> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pod heslem „SPOLU A LÉPE”

vloženo: 09.07.2014           komentářů: 0


Prostějov - Pod heslem „SPOLU A LÉPE” budou v těchto komunálních volbách kandidovat na společné kandidátce prostějovští zelení, Piráti a nezávislí. Na pondělní tiskové konferenci představili projekt Změna pro Prostějov a prvních patnáct kandidujících jmen. V průběhu konference došlo i k podpisu dohody o volební spolupráci.

„Změna pro Prostějov je společný projekt Strany zelených, České pirátské strany a nezávislých kandidátů. Máme podobné názory jak na celostátní, tak zejména na komunální úrovni,” sdělil lídr kandidátky, podnikatel v IT a občanský aktivista spojený s kauzou společenského sálu Jan Navrátil.

Podpora známých osobností
Změnu pro Prostějov již nyní podporuje mnoho významných prostějovských osobností, které chtějí změnit současné poměry na radnici a které se již dlouhodobě v Prostějově společensky angažují. „Kandidaturou nás podpořil například známý fotograf a všestranný umělec Bob Pacholík, který bude kandidovat na čestném posledním místě. V jednání jsou další známé osobnosti,” vyjmenoval informatik Ivo Lužný, kandidát na 5. místě.

Čtyři prioritní témata
Volební program Změna pro Prostějov zveřejní počátkem srpna, nicméně už nyní mají kandidáti jasno, co chtějí změnit. Kampaň totiž bude postavena na čtyřech zásadních tématech.
„Je důležité pokračovat v boji za zachování společenského sálu v centru města. Pozice v zastupitelstvu by přinesla nové možnosti a silnější pozici prosadit názory občanů města, kterými se dosavadní strany jako ČSSD a ODS bohužel v minulosti neřídily,” myslí si Jan Navrátil.

Druhým tématem je transparentnost magistrátu. „Problémem jsou zejména chybějící pravidla pro rozdělování dotací, výsledkem je v Prostějově klientelistický systém. Ten omezuje rozvoj těch oblastí, které nemají politické krytí a z kterých nemají určití lidé osobní prospěch na úkor obyvatelů města,” nechal se slyšet kandidát Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek.

Dále kandidáti Změny pro Prostějov chtějí zavést tzv. participační rozpočet. „Obyvatelé města by si sami rozhodovali o tom, na jaké konkrétní projekty by se měla z rozpočtu vyčlenit určitá částka. Cílem je zvýšit zájem občanů o dění ve městě podobně, jako je tomu v jiných evropských zemích,” vysvětlil projekt kandidát č. 6 Petr Lysek.

Naším posledním, avšak neméně důležitým tématem, je ochrana životního prostředí. „Přinášíme konkrétní plán, chceme souvislý pás zeleně v jižní části města jako protiváhu biokoridoru Hloučela,” vyjádřil se architekt František Fröml.

„Čelní kandidáti současně s kandidaturou podepsali tzv. Demokratické minimum, kterým se zavazujeme dělat politiku odpovědně a nehlasovat o návrzích bez jejich předchozího prostudování,” uzavřel lídr Jan Navrátil.


Kandidáti:
Lídrem je podnikatel a občanský aktivista Jan Navrátil, veřejnosti známý jako člověk, který se nebál angažovat v otázce záchrany společenského sálu města.

Na druhém místě kandiduje zástupce Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek, který se zabývá transparentností veřejné správy s důrazem na správné využití IT technologií. Jeho cílem je udělat město otevřeným pro občany.

Ze třetího místa se uchází o přízeň voličů nezávislý architekt František Fröml, který dlouhodobě sleduje kroky města například v oblasti územního plánování.

Čtvrté místo patří ředitelce domova pro seniory Věře Palacké, která je garantkou našeho uskupení pro sociální oblast. V minulosti se angažovala v humanitární organizaci ADRA a ve spolku Pro Prostějov.

Na pátém místě je informatik a občanský aktivista Ivo Lužný, který se v rámci Změny pro Prostějov zabývá zlepšením chodu zastupitelstva a služeb magistrátu pro občany.

Na šestém místě kandiduje projektant a podnikatel Petr Lysek, člen Pirátské strany. Rád by viděl Prostějov jako skutečně kulturní město, kde kvete i současné moderní umění.

Sedmé místo patří bývalému řediteli Sportcentra, vychovateli Zdeňku Rajtrovi, který ví, jak efektivně podpořit aktivity pro vyžití mládeže.

Osmičku přítomných kandidátů uzavírá vědecká pracovnice Ludmila Ohnoutková. Vysokoškolská pedagožka je aktivní členkou spolku Hloučela, jejímž hlavním posláním je ochrana přírody a krajiny. Zabývá se ochranou zeleně ve vztahu k územnímu plánování a omezením nepříznivých vlivů na životní prostředí města.

Na místě devátém kandiduje učitelka Jitka Ungermannová, která hledá možnosti, jak pomoci školství ve městě.

Kandidátem číslo deset je vystudovaný historik, pracovník vědecké knihovny a místopředseda spolku Za staré Vrahovice Martin Hájek.

O místo později kandiduje známý učitel, dlouholetý pořadatel soutěží ve středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Jedenácté místo patří nezávislému technikovi Františku Plenařovi.

Na místě dvanáctém kandiduje člen Pirátů a nákupčí Martin Burget.

Důchodce a jednatel firmy Antonín Sprinz kandiduje na třináctém místě, zabývá se oblastí bytového fondu města.

Na čtrnáctém místě středoškolský pedagog a organizátor soutěží ve Středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Patnáctku uzavírá příkladně aktivní učitelka a předsedkyně prostějovského sdružení ochránců přírody IRIS Eva Zatloukalová.
autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.