> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní týden stážistky v Bruselu

vloženo: 14.04.2014           komentářů: 0

Studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Petra Zmeltová, která nastoupila
na stáž do bruselské kanceláře Zastoupení Olomouckého kraje počátkem února, popisuje jeden
ze svých pestrých pracovních týdnů.

Přelom března a dubna 2014 byl v Bruselu opravdu nabitý, a to jak po pracovní, tak po kulturní stránce. Během týdne proběhlo na půdě evropských institucí hned několik setkání politických představitelů z celého světa (návštěva čínského prezidenta či summit EU-Afrika), což současně znamenalo dopravní uzavírky, které čas od času bruselským obyvatelům znepříjemňují život, stejně jako páteční demonstrace odborářů v evropské čtvrti. Kromě toho bylo možné zúčastnit se hned několika kulturních akcí, vernisáží výstav, které pořádaly regiony, festivalu Jeden svět v Bruselu nebo promítání filmu Karamazovi v rámci Roku českého filmu.

Zastoupení Olomouckého kraje v tomto týdnu nezahálelo. V úterý večer se konala v prostorách Zastoupení vernisáž výstavy fotografií regionálních umělců, příprava na tuto událost byla od počátku týdne v plném proudu. V pondělí bylo třeba spustit poslední vlnu propagace vernisáže. Zároveň jsem měla za úkol registraci hostů. Hned v dopoledních hodinách jsme na Zastoupení přivítali umělce, kteří přišli nainstalovat své fotografie. Přivezli s sebou spoustu regionálních specialit, jejichž ochutnávka byla součástí vernisáže. Odpoledne navštívil kancelář proděkan Právnické fakulty Univerzity Palackého Pavel Bureš. Zajímal se o náplň mé práce, ale také o činnost sdružení OK4EU a možnosti další spolupráce.

V úterý začal můj pracovní den později, nezvykle až odpoledne. Spolu s kolegy jsme šli nakoupit část občerstvení na večerní akci a odpoledne jsme strávili přípravou nejrůznějších dobrot a jejich aranžováním. Večer se pak nesl ve slavnostním duchu. Vernisáže se zúčastnila řada významných hostů z Evropského parlamentu, Evropské komise, Stálého zastoupení ČR při EU apod. Návštěvníci obdivovali vystavené fotografie a zároveň degustovali speciality z Olomouckého kraje.

Následující den bylo třeba vše uklidit. Rozloučili jsme se také s umělci, kteří v dopoledních hodinách odjeli domů. Svá díla zde však ještě na pár týdnů nechali. Odpoledne bylo mým úkolem napsat zprávy o vernisáži, které byly uveřejněny na cizojazyčných verzích webových stránek OK4EU. Čtvrtek jsem strávila v Evropské komisi. Probíhal tam celodenní informační den o možnostech financování cestovního ruchu. V pátek dopoledne jsem se opět vydala do Evropské komise, tentokrát
na informační den programu Horizont 2020. Odpoledne jsem pak věnovala tvorbě zpráv z obou informačních dnů, a ukončila tak zajímavý týden plný nových zážitků.

Petra Zmeltová
Brusel


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.