> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival dřeva 2014 v Ostravě

vloženo: 19.08.2014           komentářů: 0

X. jubilejní Festival dřeva v Ostravě, s největší profesionální dřevorubeckou show v Moravskoslezském kraji, za účasti vicemistra světa Martina Komárka. Jarmark řemesel, Buty, Docuku, Vašo Patejdl, zvěřinové hody a opět vstup ZDARMA.

Ostrava, 19. 8. 2014 - Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 13. září 2014 (11.30 – 18.30 hodin), jubilejní X. ročník Festivalu dřeva. Hlavním tahákem programu bude závod sportovních dřevorubců STIHL TIMBERSPORTS SERIES, jediný závod v dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji. Zúčastní se ho nejlepší závodníci ČR a reprezentační družstvo ČR, včetně úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka z Milevska.

Disciplíny

Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Uderhand Chop, Hot Saw.

„Jednou z velmi atraktivních disciplín, z výše vypsaných, je Standing Block Chop. Jde v ní o přesekávání stojícího kmene o průměru 30 cm. Simuluje kácení stromů. Sekery jsou velmi ostré a jejich srovnání s žiletkami není vůbec od věci. Závodník naseká blok nejdříve do poloviny z jedné strany, poté jej oběhne a doseká ze strany druhé.Jde o disciplínu, při které divákům, a přiznám se, že i mi, běhá mráz po zádech,“ řekl za organizátory akce Radovan Buček.

Dražba sochy Martina Komárka

Peníze, které se, jako již poněkolikáté, v rámci programu Festivalu dřeva vydraží za sochu, kterou vyřeže Martin Komárek, letos předáme rodičům zdravotně postižené Julie Telnarové z Klimkovic. Julii je 11 let. Má dětskou mozkovou obrnu, spastickou diparézu a zelený zákal na jednom oku. Peníze budou využity na dívčinu terapii v lázních.

Doprovodný program

Na hlavním podiu se představí písničkář Václav Fajfr (11.30 hodin), kapela Buty (14.00 hodin), valašská folklor-beatová skupina Docuku (15.30 hodin) a Vašo Patejdl ze skupiny Elán (17.00 hodin).

Akci stylově doplní starodávný jarmark řemesel. Řezbáři zde představí umělecké a řemeslné zpracování dřeva, dřevěné hračky, nábytkové díly, soustružené misky, uzávěry na lahve a jiné výrobky.

Své umění představí košíkáři, drátenici i metlař Tomáš Mácha ze Starého Zubří na Valašsku, který je držitelem rekordu zapsaného v České databance rekordů za vytvoření nejdelší metly ( 2,27 m ). Návštěvníci Festivalu dřeva se mohou těšit i na sbírky řetězových pil, prezentace zahradní a lesní techniky a zvěřinové hody plné gastro specialit.

Rukodělné výrobky nabídne Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, chráněná dílna Charity Opava a Sociálně terapeutická dílna v Ludgeřovicích.

Výukový program pro děti:

Naučná expozice Lesů ČR - Lesní pedagogika, si klade za cíl představit dětem všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit jim les, jako životní prostor. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin, bude na děti čekat i malování listů na plátno atd.


autor: Milan Sek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.