> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Jasné vítězství nad Pardubicemi

vloženo: 01.05.2014           komentářů: 0

Jasné vítězství nad Pardubicemi a Orli se ujímají vedení v sérii 1:0

Ariete Prostějov vstoupilo do semifinálové série nejlépe jak mohlo, když úvodní duel jednoznačně ovládlo od první minuty a dobrou obranou společně se střeleckou impotencí soupeře nedalo Pardubicím nejmenší šanci na zisk bodu na Hané. Orli jednoznačné vedení získali již v první periodě, ve které vedli o šestnáct bodů a když soupeř za celou první polovinu zaznamenal pouhých dvanáct bodů, my už jsme se mohli radovat z téměř čtyřiceti – 39:12. Dílo pardubické zkázy jsme završili ve třetí periodě, ve které jsme ještě o pět bodů naše vedení navýšili a drtivý rozdíl 57:25 na začátku poslední periody znamenal naše vítězství. Orli tak zvítězili jasným dvaadvacetibodovým náskokem 71:49 a v sérii tak vedou 1:0.

Po více jak týdenní zápasové pauze zahájili dnes naši borci semifinálovou sérii proti celku BK JIP Pardubice, který poměrně hladce postoupil přes Ústí nad Labem vítězstvím 3:0 na zápasy. Diváci v hale a u televizních obrazovek možná očekávali vyrovnaný a dramatický zápas, ale tomu učinilo jasnou přítrž družstvo domácích, které využilo hostující střelecké impotence z vnějšího prostoru a výborně zatěsňovalo podkošový prostor. Východočeský celek se tak v ofenzívě velmi trápil a i když jsme v první polovině nezaznamenali nějaký extrémní střelecký úspěch i tak jsme si bez větších problémů připsali vítězství v první periodě 23:7 a ve druhé 16:5. Celkově jsme tak soupeři povolili jen dvanáct bodů za poločas, což stačilo na pohodlné vedení po dvaceti minutách 39:12.
V dobrém obranném výkonu pokračovali prostějovští Orli i ve třetí periodě, ve které se jim podařilo udržet soupeře na dostatečné bodové vzdálenosti a naopak náš náskok ještě mírně „nafouknout“. Střelecký příspěvek pardubických Američanů Nelsona-Muirheada-Sanderse činil pouhých třináct bodů, přičemž střelbu měli 25/5. Naše vedení tak před poslední periodou činilo více než třicet bodů 57:25 a v poslední části už nebylo opravdu o co hrát. Hosté si sice mírně zlepšili svoji střeleckou úspěšnost a stáhli hrozivý deficit, ale náš zisk prvního vítězství nemohli ohrozit. Konečným stavem 71:49 se tak ujímáme vedení v sérii 1:0 a můžeme se začít koncentrovat na páteční zápas, který se odehraje v Pardubicích.

Ariete Prostějov-BK JIP Pardubice 71:49 (23:7 39:12 57:25)

Ariete Prostějov: Švrdlík Kamil 18, Slezák Pavel 15, Pandula Dušan 10, Marko Roman 8, Kohout Ondřej 7, Bohačík Jaromír 6, Kratochvíl Jan 3, Nečas Radek 2, Prášil Jaroslav 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0
BK JIP Pardubice: Bohačík Petr 12, Nelson Travis 9, Čarnecký Michal 6, Příhonský Josef 6, Půlpán Viktor 4, Kotas Lukáš 3, Muirhead Corey 2, Peterka Martin 2, Pospíšil Zbyněk 2, Sanders Levell 2, Faifr Samuel 1, Šoula Jiří 0
STŘELBA 3B.: 25/4:11/4
STŘELBA 2B.: 43/27:46/15
TH: 5/5:11/7
Doskoky: 40:28
CHYBY: 17:16
ROZHODČÍ: Vyklický Robert(---), Matějek Ivor(---), Kurz Vlastimil(---)
KOMISAŘ: Cígler Vilém

Dušan Bohunický (BK JIP Pardubice):
Gratuluji Prostějovu k vítězství. Mně se to utkání hodnotí těžko, protože podobný zápas jsme absolvovali v poháru. Do stavu 4:4 bylo vše v pořádku, pak přišla lavina, kdy my jsme byli ve všem pozdě. Byli jsme pozdě v jakékoliv rotaci, nefungovala obrana, v útoku jsme narazili na agresivitu Prostějova. Určité změny přinesla změna sestavy, kdy jsme tam dostali mladé hráče a ten styl hry nebyl tak profesorský. Kluci začali jezdit a situace řešili jednoduše. Druhý poločas začal podobně jako první, nic jsme nestíhali a Prostějov se prosazoval. V závěru hrála nižší sestava s jedním pivotem, to přineslo částečně úspěch. Celkové hodnocení bude až na konci série.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):
Děkuji za gratulaci, mně se utkání hodnotí přesně opačně. Jsem rád za první vítězství, které bylo za přispění agresivní obrany, rychlé hry a celkově doma hrajeme dobře. Teď jde o to udržet tu koncentraci do dalšího utkání. Pardubice jsou skvělý tým, dnes jim opory nezahrály, ale my se musíme soustředit na další utkání. Klíčová byla obrana, která pracovala precizně, důkazem je to, že jsme udrželi v poločase Pardubice na 12 bodech, což je úžasné číslo.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.