> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní týden stážistky v Bruselu

vloženo: 14.04.2014           komentářů: 0

Studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Petra Zmeltová, která nastoupila
na stáž do bruselské kanceláře Zastoupení Olomouckého kraje počátkem února, popisuje jeden
ze svých pestrých pracovních týdnů.

Přelom března a dubna 2014 byl v Bruselu opravdu nabitý, a to jak po pracovní, tak po kulturní stránce. Během týdne proběhlo na půdě evropských institucí hned několik setkání politických představitelů z celého světa (návštěva čínského prezidenta či summit EU-Afrika), což současně znamenalo dopravní uzavírky, které čas od času bruselským obyvatelům znepříjemňují život, stejně jako páteční demonstrace odborářů v evropské čtvrti. Kromě toho bylo možné zúčastnit se hned několika kulturních akcí, vernisáží výstav, které pořádaly regiony, festivalu Jeden svět v Bruselu nebo promítání filmu Karamazovi v rámci Roku českého filmu.

Zastoupení Olomouckého kraje v tomto týdnu nezahálelo. V úterý večer se konala v prostorách Zastoupení vernisáž výstavy fotografií regionálních umělců, příprava na tuto událost byla od počátku týdne v plném proudu. V pondělí bylo třeba spustit poslední vlnu propagace vernisáže. Zároveň jsem měla za úkol registraci hostů. Hned v dopoledních hodinách jsme na Zastoupení přivítali umělce, kteří přišli nainstalovat své fotografie. Přivezli s sebou spoustu regionálních specialit, jejichž ochutnávka byla součástí vernisáže. Odpoledne navštívil kancelář proděkan Právnické fakulty Univerzity Palackého Pavel Bureš. Zajímal se o náplň mé práce, ale také o činnost sdružení OK4EU a možnosti další spolupráce.

V úterý začal můj pracovní den později, nezvykle až odpoledne. Spolu s kolegy jsme šli nakoupit část občerstvení na večerní akci a odpoledne jsme strávili přípravou nejrůznějších dobrot a jejich aranžováním. Večer se pak nesl ve slavnostním duchu. Vernisáže se zúčastnila řada významných hostů z Evropského parlamentu, Evropské komise, Stálého zastoupení ČR při EU apod. Návštěvníci obdivovali vystavené fotografie a zároveň degustovali speciality z Olomouckého kraje.

Následující den bylo třeba vše uklidit. Rozloučili jsme se také s umělci, kteří v dopoledních hodinách odjeli domů. Svá díla zde však ještě na pár týdnů nechali. Odpoledne bylo mým úkolem napsat zprávy o vernisáži, které byly uveřejněny na cizojazyčných verzích webových stránek OK4EU. Čtvrtek jsem strávila v Evropské komisi. Probíhal tam celodenní informační den o možnostech financování cestovního ruchu. V pátek dopoledne jsem se opět vydala do Evropské komise, tentokrát
na informační den programu Horizont 2020. Odpoledne jsem pak věnovala tvorbě zpráv z obou informačních dnů, a ukončila tak zajímavý týden plný nových zážitků.

Petra Zmeltová
Brusel


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.