> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pod heslem „SPOLU A LÉPE”

vloženo: 09.07.2014           komentářů: 0


Prostějov - Pod heslem „SPOLU A LÉPE” budou v těchto komunálních volbách kandidovat na společné kandidátce prostějovští zelení, Piráti a nezávislí. Na pondělní tiskové konferenci představili projekt Změna pro Prostějov a prvních patnáct kandidujících jmen. V průběhu konference došlo i k podpisu dohody o volební spolupráci.

„Změna pro Prostějov je společný projekt Strany zelených, České pirátské strany a nezávislých kandidátů. Máme podobné názory jak na celostátní, tak zejména na komunální úrovni,” sdělil lídr kandidátky, podnikatel v IT a občanský aktivista spojený s kauzou společenského sálu Jan Navrátil.

Podpora známých osobností
Změnu pro Prostějov již nyní podporuje mnoho významných prostějovských osobností, které chtějí změnit současné poměry na radnici a které se již dlouhodobě v Prostějově společensky angažují. „Kandidaturou nás podpořil například známý fotograf a všestranný umělec Bob Pacholík, který bude kandidovat na čestném posledním místě. V jednání jsou další známé osobnosti,” vyjmenoval informatik Ivo Lužný, kandidát na 5. místě.

Čtyři prioritní témata
Volební program Změna pro Prostějov zveřejní počátkem srpna, nicméně už nyní mají kandidáti jasno, co chtějí změnit. Kampaň totiž bude postavena na čtyřech zásadních tématech.
„Je důležité pokračovat v boji za zachování společenského sálu v centru města. Pozice v zastupitelstvu by přinesla nové možnosti a silnější pozici prosadit názory občanů města, kterými se dosavadní strany jako ČSSD a ODS bohužel v minulosti neřídily,” myslí si Jan Navrátil.

Druhým tématem je transparentnost magistrátu. „Problémem jsou zejména chybějící pravidla pro rozdělování dotací, výsledkem je v Prostějově klientelistický systém. Ten omezuje rozvoj těch oblastí, které nemají politické krytí a z kterých nemají určití lidé osobní prospěch na úkor obyvatelů města,” nechal se slyšet kandidát Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek.

Dále kandidáti Změny pro Prostějov chtějí zavést tzv. participační rozpočet. „Obyvatelé města by si sami rozhodovali o tom, na jaké konkrétní projekty by se měla z rozpočtu vyčlenit určitá částka. Cílem je zvýšit zájem občanů o dění ve městě podobně, jako je tomu v jiných evropských zemích,” vysvětlil projekt kandidát č. 6 Petr Lysek.

Naším posledním, avšak neméně důležitým tématem, je ochrana životního prostředí. „Přinášíme konkrétní plán, chceme souvislý pás zeleně v jižní části města jako protiváhu biokoridoru Hloučela,” vyjádřil se architekt František Fröml.

„Čelní kandidáti současně s kandidaturou podepsali tzv. Demokratické minimum, kterým se zavazujeme dělat politiku odpovědně a nehlasovat o návrzích bez jejich předchozího prostudování,” uzavřel lídr Jan Navrátil.


Kandidáti:
Lídrem je podnikatel a občanský aktivista Jan Navrátil, veřejnosti známý jako člověk, který se nebál angažovat v otázce záchrany společenského sálu města.

Na druhém místě kandiduje zástupce Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek, který se zabývá transparentností veřejné správy s důrazem na správné využití IT technologií. Jeho cílem je udělat město otevřeným pro občany.

Ze třetího místa se uchází o přízeň voličů nezávislý architekt František Fröml, který dlouhodobě sleduje kroky města například v oblasti územního plánování.

Čtvrté místo patří ředitelce domova pro seniory Věře Palacké, která je garantkou našeho uskupení pro sociální oblast. V minulosti se angažovala v humanitární organizaci ADRA a ve spolku Pro Prostějov.

Na pátém místě je informatik a občanský aktivista Ivo Lužný, který se v rámci Změny pro Prostějov zabývá zlepšením chodu zastupitelstva a služeb magistrátu pro občany.

Na šestém místě kandiduje projektant a podnikatel Petr Lysek, člen Pirátské strany. Rád by viděl Prostějov jako skutečně kulturní město, kde kvete i současné moderní umění.

Sedmé místo patří bývalému řediteli Sportcentra, vychovateli Zdeňku Rajtrovi, který ví, jak efektivně podpořit aktivity pro vyžití mládeže.

Osmičku přítomných kandidátů uzavírá vědecká pracovnice Ludmila Ohnoutková. Vysokoškolská pedagožka je aktivní členkou spolku Hloučela, jejímž hlavním posláním je ochrana přírody a krajiny. Zabývá se ochranou zeleně ve vztahu k územnímu plánování a omezením nepříznivých vlivů na životní prostředí města.

Na místě devátém kandiduje učitelka Jitka Ungermannová, která hledá možnosti, jak pomoci školství ve městě.

Kandidátem číslo deset je vystudovaný historik, pracovník vědecké knihovny a místopředseda spolku Za staré Vrahovice Martin Hájek.

O místo později kandiduje známý učitel, dlouholetý pořadatel soutěží ve středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Jedenácté místo patří nezávislému technikovi Františku Plenařovi.

Na místě dvanáctém kandiduje člen Pirátů a nákupčí Martin Burget.

Důchodce a jednatel firmy Antonín Sprinz kandiduje na třináctém místě, zabývá se oblastí bytového fondu města.

Na čtrnáctém místě středoškolský pedagog a organizátor soutěží ve Středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Patnáctku uzavírá příkladně aktivní učitelka a předsedkyně prostějovského sdružení ochránců přírody IRIS Eva Zatloukalová.
autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.