> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Těžký úvod čeká na naše fotbalisty.

vloženo: 09.08.2014           komentářů: 0

O víkendu start MSFL: v 1. kole hostíme Hlučín
Těžký úvod čeká na naše fotbalisty. V sobotu od 16:30 hod. hostíme na stadionu Za Místním nádražím celek Hlučína.

Fakt, že Prostějov bral z dvojzápasu minulé sezóny všechny body, nesmí být zdrojem bezbřehého optimismu. Obě výhry se nerodily lehce, v soupeřově týmu navíc došlo k významným změnám. Hlučín vůbec procházel minulou sezónu velmi složitým obdobím, kdy se měnila vlastnická struktura i manažerské posty. V červnu změnil po dlouhých šestnácti letech klub vlastníka, o pár dnů později byl jmenován nový trenér, jímž se stal dobře známý Milan Valachovič. Ten v průběhu jara po mizerných výkonech skončil u kormidla jihomoravské Břeclavi. Ambiciózní Valachovič získal nejen dvouletý trenérský kontrakt, ale také manažerský post sportovního ředitele.

Do Hlučína přivedl několik nových hráčů, kádr naopak opustil např. holický Pezzotti. Přípravu absolvoval také Kouassi z Pobřeží Slonoviny, který ovšem v prvním kole Poháru ČP v Petrovicích zatím nehrál kvůli administrativním problémům. Vítězný gól tam vstřelil, byť z penalty, veterán Hanus, který byl hlučínským střelcem uplynulé sezóny. V sestavě se objevili Hlaváč - Huzdeczek, Mác, Žižka – Limanovský, Mucha ( Malcharek), Váňa, Dostál, Ondrušík- Badalyan (Foltýn), Hanus (Grygar).

To v sestavě Prostějova ještě určitě nebudou Rus s Fládrem, kteří začínají teprve naplno trénovat. Lze tedy očekávat zhruba následující sestavu: Bureš – Krejčíř, Soušek, Hloch, Hirsch – Koudelka (Pančochář), Zelenka, Langer, Machálek – Zatloukal, Kroupa.

„Hlučín nebyl nikdy lehkým soupeřem. Navíc je tam nový trenér Valachovič, dovedl i nějaké nové hráče. Vstup do sezóny bývá vždy důležitý, většinou je to ještě takové syrové a nervózní. Hrajeme doma a budeme tedy bojovat o vítězství. Je to naše povinnost. Chceme tři body a já věřím, že je získáme po poctivém a zodpovědném výkonu,“ věří trenér František Jura.

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.