> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Oznámení k rekonstrukci

vloženo: 03.05.2014           komentářů: 1

Oznámení k rekonstrukci křižovatky u Rodenů

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.OZNÁMENÍ
Magistrátu Města Prostějova a Správy a údržby silnic Olomouckého kraje

Obyvatelům ul. Dolní v Prostějově

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.

Stavební práce budou realizovány na základě vydaného povolení tak, aby bylo omezení dopravy co nejmenší. Stavební úpravy budou obsahovat práce na Komunikaci Dolní, kde se bude měnit asfaltobetonový povrch vozovky, dále bude komunikace Dolní rozšířena v místě odbočení do ulice Šárka, kde bude zřízen nový odbočovací pruh. Součástí stavebních úprav bude i rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů), kde bude vybudována kruhová křižovatka.

Rekonstrukci budou provádět firmy:
1. SKANSKA a.s. – rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46
2. OHL ŽS a.s. – oprava komunikace Dolní a odbočení do ulice Šárka

Za Magistrát města Prostějova bude provádět stavební dozor pracovník Odboru rozvoje a investic Ing. Petr Brückner a za Správu a údržbu silnic Olomouckého kraje, p.o. Ing. Dagmar Vlková.

Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen průjezd ulicí Dolní a Šárka.
Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.
Předpokládáme, že práce budou dokončeny nejpozději do konce června 2014.

Pokud budete potřebovat bližší informace, kontaktujte Ing. Petr Brücknera - telefon 582 329 361 nebo Ing. Dagmar Vlkovou – telefon 582 406 086 .

Dovolte, abych závěrem tohoto oznámení vyslovil přesvědčení,
že při vzájemné vstřícnosti proběhnou práce bez větších komplikací.

Děkuji za pochopení

V Prostějově dne 30.4.2014

Ing. Antonín Zajíček
vedoucí Odboru rozvoje a investic

autor: Ing. Antonín Zajíček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.