> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival dřeva 2014 v Ostravě

vloženo: 19.08.2014           komentářů: 0

X. jubilejní Festival dřeva v Ostravě, s největší profesionální dřevorubeckou show v Moravskoslezském kraji, za účasti vicemistra světa Martina Komárka. Jarmark řemesel, Buty, Docuku, Vašo Patejdl, zvěřinové hody a opět vstup ZDARMA.

Ostrava, 19. 8. 2014 - Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 13. září 2014 (11.30 – 18.30 hodin), jubilejní X. ročník Festivalu dřeva. Hlavním tahákem programu bude závod sportovních dřevorubců STIHL TIMBERSPORTS SERIES, jediný závod v dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji. Zúčastní se ho nejlepší závodníci ČR a reprezentační družstvo ČR, včetně úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka z Milevska.

Disciplíny

Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Uderhand Chop, Hot Saw.

„Jednou z velmi atraktivních disciplín, z výše vypsaných, je Standing Block Chop. Jde v ní o přesekávání stojícího kmene o průměru 30 cm. Simuluje kácení stromů. Sekery jsou velmi ostré a jejich srovnání s žiletkami není vůbec od věci. Závodník naseká blok nejdříve do poloviny z jedné strany, poté jej oběhne a doseká ze strany druhé.Jde o disciplínu, při které divákům, a přiznám se, že i mi, běhá mráz po zádech,“ řekl za organizátory akce Radovan Buček.

Dražba sochy Martina Komárka

Peníze, které se, jako již poněkolikáté, v rámci programu Festivalu dřeva vydraží za sochu, kterou vyřeže Martin Komárek, letos předáme rodičům zdravotně postižené Julie Telnarové z Klimkovic. Julii je 11 let. Má dětskou mozkovou obrnu, spastickou diparézu a zelený zákal na jednom oku. Peníze budou využity na dívčinu terapii v lázních.

Doprovodný program

Na hlavním podiu se představí písničkář Václav Fajfr (11.30 hodin), kapela Buty (14.00 hodin), valašská folklor-beatová skupina Docuku (15.30 hodin) a Vašo Patejdl ze skupiny Elán (17.00 hodin).

Akci stylově doplní starodávný jarmark řemesel. Řezbáři zde představí umělecké a řemeslné zpracování dřeva, dřevěné hračky, nábytkové díly, soustružené misky, uzávěry na lahve a jiné výrobky.

Své umění představí košíkáři, drátenici i metlař Tomáš Mácha ze Starého Zubří na Valašsku, který je držitelem rekordu zapsaného v České databance rekordů za vytvoření nejdelší metly ( 2,27 m ). Návštěvníci Festivalu dřeva se mohou těšit i na sbírky řetězových pil, prezentace zahradní a lesní techniky a zvěřinové hody plné gastro specialit.

Rukodělné výrobky nabídne Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, chráněná dílna Charity Opava a Sociálně terapeutická dílna v Ludgeřovicích.

Výukový program pro děti:

Naučná expozice Lesů ČR - Lesní pedagogika, si klade za cíl představit dětem všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit jim les, jako životní prostor. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin, bude na děti čekat i malování listů na plátno atd.


autor: Milan Sek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.