> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Architekt Fröml navrhuje....

vloženo: 25.08.2014           komentářů: 0

„V opravených jezdeckých kasárnách by mohl být depozitář muzea“

Prostějov - Poté, co rada města schválila záměr demolice budov Jezdeckých kasáren, zvedla se vlna odporu. Prostějovský architekt František Fröml, který je kandidátem Změny pro Prostějov do městského zastupitelstva, vyzval v otevřeném dopise radu města, aby rozhodnutí o budoucnosti této stavby nechala na příštím zastupitelstvu. Dle jeho názoru by v opravených prostorách kasáren mohly být depozitáře prostějovského muzea.
Depozitář prostějovského muzea
„Toto rozhodnutí, s termínem bourání po komunálních volbách, by mělo být ponecháno novému zastupitelstvu,“ domnívá se architekt František Fröml. Podle něj by sela hlavní budova kasáren využít jinak, než problematickou výstavbou multifunkční haly.
Sám architekt František Fröml proto přichází se svým, novým nápadem, jak budovu jezdeckých kasáren využít. „Hlavní budovu kasáren navrhuji využít jako depozitáře, a výhledově třeba i další výstavní prostory Muzea Prostějovska. Tím se uvolní nevyhovující a nedostatečné prostory depozitáře v přízemí muzea na náměstí TGM, které na náměstí ani nepatří,“ představil svoji představu František Fröml. Dle jeho názoru by se tak otevřela možnost oživení náměstí a zpřístupnění celého přízemí muzea. „Mohou tam být společenské akce,“ myslí si Fröml.
Veřejnost vyloučena z rozhodování
Ve svém otevřeném dopise, který adresoval radě města, architekt vyzývá, aby bylo rozhodnutí ponecháno až příštímu zastupitelstvu vzešlému z voleb. „Situace, kdy z takto závažného rozhodování byla vyloučena veřejnost i její zástupci z řad zastupitelů, není dobrým startem pro toto řešení,“ uvádí František Fröml.
„Vedení města činí další nevratné kroky. Po bourání koupaliště na Kostelecké, rušení obchodní společnosti Společenský dům, nevýhodných smlouvách s TK plus, přichází drahá demolice budovy, která by se dala opravit,“ nechal se slyšet lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. Změna pro Prostějov se domnívá, že není vhodné dělat nezvratné změny na konci volebního období.
Příloha:
Otevřený dopis Františka Frömla radě města


Článek Františka Frömla k této kauze http://zmenaproprostejov.cz/clanky.php?id=3

Kontakt:
Ing. arch. František Fröml, froml@atelier-f.cz
Ing. Jan Navrátil, navratil@habro.cz
www.zmenaproprostejov.cz

autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.