> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

O parkování a vstupenkách

vloženo: 14.08.2014           komentářů: 0Letní Flora Olomouc nabízí elektronické online vstupné i komfortní možnosti parkováníDržet krok s moderní dobou se snaží olomoucké výstaviště Flora. Poznají to i návštěvníci nadcházející letní etapy mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc, pro něž výstaviště připravilo několik novinek zvyšujících jejich pohodlí a komfort.První z nich je možnost zakoupit si a ihned také online zaplatit elektronickou vstupenku na letní Floru přímo prostřednictvím odkazu na webových stránkách www.flora-ol.cz. Vstupenka pak bude zájemci zaslána e-mailem jako příloha ve formátu PDF, kupující si ji pouze vytiskne a předloží ke kontrole na pokladně u vstupu do areálu výstaviště. Tato novinka poprvé fungovala už na letošní jarní etapě Flory, tehdy však majitelům elektronických vstupenek sloužila pouze jedna pokladna. Tentokrát mohou projít na výstavu kterýmkoliv z deseti otevřených vstupů a ušetřit si tak případné dlouhé čekání ve frontách.Důležitým problémem, jímž se vedení Výstaviště Flora Olomouc dlouhodobě zabývá, je otázka možností parkování motorizovaných návštěvníků výstav. Během letní etapy Flory pro ně budou připraveny hned tři odstavné plochy v bezprostřední blízkosti areálu Smetanových sadů. Za symbolický poplatek 30 korun na den mohou zájemci nechat své automobily na novém parkovišti vedle železniční zastávky Olomouc-Nová Ulice v Poupětově ulici (pozor na změnu dopravní situace, Poupětova ulice je nově zaslepena, příjezd do lokality je ze Zamenhofovy ulice kolem pavilonu A) a za stejnou cenu také na odstavné ploše u nedalekého hotelu Ibis. Zcela zdarma pak bude návštěvníkům zahradnické výstavy sloužit velkokapacitní podzemní parkoviště nákupního centra Šantovka v Polské ulici. Jedinou podmínkou je návštěva informačního centra Šantovky, kde motoristé po předložení platné vstupenky na Floru obdrží parkovací lístek zdarma. Nejjednodušší tak je si vstupenku na infostánku Galerie Šantovka rovnou zakoupit.Letní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc se spolu s doprovodnými akcemi Vyznání růžím a Letní zahradnické trhy uskuteční v areálu Výstaviště Flora Olomouc ve dnech 14. – 17. srpna vždy od 9 do 18 hodin.autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.