> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

O parkování a vstupenkách

vloženo: 14.08.2014           komentářů: 0Letní Flora Olomouc nabízí elektronické online vstupné i komfortní možnosti parkováníDržet krok s moderní dobou se snaží olomoucké výstaviště Flora. Poznají to i návštěvníci nadcházející letní etapy mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc, pro něž výstaviště připravilo několik novinek zvyšujících jejich pohodlí a komfort.První z nich je možnost zakoupit si a ihned také online zaplatit elektronickou vstupenku na letní Floru přímo prostřednictvím odkazu na webových stránkách www.flora-ol.cz. Vstupenka pak bude zájemci zaslána e-mailem jako příloha ve formátu PDF, kupující si ji pouze vytiskne a předloží ke kontrole na pokladně u vstupu do areálu výstaviště. Tato novinka poprvé fungovala už na letošní jarní etapě Flory, tehdy však majitelům elektronických vstupenek sloužila pouze jedna pokladna. Tentokrát mohou projít na výstavu kterýmkoliv z deseti otevřených vstupů a ušetřit si tak případné dlouhé čekání ve frontách.Důležitým problémem, jímž se vedení Výstaviště Flora Olomouc dlouhodobě zabývá, je otázka možností parkování motorizovaných návštěvníků výstav. Během letní etapy Flory pro ně budou připraveny hned tři odstavné plochy v bezprostřední blízkosti areálu Smetanových sadů. Za symbolický poplatek 30 korun na den mohou zájemci nechat své automobily na novém parkovišti vedle železniční zastávky Olomouc-Nová Ulice v Poupětově ulici (pozor na změnu dopravní situace, Poupětova ulice je nově zaslepena, příjezd do lokality je ze Zamenhofovy ulice kolem pavilonu A) a za stejnou cenu také na odstavné ploše u nedalekého hotelu Ibis. Zcela zdarma pak bude návštěvníkům zahradnické výstavy sloužit velkokapacitní podzemní parkoviště nákupního centra Šantovka v Polské ulici. Jedinou podmínkou je návštěva informačního centra Šantovky, kde motoristé po předložení platné vstupenky na Floru obdrží parkovací lístek zdarma. Nejjednodušší tak je si vstupenku na infostánku Galerie Šantovka rovnou zakoupit.Letní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc se spolu s doprovodnými akcemi Vyznání růžím a Letní zahradnické trhy uskuteční v areálu Výstaviště Flora Olomouc ve dnech 14. – 17. srpna vždy od 9 do 18 hodin.autor: www.flora-ol.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.