> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V Přerově se diskutovalo o podpoře

vloženo: 27.06.2014           komentářů: 1

V prostorách společnosti Meopta – optika s.r.o. v Přerově se v úterý 24. června uskutečnil workshop zaměřený na možnosti financování projektů z programu Horizont 2020.
Program Horizont 2020 patří mezi komunitární programy Evropské unie, což jsou finanční nástroje Evropské komise, z nichž mohou evropské subjekty čerpat finanční prostředky na své aktivity. Žádosti se posuzují buď v Evropské komisi, nebo v některé z výkonných agentur. Pro projekty je třeba mít partnery z jiných členských států. Horizont 2020 je program zaměřený na výzkum, vývoj a inovace a je v současném programovém období 2014-2020 největším rámcovým programem Evropské unie.
Setkání zahájil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys, který vyzdvihl potřebu inovací, které mohou zajistit hospodářský rozvoj kraje. V úvodní části vystoupil europoslanec Jan Březina, který byl po dobu svého mandátu členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Výbor ITRE připravoval závěrečné znění legislativních předpisů programu na podporu výzkumu, vývoje a inovací, jehož rozpočet je více než 70 mld. EUR. Europoslanec Březina zdůraznil potřebu většího zapojení českých subjektů do vyhlášených výzev programu a aktivnějšího přístupu k využívání finančních prostředků z komunitárních programů.
V členských státech EU jsou zřízena kontaktní místa, kde mohou zájemci konzultovat své projekty. Pozvání na workshop přijala také Eva Hillerová z Technologického centra Akademie věd ČR, která přítomným představila strukturu programu Horizont 2020, jeho finanční nástroje a možnosti financování pro soukromé společnosti. Zmínila i rizika spojená s ochranou duševního vlastnictví a správného řízení projektu.
Setkání se uskutečnilo ve spolupráci kanceláře člena Evropského parlamentu Jana Březiny, společnosti Meopta – optika s.r.o. a zájmových sdružení právnických osob OK4Inovace a OK4EU. Mezi účastníky byli zástupci Olomouckého kraje, statutárního města Přerova, Vysoké školy logistiky a významných společností z regionu.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.