> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Těžký úvod čeká na naše fotbalisty.

vloženo: 09.08.2014           komentářů: 0

O víkendu start MSFL: v 1. kole hostíme Hlučín
Těžký úvod čeká na naše fotbalisty. V sobotu od 16:30 hod. hostíme na stadionu Za Místním nádražím celek Hlučína.

Fakt, že Prostějov bral z dvojzápasu minulé sezóny všechny body, nesmí být zdrojem bezbřehého optimismu. Obě výhry se nerodily lehce, v soupeřově týmu navíc došlo k významným změnám. Hlučín vůbec procházel minulou sezónu velmi složitým obdobím, kdy se měnila vlastnická struktura i manažerské posty. V červnu změnil po dlouhých šestnácti letech klub vlastníka, o pár dnů později byl jmenován nový trenér, jímž se stal dobře známý Milan Valachovič. Ten v průběhu jara po mizerných výkonech skončil u kormidla jihomoravské Břeclavi. Ambiciózní Valachovič získal nejen dvouletý trenérský kontrakt, ale také manažerský post sportovního ředitele.

Do Hlučína přivedl několik nových hráčů, kádr naopak opustil např. holický Pezzotti. Přípravu absolvoval také Kouassi z Pobřeží Slonoviny, který ovšem v prvním kole Poháru ČP v Petrovicích zatím nehrál kvůli administrativním problémům. Vítězný gól tam vstřelil, byť z penalty, veterán Hanus, který byl hlučínským střelcem uplynulé sezóny. V sestavě se objevili Hlaváč - Huzdeczek, Mác, Žižka – Limanovský, Mucha ( Malcharek), Váňa, Dostál, Ondrušík- Badalyan (Foltýn), Hanus (Grygar).

To v sestavě Prostějova ještě určitě nebudou Rus s Fládrem, kteří začínají teprve naplno trénovat. Lze tedy očekávat zhruba následující sestavu: Bureš – Krejčíř, Soušek, Hloch, Hirsch – Koudelka (Pančochář), Zelenka, Langer, Machálek – Zatloukal, Kroupa.

„Hlučín nebyl nikdy lehkým soupeřem. Navíc je tam nový trenér Valachovič, dovedl i nějaké nové hráče. Vstup do sezóny bývá vždy důležitý, většinou je to ještě takové syrové a nervózní. Hrajeme doma a budeme tedy bojovat o vítězství. Je to naše povinnost. Chceme tři body a já věřím, že je získáme po poctivém a zodpovědném výkonu,“ věří trenér František Jura.

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.