> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc rozkvetla, ......

vloženo: 20.04.2014           komentářů: 1

Olomouc rozkvetla, jarní Flora v novém začíná ve čtvrtek

V divotvornou zahradu plnou rostlin vznášejících se v korunách stromů se na konci dubna promění část Výstaviště Flora Olomouc. Jarní etapa největší a nejstarší české květinové výstavy Flora začíná ve čtvrtek 24. dubna.

Letošního 35. ročníku mezinárodní přehlídky květin se zúčastní 120 vystavovatelů. Těžiště výstavy Flora bude opět v hlavním pavilonu A, který loni prošel rozsáhlou rekonstrukcí. „Značka Flora je neodmyslitelně spjata s Olomoucí. S nově zrekonstruovaným výstavištěm a pavilonem A, který je jeho vlajkovou lodí, máme ambici rozvíjet tradici věhlasných květinových výstav,“ uvedl primátor Martin Major.

„Hlavní květinová expozice s názvem Divotvorná zahrada představí plovoucí květinové záhony s tisíci narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců, muškátů a netýkavek. Divotvornou zahradu navíc provoní zhruba 5000 řezaných květin, především lilií, kosatců, hledíků, růží, frézií a okrasných stromů a keřů," řekl Vojtěch Zahradník z Výstaviště Flora. Hlavní expozici připravuje spolu s olomouckými zahradníky Jarmila Pejpalová. Květinové výzdoby ke koncertům Luciana Pavarottiho na Pražském hradě či Rolling Stones na Strahově, čtyři ročníky slavného Plesu v Opeře v Praze, zasedání Mezinárodního měnového fondu, výzdoby obchodních pasáží a řada dalších realizací – takovými referencemi se může chlubit jedna z nejvýraznějších postav české aranžérské školy. „V oboru se pohybuji již od 15 let, kdy jsem nastoupila na střední zahradnickou školu,“ vzpomíná aranžérka Jarmila Pejpalová.

Zrekonstruovaný hlavní pavilon A, který se po roce oprav opět vrátil do služby, má díky modernizaci nový plášť či lepší izolační a akustické vlastnosti. Pavilon propojen se zcela novou budovou, v níž je nejen administrativní část Výstaviště, ale i další výstavní prostory. Rozsáhlé úpravy za 270 milionů korun zahrnují také vybudování příjezdové silnice a stovky parkovacích míst. V minulých letech také prošla renovací cestní síť v olomouckých parcích či Rudolfova alej v těsném sousedství výstavních pavilonů.

„Opravené parky a rekonstrukce pavilonu A jsou startem budoucích změn na výstavišti. V dalších letech plánujeme opravy dalších objektů a pavilonů v areálu, proměna čeká mimo jiné i sbírkové skleníky, rozárium či botanickou zahradu“ nastínil budoucnost primátor Martin Major.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.