> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výluka železniční dopravy

vloženo: 22.05.2014           komentářů: 0

Výluka železniční dopravy mezi olomouckým a prostějovským hlavním nádražím

Příští týden bude provozovatel dráhy, Správa železniční dopravní cesty, s. o. (SŽDC), nepřetržitě pracovat od 26. května 2014 (8:30) do 30. května 2014 (17:00) v úseku Olomouc hlavní nádraží - Prostějov hlavní nádraží na trati 301 z Nezamyslic do Olomouce (a zpět). České dráhy proto všechny vlaky nahradí v úseku Olomouc hl. n. – Prostějov hl. n. autobusovou dopravou.

Z důvodu změněné jízdní doby bude po dobu výluky platit výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy, který je ke stažení zde.

Všechny rychlíky a spěšné vlaky jsou souběžně vedeny odklonem přes Přerov, vyjma R 909 a 908 od pondělí do čtvrtka, kdy jedou do stanice Prostějov a v úseku Prostějov – Olomouc jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují rychlíky, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem, maximální počet je cca 10 jízdních kol.
Za osobní vlaky jsou vedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy:

přímý spoj, označený písmenem "R" - jede přímo z olomouckého hlavního nádraží do Prostějova a nebude zastavovat v jiných stanicích či zastávkách;
zastávkový spoj, který obslouží všechny zastávky ve vyloučeném úseku.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Prostějov hl. n. - před nádražní budovou vlevo, stanoviště BUS "G";
Vrahovice - na hlavní silnici, zastávka BUS ''Vrahovická'' + zast. BUS ''Hanačka“;
Kraličky - rozcestí ke Kraličkám;
Vrbátky - na hlavní silnici u odbočky k nádraží;
Blatec - u železničního přejezdu;
Kožušany - na křižovatce u ZŠ;
Nemilany – zastávka MHD "Nemilany“, zastávku obsluhují jen vybrané spoje;
Olomouc – Nové Sady - na hlavní silnici, zastávka MHD ''Nové Sady" železniční stanice;
Olomouc hl.n. - ulice Táborská, u východu z nového podchodu.

České dráhy se omlouvají všem cestujícím za vzniklé komplikace a děkují za pochopení.
autor: Kateřina Šubová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.