> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Jasné vítězství nad Pardubicemi

vloženo: 01.05.2014           komentářů: 0

Jasné vítězství nad Pardubicemi a Orli se ujímají vedení v sérii 1:0

Ariete Prostějov vstoupilo do semifinálové série nejlépe jak mohlo, když úvodní duel jednoznačně ovládlo od první minuty a dobrou obranou společně se střeleckou impotencí soupeře nedalo Pardubicím nejmenší šanci na zisk bodu na Hané. Orli jednoznačné vedení získali již v první periodě, ve které vedli o šestnáct bodů a když soupeř za celou první polovinu zaznamenal pouhých dvanáct bodů, my už jsme se mohli radovat z téměř čtyřiceti – 39:12. Dílo pardubické zkázy jsme završili ve třetí periodě, ve které jsme ještě o pět bodů naše vedení navýšili a drtivý rozdíl 57:25 na začátku poslední periody znamenal naše vítězství. Orli tak zvítězili jasným dvaadvacetibodovým náskokem 71:49 a v sérii tak vedou 1:0.

Po více jak týdenní zápasové pauze zahájili dnes naši borci semifinálovou sérii proti celku BK JIP Pardubice, který poměrně hladce postoupil přes Ústí nad Labem vítězstvím 3:0 na zápasy. Diváci v hale a u televizních obrazovek možná očekávali vyrovnaný a dramatický zápas, ale tomu učinilo jasnou přítrž družstvo domácích, které využilo hostující střelecké impotence z vnějšího prostoru a výborně zatěsňovalo podkošový prostor. Východočeský celek se tak v ofenzívě velmi trápil a i když jsme v první polovině nezaznamenali nějaký extrémní střelecký úspěch i tak jsme si bez větších problémů připsali vítězství v první periodě 23:7 a ve druhé 16:5. Celkově jsme tak soupeři povolili jen dvanáct bodů za poločas, což stačilo na pohodlné vedení po dvaceti minutách 39:12.
V dobrém obranném výkonu pokračovali prostějovští Orli i ve třetí periodě, ve které se jim podařilo udržet soupeře na dostatečné bodové vzdálenosti a naopak náš náskok ještě mírně „nafouknout“. Střelecký příspěvek pardubických Američanů Nelsona-Muirheada-Sanderse činil pouhých třináct bodů, přičemž střelbu měli 25/5. Naše vedení tak před poslední periodou činilo více než třicet bodů 57:25 a v poslední části už nebylo opravdu o co hrát. Hosté si sice mírně zlepšili svoji střeleckou úspěšnost a stáhli hrozivý deficit, ale náš zisk prvního vítězství nemohli ohrozit. Konečným stavem 71:49 se tak ujímáme vedení v sérii 1:0 a můžeme se začít koncentrovat na páteční zápas, který se odehraje v Pardubicích.

Ariete Prostějov-BK JIP Pardubice 71:49 (23:7 39:12 57:25)

Ariete Prostějov: Švrdlík Kamil 18, Slezák Pavel 15, Pandula Dušan 10, Marko Roman 8, Kohout Ondřej 7, Bohačík Jaromír 6, Kratochvíl Jan 3, Nečas Radek 2, Prášil Jaroslav 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0
BK JIP Pardubice: Bohačík Petr 12, Nelson Travis 9, Čarnecký Michal 6, Příhonský Josef 6, Půlpán Viktor 4, Kotas Lukáš 3, Muirhead Corey 2, Peterka Martin 2, Pospíšil Zbyněk 2, Sanders Levell 2, Faifr Samuel 1, Šoula Jiří 0
STŘELBA 3B.: 25/4:11/4
STŘELBA 2B.: 43/27:46/15
TH: 5/5:11/7
Doskoky: 40:28
CHYBY: 17:16
ROZHODČÍ: Vyklický Robert(---), Matějek Ivor(---), Kurz Vlastimil(---)
KOMISAŘ: Cígler Vilém

Dušan Bohunický (BK JIP Pardubice):
Gratuluji Prostějovu k vítězství. Mně se to utkání hodnotí těžko, protože podobný zápas jsme absolvovali v poháru. Do stavu 4:4 bylo vše v pořádku, pak přišla lavina, kdy my jsme byli ve všem pozdě. Byli jsme pozdě v jakékoliv rotaci, nefungovala obrana, v útoku jsme narazili na agresivitu Prostějova. Určité změny přinesla změna sestavy, kdy jsme tam dostali mladé hráče a ten styl hry nebyl tak profesorský. Kluci začali jezdit a situace řešili jednoduše. Druhý poločas začal podobně jako první, nic jsme nestíhali a Prostějov se prosazoval. V závěru hrála nižší sestava s jedním pivotem, to přineslo částečně úspěch. Celkové hodnocení bude až na konci série.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):
Děkuji za gratulaci, mně se utkání hodnotí přesně opačně. Jsem rád za první vítězství, které bylo za přispění agresivní obrany, rychlé hry a celkově doma hrajeme dobře. Teď jde o to udržet tu koncentraci do dalšího utkání. Pardubice jsou skvělý tým, dnes jim opory nezahrály, ale my se musíme soustředit na další utkání. Klíčová byla obrana, která pracovala precizně, důkazem je to, že jsme udrželi v poločase Pardubice na 12 bodech, což je úžasné číslo.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.