> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pod heslem „SPOLU A LÉPE”

vloženo: 09.07.2014           komentářů: 0


Prostějov - Pod heslem „SPOLU A LÉPE” budou v těchto komunálních volbách kandidovat na společné kandidátce prostějovští zelení, Piráti a nezávislí. Na pondělní tiskové konferenci představili projekt Změna pro Prostějov a prvních patnáct kandidujících jmen. V průběhu konference došlo i k podpisu dohody o volební spolupráci.

„Změna pro Prostějov je společný projekt Strany zelených, České pirátské strany a nezávislých kandidátů. Máme podobné názory jak na celostátní, tak zejména na komunální úrovni,” sdělil lídr kandidátky, podnikatel v IT a občanský aktivista spojený s kauzou společenského sálu Jan Navrátil.

Podpora známých osobností
Změnu pro Prostějov již nyní podporuje mnoho významných prostějovských osobností, které chtějí změnit současné poměry na radnici a které se již dlouhodobě v Prostějově společensky angažují. „Kandidaturou nás podpořil například známý fotograf a všestranný umělec Bob Pacholík, který bude kandidovat na čestném posledním místě. V jednání jsou další známé osobnosti,” vyjmenoval informatik Ivo Lužný, kandidát na 5. místě.

Čtyři prioritní témata
Volební program Změna pro Prostějov zveřejní počátkem srpna, nicméně už nyní mají kandidáti jasno, co chtějí změnit. Kampaň totiž bude postavena na čtyřech zásadních tématech.
„Je důležité pokračovat v boji za zachování společenského sálu v centru města. Pozice v zastupitelstvu by přinesla nové možnosti a silnější pozici prosadit názory občanů města, kterými se dosavadní strany jako ČSSD a ODS bohužel v minulosti neřídily,” myslí si Jan Navrátil.

Druhým tématem je transparentnost magistrátu. „Problémem jsou zejména chybějící pravidla pro rozdělování dotací, výsledkem je v Prostějově klientelistický systém. Ten omezuje rozvoj těch oblastí, které nemají politické krytí a z kterých nemají určití lidé osobní prospěch na úkor obyvatelů města,” nechal se slyšet kandidát Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek.

Dále kandidáti Změny pro Prostějov chtějí zavést tzv. participační rozpočet. „Obyvatelé města by si sami rozhodovali o tom, na jaké konkrétní projekty by se měla z rozpočtu vyčlenit určitá částka. Cílem je zvýšit zájem občanů o dění ve městě podobně, jako je tomu v jiných evropských zemích,” vysvětlil projekt kandidát č. 6 Petr Lysek.

Naším posledním, avšak neméně důležitým tématem, je ochrana životního prostředí. „Přinášíme konkrétní plán, chceme souvislý pás zeleně v jižní části města jako protiváhu biokoridoru Hloučela,” vyjádřil se architekt František Fröml.

„Čelní kandidáti současně s kandidaturou podepsali tzv. Demokratické minimum, kterým se zavazujeme dělat politiku odpovědně a nehlasovat o návrzích bez jejich předchozího prostudování,” uzavřel lídr Jan Navrátil.


Kandidáti:
Lídrem je podnikatel a občanský aktivista Jan Navrátil, veřejnosti známý jako člověk, který se nebál angažovat v otázce záchrany společenského sálu města.

Na druhém místě kandiduje zástupce Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek, který se zabývá transparentností veřejné správy s důrazem na správné využití IT technologií. Jeho cílem je udělat město otevřeným pro občany.

Ze třetího místa se uchází o přízeň voličů nezávislý architekt František Fröml, který dlouhodobě sleduje kroky města například v oblasti územního plánování.

Čtvrté místo patří ředitelce domova pro seniory Věře Palacké, která je garantkou našeho uskupení pro sociální oblast. V minulosti se angažovala v humanitární organizaci ADRA a ve spolku Pro Prostějov.

Na pátém místě je informatik a občanský aktivista Ivo Lužný, který se v rámci Změny pro Prostějov zabývá zlepšením chodu zastupitelstva a služeb magistrátu pro občany.

Na šestém místě kandiduje projektant a podnikatel Petr Lysek, člen Pirátské strany. Rád by viděl Prostějov jako skutečně kulturní město, kde kvete i současné moderní umění.

Sedmé místo patří bývalému řediteli Sportcentra, vychovateli Zdeňku Rajtrovi, který ví, jak efektivně podpořit aktivity pro vyžití mládeže.

Osmičku přítomných kandidátů uzavírá vědecká pracovnice Ludmila Ohnoutková. Vysokoškolská pedagožka je aktivní členkou spolku Hloučela, jejímž hlavním posláním je ochrana přírody a krajiny. Zabývá se ochranou zeleně ve vztahu k územnímu plánování a omezením nepříznivých vlivů na životní prostředí města.

Na místě devátém kandiduje učitelka Jitka Ungermannová, která hledá možnosti, jak pomoci školství ve městě.

Kandidátem číslo deset je vystudovaný historik, pracovník vědecké knihovny a místopředseda spolku Za staré Vrahovice Martin Hájek.

O místo později kandiduje známý učitel, dlouholetý pořadatel soutěží ve středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Jedenácté místo patří nezávislému technikovi Františku Plenařovi.

Na místě dvanáctém kandiduje člen Pirátů a nákupčí Martin Burget.

Důchodce a jednatel firmy Antonín Sprinz kandiduje na třináctém místě, zabývá se oblastí bytového fondu města.

Na čtrnáctém místě středoškolský pedagog a organizátor soutěží ve Středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Patnáctku uzavírá příkladně aktivní učitelka a předsedkyně prostějovského sdružení ochránců přírody IRIS Eva Zatloukalová.
autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.