> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Štěstí i slzy.

vloženo: 27.04.2014           komentářů: 0


Štěstí i slzy. Taková byla letošní baráž o první ligu

Baráž o první ligu. Minisoutěž pěti celků, tří ze druhé ligy a dvou z té první nabídl napínavou podívanou. Během ní se několikrát ukázalo, že prvoligová příslušnost v baráži nemusí vůbec nic znamenat. Podobně jako v klání o extraligu také v tom prvoligovém jeden odpadaly týmy postupně. A stejně tak nebylo až do posledního zápasu jisté, kdo se bude v příští sezóně prohánět po prvoligových kolbištích. Výsledek už známe a prostějovské hráče i fanoušky nemálo potěšil, když svůj tým po šesti letech dotáhli do druhé nejvyšší soutěže. Jak ale baráž skončila pro zbylé účastníky?

včera | Michal Sobecký
HC Most

Severočeské hornické město se už několik let drží v první lize hlavně silou vůle. Poslední místo tak nebylo pro hokejisty z Mostu ničím neobvyklým. Podobně jako v minulých letech však prvoligovou příslušnost dokázali udržet. V baráži si počínali jistě, zaváhání přišlo jen výjimečně. Mostečané navíc dali zapomenout na to, že jejich odstup od dalších soupeřů byl v první lize hodně hrozivý a to i díky nejméně produktivnímu útoku. Jestřábi s Mostem odehráli dva zcela rozdílné zápasy. Nejdříve přivítali hokejisty z hornického města na vlastním ledě, kde dokázali ve vyrovnaném zápase soupeře přetlačit. Druhý souboj pak přišel ve chvíli, kdy se už o nic nehrálo. Jestřábi už měli první ligu jistou a Most potřeboval jenom drobné popostrčení. Toho nakonec Severočeši docílili, Prostějov porazili 7:2 a už potřetí v řadě dokázali udržet 1. ligu.
HC Baník Sokolov

Ani dlouhé série výher v základní části druhé ligy Sokolov o soutěž výš nepopostrčily. Vítěz západní skupiny prošel suverénně jak základní část, tak play-off, ve kterém navíc neztratil jediný zápas. O to větší zklamání musí sokolovští hokejisté zažívat po tom, co si na rozdíl od nedalekého Mostu první ligu nezahrají. Baráž přitom neměli Sokolovští vůbec rozehranou špatně. Až do poslední chvíle navíc měli poslední ligu nadohled. Jenže to by musel v závěrečném kole skolit Prostějov Mostecký klub. A to se nestalo. Baník tak skončil o pouhý bod na třetím místě barážové tabulky. A přestože třetí příčka obvykle znamená bronz a radost, v tomhle případě to vůbec neplatí. Po posledním zápase baráže, který sehrál právě Sokolov na ledě Berouna, pohasly před dvěma stovkami diváků prvoligové ambice. Uvidíme, na jak dlouho.
SC Kolín

Ještě o jednu pozici níže se po osmi odehraných zápasech nacházejí kolínští Kozlové. Ti byli na rozdíl od Sokolova spíše barážovým překvapením. Do přímého souboje o první ligu se totiž dostali přes druhý celek západní skupiny, Tábor. A přestože konečná ztráta na postup činí hned 7 bodů, Kozlové si rozhodně ostudu neuřízli. Kolín dokázal svést vyrovnané bitvy se Sokolovem, ale také dvakrát porazit Jestřáby (jedno z těchto utkání však bylo kontumováno v neprospěch Středočechů). Ale marná sláva, mužstvo poztrácelo hned v úvodu hodně bodů a ztrátu už nedohnalo. Nepodařilo se to ani přes velkou snahu a velmi solidní útok, kde úřadovali zejména David Šafránek a Petr Morkes. Oba dva se dostali mezi pětici nejproduktivnějších hráčů baráže. Celek ze středočeského okresního města se však do první ligy nepodívá a překvapivě úspěšnou cestu sezónou ještě méně čekaným postupem nezavrší.

Jestliže v Sokolově či v Kolíně mohl po závěrečné siréně baráže zavládnout smutek, zdaleka pořád nebyl takový, jako v Berouně. Tradiční mekka prvoligového hokeje, za který tuto i minulou sezónu nastupovali i kladenští gólmani Chábera a Cikánek totiž po jednadvaceti letech sestupuje do druhé ligy. Vývoj na čas poslední prvoligové sezóny připomínal trochu druhou sezónu brněnské Komety po návratu do extraligy v roce 2009. Zprvu skvělé výsledky a umístění na samotné špičce tabulky jakoby hráče uchlácholilo.
HC Berounští Medvědi
Následovaly totiž děsivé šňůry porážek, které z železnou pravidelností srážely tým níž a níž. Prvním krokem byl postupný pád na dno tabulky, dalším pak hodně nepovedené play-out. Avšak v baráži následovala přímo hokejová tragédie. Hodně prořídlé mužstvo přišlo o několik hráčů, kteří toho v základní části neodehráli tolik, aby mohli nastoupit. Navíc se navršily také zdravotní neduhy, které tým srazily ještě o trochu hloub. Velmi omlazené a vesměs nezkušené mužstvo však dostalo poslední ránu z milosti v brankovišti. Z týmu se totiž z ničeho nic vytratil brankář Šimboch a veškerá práce tak zůstala na jediném zbylém gólmanovi, Tomáši Mastíkovi. Aby toho však nebylo dost, Mastík se v půlce předposledního utkání svého týmu zranil a zastoupit ho tak po zbytek barážové katastrofy nahradili hráči do pole. 23.4. tak z prvoligové mapy zmizel tradiční účastník, který od založení samostatné české druhé nejvyšší soutěže nevynechal jediný ročník.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.