> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jazz Open.

vloženo: 10.06.2014           komentářů: 0

Jazz Open.
vloženo: 10.06.2014 komentářů: 0

Jazz Open.
vloženo: 10.06.2014 komentářů: 0

13. června – Jazz Open. Festival a Boris Urbánek
Již devátý ročník hudebního festivalu Jazz Open Ostrava 2014 se uskuteční na Slezskoostravském hradě v pátek 13. května.

Podle organizátora, známého ostravského jazzmana Borise Urbánka, je letošní program velmi atraktivní.
Jako první se na hradě představí skladatel a jeden z nejlepších českých kytaristů současnosti Roman Pokorný se svým kvartetem, který tvoří - klavírista Najponk, kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Martin Kopřiva. Roman Pokorný uvede program ze svého posledního alba „Feelin’ The Spirit - pocta Grantu Greenovi“.

Ostravskou scénu bude zastupovat Boris Band Combination společně s Rudy Horvat Group a hosté – Terezou Dvořákovou na vibrafon, Daliborem Mrázem na perkuse.
BBC a RH Group tvoří – Boris Urbánek na klávesy, Rudy Horvat na kytaru, Michal Žáček a Jan Tengler na saxofon, Jenny Krompolc sr. na baskytaru a Jenny Krompolc jr. na bicí. Na koncertě zazní vedle skladeb Borise Urbánka také materiál z nového alba Rudyho Horvata „Composition 4“.

Hlavní hvězdou budou bezpochyby zpěvák Vojtěch Dyk & B Side Band. Jedinečné spojení brněnského B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a showmanem Vojtěchem Dykem, je podle Urbánka jedním z nejzajímavějších počinů na naší hudební scéně v posledních letech. Navíc je koncert Vojtěcha Dyka s B Side Bandem jediným vystoupením v Ostravě v tomto roce.

Boris Urbánek: Jazz Open se na hradě zabydlel
Organizátorovi festivalu a jazzmanovi Borisi Urbánkovi jsme položili několik otázek:

Jak se Vám podařilo získat Vojtěcha Dyka k jedinému jeho letošnímu koncertu v Ostravě?
S Vojtou spolupracuji už téměř dva roky. Píši pro něj a B Side Band písničky, a naopak Vojtěch nám zase nazpíval dvě písničky na CD Michala Žáčka, které jsem složil a produkoval. Doufám, že zazní i na hradě.
Díky těmto souvislostem si mi podařilo dohodnout jak s Vojtou tak s bandleaderem B Side Bandu Josefem Buchtou.

Letos pořádáte již 9. ročník festivalu, je podle Vás Ostrava tak trochu jazzovým městem? Zvykli si lidé, zejména asi díky dramaturgii v Parníku, na jazz v Ostravě pravidelně chodit?
Netroufám si říct, jestli je Ostrava jazzovým městem. Ale vždy se najde ještě dost Ostravanů, kteří mají rádi jazz a kteří přijdou. Navíc je letos opravdovým magnetem právě Vojtěch Dyk.

Považuje prostředí Slezskoostravského hradu za vyhovující prostředí pro festival?
Je to specifické prostředí, dá se říct, že Jazz Open už se v něm natrvalo zabydlel.

Přemýšlíte už nad jubilejním 10. ročníkem?
Samozřejmě, že přemýšlím. Mám už pár nápadů. Všechno se ale dnes točí kolem peněz. Snad bude magistrát stejně štědrý jako letos a sponzoři nakloněni.

Více na: www.jazzostrava.cz

Co: Jazz Open Ostrava, hudební festival
Kdy: pátek 13. června od 19 hodin
Kde: Slezskoostravský hrad, Slezská Ostrava
Předprodej: OIS Elektra
OIS Přívoz
OIS Věž
OIS Svinov
OIS letiště Mošnov
OIS Gong
OIS Karolina
Vstupné: 450,-


autor: www.jazzostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.