> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pozor na plánované dopravní omezení

vloženo: 05.07.2014           komentářů: 0

Pozor na plánované dopravní omezení na Olomoucké
Řidiči, připravte se na dopravní omezení v souvislosti s rekonstrukcí ulice Olomoucká a některých přilehlých ulic! Harmonogram omezení:

1. etapa - od 1.7.2014 do 28.10.2014

úplná uzavírka ul. Sladkovkého (úsek od křižovatky s ulicí Havlíčkovou, která bude průjezdná, po ul. Olomouckou)
úplná uzavírka ulice Barákova (úsek od křižovatky s ulicí Olomoucká po křižovatku s ulicí Budovcovou)

etapa – od 1.7.2014 do 22.7.2014

částečná uzavírka ul. Olomoucká – bude umožněn provoz oběma směry zúženými jízdními pruhy, a to v úseku kolem železničního přejezdu

etapa – od 23.7.2014 do 17.8.2014

částečná uzavírka ul. Olomoucká (druhá strana ulice) – bude umožněn provoz oběma směry zúženými jízdními pruhy, a to v úseku kolem železničního přejezdu

etapa – od 18.8.2014 do 8.9.2014

úplná uzavírka ul. Olomoucká – upravovaného úseku

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 t je vedena po ul. E. Valenty, Sportovní, Pod Kosířem
objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 t je vedena přes Držovice, Smržice do Prostějova ulicí Kosteleckou a Vápenice, druhá větev ulicí Vrahovická, Čs. odboje, Držovice a zpět ulicí Olomoucká
Autobusy MHD budou vedeny přes ulice Lužická, nám. Spojenců, Slovenská, nám. Odboje, ul. Zborov, Arbesovo nám. a V. Outraty, autobusy příměstské budou vedeny ul. Šafaříkovou, Havlíčkovou na ul. Sladkovského. V těchto ulicích bude dopravním značením z důvodu jejich průjezdnosti zakázáno stání vozidel, a to minimálně jednostranně.

K výše uvedenému omezení parkování se bohužel připojí komplikace na nám. Spojenců, kde bude probíhat oprava vodovodu, a to ve třech etapách celkově od 14.7.2014 do 14.9.2014, kdy bude vždy třetina komunikace uzavřena a tím se omezí parkovaní vozidel v této oblasti. Úsek nám. Spojenců mezi ulicemi Lužická a Slovenská nebude uzavřen.

Předem se omlouváme za komplikace spojené s těmito uzavírkami


autor: Mgr. Jana Gáborová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.