> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanácké derby

vloženo: 24.08.2014           komentářů: 0Holice dostala v Prostějově pořádný výprask

Zdroj: Olomoucký deník – Hanácké derby mezi Prostějovem a Holicí přineslo nečekaný výsledek. Domácí borci si olomoucký celek vychutnali. Dvojice Kroupa Machálek mu uštědřila debakl 5:0. Jurovi svěřenci tak dokázali odčinit potupnou porážku z Vyškova.

Zápas však začal náporem hostů. Už v první minutě se musel blýsknout Bureš, který vytáhl z brány jistý gól po Pezzotiho hlavičce.

Holice dále tlačila a chtěla, co nejrychleji skórovat, ale tlak kýžené ovoce nepřinesl.

Naopak uvolnil se Karel Kroupa a v pokutovém území jej nedovoleně zastavil Lukášek. Sudí Boček nařídil penaltu, a tu Kroupa s přehledem proměnil.

Prostějovští fotbalisté rozdrtili v sobotu Holici. Na domácím hřišti nadělili soupeřovi pět branek a sami žádnou neinkasovali. Hatrickem se blýsk Karel Kroupa, zbylé dva góly si připsal Milan Machálek. Hra se poté srovnala a hosté začali mít problém s tvořením si větších šancí. Naopak Kroupa stále ohrožoval Muchovu svatyni.

Domácí si dokázali vytvořit několik slibných chvil. Rusova hlavička minula bránu jen o centimetry, Hloch zase po rohu nastřelil Muchu.

Ve třicáté čtvrté minutě se dostal míč k Máchálkovi, ten využil Lukáškova podklouznutí a rychlým brejkem zvýšil na 2:0. O sedm minut později předvedl Kroupa své kvality. Zpracoval si míč ve výskoku a přesnou trefou nedal Muchovi šanci.

Prostějov vedl po prvním poločase 3:0. Z ochozů se začalo ozývat „Vyškov je zapomenut", a to diváci ještě nevěděli, co je čeká.

„Do desáté minuty jsme měli tři tutové šance a nedali jsme. To se nedá přemýšlet o úspěchu," zlobil se lodivod Holice Jiří Derco.

Ze začátku jsme byli trošku nervózní. Očekávání a touha po výhře byla vidět. V první minutě nás podržel Bureš. Kdybychom inkasovali, tak by to byl nesmírně těžký zápas. Po deseti minutách zápasu jsme ale začali hrát dobře," pochvaloval si prostějovský trenér František Jura.

I po změně stan byla dvojice Kroupa Machálek nebezpečná. Po minutě hry už vyzkoušela Muchovu pozornost.

Na druhé straně pak poslal Pezzotti dopředu Blažkovského. Ten našel volného Hlavicu, jeho střela však minula Burešovu bránu.

V šedesáté minutě se uvolnil Kroupa, ale brejku zabránila srážka s Machálkem. Holice mohla snížit o tři minuty později, ale Bučkův únik vyrazil skvělý Bureš.

...

Celý článek naleznete na tomto odkaze: http://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/prostejov-ustedril-holici-poradny-debakl-20140823-1gt5.htmlautor: 1.HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.