> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Akce „Na prázdniny bezpečně“

vloženo: 05.07.2014           komentářů: 2

„Na prázdniny bezpečně“. Preventivní akce zaměřená na cyklisty.

Akce „Na prázdniny bezpečně“ bude probíhat v čase letních prázdni v různých lokalitách města. Cílem je kontrola cyklistů, zda mají správně vybavené jízdní kolo dle Zákona č.56/2001 Sb., a ve znění vyhlášky Ministerstva dopravy č.341/2002. Jde zejména o bezpečnost cyklistů. Akce má preventivní charakter. Pokud cyklista má jízdní kolo v pořádku, je mu věnován drobný dárek v podobě reflexního doplňku na oděv. V opačném případě obdrží na bicykl reflexní samolepky. Ty plně odrazky nahradí a výhodou je, že neupadnou, jak se tomu v hojných případech stává.
První prázdninové dny se mohli cyklisté se strážníky setkat na ulici Školní a v ulici Sádky. V dopoledních hodinách na těchto stanovištích bylo zkontrolováno celkem 272 cyklistů. Správně vybavené jízdní kolo mělo 135 cyklistů. U zbylých byly zjištěny nedostatky. Nejčastěji se jednalo o chybějící odrazky ve špicích kol. V následujícím období budou strážníci v této činnosti pokračovat.

autor: MP - Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.