> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pod heslem „SPOLU A LÉPE”

vloženo: 09.07.2014           komentářů: 0


Prostějov - Pod heslem „SPOLU A LÉPE” budou v těchto komunálních volbách kandidovat na společné kandidátce prostějovští zelení, Piráti a nezávislí. Na pondělní tiskové konferenci představili projekt Změna pro Prostějov a prvních patnáct kandidujících jmen. V průběhu konference došlo i k podpisu dohody o volební spolupráci.

„Změna pro Prostějov je společný projekt Strany zelených, České pirátské strany a nezávislých kandidátů. Máme podobné názory jak na celostátní, tak zejména na komunální úrovni,” sdělil lídr kandidátky, podnikatel v IT a občanský aktivista spojený s kauzou společenského sálu Jan Navrátil.

Podpora známých osobností
Změnu pro Prostějov již nyní podporuje mnoho významných prostějovských osobností, které chtějí změnit současné poměry na radnici a které se již dlouhodobě v Prostějově společensky angažují. „Kandidaturou nás podpořil například známý fotograf a všestranný umělec Bob Pacholík, který bude kandidovat na čestném posledním místě. V jednání jsou další známé osobnosti,” vyjmenoval informatik Ivo Lužný, kandidát na 5. místě.

Čtyři prioritní témata
Volební program Změna pro Prostějov zveřejní počátkem srpna, nicméně už nyní mají kandidáti jasno, co chtějí změnit. Kampaň totiž bude postavena na čtyřech zásadních tématech.
„Je důležité pokračovat v boji za zachování společenského sálu v centru města. Pozice v zastupitelstvu by přinesla nové možnosti a silnější pozici prosadit názory občanů města, kterými se dosavadní strany jako ČSSD a ODS bohužel v minulosti neřídily,” myslí si Jan Navrátil.

Druhým tématem je transparentnost magistrátu. „Problémem jsou zejména chybějící pravidla pro rozdělování dotací, výsledkem je v Prostějově klientelistický systém. Ten omezuje rozvoj těch oblastí, které nemají politické krytí a z kterých nemají určití lidé osobní prospěch na úkor obyvatelů města,” nechal se slyšet kandidát Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek.

Dále kandidáti Změny pro Prostějov chtějí zavést tzv. participační rozpočet. „Obyvatelé města by si sami rozhodovali o tom, na jaké konkrétní projekty by se měla z rozpočtu vyčlenit určitá částka. Cílem je zvýšit zájem občanů o dění ve městě podobně, jako je tomu v jiných evropských zemích,” vysvětlil projekt kandidát č. 6 Petr Lysek.

Naším posledním, avšak neméně důležitým tématem, je ochrana životního prostředí. „Přinášíme konkrétní plán, chceme souvislý pás zeleně v jižní části města jako protiváhu biokoridoru Hloučela,” vyjádřil se architekt František Fröml.

„Čelní kandidáti současně s kandidaturou podepsali tzv. Demokratické minimum, kterým se zavazujeme dělat politiku odpovědně a nehlasovat o návrzích bez jejich předchozího prostudování,” uzavřel lídr Jan Navrátil.


Kandidáti:
Lídrem je podnikatel a občanský aktivista Jan Navrátil, veřejnosti známý jako člověk, který se nebál angažovat v otázce záchrany společenského sálu města.

Na druhém místě kandiduje zástupce Pirátů, projektový manažer Petr Kapounek, který se zabývá transparentností veřejné správy s důrazem na správné využití IT technologií. Jeho cílem je udělat město otevřeným pro občany.

Ze třetího místa se uchází o přízeň voličů nezávislý architekt František Fröml, který dlouhodobě sleduje kroky města například v oblasti územního plánování.

Čtvrté místo patří ředitelce domova pro seniory Věře Palacké, která je garantkou našeho uskupení pro sociální oblast. V minulosti se angažovala v humanitární organizaci ADRA a ve spolku Pro Prostějov.

Na pátém místě je informatik a občanský aktivista Ivo Lužný, který se v rámci Změny pro Prostějov zabývá zlepšením chodu zastupitelstva a služeb magistrátu pro občany.

Na šestém místě kandiduje projektant a podnikatel Petr Lysek, člen Pirátské strany. Rád by viděl Prostějov jako skutečně kulturní město, kde kvete i současné moderní umění.

Sedmé místo patří bývalému řediteli Sportcentra, vychovateli Zdeňku Rajtrovi, který ví, jak efektivně podpořit aktivity pro vyžití mládeže.

Osmičku přítomných kandidátů uzavírá vědecká pracovnice Ludmila Ohnoutková. Vysokoškolská pedagožka je aktivní členkou spolku Hloučela, jejímž hlavním posláním je ochrana přírody a krajiny. Zabývá se ochranou zeleně ve vztahu k územnímu plánování a omezením nepříznivých vlivů na životní prostředí města.

Na místě devátém kandiduje učitelka Jitka Ungermannová, která hledá možnosti, jak pomoci školství ve městě.

Kandidátem číslo deset je vystudovaný historik, pracovník vědecké knihovny a místopředseda spolku Za staré Vrahovice Martin Hájek.

O místo později kandiduje známý učitel, dlouholetý pořadatel soutěží ve středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Jedenácté místo patří nezávislému technikovi Františku Plenařovi.

Na místě dvanáctém kandiduje člen Pirátů a nákupčí Martin Burget.

Důchodce a jednatel firmy Antonín Sprinz kandiduje na třináctém místě, zabývá se oblastí bytového fondu města.

Na čtrnáctém místě středoškolský pedagog a organizátor soutěží ve Středoškolské odborné činnosti Jan Lázna.

Patnáctku uzavírá příkladně aktivní učitelka a předsedkyně prostějovského sdružení ochránců přírody IRIS Eva Zatloukalová.
autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.