> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

První ligu čeká v příští sezóně ...

vloženo: 15.05.2014           komentářů: 0


První ligu čeká v příští sezóně nový systém

Hned několika výrazných změn se dočkají hokejoví fanoušci v druhé nejvyšší soutěž v sezóně 2014/2015. Těmi nejdůležitějšími jsou rozšířené play-off, přímý sestup a také trochu netradičně brzký začátek sezóny.

včera | Radim Nemela

Právě rozšíření play-off o předkolo zapříčinilo to, že prvoligová sezóna začne již v pondělí 8.září. Od tohoto dne se rozehraje základní část, která skončí 7.února. Začátek sezóny nebude pro týmy ovšem úplně jednoduchý, prvních pět týdnů se soutěž bude hrát tři dny týdně, tedy v pondělí, středu a sobotu. Hrát se bude navíc i o vánočních svátcích. Třicáté šesté kolo se odehraje těsně před Štědrým dnem, hráči pak obléknou ligové dresy znovu už 27.prosince. Následovat bude předkolo play-off, kde se střetnou týmy, které se po základní části umístily na 7-10 místě. Čtvrtfinále začne 18.února a opět do baráže o extraligu budou postupovat vítězové semifinálových sérií.

O mnohem větší motivaci budou mít postaráno týmy na 11-14 pozici po základní části. Následné play-out totiž nerozhodne o tom, kdo půjde do baráže o první ligu, ale poslední dva týmy čeká přímý sestup do třetí nejvyšší soutěže.

Změna také nastane v pravidlech o střídavých startech extraligových juniorů. Dříve platilo, že pokud junior nastoupí po 15.únoru v extralize, nesmí se již zapojit do průběhu prvoligových bojů. Toto pravidlo se však ruší a mladší hokejisté se tak dočkají většího vytížení v rozhodující části soutěže.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.