> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V Přerově se diskutovalo o podpoře

vloženo: 27.06.2014           komentářů: 1

V prostorách společnosti Meopta – optika s.r.o. v Přerově se v úterý 24. června uskutečnil workshop zaměřený na možnosti financování projektů z programu Horizont 2020.
Program Horizont 2020 patří mezi komunitární programy Evropské unie, což jsou finanční nástroje Evropské komise, z nichž mohou evropské subjekty čerpat finanční prostředky na své aktivity. Žádosti se posuzují buď v Evropské komisi, nebo v některé z výkonných agentur. Pro projekty je třeba mít partnery z jiných členských států. Horizont 2020 je program zaměřený na výzkum, vývoj a inovace a je v současném programovém období 2014-2020 největším rámcovým programem Evropské unie.
Setkání zahájil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys, který vyzdvihl potřebu inovací, které mohou zajistit hospodářský rozvoj kraje. V úvodní části vystoupil europoslanec Jan Březina, který byl po dobu svého mandátu členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Výbor ITRE připravoval závěrečné znění legislativních předpisů programu na podporu výzkumu, vývoje a inovací, jehož rozpočet je více než 70 mld. EUR. Europoslanec Březina zdůraznil potřebu většího zapojení českých subjektů do vyhlášených výzev programu a aktivnějšího přístupu k využívání finančních prostředků z komunitárních programů.
V členských státech EU jsou zřízena kontaktní místa, kde mohou zájemci konzultovat své projekty. Pozvání na workshop přijala také Eva Hillerová z Technologického centra Akademie věd ČR, která přítomným představila strukturu programu Horizont 2020, jeho finanční nástroje a možnosti financování pro soukromé společnosti. Zmínila i rizika spojená s ochranou duševního vlastnictví a správného řízení projektu.
Setkání se uskutečnilo ve spolupráci kanceláře člena Evropského parlamentu Jana Březiny, společnosti Meopta – optika s.r.o. a zájmových sdružení právnických osob OK4Inovace a OK4EU. Mezi účastníky byli zástupci Olomouckého kraje, statutárního města Přerova, Vysoké školy logistiky a významných společností z regionu.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.