Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

MSFL - 23. kolo

vloženo: 28.04.2014           komentářů: 0

Muži: 1. SK Prostějov - FK Slavia Orlová 3:0

Svěřence trenéra Františka Jury čeká tzv. "anglický" týden, kdy vzhledem k tradičně odloženému prvnímu jarnímu kolu odehraje tři zápasy během osmi dnů. Na jeho počátku máme důvod k optimismu. Po otočení vývoje zápasu se Zábřehem nenechali "modří" proti Orlové nic na náhodě. V tabulce jsme se posunuli na třetí místo před svého středečního soupeře ? Třebíč, která překvapivě prohrála doma s posledním Žďárem 0:1.

Vzhledem k nabitému programu chce trenér Jura rozložit zátěž co možná rovnoměrně, proto na levého beka zařadil Ruse, ve středu zálohy zastoupil distancovaného Mazoucha Soušek a na hrotu tentokrát operovala dvojice Krč-Machálek.

Už v 5. min. našel svou neopakovatelnou „uličkou“ Zelenka Pančocháře, obrana hostí v čele s gólmanem Pacanovským ale nebezpečí zažehnala. Ne nadlouho. O šest minut později rozehrával Zelenka nepřímý volný kop, který našel ve vápně Krče a ten poslal s přispěním hostujícího Kopela Prostějov do vedení. A do třetice Zelenka, který byl dnes při chuti – příkladným aktivním napadáním prohnal brankáře Pacanovského tak, že ten měl ještě asi hodnou chvíli vysokou tepovou frekvenci.

Hosté o sobě dali vědět po dvaceti minutách hry, když po nedorozumění v domácí obraně pálil z hranice velkého vápna Vybíral, Bureš ale jeho pokus bez probémů zlikvidoval. O dvě minuty později zaujala diváky ještě dalekonosná Pavlíkova střela, druhá část prvního poločasu byla na brankové příležitosti poměrně chudá, naši ale hráli svoji hru a slávistům myšlenky na srovnání skóre nedopřávali.

Orlová začala druhou půli aktivně a vypracovala si sérii rohových kopů, s nimiž ovšem domácí obrana neměla vážnější starosti. V 57. min. dostal pěknou přihrávku za obranu Krč, ke střele se ale dostal už z poměrně ostrého úhlu a Pacanovský vykopl jeho pokus na roh. Ten rozehrával zprava Fládr, přetažený centr vrátil hlavou před bránu Hloch a Machálek balón uklidil na správné místo – za Pacanovského záda. O tři minuty později si Fládr roh zopakoval, tentokrát si na čechraný balón naběhl nikým nekrytý Rus a nekompromisní hlavičkou zaznamenal svůj první třetiligový gól!

O chvíli později ještě rozjásaným divákům mírně zatrnulo, když střídající Tomáš trefil břevno Burešovy branky. V 68. min. tentýž hráč opět prověřoval Burešovu pozornost, ten jeho střelu vyboxoval. V 72. min. střídající Jirouš potáhl balón po pravé straně, jeho centr zpracoval Machálek pro zcela osamoceného Fládra, ten však nebyl dostatečně pohotový a jeho pokus stačil Pacanovský vykrýt. Třináct minut před koncem se ještě zjevil před Burešem v dobré příležitosti Puškáč po Míšancem rozehraném volném kopu, o deset minut později měl naopak příležitost ke zvýraznění výsledku Jirouš, kterého našel „moravskou“ uličkou Šteigl, střela z úhlu si ovšem do sítě cestu nenašla.

Hlasy po utkání

Zápas tentokrát komentoval asistent Roman Popelka. „Orlová nás ničím nepřekvapila, věděli jsme, že soupeř bude nebezpečný v osobních soubojích a ve standardních situacích, protože na to má typově hráče. O to víc nás těší, že jsme se právě ze standardních situací dnes dokázali prosadit my. Měli jsme šance i ze hry, ty ale zůstaly nevyužity a pomohli jsme si těmi standardkami, tři proměněné v jednom zápase je velmi dobrý počinek,“ zdůraznil klíč k dnešnímu úspěchu. „Důležité bylo, že jsme nepřipustili drama a nemuseli otáčet skóre. Po gólu jsme se tolik nezatáhli, soupeř nás nakopávanými míči trochu přitlačil, ale dokázali jsme tomu čelit. Druhý poločas jsme odehráli velmi zodpovědně. Doma získaných šest bodů nám dává trochu klidu do další práce, díky nim jsme odskočili od středních pasáží tabulky a klukům jsou odměnou za poctivě odmakané zápasy,“ pochválil závěrem sympatický výkon, kterým kluci snad potěšili věrné fanoušky.

Trenér Orlové Pavel Poledník se příliš nesnažil skrývat výraz jako po kyselém citrónu. „Byl to zatím náš nejslabší výkon v jarní části sezóny,“ konstatoval věcně. „Možná jsme takovouto facku potřebovali a záleží na tom, jak rychle se dáme do pořádku. Nemyslím si, že domácí hráli až tak výborně, ale my hráli špatně, koledovali jsme si o branku, kterou jsme záhy dostali, i další dvě padly ze standardních situací. Prvních deset minut druhého poločasu jsme začali hrát jinak, byli jsme lepší, důraznější. Když to vypadalo, že bychom ještě mohli se zápasem něco udělat, dostali jsme gól po rohovém kopu a bylo po zápase,“ krčil rameny zklamaný kouč hostí.

Nemohli jsme samozřejmě minout ani šťastného střelce Aleše Ruse. „Dnes jsem si ten zápas užil určitě víc, než proti Zlínu, neztěžoval mi ho věčně okopávající protihráč. Jsem rád, že jsem konečně pořádně nasál atmosféru třetiligového utkání, oproti divizi je vše rychlejší a člověk musí být pořád ve střehu. Se Zdenou Fládrem jsme si dobře rozuměli, kdo by nebyl rád za ten gól,“ připomněl Aleš spolupráci v týmu staršího dorostu v předešlé sezóně.

1. SK Prostějov – FK Slavia Orlová-Lutyně 3:0 (1:0)
Branky: 11. Krč, 57. Machálek, 60. Rus
Rozhodčí: Julínek – Černý, Hanáková; ŽK: 76. Krejčíř, 82. Pavlík – 25. Kašša, 36. Kaizar, 65. Urban. Diváků: 310.

Sestavy:
1. SK Prostějov: Bureš – Rus (90. M. Hloch), P. Hloch, Pavlík, Pančochář – Fládr, Soušek (66. Krejčíř), Zelenka (79. Petržela), Hirsch – Krč (63. Jirouš), Machálek (84. Šteigl). Trenér: František Jura
FK Slavia Orlová-Lutyně: Pacanovský – Janso, Skoupý (69. Míšanec), Kaizar, Vlk – Kašša, Vybíral, Puškáč, Sporysz (69. Klimas) – Kopel (26. Tomáš), Urban (73. Golej). Trenér: Pavel Poledník

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.