> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pracovní stáž v Bruselu!

vloženo: 16.04.2014           komentářů: 0

Studenti Univerzity Palackého mají možnost získat pracovní zkušenosti z evropského prostředí. Zájmové sdružení právnických osob OK4EU nabízí pracovní stáž v bruselské kanceláři Zastoupení Olomouckého kraje při EU.
Placená stáž začne na počátku září 2014 a bude trvat pět měsíců. V průběhu pracovního pobytu v Bruselu získá student přehled o činnosti a úkolech regionálního zastoupení. Bude se pravidelně účastnit seminářů a konferencí v evropských institucích, navštěvovat jiná regionální zastoupení, zajišťovat program pro návštěvy zástupců kraje nebo pomáhat při přípravě prezentačních akcí Olomouckého kraje, které se v Bruselu konají. V podzimních měsících se v Bruselu koná Týden regionů a měst (Open Days), Olomoucký kraj připravuje i prezentační aktivity a návštěvy svých členů.
„Studenti dnes získávají zkušenosti již v průběhu studia, zahraniční pracovní zkušenost je zaměstnavatelem velmi kladně hodnocena. Pracovní stáž v naší bruselské kanceláři bude pro studenty jistě dobrým základem při hledání budoucího zaměstnání,“ uvádí náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.
Členem zájmového sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při Evropské unii, je Univerzita Palackého, a proto sdružení nabízí studentům oborů Politologie a evropská studia, Mezinárodní rozvojová studia, Žurnalistika či Právo možnost pracovních stáží v Bruselu. Předpokladem jsou dobré jazykové znalosti, studium na Univerzitě Palackého a motivace studenta získat mezinárodní zkušenosti. Původ studenta z Olomouckého kraje není nezbytnou podmínkou přijetí.
Petra Zmeltová, studentka Právnické fakulty Univerzity Palackého, která je v Bruselu od začátku února, si průběh své stáže pochvaluje. „Stáž na Zastoupení Olomouckého kraje v Bruselu je skvělou příležitostí, jak se zlepšit v mnoha oblastech. Díky této stáži si mohu zlepšit organizační a komunikační dovednosti při pořádání nebo účasti na nejrůznějších akcích, kde mám také možnost setkat se s novými lidmi pocházejícími z nejrůznějších koutů světa. Navíc práce v multikulturním prostředí mi umožňuje zdokonalit si cizí jazyky,“ říká Petra.
Přihlášku, která bude obsahovat životopis a stručný motivační dopis (obojí v angličtině), mohou zájemci posílat do 6. 5. 2014 přes systém Intlag. Student dostává stipendium od Univerzity Palackého a finanční příspěvek zaměstnavatele jako kapesné. Více informací včetně odborných požadavků je ke stažení na webových stránkách http://intlag.upol.cz/ a www.ok4eu.cz v aktualitách.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.