> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jazz Open.

vloženo: 10.06.2014           komentářů: 0

Jazz Open.
vloženo: 10.06.2014 komentářů: 0

Jazz Open.
vloženo: 10.06.2014 komentářů: 0

13. června – Jazz Open. Festival a Boris Urbánek
Již devátý ročník hudebního festivalu Jazz Open Ostrava 2014 se uskuteční na Slezskoostravském hradě v pátek 13. května.

Podle organizátora, známého ostravského jazzmana Borise Urbánka, je letošní program velmi atraktivní.
Jako první se na hradě představí skladatel a jeden z nejlepších českých kytaristů současnosti Roman Pokorný se svým kvartetem, který tvoří - klavírista Najponk, kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Martin Kopřiva. Roman Pokorný uvede program ze svého posledního alba „Feelin’ The Spirit - pocta Grantu Greenovi“.

Ostravskou scénu bude zastupovat Boris Band Combination společně s Rudy Horvat Group a hosté – Terezou Dvořákovou na vibrafon, Daliborem Mrázem na perkuse.
BBC a RH Group tvoří – Boris Urbánek na klávesy, Rudy Horvat na kytaru, Michal Žáček a Jan Tengler na saxofon, Jenny Krompolc sr. na baskytaru a Jenny Krompolc jr. na bicí. Na koncertě zazní vedle skladeb Borise Urbánka také materiál z nového alba Rudyho Horvata „Composition 4“.

Hlavní hvězdou budou bezpochyby zpěvák Vojtěch Dyk & B Side Band. Jedinečné spojení brněnského B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a showmanem Vojtěchem Dykem, je podle Urbánka jedním z nejzajímavějších počinů na naší hudební scéně v posledních letech. Navíc je koncert Vojtěcha Dyka s B Side Bandem jediným vystoupením v Ostravě v tomto roce.

Boris Urbánek: Jazz Open se na hradě zabydlel
Organizátorovi festivalu a jazzmanovi Borisi Urbánkovi jsme položili několik otázek:

Jak se Vám podařilo získat Vojtěcha Dyka k jedinému jeho letošnímu koncertu v Ostravě?
S Vojtou spolupracuji už téměř dva roky. Píši pro něj a B Side Band písničky, a naopak Vojtěch nám zase nazpíval dvě písničky na CD Michala Žáčka, které jsem složil a produkoval. Doufám, že zazní i na hradě.
Díky těmto souvislostem si mi podařilo dohodnout jak s Vojtou tak s bandleaderem B Side Bandu Josefem Buchtou.

Letos pořádáte již 9. ročník festivalu, je podle Vás Ostrava tak trochu jazzovým městem? Zvykli si lidé, zejména asi díky dramaturgii v Parníku, na jazz v Ostravě pravidelně chodit?
Netroufám si říct, jestli je Ostrava jazzovým městem. Ale vždy se najde ještě dost Ostravanů, kteří mají rádi jazz a kteří přijdou. Navíc je letos opravdovým magnetem právě Vojtěch Dyk.

Považuje prostředí Slezskoostravského hradu za vyhovující prostředí pro festival?
Je to specifické prostředí, dá se říct, že Jazz Open už se v něm natrvalo zabydlel.

Přemýšlíte už nad jubilejním 10. ročníkem?
Samozřejmě, že přemýšlím. Mám už pár nápadů. Všechno se ale dnes točí kolem peněz. Snad bude magistrát stejně štědrý jako letos a sponzoři nakloněni.

Více na: www.jazzostrava.cz

Co: Jazz Open Ostrava, hudební festival
Kdy: pátek 13. června od 19 hodin
Kde: Slezskoostravský hrad, Slezská Ostrava
Předprodej: OIS Elektra
OIS Přívoz
OIS Věž
OIS Svinov
OIS letiště Mošnov
OIS Gong
OIS Karolina
Vstupné: 450,-


autor: www.jazzostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.