> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival dřeva 2014 v Ostravě

vloženo: 19.08.2014           komentářů: 0

X. jubilejní Festival dřeva v Ostravě, s největší profesionální dřevorubeckou show v Moravskoslezském kraji, za účasti vicemistra světa Martina Komárka. Jarmark řemesel, Buty, Docuku, Vašo Patejdl, zvěřinové hody a opět vstup ZDARMA.

Ostrava, 19. 8. 2014 - Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 13. září 2014 (11.30 – 18.30 hodin), jubilejní X. ročník Festivalu dřeva. Hlavním tahákem programu bude závod sportovních dřevorubců STIHL TIMBERSPORTS SERIES, jediný závod v dřevorubeckém sportu v Moravskoslezském kraji. Zúčastní se ho nejlepší závodníci ČR a reprezentační družstvo ČR, včetně úřadujícího vicemistra světa Martina Komárka z Milevska.

Disciplíny

Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Uderhand Chop, Hot Saw.

„Jednou z velmi atraktivních disciplín, z výše vypsaných, je Standing Block Chop. Jde v ní o přesekávání stojícího kmene o průměru 30 cm. Simuluje kácení stromů. Sekery jsou velmi ostré a jejich srovnání s žiletkami není vůbec od věci. Závodník naseká blok nejdříve do poloviny z jedné strany, poté jej oběhne a doseká ze strany druhé.Jde o disciplínu, při které divákům, a přiznám se, že i mi, běhá mráz po zádech,“ řekl za organizátory akce Radovan Buček.

Dražba sochy Martina Komárka

Peníze, které se, jako již poněkolikáté, v rámci programu Festivalu dřeva vydraží za sochu, kterou vyřeže Martin Komárek, letos předáme rodičům zdravotně postižené Julie Telnarové z Klimkovic. Julii je 11 let. Má dětskou mozkovou obrnu, spastickou diparézu a zelený zákal na jednom oku. Peníze budou využity na dívčinu terapii v lázních.

Doprovodný program

Na hlavním podiu se představí písničkář Václav Fajfr (11.30 hodin), kapela Buty (14.00 hodin), valašská folklor-beatová skupina Docuku (15.30 hodin) a Vašo Patejdl ze skupiny Elán (17.00 hodin).

Akci stylově doplní starodávný jarmark řemesel. Řezbáři zde představí umělecké a řemeslné zpracování dřeva, dřevěné hračky, nábytkové díly, soustružené misky, uzávěry na lahve a jiné výrobky.

Své umění představí košíkáři, drátenici i metlař Tomáš Mácha ze Starého Zubří na Valašsku, který je držitelem rekordu zapsaného v České databance rekordů za vytvoření nejdelší metly ( 2,27 m ). Návštěvníci Festivalu dřeva se mohou těšit i na sbírky řetězových pil, prezentace zahradní a lesní techniky a zvěřinové hody plné gastro specialit.

Rukodělné výrobky nabídne Centrum pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek, chráněná dílna Charity Opava a Sociálně terapeutická dílna v Ludgeřovicích.

Výukový program pro děti:

Naučná expozice Lesů ČR - Lesní pedagogika, si klade za cíl představit dětem všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit jim les, jako životní prostor. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin, bude na děti čekat i malování listů na plátno atd.


autor: Milan Sek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.