> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

První ligu čeká v příští sezóně ...

vloženo: 15.05.2014           komentářů: 0


První ligu čeká v příští sezóně nový systém

Hned několika výrazných změn se dočkají hokejoví fanoušci v druhé nejvyšší soutěž v sezóně 2014/2015. Těmi nejdůležitějšími jsou rozšířené play-off, přímý sestup a také trochu netradičně brzký začátek sezóny.

včera | Radim Nemela

Právě rozšíření play-off o předkolo zapříčinilo to, že prvoligová sezóna začne již v pondělí 8.září. Od tohoto dne se rozehraje základní část, která skončí 7.února. Začátek sezóny nebude pro týmy ovšem úplně jednoduchý, prvních pět týdnů se soutěž bude hrát tři dny týdně, tedy v pondělí, středu a sobotu. Hrát se bude navíc i o vánočních svátcích. Třicáté šesté kolo se odehraje těsně před Štědrým dnem, hráči pak obléknou ligové dresy znovu už 27.prosince. Následovat bude předkolo play-off, kde se střetnou týmy, které se po základní části umístily na 7-10 místě. Čtvrtfinále začne 18.února a opět do baráže o extraligu budou postupovat vítězové semifinálových sérií.

O mnohem větší motivaci budou mít postaráno týmy na 11-14 pozici po základní části. Následné play-out totiž nerozhodne o tom, kdo půjde do baráže o první ligu, ale poslední dva týmy čeká přímý sestup do třetí nejvyšší soutěže.

Změna také nastane v pravidlech o střídavých startech extraligových juniorů. Dříve platilo, že pokud junior nastoupí po 15.únoru v extralize, nesmí se již zapojit do průběhu prvoligových bojů. Toto pravidlo se však ruší a mladší hokejisté se tak dočkají většího vytížení v rozhodující části soutěže.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.