> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc rozkvetla, ......

vloženo: 20.04.2014           komentářů: 1

Olomouc rozkvetla, jarní Flora v novém začíná ve čtvrtek

V divotvornou zahradu plnou rostlin vznášejících se v korunách stromů se na konci dubna promění část Výstaviště Flora Olomouc. Jarní etapa největší a nejstarší české květinové výstavy Flora začíná ve čtvrtek 24. dubna.

Letošního 35. ročníku mezinárodní přehlídky květin se zúčastní 120 vystavovatelů. Těžiště výstavy Flora bude opět v hlavním pavilonu A, který loni prošel rozsáhlou rekonstrukcí. „Značka Flora je neodmyslitelně spjata s Olomoucí. S nově zrekonstruovaným výstavištěm a pavilonem A, který je jeho vlajkovou lodí, máme ambici rozvíjet tradici věhlasných květinových výstav,“ uvedl primátor Martin Major.

„Hlavní květinová expozice s názvem Divotvorná zahrada představí plovoucí květinové záhony s tisíci narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců, muškátů a netýkavek. Divotvornou zahradu navíc provoní zhruba 5000 řezaných květin, především lilií, kosatců, hledíků, růží, frézií a okrasných stromů a keřů," řekl Vojtěch Zahradník z Výstaviště Flora. Hlavní expozici připravuje spolu s olomouckými zahradníky Jarmila Pejpalová. Květinové výzdoby ke koncertům Luciana Pavarottiho na Pražském hradě či Rolling Stones na Strahově, čtyři ročníky slavného Plesu v Opeře v Praze, zasedání Mezinárodního měnového fondu, výzdoby obchodních pasáží a řada dalších realizací – takovými referencemi se může chlubit jedna z nejvýraznějších postav české aranžérské školy. „V oboru se pohybuji již od 15 let, kdy jsem nastoupila na střední zahradnickou školu,“ vzpomíná aranžérka Jarmila Pejpalová.

Zrekonstruovaný hlavní pavilon A, který se po roce oprav opět vrátil do služby, má díky modernizaci nový plášť či lepší izolační a akustické vlastnosti. Pavilon propojen se zcela novou budovou, v níž je nejen administrativní část Výstaviště, ale i další výstavní prostory. Rozsáhlé úpravy za 270 milionů korun zahrnují také vybudování příjezdové silnice a stovky parkovacích míst. V minulých letech také prošla renovací cestní síť v olomouckých parcích či Rudolfova alej v těsném sousedství výstavních pavilonů.

„Opravené parky a rekonstrukce pavilonu A jsou startem budoucích změn na výstavišti. V dalších letech plánujeme opravy dalších objektů a pavilonů v areálu, proměna čeká mimo jiné i sbírkové skleníky, rozárium či botanickou zahradu“ nastínil budoucnost primátor Martin Major.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.