> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní stáž v Bruselu!

vloženo: 16.04.2014           komentářů: 0

Studenti Univerzity Palackého mají možnost získat pracovní zkušenosti z evropského prostředí. Zájmové sdružení právnických osob OK4EU nabízí pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při EU.
Placená stáž začne na počátku září 2014 a bude trvat pět měsíců. V průběhu pracovního pobytu v Bruselu získá student přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají. V podzimních měsících se v Bruselu koná Týden regionů a měst (Open Days), Olomoucký kraj připravuje i prezentační aktivity a návštěvy svých členů.
„Studenti dnes získávají zkušenosti již v průběhu studia, zahraniční pracovní zkušenost je zaměstnavatelem velmi kladně hodnocena. Pracovní stáž v naší bruselské kanceláři bude pro studenty jistě dobrým základem při hledání budoucího zaměstnání,“ uvádí náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.
Členem zájmového sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii, je Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo možnost pracovních stáží v Bruselu. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti, studium na Univerzitě Palackého a motivace studenta získat mezinárodní zkušenosti. Původ studenta z Olomouckého kraje není nezbytnou podmínkou přijetí.
Petra Zmeltová, studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého, která je v Bruselu od začátku února, si průběh své stáže pochvaluje. „Stáž na Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu je skvělou příležitostí, jak se zlepšit v mnoha oblastech. Díky této stáži si mohu zlepšit organizační a komunikační dovednosti při pořádání nebo účasti na nejrůznějších akcích, kde mám také možnost setkat se s novými lidmi pocházejícími z nejrůznějších koutů světa. Navíc práce v multikulturním prostředí mi umožňuje zdokonalit si cizí jazyky,“ říká Petra.
Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis (obojí v angličtině), mohou zájemci posílat do 6. 5. 2014 přes systém Intlag. Student dostává stipendium od Univerzity Palackého a finanční příspěvek zaměstnavatele jako kapesné. Více informací včetně odborných požadavků je ke stažení na webových stránkách http://intlag.upol.cz/ a www.ok4eu.cz v aktualitách.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.