> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Trestní oznámení na vedení města

vloženo: 12.08.2014           komentářů: 0

Antonín Sprinz podal na vedení města trestní oznámení

Prostějov - V souvislosti s podezřelou organizací koncertu operního zpěváka Josepha Calleji padlo v pondělí dopoledne trestní oznámení. Podal ho občan Antonín Sprinz, který je zároveň iniciátorem petice a otevřeného dopisu vedení města.

„Bylo deklarováno, že hlediště pojme 2000 diváků, pro občany Prostějova bylo k dispozici pouze 300 z nich. Přitom koncert sponzorovalo město z peněz daňových poplatníků, i když pořadatelem je agentura TK plus. Požádal jsem státní zastupitelství o prověření hospodaření města,“ vysvětlil Antonín Sprinz a dodal, že se domnívá, že mohlo dojít k porušení povinnosti při správě cizího majetku ze strany agentury TK plus.

„Patnáct procent vstupenek pro veřejnost je výsměch daňovým poplatníkům,“ kroutí hlavou Sprinz.

Trestní oznámení je dalším krokem v boji proti nespravedlivé organizaci akce, předcházela mu petice s desítkami podpisů dalších nespokojených občanů a otevřený dopis adresovaný vedení města.

„Jsem zvědavý, jak se radnice ke kauze postaví,“ uzavřel občan Antonín Sprinz.

autor: Antonín Sprinz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.