> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní týden stážistky v Bruselu

vloženo: 14.04.2014           komentářů: 0

Studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Petra Zmeltová, která nastoupila
na stáž do bruselské kanceláře Zastoupení Olomouckého kraje počátkem února, popisuje jeden
ze svých pestrých pracovních týdnů.

Přelom března a dubna 2014 byl v Bruselu opravdu nabitý, a to jak po pracovní, tak po kulturní stránce. Během týdne proběhlo na půdě evropských institucí hned několik setkání politických představitelů z celého světa (návštěva čínského prezidenta či summit EU-Afrika), což současně znamenalo dopravní uzavírky, které čas od času bruselským obyvatelům znepříjemňují život, stejně jako páteční demonstrace odborářů v evropské čtvrti. Kromě toho bylo možné zúčastnit se hned několika kulturních akcí, vernisáží výstav, které pořádaly regiony, festivalu Jeden svět v Bruselu nebo promítání filmu Karamazovi v rámci Roku českého filmu.

Zastoupení Olomouckého kraje v tomto týdnu nezahálelo. V úterý večer se konala v prostorách Zastoupení vernisáž výstavy fotografií regionálních umělců, příprava na tuto událost byla od počátku týdne v plném proudu. V pondělí bylo třeba spustit poslední vlnu propagace vernisáže. Zároveň jsem měla za úkol registraci hostů. Hned v dopoledních hodinách jsme na Zastoupení přivítali umělce, kteří přišli nainstalovat své fotografie. Přivezli s sebou spoustu regionálních specialit, jejichž ochutnávka byla součástí vernisáže. Odpoledne navštívil kancelář proděkan Právnické fakulty Univerzity Palackého Pavel Bureš. Zajímal se o náplň mé práce, ale také o činnost sdružení OK4EU a možnosti další spolupráce.

V úterý začal můj pracovní den později, nezvykle až odpoledne. Spolu s kolegy jsme šli nakoupit část občerstvení na večerní akci a odpoledne jsme strávili přípravou nejrůznějších dobrot a jejich aranžováním. Večer se pak nesl ve slavnostním duchu. Vernisáže se zúčastnila řada významných hostů z Evropského parlamentu, Evropské komise, Stálého zastoupení ČR při EU apod. Návštěvníci obdivovali vystavené fotografie a zároveň degustovali speciality z Olomouckého kraje.

Následující den bylo třeba vše uklidit. Rozloučili jsme se také s umělci, kteří v dopoledních hodinách odjeli domů. Svá díla zde však ještě na pár týdnů nechali. Odpoledne bylo mým úkolem napsat zprávy o vernisáži, které byly uveřejněny na cizojazyčných verzích webových stránek OK4EU. Čtvrtek jsem strávila v Evropské komisi. Probíhal tam celodenní informační den o možnostech financování cestovního ruchu. V pátek dopoledne jsem se opět vydala do Evropské komise, tentokrát
na informační den programu Horizont 2020. Odpoledne jsem pak věnovala tvorbě zpráv z obou informačních dnů, a ukončila tak zajímavý týden plný nových zážitků.

Petra Zmeltová
Brusel


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.