> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Program na červen

vloženo: 28.05.2014           komentářů: 0Pohádkové středy pro děti: Stalo se nestalo

kdy: každou červnovou středu v 15:30

Tomáš měl nehodu na novém kole. Nyní je sám v nemocničním pokoji a my se společně s ním budeme toulat sluneční soustavou, mezi celou rodinou planet. Jaká je zvídavá Venuše, tatínek Jupiter, sestra Země a všichni bratři? Kolik jich je celkem? Musí někoho poslouchat nebo si jen tak poletují oblohou?

Vstupné dospělí 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč.

Astronomický víkend s mezinárodním dnem dětí

kdy: sobota 31. května a neděle 1. června

Program:

sobota
15.00 - pozorování Slunce
21.30 - pozorování hvězdné oblohy
neděle
13.00 - pozorování Slunce
14.00 - soutěž pro děti z cyklu soutěží „Kosmonautika“ – daleké cesty do vesmíru (samotné soutěži bude předcházet povídání o letech ke vzdáleným planetám a trpasličí planetě Pluto)
15.00 - pozorování Slunce pro veřejnost, současně si děti budou moci slepit malou astrokrabičku do které si dají svoji hvězdičku, kterou si najdou na hvězdárně.
16.00 - Čarování s fyzikou pro děti (např. sfoukávání svíčky vírovými prstenci, tornádo v pet láhvi, levitace balónku apod.)
22.30 - pozorování hvězdné oblohy

Vstupné dospělí 20 Kč, děti, studenti do 26 let, senioři a invalidé 10 Kč.

Věda v ulicích

kdy: úterý 24. června, 9.00-12.00
kde: náměstí T. G. Masaryka

Hvězdárna se uspořádáním této akce již tradičně připojuje k projektu Evropského fóra vědy a techniky a k českému projektu Česká hlava. Aktivní spolupráci na této akci pro rok 2014 přislíbilo také celkem pět středních škol z Prostějova. Studenti těchto škol připraví mj. fyzikální a chemické experimenty, ukázky robotiky, které budou sami předvádět a komentovat veřejnosti, ale i ostatním studentům těchto i dalších středních škol a žákům základních škol z Prostějova a okolí. Hvězdárna připraví bezpečné pozorování sluneční fotosféry i velice atraktivní pozorování chromosféry Slunce dalekohledem Lunt. Toto pozorování bude možné uskutečnit pouze za bezmračné oblohy.

Více na http://www.icmprostejov.cz/content/program-na-cerven

autor: Mgr. Kateřina Opatrná

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.