> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Štěstí i slzy.

vloženo: 27.04.2014           komentářů: 0


Štěstí i slzy. Taková byla letošní baráž o první ligu

Baráž o první ligu. Minisoutěž pěti celků, tří ze druhé ligy a dvou z té první nabídl napínavou podívanou. Během ní se několikrát ukázalo, že prvoligová příslušnost v baráži nemusí vůbec nic znamenat. Podobně jako v klání o extraligu také v tom prvoligovém jeden odpadaly týmy postupně. A stejně tak nebylo až do posledního zápasu jisté, kdo se bude v příští sezóně prohánět po prvoligových kolbištích. Výsledek už známe a prostějovské hráče i fanoušky nemálo potěšil, když svůj tým po šesti letech dotáhli do druhé nejvyšší soutěže. Jak ale baráž skončila pro zbylé účastníky?

včera | Michal Sobecký
HC Most

Severočeské hornické město se už několik let drží v první lize hlavně silou vůle. Poslední místo tak nebylo pro hokejisty z Mostu ničím neobvyklým. Podobně jako v minulých letech však prvoligovou příslušnost dokázali udržet. V baráži si počínali jistě, zaváhání přišlo jen výjimečně. Mostečané navíc dali zapomenout na to, že jejich odstup od dalších soupeřů byl v první lize hodně hrozivý a to i díky nejméně produktivnímu útoku. Jestřábi s Mostem odehráli dva zcela rozdílné zápasy. Nejdříve přivítali hokejisty z hornického města na vlastním ledě, kde dokázali ve vyrovnaném zápase soupeře přetlačit. Druhý souboj pak přišel ve chvíli, kdy se už o nic nehrálo. Jestřábi už měli první ligu jistou a Most potřeboval jenom drobné popostrčení. Toho nakonec Severočeši docílili, Prostějov porazili 7:2 a už potřetí v řadě dokázali udržet 1. ligu.
HC Baník Sokolov

Ani dlouhé série výher v základní části druhé ligy Sokolov o soutěž výš nepopostrčily. Vítěz západní skupiny prošel suverénně jak základní část, tak play-off, ve kterém navíc neztratil jediný zápas. O to větší zklamání musí sokolovští hokejisté zažívat po tom, co si na rozdíl od nedalekého Mostu první ligu nezahrají. Baráž přitom neměli Sokolovští vůbec rozehranou špatně. Až do poslední chvíle navíc měli poslední ligu nadohled. Jenže to by musel v závěrečném kole skolit Prostějov Mostecký klub. A to se nestalo. Baník tak skončil o pouhý bod na třetím místě barážové tabulky. A přestože třetí příčka obvykle znamená bronz a radost, v tomhle případě to vůbec neplatí. Po posledním zápase baráže, který sehrál právě Sokolov na ledě Berouna, pohasly před dvěma stovkami diváků prvoligové ambice. Uvidíme, na jak dlouho.
SC Kolín

Ještě o jednu pozici níže se po osmi odehraných zápasech nacházejí kolínští Kozlové. Ti byli na rozdíl od Sokolova spíše barážovým překvapením. Do přímého souboje o první ligu se totiž dostali přes druhý celek západní skupiny, Tábor. A přestože konečná ztráta na postup činí hned 7 bodů, Kozlové si rozhodně ostudu neuřízli. Kolín dokázal svést vyrovnané bitvy se Sokolovem, ale také dvakrát porazit Jestřáby (jedno z těchto utkání však bylo kontumováno v neprospěch Středočechů). Ale marná sláva, mužstvo poztrácelo hned v úvodu hodně bodů a ztrátu už nedohnalo. Nepodařilo se to ani přes velkou snahu a velmi solidní útok, kde úřadovali zejména David Šafránek a Petr Morkes. Oba dva se dostali mezi pětici nejproduktivnějších hráčů baráže. Celek ze středočeského okresního města se však do první ligy nepodívá a překvapivě úspěšnou cestu sezónou ještě méně čekaným postupem nezavrší.

Jestliže v Sokolově či v Kolíně mohl po závěrečné siréně baráže zavládnout smutek, zdaleka pořád nebyl takový, jako v Berouně. Tradiční mekka prvoligového hokeje, za který tuto i minulou sezónu nastupovali i kladenští gólmani Chábera a Cikánek totiž po jednadvaceti letech sestupuje do druhé ligy. Vývoj na čas poslední prvoligové sezóny připomínal trochu druhou sezónu brněnské Komety po návratu do extraligy v roce 2009. Zprvu skvělé výsledky a umístění na samotné špičce tabulky jakoby hráče uchlácholilo.
HC Berounští Medvědi
Následovaly totiž děsivé šňůry porážek, které z železnou pravidelností srážely tým níž a níž. Prvním krokem byl postupný pád na dno tabulky, dalším pak hodně nepovedené play-out. Avšak v baráži následovala přímo hokejová tragédie. Hodně prořídlé mužstvo přišlo o několik hráčů, kteří toho v základní části neodehráli tolik, aby mohli nastoupit. Navíc se navršily také zdravotní neduhy, které tým srazily ještě o trochu hloub. Velmi omlazené a vesměs nezkušené mužstvo však dostalo poslední ránu z milosti v brankovišti. Z týmu se totiž z ničeho nic vytratil brankář Šimboch a veškerá práce tak zůstala na jediném zbylém gólmanovi, Tomáši Mastíkovi. Aby toho však nebylo dost, Mastík se v půlce předposledního utkání svého týmu zranil a zastoupit ho tak po zbytek barážové katastrofy nahradili hráči do pole. 23.4. tak z prvoligové mapy zmizel tradiční účastník, který od založení samostatné české druhé nejvyšší soutěže nevynechal jediný ročník.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.