> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Jasné vítězství nad Pardubicemi

vloženo: 01.05.2014           komentářů: 0

Jasné vítězství nad Pardubicemi a Orli se ujímají vedení v sérii 1:0

Ariete Prostějov vstoupilo do semifinálové série nejlépe jak mohlo, když úvodní duel jednoznačně ovládlo od první minuty a dobrou obranou společně se střeleckou impotencí soupeře nedalo Pardubicím nejmenší šanci na zisk bodu na Hané. Orli jednoznačné vedení získali již v první periodě, ve které vedli o šestnáct bodů a když soupeř za celou první polovinu zaznamenal pouhých dvanáct bodů, my už jsme se mohli radovat z téměř čtyřiceti – 39:12. Dílo pardubické zkázy jsme završili ve třetí periodě, ve které jsme ještě o pět bodů naše vedení navýšili a drtivý rozdíl 57:25 na začátku poslední periody znamenal naše vítězství. Orli tak zvítězili jasným dvaadvacetibodovým náskokem 71:49 a v sérii tak vedou 1:0.

Po více jak týdenní zápasové pauze zahájili dnes naši borci semifinálovou sérii proti celku BK JIP Pardubice, který poměrně hladce postoupil přes Ústí nad Labem vítězstvím 3:0 na zápasy. Diváci v hale a u televizních obrazovek možná očekávali vyrovnaný a dramatický zápas, ale tomu učinilo jasnou přítrž družstvo domácích, které využilo hostující střelecké impotence z vnějšího prostoru a výborně zatěsňovalo podkošový prostor. Východočeský celek se tak v ofenzívě velmi trápil a i když jsme v první polovině nezaznamenali nějaký extrémní střelecký úspěch i tak jsme si bez větších problémů připsali vítězství v první periodě 23:7 a ve druhé 16:5. Celkově jsme tak soupeři povolili jen dvanáct bodů za poločas, což stačilo na pohodlné vedení po dvaceti minutách 39:12.
V dobrém obranném výkonu pokračovali prostějovští Orli i ve třetí periodě, ve které se jim podařilo udržet soupeře na dostatečné bodové vzdálenosti a naopak náš náskok ještě mírně „nafouknout“. Střelecký příspěvek pardubických Američanů Nelsona-Muirheada-Sanderse činil pouhých třináct bodů, přičemž střelbu měli 25/5. Naše vedení tak před poslední periodou činilo více než třicet bodů 57:25 a v poslední části už nebylo opravdu o co hrát. Hosté si sice mírně zlepšili svoji střeleckou úspěšnost a stáhli hrozivý deficit, ale náš zisk prvního vítězství nemohli ohrozit. Konečným stavem 71:49 se tak ujímáme vedení v sérii 1:0 a můžeme se začít koncentrovat na páteční zápas, který se odehraje v Pardubicích.

Ariete Prostějov-BK JIP Pardubice 71:49 (23:7 39:12 57:25)

Ariete Prostějov: Švrdlík Kamil 18, Slezák Pavel 15, Pandula Dušan 10, Marko Roman 8, Kohout Ondřej 7, Bohačík Jaromír 6, Kratochvíl Jan 3, Nečas Radek 2, Prášil Jaroslav 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Polášek Rudolf 0
BK JIP Pardubice: Bohačík Petr 12, Nelson Travis 9, Čarnecký Michal 6, Příhonský Josef 6, Půlpán Viktor 4, Kotas Lukáš 3, Muirhead Corey 2, Peterka Martin 2, Pospíšil Zbyněk 2, Sanders Levell 2, Faifr Samuel 1, Šoula Jiří 0
STŘELBA 3B.: 25/4:11/4
STŘELBA 2B.: 43/27:46/15
TH: 5/5:11/7
Doskoky: 40:28
CHYBY: 17:16
ROZHODČÍ: Vyklický Robert(---), Matějek Ivor(---), Kurz Vlastimil(---)
KOMISAŘ: Cígler Vilém

Dušan Bohunický (BK JIP Pardubice):
Gratuluji Prostějovu k vítězství. Mně se to utkání hodnotí těžko, protože podobný zápas jsme absolvovali v poháru. Do stavu 4:4 bylo vše v pořádku, pak přišla lavina, kdy my jsme byli ve všem pozdě. Byli jsme pozdě v jakékoliv rotaci, nefungovala obrana, v útoku jsme narazili na agresivitu Prostějova. Určité změny přinesla změna sestavy, kdy jsme tam dostali mladé hráče a ten styl hry nebyl tak profesorský. Kluci začali jezdit a situace řešili jednoduše. Druhý poločas začal podobně jako první, nic jsme nestíhali a Prostějov se prosazoval. V závěru hrála nižší sestava s jedním pivotem, to přineslo částečně úspěch. Celkové hodnocení bude až na konci série.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):
Děkuji za gratulaci, mně se utkání hodnotí přesně opačně. Jsem rád za první vítězství, které bylo za přispění agresivní obrany, rychlé hry a celkově doma hrajeme dobře. Teď jde o to udržet tu koncentraci do dalšího utkání. Pardubice jsou skvělý tým, dnes jim opory nezahrály, ale my se musíme soustředit na další utkání. Klíčová byla obrana, která pracovala precizně, důkazem je to, že jsme udrželi v poločase Pardubice na 12 bodech, což je úžasné číslo.

autor: www.bkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.