> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomoucký kraj se úspěšně představu

vloženo: 27.06.2014           komentářů: 0

Olomoucký kraj se v letošním roce připojil k propagaci českých filmů v Bruselu. Czech Film Year neboli Rok českého filmu 2014 je již potřetí pořádán pro belgické publikum s cílem přiblížit mu českou kulturu a kinematografii. Hlavním cílem promítání je představit Českou republiku jako celek a podpořit zájem o českou kinematografii v zahraničí. Partnery akce jsou České centrum v Bruselu a Středočeský kraj.
Od začátku roku jsou místnímu publiku představovány české filmy natočené po roce 1989, jako jsou např. Amerika, Karamazovi nebo Vratné lahve. Filmy jsou promítány v českém znění s anglickými titulky, a jsou tak přístupné i mezinárodnímu publiku, které v Bruselu díky práci v institucích Evropské unie a mnoha zahraničních společnostech žije.
Promítání v Bruselu se koná každý měsíc kromě letních prázdnin. Poslední pondělní večer je díky finanční spoluúčasti Olomouckého kraje vstupenka na promítání k dostání za výhodnější cenu. Rok českého filmu pokračuje v červnu promítáním snímku Lidice.
Velký zájem o českou kulturu dokládá skutečnost, že v kině je pravidelně vyprodáno a někteří diváci se dokonce musí spokojit i s místem v uličce. Olomoucký kraj se do této aktivity zapojil již v prvním roce konání a díky vysokému počtu zájemců o promítání českých filmů a propagaci v průběhu celého roku se kraj aktivně zviditelňuje v zahraničí.
Zapojení do Roku českého filmu zprostředkovalo zájmové sdružení právnických osob OK4EU, které zastupuje Olomoucký kraj při EU.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.