> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Oznámení k rekonstrukci

vloženo: 03.05.2014           komentářů: 1

Oznámení k rekonstrukci křižovatky u Rodenů

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.OZNÁMENÍ
Magistrátu Města Prostějova a Správy a údržby silnic Olomouckého kraje

Obyvatelům ul. Dolní v Prostějově

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.

Stavební práce budou realizovány na základě vydaného povolení tak, aby bylo omezení dopravy co nejmenší. Stavební úpravy budou obsahovat práce na Komunikaci Dolní, kde se bude měnit asfaltobetonový povrch vozovky, dále bude komunikace Dolní rozšířena v místě odbočení do ulice Šárka, kde bude zřízen nový odbočovací pruh. Součástí stavebních úprav bude i rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů), kde bude vybudována kruhová křižovatka.

Rekonstrukci budou provádět firmy:
1. SKANSKA a.s. – rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46
2. OHL ŽS a.s. – oprava komunikace Dolní a odbočení do ulice Šárka

Za Magistrát města Prostějova bude provádět stavební dozor pracovník Odboru rozvoje a investic Ing. Petr Brückner a za Správu a údržbu silnic Olomouckého kraje, p.o. Ing. Dagmar Vlková.

Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen průjezd ulicí Dolní a Šárka.
Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.
Předpokládáme, že práce budou dokončeny nejpozději do konce června 2014.

Pokud budete potřebovat bližší informace, kontaktujte Ing. Petr Brücknera - telefon 582 329 361 nebo Ing. Dagmar Vlkovou – telefon 582 406 086 .

Dovolte, abych závěrem tohoto oznámení vyslovil přesvědčení,
že při vzájemné vstřícnosti proběhnou práce bez větších komplikací.

Děkuji za pochopení

V Prostějově dne 30.4.2014

Ing. Antonín Zajíček
vedoucí Odboru rozvoje a investic

autor: Ing. Antonín Zajíček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.