> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Oznámení k rekonstrukci

vloženo: 03.05.2014           komentářů: 1

Oznámení k rekonstrukci křižovatky u Rodenů

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.OZNÁMENÍ
Magistrátu Města Prostějova a Správy a údržby silnic Olomouckého kraje

Obyvatelům ul. Dolní v Prostějově

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.

Stavební práce budou realizovány na základě vydaného povolení tak, aby bylo omezení dopravy co nejmenší. Stavební úpravy budou obsahovat práce na Komunikaci Dolní, kde se bude měnit asfaltobetonový povrch vozovky, dále bude komunikace Dolní rozšířena v místě odbočení do ulice Šárka, kde bude zřízen nový odbočovací pruh. Součástí stavebních úprav bude i rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů), kde bude vybudována kruhová křižovatka.

Rekonstrukci budou provádět firmy:
1. SKANSKA a.s. – rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46
2. OHL ŽS a.s. – oprava komunikace Dolní a odbočení do ulice Šárka

Za Magistrát města Prostějova bude provádět stavební dozor pracovník Odboru rozvoje a investic Ing. Petr Brückner a za Správu a údržbu silnic Olomouckého kraje, p.o. Ing. Dagmar Vlková.

Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen průjezd ulicí Dolní a Šárka.
Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.
Předpokládáme, že práce budou dokončeny nejpozději do konce června 2014.

Pokud budete potřebovat bližší informace, kontaktujte Ing. Petr Brücknera - telefon 582 329 361 nebo Ing. Dagmar Vlkovou – telefon 582 406 086 .

Dovolte, abych závěrem tohoto oznámení vyslovil přesvědčení,
že při vzájemné vstřícnosti proběhnou práce bez větších komplikací.

Děkuji za pochopení

V Prostějově dne 30.4.2014

Ing. Antonín Zajíček
vedoucí Odboru rozvoje a investic

autor: Ing. Antonín Zajíček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.