> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jazz Open.

vloženo: 10.06.2014           komentářů: 0

Jazz Open.
vloženo: 10.06.2014 komentářů: 0

Jazz Open.
vloženo: 10.06.2014 komentářů: 0

13. června – Jazz Open. Festival a Boris Urbánek
Již devátý ročník hudebního festivalu Jazz Open Ostrava 2014 se uskuteční na Slezskoostravském hradě v pátek 13. května.

Podle organizátora, známého ostravského jazzmana Borise Urbánka, je letošní program velmi atraktivní.
Jako první se na hradě představí skladatel a jeden z nejlepších českých kytaristů současnosti Roman Pokorný se svým kvartetem, který tvoří - klavírista Najponk, kontrabasista Petr Dvorský a bubeník Martin Kopřiva. Roman Pokorný uvede program ze svého posledního alba „Feelin’ The Spirit - pocta Grantu Greenovi“.

Ostravskou scénu bude zastupovat Boris Band Combination společně s Rudy Horvat Group a hosté – Terezou Dvořákovou na vibrafon, Daliborem Mrázem na perkuse.
BBC a RH Group tvoří – Boris Urbánek na klávesy, Rudy Horvat na kytaru, Michal Žáček a Jan Tengler na saxofon, Jenny Krompolc sr. na baskytaru a Jenny Krompolc jr. na bicí. Na koncertě zazní vedle skladeb Borise Urbánka také materiál z nového alba Rudyho Horvata „Composition 4“.

Hlavní hvězdou budou bezpochyby zpěvák Vojtěch Dyk & B Side Band. Jedinečné spojení brněnského B-Side Bandu se zpěvákem, hercem a showmanem Vojtěchem Dykem, je podle Urbánka jedním z nejzajímavějších počinů na naší hudební scéně v posledních letech. Navíc je koncert Vojtěcha Dyka s B Side Bandem jediným vystoupením v Ostravě v tomto roce.

Boris Urbánek: Jazz Open se na hradě zabydlel
Organizátorovi festivalu a jazzmanovi Borisi Urbánkovi jsme položili několik otázek:

Jak se Vám podařilo získat Vojtěcha Dyka k jedinému jeho letošnímu koncertu v Ostravě?
S Vojtou spolupracuji už téměř dva roky. Píši pro něj a B Side Band písničky, a naopak Vojtěch nám zase nazpíval dvě písničky na CD Michala Žáčka, které jsem složil a produkoval. Doufám, že zazní i na hradě.
Díky těmto souvislostem si mi podařilo dohodnout jak s Vojtou tak s bandleaderem B Side Bandu Josefem Buchtou.

Letos pořádáte již 9. ročník festivalu, je podle Vás Ostrava tak trochu jazzovým městem? Zvykli si lidé, zejména asi díky dramaturgii v Parníku, na jazz v Ostravě pravidelně chodit?
Netroufám si říct, jestli je Ostrava jazzovým městem. Ale vždy se najde ještě dost Ostravanů, kteří mají rádi jazz a kteří přijdou. Navíc je letos opravdovým magnetem právě Vojtěch Dyk.

Považuje prostředí Slezskoostravského hradu za vyhovující prostředí pro festival?
Je to specifické prostředí, dá se říct, že Jazz Open už se v něm natrvalo zabydlel.

Přemýšlíte už nad jubilejním 10. ročníkem?
Samozřejmě, že přemýšlím. Mám už pár nápadů. Všechno se ale dnes točí kolem peněz. Snad bude magistrát stejně štědrý jako letos a sponzoři nakloněni.

Více na: www.jazzostrava.cz

Co: Jazz Open Ostrava, hudební festival
Kdy: pátek 13. června od 19 hodin
Kde: Slezskoostravský hrad, Slezská Ostrava
Předprodej: OIS Elektra
OIS Přívoz
OIS Věž
OIS Svinov
OIS letiště Mošnov
OIS Gong
OIS Karolina
Vstupné: 450,-


autor: www.jazzostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.