> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Kondice hráčů slabá no ni !

vloženo: 03.05.2014           komentářů: 0


Kondice hráčů nám dělala často problémy, nyní tomu chceme předejít, říká k letní přípravě Jiří Vykoukal

ROZHOVOR: Sám dostával u druholigového týmu větší a větší prostor. Z trenéra pro mentální přípravu se najednou stal jeden z dvojice koučů, která dovedla prostějovský hokej do 1. ligy. Nyní je vše minulostí, začínají pilné přípravy na nadcházející ročník. Sportovní manažer A-týmu Jestřábů, Jiří Vykoukal, dává dohromady, společně s trenéry, kompletní plán letní přípravy na prvoligovou sezónu 2014/2015. Ta bude pro hráče více než náročná, čeká je jedenácti týdenní drill, který před nástupem na led odstřihne pouze sedm dní volna. „Celou letní přípravu by měl vést kondiční trenér. Je to odborník, který má hodně úspěchů. Chceme to mít opravdu odborné po všech stránkách,“ hlásí Vykoukal, který s celým realizačním týmem neponechává nic náhodě.

dnes | Lukáš Majer
Jiří Vykoukal působil nejdříve v roli mentálního trenéra, následně přešel do funkce druhého asistenta a v konečné fázi dospěl až na post asistenta trenéra a sportovního manažera. V prvoligové sezóně 2014/2015 by měl mít ještě větší slovo.
Pane Vykoukale, předem dodatečně gratuluji k postupu do 1ligy, kterého Jestřábi v sezóně 2013/2014 dosáhli. Nicméně Vy už nyní připravujete následující ročník. Je to tak?
Ano, je (úsměv). Přestávka mezi koncem minulé sezóny a začátkem letní přípravy na tu další byla opravdu krátká. Měli jsme minimum času, je to hektické, ale daří se nám to zvládat. Vše již směřuje k začátku letní přípravy, která začne v pondělí 12. května.

Můžete trošičku prozradit, jakým stylem se příprava prvoligového týmu bude ubírat?
Celou letní přípravu by měl vést kondiční trenér. Je to odborník, který má hodně úspěchů. Chceme to mít opravdu odborné po všech stránkách. Vše samozřejmě proběhne ve spolupráci s trenéry. Pro úspěšnou sezónu chceme udělat maximum.

Již jste na to narazil, přesto se zeptám. Kromě Vás, kondičního trenéra, vedení představilo trenérskou dvojici Tomáš Sršeň – Petr Zachar. Kdo má jaké úkoly v letní přípravě?
Jsme jeden tým a na skladbě a tvorbě sezóny se podílíme všichni. Konzultujeme to, bavíme se o tom. Nechceme vůbec nic podcenit.

Kdybyste měl letní přípravu podrobněji rozebrat a fanouškům tak lehce představit. Z kolika fází se bude skládat či jak dlouho potrvá?
Jak již avizoval, začínáme v pondělí 12.května, což je 20. týden tohoto roku. Tři týdny budou takové pilotní, aby mužstvo bylo pospolu. Čtvrtý týden bude regenerační a následně pojedeme až do 30. týdne roku, což je něco po 25. červenci. Pak budou mít kluci týden volno a přejdeme na led. V těch pátých, šestých týdnech přípravy, už budeme vědět, jak na tom kluci jsou a budeme moci tomu přizpůsobit trénink. Bude vhodné je rozdělit do skupinek a každý tak bude pilovat to, co potřebuje nejvíce. Když někdo je na tom například rychlostně dobře, ať pracuje více na věcech, které mu nejdou a naopak.

Máte v plánu nějaké soustředění mimo region, nebo nějakou specialitu?
Tým bude trénovat výhradně v Prostějově a v okolí. Jiné prostředí, nebo soustředění nevolíme, chceme být výhradně v domácích podmínkách.

Nedá se mi to nezeptat. Přestože jste v loňské sezóně na začátku u týmu nebyl, jistě víte, že letní přípravu měli Jestřábi, víceméně individuální. Proč jste se letos rozhodli sáhnout ke změně?
Hráli jsme letos, respektive loňskou sezónu, dlouho. Začínalo se v srpnu na ledě, končilo až v závěru dubna. Ovšem v sezóně jsme viděli, že kluci jsou na tom s kondicí špatně, někdy v závěru zápasu nám docházely síly, což bylo špatně. Podepsala se tam právě absentující společná letní příprava. Tomu chceme letos předejít.

“Kluci jako Vladimír Stejskal, Marek Indra či Robin Malý nám sem přicházeli, v podstatě je nikdo nechtěl. Po úspěchu ve 2. lize a postupu do 1.ligy, kdy je vidět, že odvedli kus práce, je o ně zájem. Nebude to lehké…“
Když přejdeme k hráčskému kádru. Máte už nějaká jména nových posil, či alespoň můžete potvrdit to, kdo zde bude zůstávat?
My zatím s hráči jednáme, nemohu přesně říci, ten tady bude, ten ne. Každopádně je dobré uvést, že máme velké starosti s některými hráči. Kluci jako Vladimír Stejskal, Marek Indra či Robin Malý nám sem přicházeli, v podstatě je nikdo nechtěl. Po úspěchu ve 2.lize a postupu do 1.ligy, kdy je vidět, že odvedli kus práce, je o ně zájem. Nebude to lehké, jednání probíhají, ale konkrétnější být zatím nemohu.

Pokud nemůžete uvést jména, tak se zeptám, zda zde bude zůstávat většina hráčů loňského kádru, nebo se můžeme těšit na nějakou větší obměnu?
Určitě chceme mít mužstvo pospolu, což však nic neukazuje. Změny v kádru samozřejmě budou, ale chceme kluky držet. Když se to často střídá, jeden přijde, druhý odejde, je to špatně. Samozřejmě víme, že to tak nepůjde u všech.

Na led plánujete vyjet první týden v srpnu. Víte již termínovou listinu přípravných zápasů, popřípadě alespoň nějaké soupeře?
Můžu potvrdit zápasy se Šumperkem, Havířovem a Třebíčí. Jak již avizoval generální manažer, jednáme s extraligovými kluby, ale dokud nebude něco potvrzené, nechceme nic pouštět ven. Celkově bychom chtěli odehrát devět či deset zápasů.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.