> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Klusáci v Bravanticích u Ostravy.

vloženo: 23.04.2014           komentářů: 0Na dosah ruky jsou klusáci v Bravanticích

Klusáci a jezdci na sulkách podruhé změřili své síly v Bravanticích u Ostravy. V sobotu 19. dubna se konal další dostihový den na nově otevřeném hipodromu. Jezdci i na čtyři stovky diváků si užili skvělou atmosféru dostihů i přes vítr a občasný déšť na špičkovém prvním samostatném klusáckém závodišti v Česku.
Osmatřicet koní se zúčastnilo druhého dostihového dne, na jehož programu byly čtyři ceny a dva závody francouzských klusáků Prix du Trotteur Francais II a III. Při prvním dostihu, kterým byla Cena VOPA invest s.r.o. na 2140 metrů, zabojovalo devět koní. V cíli svedli tuhý boj, ve kterém vítězil jen o hlavu druhý nejúspěšnější český klusácký jezdec Jaromír Kotásek s tříletým hnědákem Evianem Boko ze stáje Kora Ratíškovice.
„Čekali jsme, že se nám bude dařit lépe, ale nakonec to nebylo špatné. Snad příště nám bude více přát počasí. Dráha je úžasná a dobře připravená pro dostihy. To ocení nejen jezdci, ale také diváci. Ti totiž dobře vidí na koně zblízka, což nikde jinde v Česku není. Ta bezprostřední blízkost, kdy si lidé mohou skoro sáhnout na koně, přispívá ke skvělé atmosféře. Myslím, že tento hipodrom má našlápnuto na nejmodernější závodiště u nás vůbec,“ míní Jaromír Kotásek, jehož stáj má již nyní přihlášeno šest koní na třetí dostihový den, který se bude konat v sobotu 3. května.
Kromě výtečné podívané při jednotlivých dostizích si děti užily malování na obličej a hru s balonky ve stanu rádia Orion. Nechybělo občerstvení a lidé si mohli na koně také vsadit. Tentokrát klusácká klání slovem doprovázeli hned dva komentátoři. Petr Malík zajistil základní informační servis pro neznalé publikum, a tak se diváci dozvěděli o pravidlech klusáckého sportu, diskvalifikaci, jednotlivých plemenech atd. Druhý dostihový den vrcholil Zlatým okruhem pod patronátem KR Ostrava na 1640 metrů.
„Hlavním favoritem byl osmiletý hnědák Zazazoo, který ale v oblouku za cílem zacválal, záhy ho Jaromír Kotásek srovnal, ale ztráta na čelo již byla nedosažitelná. Nejlépe si se slotou poradil devítiletý hnědák Sir Viking s jezdcem Davidem Dobrovolným, který si připsal 27. vítězství v kariéře. Pro druhý honorář doběhl domácí I Can Fly Diamant a třetí skončil Zazazoo. Jinak si myslím, že druhý dostihový den se v Bravanticích celkově vydařil. Kromě zahraničních špičkových jezdců, jako je Rakušan Dieter Marz, který má na svém kontě přes 3000 vítězství, a Němce Michaela Hönemanna s 2000 vítězstvími, se poprvé závodu zúčastnil také Ukrajinec Mykola Volf, který obsadil první místo obou francouzských dostihů, “ líčí dostihový komentátor Petr Malík.
Klusácké dostihy se na závodišti v Bravanticích konají co 14 dní vždy v sobotu od 14 hodin.
Diváci se zde mohou dopravit autem přes dálnici D1, hipodrom se totiž rozprostírá nedaleko sjezdu 342 mezi Bílovcem a Klimkovicemi. Ze Svinovských mostů zase jezdí do Bravantic pravidelná autobusová linka.

Více zde http://www.hipodrom-central.cz

autor: http://www.hipodrom-central.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.