> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výluka železniční dopravy

vloženo: 22.05.2014           komentářů: 0

Výluka železniční dopravy mezi olomouckým a prostějovským hlavním nádražím

Příští týden bude provozovatel dráhy, Správa železniční dopravní cesty, s. o. (SŽDC), nepřetržitě pracovat od 26. května 2014 (8:30) do 30. května 2014 (17:00) v úseku Olomouc hlavní nádraží - Prostějov hlavní nádraží na trati 301 z Nezamyslic do Olomouce (a zpět). České dráhy proto všechny vlaky nahradí v úseku Olomouc hl. n. – Prostějov hl. n. autobusovou dopravou.

Z důvodu změněné jízdní doby bude po dobu výluky platit výlukový jízdní řád náhradní autobusové dopravy, který je ke stažení zde.

Všechny rychlíky a spěšné vlaky jsou souběžně vedeny odklonem přes Přerov, vyjma R 909 a 908 od pondělí do čtvrtka, kdy jedou do stanice Prostějov a v úseku Prostějov – Olomouc jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují rychlíky, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem, maximální počet je cca 10 jízdních kol.
Za osobní vlaky jsou vedeny dva spoje náhradní autobusové dopravy:

přímý spoj, označený písmenem "R" - jede přímo z olomouckého hlavního nádraží do Prostějova a nebude zastavovat v jiných stanicích či zastávkách;
zastávkový spoj, který obslouží všechny zastávky ve vyloučeném úseku.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Prostějov hl. n. - před nádražní budovou vlevo, stanoviště BUS "G";
Vrahovice - na hlavní silnici, zastávka BUS ''Vrahovická'' + zast. BUS ''Hanačka“;
Kraličky - rozcestí ke Kraličkám;
Vrbátky - na hlavní silnici u odbočky k nádraží;
Blatec - u železničního přejezdu;
Kožušany - na křižovatce u ZŠ;
Nemilany – zastávka MHD "Nemilany“, zastávku obsluhují jen vybrané spoje;
Olomouc – Nové Sady - na hlavní silnici, zastávka MHD ''Nové Sady" železniční stanice;
Olomouc hl.n. - ulice Táborská, u východu z nového podchodu.

České dráhy se omlouvají všem cestujícím za vzniklé komplikace a děkují za pochopení.
autor: Kateřina Šubová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.