> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V Přerově se diskutovalo o podpoře

vloženo: 27.06.2014           komentářů: 1

V prostorách společnosti Meopta – optika s.r.o. v Přerově se v úterý 24. června uskutečnil workshop zaměřený na možnosti financování projektů z programu Horizont 2020.
Program Horizont 2020 patří mezi komunitární programy Evropské unie, což jsou finanční nástroje Evropské komise, z nichž mohou evropské subjekty čerpat finanční prostředky na své aktivity. Žádosti se posuzují buď v Evropské komisi, nebo v některé z výkonných agentur. Pro projekty je třeba mít partnery z jiných členských států. Horizont 2020 je program zaměřený na výzkum, vývoj a inovace a je v současném programovém období 2014-2020 největším rámcovým programem Evropské unie.
Setkání zahájil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys, který vyzdvihl potřebu inovací, které mohou zajistit hospodářský rozvoj kraje. V úvodní části vystoupil europoslanec Jan Březina, který byl po dobu svého mandátu členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Výbor ITRE připravoval závěrečné znění legislativních předpisů programu na podporu výzkumu, vývoje a inovací, jehož rozpočet je více než 70 mld. EUR. Europoslanec Březina zdůraznil potřebu většího zapojení českých subjektů do vyhlášených výzev programu a aktivnějšího přístupu k využívání finančních prostředků z komunitárních programů.
V členských státech EU jsou zřízena kontaktní místa, kde mohou zájemci konzultovat své projekty. Pozvání na workshop přijala také Eva Hillerová z Technologického centra Akademie věd ČR, která přítomným představila strukturu programu Horizont 2020, jeho finanční nástroje a možnosti financování pro soukromé společnosti. Zmínila i rizika spojená s ochranou duševního vlastnictví a správného řízení projektu.
Setkání se uskutečnilo ve spolupráci kanceláře člena Evropského parlamentu Jana Březiny, společnosti Meopta – optika s.r.o. a zájmových sdružení právnických osob OK4Inovace a OK4EU. Mezi účastníky byli zástupci Olomouckého kraje, statutárního města Přerova, Vysoké školy logistiky a významných společností z regionu.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.