> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Štěstí i slzy.

vloženo: 27.04.2014           komentářů: 0


Štěstí i slzy. Taková byla letošní baráž o první ligu

Baráž o první ligu. Minisoutěž pěti celků, tří ze druhé ligy a dvou z té první nabídl napínavou podívanou. Během ní se několikrát ukázalo, že prvoligová příslušnost v baráži nemusí vůbec nic znamenat. Podobně jako v klání o extraligu také v tom prvoligovém jeden odpadaly týmy postupně. A stejně tak nebylo až do posledního zápasu jisté, kdo se bude v příští sezóně prohánět po prvoligových kolbištích. Výsledek už známe a prostějovské hráče i fanoušky nemálo potěšil, když svůj tým po šesti letech dotáhli do druhé nejvyšší soutěže. Jak ale baráž skončila pro zbylé účastníky?

včera | Michal Sobecký
HC Most

Severočeské hornické město se už několik let drží v první lize hlavně silou vůle. Poslední místo tak nebylo pro hokejisty z Mostu ničím neobvyklým. Podobně jako v minulých letech však prvoligovou příslušnost dokázali udržet. V baráži si počínali jistě, zaváhání přišlo jen výjimečně. Mostečané navíc dali zapomenout na to, že jejich odstup od dalších soupeřů byl v první lize hodně hrozivý a to i díky nejméně produktivnímu útoku. Jestřábi s Mostem odehráli dva zcela rozdílné zápasy. Nejdříve přivítali hokejisty z hornického města na vlastním ledě, kde dokázali ve vyrovnaném zápase soupeře přetlačit. Druhý souboj pak přišel ve chvíli, kdy se už o nic nehrálo. Jestřábi už měli první ligu jistou a Most potřeboval jenom drobné popostrčení. Toho nakonec Severočeši docílili, Prostějov porazili 7:2 a už potřetí v řadě dokázali udržet 1. ligu.
HC Baník Sokolov

Ani dlouhé série výher v základní části druhé ligy Sokolov o soutěž výš nepopostrčily. Vítěz západní skupiny prošel suverénně jak základní část, tak play-off, ve kterém navíc neztratil jediný zápas. O to větší zklamání musí sokolovští hokejisté zažívat po tom, co si na rozdíl od nedalekého Mostu první ligu nezahrají. Baráž přitom neměli Sokolovští vůbec rozehranou špatně. Až do poslední chvíle navíc měli poslední ligu nadohled. Jenže to by musel v závěrečném kole skolit Prostějov Mostecký klub. A to se nestalo. Baník tak skončil o pouhý bod na třetím místě barážové tabulky. A přestože třetí příčka obvykle znamená bronz a radost, v tomhle případě to vůbec neplatí. Po posledním zápase baráže, který sehrál právě Sokolov na ledě Berouna, pohasly před dvěma stovkami diváků prvoligové ambice. Uvidíme, na jak dlouho.
SC Kolín

Ještě o jednu pozici níže se po osmi odehraných zápasech nacházejí kolínští Kozlové. Ti byli na rozdíl od Sokolova spíše barážovým překvapením. Do přímého souboje o první ligu se totiž dostali přes druhý celek západní skupiny, Tábor. A přestože konečná ztráta na postup činí hned 7 bodů, Kozlové si rozhodně ostudu neuřízli. Kolín dokázal svést vyrovnané bitvy se Sokolovem, ale také dvakrát porazit Jestřáby (jedno z těchto utkání však bylo kontumováno v neprospěch Středočechů). Ale marná sláva, mužstvo poztrácelo hned v úvodu hodně bodů a ztrátu už nedohnalo. Nepodařilo se to ani přes velkou snahu a velmi solidní útok, kde úřadovali zejména David Šafránek a Petr Morkes. Oba dva se dostali mezi pětici nejproduktivnějších hráčů baráže. Celek ze středočeského okresního města se však do první ligy nepodívá a překvapivě úspěšnou cestu sezónou ještě méně čekaným postupem nezavrší.

Jestliže v Sokolově či v Kolíně mohl po závěrečné siréně baráže zavládnout smutek, zdaleka pořád nebyl takový, jako v Berouně. Tradiční mekka prvoligového hokeje, za který tuto i minulou sezónu nastupovali i kladenští gólmani Chábera a Cikánek totiž po jednadvaceti letech sestupuje do druhé ligy. Vývoj na čas poslední prvoligové sezóny připomínal trochu druhou sezónu brněnské Komety po návratu do extraligy v roce 2009. Zprvu skvělé výsledky a umístění na samotné špičce tabulky jakoby hráče uchlácholilo.
HC Berounští Medvědi
Následovaly totiž děsivé šňůry porážek, které z železnou pravidelností srážely tým níž a níž. Prvním krokem byl postupný pád na dno tabulky, dalším pak hodně nepovedené play-out. Avšak v baráži následovala přímo hokejová tragédie. Hodně prořídlé mužstvo přišlo o několik hráčů, kteří toho v základní části neodehráli tolik, aby mohli nastoupit. Navíc se navršily také zdravotní neduhy, které tým srazily ještě o trochu hloub. Velmi omlazené a vesměs nezkušené mužstvo však dostalo poslední ránu z milosti v brankovišti. Z týmu se totiž z ničeho nic vytratil brankář Šimboch a veškerá práce tak zůstala na jediném zbylém gólmanovi, Tomáši Mastíkovi. Aby toho však nebylo dost, Mastík se v půlce předposledního utkání svého týmu zranil a zastoupit ho tak po zbytek barážové katastrofy nahradili hráči do pole. 23.4. tak z prvoligové mapy zmizel tradiční účastník, který od založení samostatné české druhé nejvyšší soutěže nevynechal jediný ročník.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.