> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Z 1.ligy mám respekt,..............

vloženo: 05.05.2014           komentářů: 1

Z 1.ligy mám respekt, ale beru to jako výzvu a vím do čeho jdu, říká nový trenér Tomáš Sršeň

ROZHOVOR: Přichází do týmu, který má vysoké ambice. Zároveň to pro celý klub a i pro něj bude velká výzva. Prostějovští hokejisté se chystají na sezónu 2014/2015 v 1.lize a jedním z nejdůležitějších článků by měl být nový trenér Tomáš Sršeň. Ten přichází na Hanou po dvou letech, kdy zde působil krátce v roli asistenta. Nyní jej čeká daleko těžší úkol. Se svým kolegou Petrem Zacharem musí připravit tým, jenž čeká 11 týdenní dřina na suchu. Tu přeruší jen týdenní volno a v srpnu půjdou Jestřábi na led. „Přitlačíme hodně na pilu, kluci se musí připravit zejména psychicky. Čeká je vojna. Pokud se kluci chtějí posunout, musí to podstoupit,“ říká bezprostředně po svém nástupu trenér Sršeň. Pro něj bude působení v Prostějově třetí trenérskou destinací ve své kariéře. Již nyní jde však tvrdit, že tato zastávka bude určitě nejtěžší.

včera | Lukáš Majer
Trenér Tomáš Sršeň.
Pane trenére, vítejte v Prostějově. Na úvod, řekněte, jak se zrodil váš přesun z Poruby na Hanou?
Byl jsem kontaktován panem Luňákem a Jirkou Vykoukalem, jestli bych neměl zájem do Prostějova jít. Neměl jsem na rozmyšlení moc dlouho čas. Uvážil jsem vše pro a proti, ale rozhodování to až těžké nebylo. Prostějov postoupil do 1.ligy a to beru jako velkou výzvu. Měl jsem rozjednané nějaké angažmá, takže bylo těžké to tam ukončit, ale jsme tu a to je hlavní.

Co bylo tím nejdůležitější bodem, že jste si řekl „Ano, přistoupím na nabídku Prostějova“?
Vedení prostějovského klubu dává vysoké cíle a to mě oslovilo a líbí se mi to. Tohle je v hokeji velice důležité. Prostějov jsem sledoval, jednak jsme proti sobě hráli, zároveň jsem sledoval celé finále. Přehled jsem měl a věděl jsem, do čeho jdu.

Vím, že tlak bude. Kdybych se ho bál, nešel bych do toho.
Jestřábi se během sezóny potýkali s velkým tlakem, ať už od médií, od fanoušků či vedení. Jste připraven na silné nároky, které v 1. lize budou?
Určitě to beru jako výzvu, ale hokej je celkově dost podobný. 1.liga je o dvě patra výše a já jsem si toho vědom. S týmem se již seznamuji, hráče sleduji, procházím si jejich dřívější angažmá. Nejen pro mě, ale hlavně pro ně to je obrovská výzva a šance se dál posunout v kariéře. S tím, že tlak tu je se nedá nic dělat. Hráči zde mají podmínky, špičkové zázemí, vše na vynikající úrovni a oni k tomu musí přistoupit na milion procent. Je to pro ně velká šance.

Ve své trenérské kariéře jste zatím 1. ligu netrénoval, nemáte z toho malinko obavy?
Já má respekt z 1. ligy, ale respekt a strach je rozdíl. Prosazuji hokej, kterému věřím a myslím si, že funguje. Hráčskou kariéru jsem měl dlouhou, byl jsem neustále pod tlakem, takže z toho strach nemám. Ale samozřejmě vím, že tlak bude. Kdybych se ho bál, tak vezmu angažmá v poklidných vodách 2. ligy a nešel bych do toho. Naopak se na to těším.

Vytvoříte trenérskou dvojici s Petrem Zacharem, který tým dovedl do vyšší soutěže. Jak se těšíte na tuto spolupráci?
S Petrem se známe dlouhé roky. Už přes mládež, když jsme přes léto spolu trénovali. Krátce jsem zde byl před dvěma lety, kdy jsem dělal asistenta. Myslím si, že nám to bude šlapat a doufám, že mužstvo někam posuneme.

Nezbytným článek se stal v Prostějově Jiří Vykoukal, asistent trenéra a sportovní manažer. Nyní zůstal již jen ve druhé funkci. Můžete říci, kdo jaké slovo, kde bude mít?
Jirka by se měl zaměřovat na manažerskou práci, ale samozřejmě tréninky či zápasy budeme konzultovat. Více hlav, více rozumu. Já určité představy mám a ty si samozřejmě budu chtít prosadit. Doufám, že nám to bude fungovat. Jirku znám roky, potkali jsme se už v reprezentaci. Je to člověk, který vždy věnoval všemu 100 procent, a my to tady musíme vštípit do hráčů. Vím, že Jirka tady na tom již ve 2. lize pracoval a kluci mu věřili. To je podstata hokeje a budeme to chtít tak dělaT i letos.

Již jste to trošičku nakousnul, působil jste zde před dvěma lety. Zároveň v Prostějově trénoval Vás otec, navíc bydlíte nedaleko. Může i tento fakt, že nejde úplně do neznáma pomoci?
To je také jedna z věcí, která mě přesvědčila. Znám tady kluky z realizačního týmu, ať už je to Pepa Ovečka či ostatní. Všichni tady dělají maximum pro tým a pro úspěch. I v loňské sezóny, kdy byly chvíle, že se Prostějovu nedařilo, se mužstvo vždy dokázalo přes tyto momenty přenést. Táhlo se zde za jeden provaz. To je tady zakořeněné, musí se na tom stavět a ba naopak posunout to dál.

