> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

O parkování a vstupenkách

vloženo: 14.08.2014           komentářů: 0Letní Flora Olomouc nabízí elektronické online vstupné i komfortní možnosti parkováníDržet krok s moderní dobou se snaží olomoucké výstaviště Flora. Poznají to i návštěvníci nadcházející letní etapy mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc, pro něž výstaviště připravilo několik novinek zvyšujících jejich pohodlí a komfort.První z nich je možnost zakoupit si a ihned také online zaplatit elektronickou vstupenku na letní Floru přímo prostřednictvím odkazu na webových stránkách www.flora-ol.cz. Vstupenka pak bude zájemci zaslána e-mailem jako příloha ve formátu PDF, kupující si ji pouze vytiskne a předloží ke kontrole na pokladně u vstupu do areálu výstaviště. Tato novinka poprvé fungovala už na letošní jarní etapě Flory, tehdy však majitelům elektronických vstupenek sloužila pouze jedna pokladna. Tentokrát mohou projít na výstavu kterýmkoliv z deseti otevřených vstupů a ušetřit si tak případné dlouhé čekání ve frontách.Důležitým problémem, jímž se vedení Výstaviště Flora Olomouc dlouhodobě zabývá, je otázka možností parkování motorizovaných návštěvníků výstav. Během letní etapy Flory pro ně budou připraveny hned tři odstavné plochy v bezprostřední blízkosti areálu Smetanových sadů. Za symbolický poplatek 30 korun na den mohou zájemci nechat své automobily na novém parkovišti vedle železniční zastávky Olomouc-Nová Ulice v Poupětově ulici (pozor na změnu dopravní situace, Poupětova ulice je nově zaslepena, příjezd do lokality je ze Zamenhofovy ulice kolem pavilonu A) a za stejnou cenu také na odstavné ploše u nedalekého hotelu Ibis. Zcela zdarma pak bude návštěvníkům zahradnické výstavy sloužit velkokapacitní podzemní parkoviště nákupního centra Šantovka v Polské ulici. Jedinou podmínkou je návštěva informačního centra Šantovky, kde motoristé po předložení platné vstupenky na Floru obdrží parkovací lístek zdarma. Nejjednodušší tak je si vstupenku na infostánku Galerie Šantovka rovnou zakoupit.Letní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc se spolu s doprovodnými akcemi Vyznání růžím a Letní zahradnické trhy uskuteční v areálu Výstaviště Flora Olomouc ve dnech 14. – 17. srpna vždy od 9 do 18 hodin.autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.