> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Těžký úvod čeká na naše fotbalisty.

vloženo: 09.08.2014           komentářů: 0

O víkendu start MSFL: v 1. kole hostíme Hlučín
Těžký úvod čeká na naše fotbalisty. V sobotu od 16:30 hod. hostíme na stadionu Za Místním nádražím celek Hlučína.

Fakt, že Prostějov bral z dvojzápasu minulé sezóny všechny body, nesmí být zdrojem bezbřehého optimismu. Obě výhry se nerodily lehce, v soupeřově týmu navíc došlo k významným změnám. Hlučín vůbec procházel minulou sezónu velmi složitým obdobím, kdy se měnila vlastnická struktura i manažerské posty. V červnu změnil po dlouhých šestnácti letech klub vlastníka, o pár dnů později byl jmenován nový trenér, jímž se stal dobře známý Milan Valachovič. Ten v průběhu jara po mizerných výkonech skončil u kormidla jihomoravské Břeclavi. Ambiciózní Valachovič získal nejen dvouletý trenérský kontrakt, ale také manažerský post sportovního ředitele.

Do Hlučína přivedl několik nových hráčů, kádr naopak opustil např. holický Pezzotti. Přípravu absolvoval také Kouassi z Pobřeží Slonoviny, který ovšem v prvním kole Poháru ČP v Petrovicích zatím nehrál kvůli administrativním problémům. Vítězný gól tam vstřelil, byť z penalty, veterán Hanus, který byl hlučínským střelcem uplynulé sezóny. V sestavě se objevili Hlaváč - Huzdeczek, Mác, Žižka – Limanovský, Mucha ( Malcharek), Váňa, Dostál, Ondrušík- Badalyan (Foltýn), Hanus (Grygar).

To v sestavě Prostějova ještě určitě nebudou Rus s Fládrem, kteří začínají teprve naplno trénovat. Lze tedy očekávat zhruba následující sestavu: Bureš – Krejčíř, Soušek, Hloch, Hirsch – Koudelka (Pančochář), Zelenka, Langer, Machálek – Zatloukal, Kroupa.

„Hlučín nebyl nikdy lehkým soupeřem. Navíc je tam nový trenér Valachovič, dovedl i nějaké nové hráče. Vstup do sezóny bývá vždy důležitý, většinou je to ještě takové syrové a nervózní. Hrajeme doma a budeme tedy bojovat o vítězství. Je to naše povinnost. Chceme tři body a já věřím, že je získáme po poctivém a zodpovědném výkonu,“ věří trenér František Jura.

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.