> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

V Přerově se diskutovalo o podpoře

vloženo: 27.06.2014           komentářů: 1

V prostorách společnosti Meopta – optika s.r.o. v Přerově se v úterý 24. června uskutečnil workshop zaměřený na možnosti financování projektů z programu Horizont 2020.
Program Horizont 2020 patří mezi komunitární programy Evropské unie, což jsou finanční nástroje Evropské komise, z nichž mohou evropské subjekty čerpat finanční prostředky na své aktivity. Žádosti se posuzují buď v Evropské komisi, nebo v některé z výkonných agentur. Pro projekty je třeba mít partnery z jiných členských států. Horizont 2020 je program zaměřený na výzkum, vývoj a inovace a je v současném programovém období 2014-2020 největším rámcovým programem Evropské unie.
Setkání zahájil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Pavel Šoltys, který vyzdvihl potřebu inovací, které mohou zajistit hospodářský rozvoj kraje. V úvodní části vystoupil europoslanec Jan Březina, který byl po dobu svého mandátu členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku (ITRE). Výbor ITRE připravoval závěrečné znění legislativních předpisů programu na podporu výzkumu, vývoje a inovací, jehož rozpočet je více než 70 mld. EUR. Europoslanec Březina zdůraznil potřebu většího zapojení českých subjektů do vyhlášených výzev programu a aktivnějšího přístupu k využívání finančních prostředků z komunitárních programů.
V členských státech EU jsou zřízena kontaktní místa, kde mohou zájemci konzultovat své projekty. Pozvání na workshop přijala také Eva Hillerová z Technologického centra Akademie věd ČR, která přítomným představila strukturu programu Horizont 2020, jeho finanční nástroje a možnosti financování pro soukromé společnosti. Zmínila i rizika spojená s ochranou duševního vlastnictví a správného řízení projektu.
Setkání se uskutečnilo ve spolupráci kanceláře člena Evropského parlamentu Jana Březiny, společnosti Meopta – optika s.r.o. a zájmových sdružení právnických osob OK4Inovace a OK4EU. Mezi účastníky byli zástupci Olomouckého kraje, statutárního města Přerova, Vysoké školy logistiky a významných společností z regionu.


autor: OK4EU

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.