> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Otevřený dopis vedení města

vloženo: 10.08.2014           komentářů: 0V Prostějově dne 10. 8. 2014

Vážený pane primátore statutárního města Prostějova,
Vážení náměstci pana primátora, slovutná městská rado,


Dne 31.8.2014 bude na T. G. Masaryka v rámci Hanáckého operního festivalu koncert světově známého tenoristy Joseph Calleja. Pořádá agentura TK Plus, hlediště pojme 2000 sedících diváků.
V červenci letošního roku se občané města Prostějova z úst pana primátora Pišťáka a z Radničních listů č. 7 mohli dozvědět: „Koncert po projednání vedením města Prostějova bude pro návštěvníky bezplatný jako součást oslav 100 let Nové prostějovské radnice. Vstupenky budou vydávány v informačním centru města Prostějova počínaje dnem 10. 8. 2014 od 9.00 hod. Město to bude stát 2 miliony Kč, což je z hlediska rozpočtu města nevýznamná částka.“

Jako jiní zájemci z řad občanů města jsem i já přišel v 9.00 k informačnímu centru. Po 15-ti minutách nám bylo oznámeno, že lístky již nejsou. Na dotaz jsme dostali odpověď, že k dispozici bylo 300 lístků a ty již byly vydány.

Vážený pane primátore, vážená rado,
rozhodli jste se za 2 miliony korun udělat radost 300 občanům, kteří měli štěstí, že se na ně během 15-ti minut dostalo, tedy jedna vstupenka přišla pro občana města na 6667,-Kč. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl jediného zastupitele, člena rady a žádného funkcionáře města ani význačného podnikatele, předpokládám, že o tento koncert neprojevili zájem. Kde je zbylých 1700 vstupenek, kde jsou vstupenky do prvních řad, které měly stát 1200,-Kč za kus? Zůstaly někomu za prsty pro přátele, známé?
Jste snad důležitější než např. Svatý otec, papež František I., kterému nebylo zatěžko i při jeho věku si frontu na jídlo vystát v jídelně s ostatními?
Jedná se o veřejné prostředky, určené pro občany města Prostějova, máme právo vědět, jak se s nimi hospodaří.
Za nespokojené občany města Prostějova podepsané pod podpisovým archem

prostý občan města
Ing. Antonín Sprinz, Jungmannova 729/5, Prostějov

Na vědomí:

Statutární město Prostějov, nám. T.G.Masaryka 130/14, Prostějov
----------------------------------------------------------------------------------
Primátor města Prostějova Miroslav Pišťák za ČSSD
Náměstek primátora Jiří Pospíšil za PéVéčko
Náměstkyně primátora Alena Rašková za ČSSD
Náměstkyně primátora Ivana Hemerková za PéVéčko
Náměstek Zdeněk Fišer za ČSSD
Radní Milada Galářová za ČSSD
Radní Milada Sokolová za ODS
Radní Alois Mačák za ČSSD
Radní Pavel Smetana za ČSSD
Radní Zdeněk Peichl za ODS


autor: www.jakubcech.estranky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.