> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

První ligu čeká v příští sezóně ...

vloženo: 15.05.2014           komentářů: 0


První ligu čeká v příští sezóně nový systém

Hned několika výrazných změn se dočkají hokejoví fanoušci v druhé nejvyšší soutěž v sezóně 2014/2015. Těmi nejdůležitějšími jsou rozšířené play-off, přímý sestup a také trochu netradičně brzký začátek sezóny.

včera | Radim Nemela

Právě rozšíření play-off o předkolo zapříčinilo to, že prvoligová sezóna začne již v pondělí 8.září. Od tohoto dne se rozehraje základní část, která skončí 7.února. Začátek sezóny nebude pro týmy ovšem úplně jednoduchý, prvních pět týdnů se soutěž bude hrát tři dny týdně, tedy v pondělí, středu a sobotu. Hrát se bude navíc i o vánočních svátcích. Třicáté šesté kolo se odehraje těsně před Štědrým dnem, hráči pak obléknou ligové dresy znovu už 27.prosince. Následovat bude předkolo play-off, kde se střetnou týmy, které se po základní části umístily na 7-10 místě. Čtvrtfinále začne 18.února a opět do baráže o extraligu budou postupovat vítězové semifinálových sérií.

O mnohem větší motivaci budou mít postaráno týmy na 11-14 pozici po základní části. Následné play-out totiž nerozhodne o tom, kdo půjde do baráže o první ligu, ale poslední dva týmy čeká přímý sestup do třetí nejvyšší soutěže.

Změna také nastane v pravidlech o střídavých startech extraligových juniorů. Dříve platilo, že pokud junior nastoupí po 15.únoru v extralize, nesmí se již zapojit do průběhu prvoligových bojů. Toto pravidlo se však ruší a mladší hokejisté se tak dočkají většího vytížení v rozhodující části soutěže.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.