> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Klusáci v Bravanticích u Ostravy.

vloženo: 23.04.2014           komentářů: 0Na dosah ruky jsou klusáci v Bravanticích

Klusáci a jezdci na sulkách podruhé změřili své síly v Bravanticích u Ostravy. V sobotu 19. dubna se konal další dostihový den na nově otevřeném hipodromu. Jezdci i na čtyři stovky diváků si užili skvělou atmosféru dostihů i přes vítr a občasný déšť na špičkovém prvním samostatném klusáckém závodišti v Česku.
Osmatřicet koní se zúčastnilo druhého dostihového dne, na jehož programu byly čtyři ceny a dva závody francouzských klusáků Prix du Trotteur Francais II a III. Při prvním dostihu, kterým byla Cena VOPA invest s.r.o. na 2140 metrů, zabojovalo devět koní. V cíli svedli tuhý boj, ve kterém vítězil jen o hlavu druhý nejúspěšnější český klusácký jezdec Jaromír Kotásek s tříletým hnědákem Evianem Boko ze stáje Kora Ratíškovice.
„Čekali jsme, že se nám bude dařit lépe, ale nakonec to nebylo špatné. Snad příště nám bude více přát počasí. Dráha je úžasná a dobře připravená pro dostihy. To ocení nejen jezdci, ale také diváci. Ti totiž dobře vidí na koně zblízka, což nikde jinde v Česku není. Ta bezprostřední blízkost, kdy si lidé mohou skoro sáhnout na koně, přispívá ke skvělé atmosféře. Myslím, že tento hipodrom má našlápnuto na nejmodernější závodiště u nás vůbec,“ míní Jaromír Kotásek, jehož stáj má již nyní přihlášeno šest koní na třetí dostihový den, který se bude konat v sobotu 3. května.
Kromě výtečné podívané při jednotlivých dostizích si děti užily malování na obličej a hru s balonky ve stanu rádia Orion. Nechybělo občerstvení a lidé si mohli na koně také vsadit. Tentokrát klusácká klání slovem doprovázeli hned dva komentátoři. Petr Malík zajistil základní informační servis pro neznalé publikum, a tak se diváci dozvěděli o pravidlech klusáckého sportu, diskvalifikaci, jednotlivých plemenech atd. Druhý dostihový den vrcholil Zlatým okruhem pod patronátem KR Ostrava na 1640 metrů.
„Hlavním favoritem byl osmiletý hnědák Zazazoo, který ale v oblouku za cílem zacválal, záhy ho Jaromír Kotásek srovnal, ale ztráta na čelo již byla nedosažitelná. Nejlépe si se slotou poradil devítiletý hnědák Sir Viking s jezdcem Davidem Dobrovolným, který si připsal 27. vítězství v kariéře. Pro druhý honorář doběhl domácí I Can Fly Diamant a třetí skončil Zazazoo. Jinak si myslím, že druhý dostihový den se v Bravanticích celkově vydařil. Kromě zahraničních špičkových jezdců, jako je Rakušan Dieter Marz, který má na svém kontě přes 3000 vítězství, a Němce Michaela Hönemanna s 2000 vítězstvími, se poprvé závodu zúčastnil také Ukrajinec Mykola Volf, který obsadil první místo obou francouzských dostihů, “ líčí dostihový komentátor Petr Malík.
Klusácké dostihy se na závodišti v Bravanticích konají co 14 dní vždy v sobotu od 14 hodin.
Diváci se zde mohou dopravit autem přes dálnici D1, hipodrom se totiž rozprostírá nedaleko sjezdu 342 mezi Bílovcem a Klimkovicemi. Ze Svinovských mostů zase jezdí do Bravantic pravidelná autobusová linka.

Více zde http://www.hipodrom-central.cz

autor: http://www.hipodrom-central.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.