> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní stáž v Bruselu!

vloženo: 16.04.2014           komentářů: 0

Studenti Univerzity Palackého mají možnost získat pracovní zkušenosti z evropského prostředí. Zájmové sdružení právnických osob OK4EU nabízí pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při EU.
Placená stáž začne na počátku září 2014 a bude trvat pět měsíců. V průběhu pracovního pobytu v Bruselu získá student přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají. V podzimních měsících se v Bruselu koná Týden regionů a měst (Open Days), Olomoucký kraj připravuje i prezentační aktivity a návštěvy svých členů.
„Studenti dnes získávají zkušenosti již v průběhu studia, zahraniční pracovní zkušenost je zaměstnavatelem velmi kladně hodnocena. Pracovní stáž v naší bruselské kanceláři bude pro studenty jistě dobrým základem při hledání budoucího zaměstnání,“ uvádí náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.
Členem zájmového sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii, je Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo možnost pracovních stáží v Bruselu. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti, studium na Univerzitě Palackého a motivace studenta získat mezinárodní zkušenosti. Původ studenta z Olomouckého kraje není nezbytnou podmínkou přijetí.
Petra Zmeltová, studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého, která je v Bruselu od začátku února, si průběh své stáže pochvaluje. „Stáž na Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu je skvělou příležitostí, jak se zlepšit v mnoha oblastech. Díky této stáži si mohu zlepšit organizační a komunikační dovednosti při pořádání nebo účasti na nejrůznějších akcích, kde mám také možnost setkat se s novými lidmi pocházejícími z nejrůznějších koutů světa. Navíc práce v multikulturním prostředí mi umožňuje zdokonalit si cizí jazyky,“ říká Petra.
Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis (obojí v angličtině), mohou zájemci posílat do 6. 5. 2014 přes systém Intlag. Student dostává stipendium od Univerzity Palackého a finanční příspěvek zaměstnavatele jako kapesné. Více informací včetně odborných požadavků je ke stažení na webových stránkách http://intlag.upol.cz/ a www.ok4eu.cz v aktualitách.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.