> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Klusáci v Bravanticích u Ostravy.

vloženo: 23.04.2014           komentářů: 0Na dosah ruky jsou klusáci v Bravanticích

Klusáci a jezdci na sulkách podruhé změřili své síly v Bravanticích u Ostravy. V sobotu 19. dubna se konal další dostihový den na nově otevřeném hipodromu. Jezdci i na čtyři stovky diváků si užili skvělou atmosféru dostihů i přes vítr a občasný déšť na špičkovém prvním samostatném klusáckém závodišti v Česku.
Osmatřicet koní se zúčastnilo druhého dostihového dne, na jehož programu byly čtyři ceny a dva závody francouzských klusáků Prix du Trotteur Francais II a III. Při prvním dostihu, kterým byla Cena VOPA invest s.r.o. na 2140 metrů, zabojovalo devět koní. V cíli svedli tuhý boj, ve kterém vítězil jen o hlavu druhý nejúspěšnější český klusácký jezdec Jaromír Kotásek s tříletým hnědákem Evianem Boko ze stáje Kora Ratíškovice.
„Čekali jsme, že se nám bude dařit lépe, ale nakonec to nebylo špatné. Snad příště nám bude více přát počasí. Dráha je úžasná a dobře připravená pro dostihy. To ocení nejen jezdci, ale také diváci. Ti totiž dobře vidí na koně zblízka, což nikde jinde v Česku není. Ta bezprostřední blízkost, kdy si lidé mohou skoro sáhnout na koně, přispívá ke skvělé atmosféře. Myslím, že tento hipodrom má našlápnuto na nejmodernější závodiště u nás vůbec,“ míní Jaromír Kotásek, jehož stáj má již nyní přihlášeno šest koní na třetí dostihový den, který se bude konat v sobotu 3. května.
Kromě výtečné podívané při jednotlivých dostizích si děti užily malování na obličej a hru s balonky ve stanu rádia Orion. Nechybělo občerstvení a lidé si mohli na koně také vsadit. Tentokrát klusácká klání slovem doprovázeli hned dva komentátoři. Petr Malík zajistil základní informační servis pro neznalé publikum, a tak se diváci dozvěděli o pravidlech klusáckého sportu, diskvalifikaci, jednotlivých plemenech atd. Druhý dostihový den vrcholil Zlatým okruhem pod patronátem KR Ostrava na 1640 metrů.
„Hlavním favoritem byl osmiletý hnědák Zazazoo, který ale v oblouku za cílem zacválal, záhy ho Jaromír Kotásek srovnal, ale ztráta na čelo již byla nedosažitelná. Nejlépe si se slotou poradil devítiletý hnědák Sir Viking s jezdcem Davidem Dobrovolným, který si připsal 27. vítězství v kariéře. Pro druhý honorář doběhl domácí I Can Fly Diamant a třetí skončil Zazazoo. Jinak si myslím, že druhý dostihový den se v Bravanticích celkově vydařil. Kromě zahraničních špičkových jezdců, jako je Rakušan Dieter Marz, který má na svém kontě přes 3000 vítězství, a Němce Michaela Hönemanna s 2000 vítězstvími, se poprvé závodu zúčastnil také Ukrajinec Mykola Volf, který obsadil první místo obou francouzských dostihů, “ líčí dostihový komentátor Petr Malík.
Klusácké dostihy se na závodišti v Bravanticích konají co 14 dní vždy v sobotu od 14 hodin.
Diváci se zde mohou dopravit autem přes dálnici D1, hipodrom se totiž rozprostírá nedaleko sjezdu 342 mezi Bílovcem a Klimkovicemi. Ze Svinovských mostů zase jezdí do Bravantic pravidelná autobusová linka.

Více zde http://www.hipodrom-central.cz

autor: http://www.hipodrom-central.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.