> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanácké derby

vloženo: 24.08.2014           komentářů: 0Holice dostala v Prostějově pořádný výprask

Zdroj: Olomoucký deník – Hanácké derby mezi Prostějovem a Holicí přineslo nečekaný výsledek. Domácí borci si olomoucký celek vychutnali. Dvojice Kroupa Machálek mu uštědřila debakl 5:0. Jurovi svěřenci tak dokázali odčinit potupnou porážku z Vyškova.

Zápas však začal náporem hostů. Už v první minutě se musel blýsknout Bureš, který vytáhl z brány jistý gól po Pezzotiho hlavičce.

Holice dále tlačila a chtěla, co nejrychleji skórovat, ale tlak kýžené ovoce nepřinesl.

Naopak uvolnil se Karel Kroupa a v pokutovém území jej nedovoleně zastavil Lukášek. Sudí Boček nařídil penaltu, a tu Kroupa s přehledem proměnil.

Prostějovští fotbalisté rozdrtili v sobotu Holici. Na domácím hřišti nadělili soupeřovi pět branek a sami žádnou neinkasovali. Hatrickem se blýsk Karel Kroupa, zbylé dva góly si připsal Milan Machálek. Hra se poté srovnala a hosté začali mít problém s tvořením si větších šancí. Naopak Kroupa stále ohrožoval Muchovu svatyni.

Domácí si dokázali vytvořit několik slibných chvil. Rusova hlavička minula bránu jen o centimetry, Hloch zase po rohu nastřelil Muchu.

Ve třicáté čtvrté minutě se dostal míč k Máchálkovi, ten využil Lukáškova podklouznutí a rychlým brejkem zvýšil na 2:0. O sedm minut později předvedl Kroupa své kvality. Zpracoval si míč ve výskoku a přesnou trefou nedal Muchovi šanci.

Prostějov vedl po prvním poločase 3:0. Z ochozů se začalo ozývat „Vyškov je zapomenut", a to diváci ještě nevěděli, co je čeká.

„Do desáté minuty jsme měli tři tutové šance a nedali jsme. To se nedá přemýšlet o úspěchu," zlobil se lodivod Holice Jiří Derco.

Ze začátku jsme byli trošku nervózní. Očekávání a touha po výhře byla vidět. V první minutě nás podržel Bureš. Kdybychom inkasovali, tak by to byl nesmírně těžký zápas. Po deseti minutách zápasu jsme ale začali hrát dobře," pochvaloval si prostějovský trenér František Jura.

I po změně stan byla dvojice Kroupa Machálek nebezpečná. Po minutě hry už vyzkoušela Muchovu pozornost.

Na druhé straně pak poslal Pezzotti dopředu Blažkovského. Ten našel volného Hlavicu, jeho střela však minula Burešovu bránu.

V šedesáté minutě se uvolnil Kroupa, ale brejku zabránila srážka s Machálkem. Holice mohla snížit o tři minuty později, ale Bučkův únik vyrazil skvělý Bureš.

...

Celý článek naleznete na tomto odkaze: http://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/prostejov-ustedril-holici-poradny-debakl-20140823-1gt5.htmlautor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.