> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanácké derby

vloženo: 24.08.2014           komentářů: 0Holice dostala v Prostějově pořádný výprask

Zdroj: Olomoucký deník – Hanácké derby mezi Prostějovem a Holicí přineslo nečekaný výsledek. Domácí borci si olomoucký celek vychutnali. Dvojice Kroupa Machálek mu uštědřila debakl 5:0. Jurovi svěřenci tak dokázali odčinit potupnou porážku z Vyškova.

Zápas však začal náporem hostů. Už v první minutě se musel blýsknout Bureš, který vytáhl z brány jistý gól po Pezzotiho hlavičce.

Holice dále tlačila a chtěla, co nejrychleji skórovat, ale tlak kýžené ovoce nepřinesl.

Naopak uvolnil se Karel Kroupa a v pokutovém území jej nedovoleně zastavil Lukášek. Sudí Boček nařídil penaltu, a tu Kroupa s přehledem proměnil.

Prostějovští fotbalisté rozdrtili v sobotu Holici. Na domácím hřišti nadělili soupeřovi pět branek a sami žádnou neinkasovali. Hatrickem se blýsk Karel Kroupa, zbylé dva góly si připsal Milan Machálek. Hra se poté srovnala a hosté začali mít problém s tvořením si větších šancí. Naopak Kroupa stále ohrožoval Muchovu svatyni.

Domácí si dokázali vytvořit několik slibných chvil. Rusova hlavička minula bránu jen o centimetry, Hloch zase po rohu nastřelil Muchu.

Ve třicáté čtvrté minutě se dostal míč k Máchálkovi, ten využil Lukáškova podklouznutí a rychlým brejkem zvýšil na 2:0. O sedm minut později předvedl Kroupa své kvality. Zpracoval si míč ve výskoku a přesnou trefou nedal Muchovi šanci.

Prostějov vedl po prvním poločase 3:0. Z ochozů se začalo ozývat „Vyškov je zapomenut", a to diváci ještě nevěděli, co je čeká.

„Do desáté minuty jsme měli tři tutové šance a nedali jsme. To se nedá přemýšlet o úspěchu," zlobil se lodivod Holice Jiří Derco.

Ze začátku jsme byli trošku nervózní. Očekávání a touha po výhře byla vidět. V první minutě nás podržel Bureš. Kdybychom inkasovali, tak by to byl nesmírně těžký zápas. Po deseti minutách zápasu jsme ale začali hrát dobře," pochvaloval si prostějovský trenér František Jura.

I po změně stan byla dvojice Kroupa Machálek nebezpečná. Po minutě hry už vyzkoušela Muchovu pozornost.

Na druhé straně pak poslal Pezzotti dopředu Blažkovského. Ten našel volného Hlavicu, jeho střela však minula Burešovu bránu.

V šedesáté minutě se uvolnil Kroupa, ale brejku zabránila srážka s Machálkem. Holice mohla snížit o tři minuty později, ale Bučkův únik vyrazil skvělý Bureš.

...

Celý článek naleznete na tomto odkaze: http://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/prostejov-ustedril-holici-poradny-debakl-20140823-1gt5.htmlautor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.