> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Akce „Na prázdniny bezpečně“

vloženo: 05.07.2014           komentářů: 2

„Na prázdniny bezpečně“. Preventivní akce zaměřená na cyklisty.

Akce „Na prázdniny bezpečně“ bude probíhat v čase letních prázdni v různých lokalitách města. Cílem je kontrola cyklistů, zda mají správně vybavené jízdní kolo dle Zákona č.56/2001 Sb., a ve znění vyhlášky Ministerstva dopravy č.341/2002. Jde zejména o bezpečnost cyklistů. Akce má preventivní charakter. Pokud cyklista má jízdní kolo v pořádku, je mu věnován drobný dárek v podobě reflexního doplňku na oděv. V opačném případě obdrží na bicykl reflexní samolepky. Ty plně odrazky nahradí a výhodou je, že neupadnou, jak se tomu v hojných případech stává.
První prázdninové dny se mohli cyklisté se strážníky setkat na ulici Školní a v ulici Sádky. V dopoledních hodinách na těchto stanovištích bylo zkontrolováno celkem 272 cyklistů. Správně vybavené jízdní kolo mělo 135 cyklistů. U zbylých byly zjištěny nedostatky. Nejčastěji se jednalo o chybějící odrazky ve špicích kol. V následujícím období budou strážníci v této činnosti pokračovat.

autor: MP - Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.