Letní příprava A-týmu by měla začínat 12. května. Proběhly již nějaké plány o tom, jakým směrem se to bude ubírat?
Měli jsme již pár sezení, zrovna nyní naposled s Petrem Zacharem. Já osobně jsem si to rozdělil do tří etap. Tou první je letní příprava, druhou příprava na ledě a třetí samotná soutěž.

Přitlačíme hodně na pilu. V létě čeká kluky vojna
Na co se v přípravě nejvíce zaměříte, respektive jakým stylem bude léto probíhat?
Kondiční trenér bude s kluky pracovat dopoledne, odpoledne pak povedeme tréninky my. Samozřejmě vše po konzultaci právě s kondičním trenérem no a s Jirkou Vykoukalem a Petrem Zacharem. Vše by mělo navazovat na tu dopolední práci. Přitlačíme hodně na pilu, kluci se musí připravit zejména psychicky. Čeká je vojna. Pokud se kluci chtějí posunout, musí to podstoupit. 1.liga je o kondici a pokud nebudeme připraveni, budeme mít obrovské problémy.

Sršeň zažije v 1.lize svoji premiéru. V začátku bude chtít dát šanci hráčů stávajícího kádru.
Tým čeká 11 týdnů dřiny, která bude od nástupu na led oddělena pouze týdnem volna. Je to poněkud jiný styl, než je v Česku běžný. Proč jste volili tuto variantu?
Určitě je to odlišný trend, ale velice nutný. Musíme si uvědomit, že jdeme do soutěže, kde všichni hráči trénují jako profesionálové delší dobu. Co si pamatuji, tak tým Prostějova se loni skládal a neměl letní přípravu. Každý hráč se připravoval individuálně. Ano někdo měl kondiční trenéry, ale ruku na srdce, většina ne. Ta příprava tady nebyla ideální a my to více. Proto si myslím, že tento drill pro ně bude změna, a když ho zvládnou, fyzicky se obrovsky posunou. A to my potřebujeme.

Budou tedy hráči zažívat „galeje“, které mohou být odlišné od jiných týmů?
Kluci si musí sami uvědomit, že když budou něco šidit, šidí sebe a skončí. Co je nejdůležitější. Když šidí jeden, šidí celé mužstvo. To pak na ledě bude chybět. Sami víme, že když z jedné pětky vypadne hráč, začínají velké problémy. Kluci se musí soustředit jen na sebe a na to aby se zvedli oni kondičně. Co bude v srpnu, uvidíme. Zároveň budeme apelovat na kluky, ať si nevšímají, jestli přijde někdo v průběhu přípravy. Každý se budeme muset věnovat sám sobě, uvidí se, jak se to vyvine. Všichni mají šanci!

Chtěl bych dát příležitost hráčům, co zde byli a 1.ligu vybojovali
Pokud přejdeme k hráčskému kádru. Předpokládám, že jména zatím asi neřeknete, nicméně máte již nějakou kostru týmu, či alespoň víte, kdo zde zůstane?
Chtěl bych dát příležet o hráčům, co zde byli. Oni si vyhráli tuhle soutěž, v sezóně odvedli kvalitní práci, ale musí si uvědomit to, že jdeme úplně do něčeho jiného. Jak znám vize vedení, splnila se první etapa, která byla nejlehčí. Teď přichází druhý krok, daleko těžší. To se jim budeme snažit přes léto vštípit do hlavy. My musíme zjistit, kde mají hráči limity. Samozřejmě musí dojít k oživení kádru, ale nyní budeme pracovat s tím, co tady bude 12. května. Více bych to zatím nechtěl rozvíjet.

Šance tedy pro hráče z loňska je. Může to být pro ně o to větší motivace, když zde budou pracovat o začátku na rozjeté práci?
Budeme apelovat na kluky, ať si nevšímají, jestli přijde někdo v průběhu přípravy. Každý se budeme muset věnovat sám sobě, uvidí se, jak se to vyvine. Všichni mají šanci! Tohle již těm hráčům budeme 12. května říkat a oni si musí uvědomit, že tím, jak tu budou od začátku, mají obrovskou výhodu. Zároveň je čeká obrovská dřina, doslova vojna.

Když přejdeme k 1. lize jakou soutěži. Co od ní očekáváte?
Je daleko větší rozdíl mezi druhou ligou a první ligou, než mezi první ligou a extraligou. Všichni mají v této soutěži stejný základ, jsou to profesionálové, trénují ráno. 1. liga je o dva stupně rychlejší, bude na všechno méně času.

V extralize a v 1. lize jsou pravidla o mladých hráčích, zejména pak ročníku 1995 a 1996. Jak se na tento tah ČSLH díváte Vy?
Mládí má mít zelenou, ale oni si to musí vybojovat. Na jednu stranu je to dobře, na druhou stranu někdy nevíme, zda tu kvalitu mají, když hrají. Pokud se v týmu objeví a nemají na to, může je to i hokejově zabít. Nevím, k čemu bych se přiklonil, ale my jako klub ty pravidla musíme respektovat a ty hráče sehnat. Věřím, že ti hráči tady dostanou příležitost. Asi to nebudou ti, co budou rozhodovat zápasy, ale snad tu třetí, čtvrtou lajnu by hrát měli.

Prostějov je známý skvělou diváckou kulisou. Co očekáváte od fanoušků?
Jak budeme hrát, tak lidé budou chodit. Naším cílem je udržet diváky tak jak tady chodili ve finále a baráži. A logicky, když budou lidi, jsou většinou i výsledky a tak to má být.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.