> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Oznámení k rekonstrukci

vloženo: 03.05.2014           komentářů: 1

Oznámení k rekonstrukci křižovatky u Rodenů

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.OZNÁMENÍ
Magistrátu Města Prostějova a Správy a údržby silnic Olomouckého kraje

Obyvatelům ul. Dolní v Prostějově

Oznamujeme Vám, že v první polovině měsíce května roku 2014 zahájíme práce na akci: „Oprav ulice Dolní vč. rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů)“.

Stavební práce budou realizovány na základě vydaného povolení tak, aby bylo omezení dopravy co nejmenší. Stavební úpravy budou obsahovat práce na Komunikaci Dolní, kde se bude měnit asfaltobetonový povrch vozovky, dále bude komunikace Dolní rozšířena v místě odbočení do ulice Šárka, kde bude zřízen nový odbočovací pruh. Součástí stavebních úprav bude i rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46 (u Rodenů), kde bude vybudována kruhová křižovatka.

Rekonstrukci budou provádět firmy:
1. SKANSKA a.s. – rekonstrukce křižovatky při výjezdu na R46
2. OHL ŽS a.s. – oprava komunikace Dolní a odbočení do ulice Šárka

Za Magistrát města Prostějova bude provádět stavební dozor pracovník Odboru rozvoje a investic Ing. Petr Brückner a za Správu a údržbu silnic Olomouckého kraje, p.o. Ing. Dagmar Vlková.

Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen průjezd ulicí Dolní a Šárka.
Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.
Předpokládáme, že práce budou dokončeny nejpozději do konce června 2014.

Pokud budete potřebovat bližší informace, kontaktujte Ing. Petr Brücknera - telefon 582 329 361 nebo Ing. Dagmar Vlkovou – telefon 582 406 086 .

Dovolte, abych závěrem tohoto oznámení vyslovil přesvědčení,
že při vzájemné vstřícnosti proběhnou práce bez větších komplikací.

Děkuji za pochopení

V Prostějově dne 30.4.2014

Ing. Antonín Zajíček
vedoucí Odboru rozvoje a investic

autor: Ing. Antonín Zajíček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.