českého filmu.

Zastoupení Olomouckého kraje v tomto týdnu nezahálelo. V úterý večer se konala v prostorách Zastoupení vernisáž výstavy fotografií regionálních umělců, příprava na tuto událost byla od počátku týdne v plném proudu. V pondělí bylo třeba spustit poslední vlnu propagace vernisáže. Zároveň jsem měla za úkol registraci hostů. Hned v dopoledních hodinách jsme na Zastoupení přivítali umělce, kteří přišli nainstalovat své fotografie. Přivezli s sebou spoustu regionálních specialit, jejichž ochutnávka byla součástí vernisáže. Odpoledne navštívil kancelář proděkan Právnické fakulty Univerzity Palackého Pavel Bureš. Zajímal se o náplň mé práce, ale také o činnost sdružení OK4EU a možnosti další spolupráce.

V úterý začal můj pracovní den později, nezvykle až odpoledne. Spolu s kolegy jsme šli nakoupit část občerstvení na večerní akci a odpoledne jsme strávili přípravou nejrůznějších dobrot a jejich aranžováním. Večer se pak nesl ve slavnostním duchu. Vernisáže se zúčastnila řada významných hostů z Evropského parlamentu, Evropské komise, Stálého zastoupení ČR při EU apod. Návštěvníci obdivovali vystavené fotografie a zároveň degustovali speciality z Olomouckého kraje.

Následující den bylo třeba vše uklidit. Rozloučili jsme se také s umělci, kteří v dopoledních hodinách odjeli domů. Svá díla zde však ještě na pár týdnů nechali. Odpoledne bylo mým úkolem napsat zprávy o vernisáži, které byly uveřejněny na cizojazyčných verzích webových stránek OK4EU. Čtvrtek jsem strávila v Evropské komisi. Probíhal tam celodenní informační den o možnostech financování cestovního ruchu. V pátek dopoledne jsem se opět vydala do Evropské komise, tentokrát
na informační den programu Horizont 2020. Odpoledne jsem pak věnovala tvorbě zpráv z obou informačních dnů, a ukončila tak zajímavý týden plný nových zážitků.

Petra Zmeltová
Brusel


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.