> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc rozkvetla, ......

vloženo: 20.04.2014           komentářů: 1

Olomouc rozkvetla, jarní Flora v novém začíná ve čtvrtek

V divotvornou zahradu plnou rostlin vznášejících se v korunách stromů se na konci dubna promění část Výstaviště Flora Olomouc. Jarní etapa největší a nejstarší české květinové výstavy Flora začíná ve čtvrtek 24. dubna.

Letošního 35. ročníku mezinárodní přehlídky květin se zúčastní 120 vystavovatelů. Těžiště výstavy Flora bude opět v hlavním pavilonu A, který loni prošel rozsáhlou rekonstrukcí. „Značka Flora je neodmyslitelně spjata s Olomoucí. S nově zrekonstruovaným výstavištěm a pavilonem A, který je jeho vlajkovou lodí, máme ambici rozvíjet tradici věhlasných květinových výstav,“ uvedl primátor Martin Major.

„Hlavní květinová expozice s názvem Divotvorná zahrada představí plovoucí květinové záhony s tisíci narcisů, tulipánů, hyacintů a modřenců, muškátů a netýkavek. Divotvornou zahradu navíc provoní zhruba 5000 řezaných květin, především lilií, kosatců, hledíků, růží, frézií a okrasných stromů a keřů," řekl Vojtěch Zahradník z Výstaviště Flora. Hlavní expozici připravuje spolu s olomouckými zahradníky Jarmila Pejpalová. Květinové výzdoby ke koncertům Luciana Pavarottiho na Pražském hradě či Rolling Stones na Strahově, čtyři ročníky slavného Plesu v Opeře v Praze, zasedání Mezinárodního měnového fondu, výzdoby obchodních pasáží a řada dalších realizací – takovými referencemi se může chlubit jedna z nejvýraznějších postav české aranžérské školy. „V oboru se pohybuji již od 15 let, kdy jsem nastoupila na střední zahradnickou školu,“ vzpomíná aranžérka Jarmila Pejpalová.

Zrekonstruovaný hlavní pavilon A, který se po roce oprav opět vrátil do služby, má díky modernizaci nový plášť či lepší izolační a akustické vlastnosti. Pavilon propojen se zcela novou budovou, v níž je nejen administrativní část Výstaviště, ale i další výstavní prostory. Rozsáhlé úpravy za 270 milionů korun zahrnují také vybudování příjezdové silnice a stovky parkovacích míst. V minulých letech také prošla renovací cestní síť v olomouckých parcích či Rudolfova alej v těsném sousedství výstavních pavilonů.

„Opravené parky a rekonstrukce pavilonu A jsou startem budoucích změn na výstavišti. V dalších letech plánujeme opravy dalších objektů a pavilonů v areálu, proměna čeká mimo jiné i sbírkové skleníky, rozárium či botanickou zahradu“ nastínil budoucnost primátor Martin Major.


autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.