> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Otevřený dopis vedení města

vloženo: 10.08.2014           komentářů: 0V Prostějově dne 10. 8. 2014

Vážený pane primátore statutárního města Prostějova,
Vážení náměstci pana primátora, slovutná městská rado,


Dne 31.8.2014 bude na T. G. Masaryka v rámci Hanáckého operního festivalu koncert světově známého tenoristy Joseph Calleja. Pořádá agentura TK Plus, hlediště pojme 2000 sedících diváků.
V červenci letošního roku se občané města Prostějova z úst pana primátora Pišťáka a z Radničních listů č. 7 mohli dozvědět: „Koncert po projednání vedením města Prostějova bude pro návštěvníky bezplatný jako součást oslav 100 let Nové prostějovské radnice. Vstupenky budou vydávány v informačním centru města Prostějova počínaje dnem 10. 8. 2014 od 9.00 hod. Město to bude stát 2 miliony Kč, což je z hlediska rozpočtu města nevýznamná částka.“

Jako jiní zájemci z řad občanů města jsem i já přišel v 9.00 k informačnímu centru. Po 15-ti minutách nám bylo oznámeno, že lístky již nejsou. Na dotaz jsme dostali odpověď, že k dispozici bylo 300 lístků a ty již byly vydány.

Vážený pane primátore, vážená rado,
rozhodli jste se za 2 miliony korun udělat radost 300 občanům, kteří měli štěstí, že se na ně během 15-ti minut dostalo, tedy jedna vstupenka přišla pro občana města na 6667,-Kč. Vzhledem k tomu, že jsem neviděl jediného zastupitele, člena rady a žádného funkcionáře města ani význačného podnikatele, předpokládám, že o tento koncert neprojevili zájem. Kde je zbylých 1700 vstupenek, kde jsou vstupenky do prvních řad, které měly stát 1200,-Kč za kus? Zůstaly někomu za prsty pro přátele, známé?
Jste snad důležitější než např. Svatý otec, papež František I., kterému nebylo zatěžko i při jeho věku si frontu na jídlo vystát v jídelně s ostatními?
Jedná se o veřejné prostředky, určené pro občany města Prostějova, máme právo vědět, jak se s nimi hospodaří.
Za nespokojené občany města Prostějova podepsané pod podpisovým archem

prostý občan města
Ing. Antonín Sprinz, Jungmannova 729/5, Prostějov

Na vědomí:

Statutární město Prostějov, nám. T.G.Masaryka 130/14, Prostějov
----------------------------------------------------------------------------------
Primátor města Prostějova Miroslav Pišťák za ČSSD
Náměstek primátora Jiří Pospíšil za PéVéčko
Náměstkyně primátora Alena Rašková za ČSSD
Náměstkyně primátora Ivana Hemerková za PéVéčko
Náměstek Zdeněk Fišer za ČSSD
Radní Milada Galářová za ČSSD
Radní Milada Sokolová za ODS
Radní Alois Mačák za ČSSD
Radní Pavel Smetana za ČSSD
Radní Zdeněk Peichl za ODS


autor: www.jakubcech.estranky.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.