> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

První ligu čeká v příští sezóně ...

vloženo: 15.05.2014           komentářů: 0


První ligu čeká v příští sezóně nový systém

Hned několika výrazných změn se dočkají hokejoví fanoušci v druhé nejvyšší soutěž v sezóně 2014/2015. Těmi nejdůležitějšími jsou rozšířené play-off, přímý sestup a také trochu netradičně brzký začátek sezóny.

včera | Radim Nemela

Právě rozšíření play-off o předkolo zapříčinilo to, že prvoligová sezóna začne již v pondělí 8.září. Od tohoto dne se rozehraje základní část, která skončí 7.února. Začátek sezóny nebude pro týmy ovšem úplně jednoduchý, prvních pět týdnů se soutěž bude hrát tři dny týdně, tedy v pondělí, středu a sobotu. Hrát se bude navíc i o vánočních svátcích. Třicáté šesté kolo se odehraje těsně před Štědrým dnem, hráči pak obléknou ligové dresy znovu už 27.prosince. Následovat bude předkolo play-off, kde se střetnou týmy, které se po základní části umístily na 7-10 místě. Čtvrtfinále začne 18.února a opět do baráže o extraligu budou postupovat vítězové semifinálových sérií.

O mnohem větší motivaci budou mít postaráno týmy na 11-14 pozici po základní části. Následné play-out totiž nerozhodne o tom, kdo půjde do baráže o první ligu, ale poslední dva týmy čeká přímý sestup do třetí nejvyšší soutěže.

Změna také nastane v pravidlech o střídavých startech extraligových juniorů. Dříve platilo, že pokud junior nastoupí po 15.únoru v extralize, nesmí se již zapojit do průběhu prvoligových bojů. Toto pravidlo se však ruší a mladší hokejisté se tak dočkají většího vytížení v rozhodující části soutěže.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.