> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Otevřený dopis vedení města

vloženo: 10.08.2014           komentářů: 0V Prostějově dne 10. 8. 2014

Vážený pane primátore statutárního města Prostějova,
Vážení náměstci pana primátora, slovutná městská rado,


Dne 31.8.2014 bude na T. G. Masaryka v rámci Hanáckého operního festivalu koncert světově známého tenoristy Joseph Calleja. Pořádá agentura TK Plus, hlediště pojme 2000 sedících diváků.
V červenci letošního roku se občané města Prostějova z úst pana primátora Pišťáka a z Radničních listů č. 7 mohli dozvědět: „Koncert po projednání vedením města Prostějova bude pro návštěvníky bezplatný jako součást oslav 100 let Nové prostějovské radnice. Vstupenky budou vydávány v informačním centru města Prostějova počínaje dnem 10. 8. 2014 od 9.00 hod. Město to bude stát 2 miliony Kč, což je z hlediska rozpočtu města nevýznamná částka.“

Jako jiní zájemci z řad občanů města jsem i já přišel v 9.00 k informačnímu centru. Po 15-ti minutách nám bylo oznámeno, že lístky již nejsou. Na dotaz jsme dostali odpověď, že k dispozici bylo 300 lístků a ty již byly vydány.

Vážený pane primátore, vážená rado,
rozhodli jste se za 2 miliony korun udělat radost 300 občanům, kteří měli štěstí, že se na ně během 15-ti minut dostalo, tedy jedna vstupenka přišla pro občana města na 6667,-Kč. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl jediného zastupitele, člena rady a žádného funkcionáře města ani význačného podnikatele, předpokládám, že o tento koncert neprojevili zájem. Kde je zbylých 1700 vstupenek, kde jsou vstupenky do prvních řad, které měly stát 1200,-Kč za kus? Zůstaly někomu za prsty pro přátele, známé?
Jste snad důležitější než např. Svatý otec, papež František I., kterému nebylo zatěžko i při jeho věku si frontu na jídlo vystát v jídelně s ostatními?
Jedná se o veřejné prostředky, určené pro občany města Prostějova, máme právo vědět, jak se s nimi hospodaří.
Za nespokojené občany města Prostějova podepsané pod podpisovým archem

prostý občan města
Ing. Antonín Sprinz, Jungmannova 729/5, Prostějov

Na vědomí:

Statutární město Prostějov, nám. T.G.Masaryka 130/14, Prostějov
----------------------------------------------------------------------------------
Primátor města Prostějova Miroslav Pišťák za ČSSD
Náměstek primátora Jiří Pospíšil za PéVéčko
Náměstkyně primátora Alena Rašková za ČSSD
Náměstkyně primátora Ivana Hemerková za PéVéčko
Náměstek Zdeněk Fišer za ČSSD
Radní Milada Galářová za ČSSD
Radní Milada Sokolová za ODS
Radní Alois Mačák za ČSSD
Radní Pavel Smetana za ČSSD
Radní Zdeněk Peichl za ODS


autor: www.jakubcech.estranky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.