> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výluka železniční dopravy

vloženo: 22.05.2014           komentářů: 0

Výluka železniční dopravy mezi olomouckým a prostějovským hlavním nádražím

Příští týden bude provozovatel dráhy, Správa železniční dopravní cesty, s. o. (SŽDC), nepřetržitě pracovat od 26. května 2014 (8:30) do 30. května 2014 (17:00) v úseku Olomouc hlavní nádraží - Prostějov hlavní nádraží na trati 301 z Nezamyslic do Olomouce (a zpět). České dráhy proto všechny vlaky nahradí v úseku Olomouc hl. n. – Prostějov hl. n. autobusovou dopravou.

Z důvodu změněné jízdní doby bude po dobu výluky platit výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy, který je ke stažení zde.

Všechny rychlíky a spěšné vlaky jsou souběžně vedeny odklonem přes Přerov, vyjma R 909 a 908 od pondělí do čtvrtka, kdy jedou do stanice Prostějov a v úseku Prostějov – Olomouc jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují rychlíky, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem, maximální počet je cca 10 jízdních kol.
Za osobní vlaky jsou vedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy:

přímý spoj, označený písmenem "R" - jede přímo z olomouckého hlavního nádraží do Prostějova a nebude zastavovat v jiných stanicích či zastávkách;
zastávkový spoj, který obslouží všechny zastávky ve vyloučeném úseku.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Prostějov hl. n. - před nádražní budovou vlevo, stanoviště BUS "G";
Vrahovice - na hlavní silnici, zastávka BUS ''Vrahovická'' + zast. BUS ''Hanačka“;
Kraličky - rozcestí ke Kraličkám;
Vrbátky - na hlavní silnici u odbočky k nádraží;
Blatec - u železničního přejezdu;
Kožušany - na křižovatce u ZŠ;
Nemilany – zastávka MHD "Nemilany“, zastávku obsluhují jen vybrané spoje;
Olomouc – Nové Sady - na hlavní silnici, zastávka MHD ''Nové Sady" železniční stanice;
Olomouc hl.n. - ulice Táborská, u východu z nového podchodu.

České dráhy se omlouvají všem cestujícím za vzniklé komplikace a děkují za pochopení.
autor: Kateřina Šubová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.