> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Architekt Fröml navrhuje....

vloženo: 25.08.2014           komentářů: 0

„V opravených jezdeckých kasárnách by mohl být depozitář muzea“

Prostějov - Poté, co rada města schválila záměr demolice budov Jezdeckých kasáren, zvedla se vlna odporu. Prostějovský architekt František Fröml, který je kandidátem Změny pro Prostějov do městského zastupitelstva, vyzval v otevřeném dopise radu města, aby rozhodnutí o budoucnosti této stavby nechala na příštím zastupitelstvu. Dle jeho názoru by v opravených prostorách kasáren mohly být depozitáře prostějovského muzea.
Depozitář prostějovského muzea
„Toto rozhodnutí, s termínem bourání po komunálních volbách, by mělo být ponecháno novému zastupitelstvu,“ domnívá se architekt František Fröml. Podle něj by sela hlavní budova kasáren využít jinak, než problematickou výstavbou multifunkční haly.
Sám architekt František Fröml proto přichází se svým, novým nápadem, jak budovu jezdeckých kasáren využít. „Hlavní budovu kasáren navrhuji využít jako depozitáře, a výhledově třeba i další výstavní prostory Muzea Prostějovska. Tím se uvolní nevyhovující a nedostatečné prostory depozitáře v přízemí muzea na náměstí TGM, které na náměstí ani nepatří,“ představil svoji představu František Fröml. Dle jeho názoru by se tak otevřela možnost oživení náměstí a zpřístupnění celého přízemí muzea. „Mohou tam být společenské akce,“ myslí si Fröml.
Veřejnost vyloučena z rozhodování
Ve svém otevřeném dopise, který adresoval radě města, architekt vyzývá, aby bylo rozhodnutí ponecháno až příštímu zastupitelstvu vzešlému z voleb. „Situace, kdy z takto závažného rozhodování byla vyloučena veřejnost i její zástupci z řad zastupitelů, není dobrým startem pro toto řešení,“ uvádí František Fröml.
„Vedení města činí další nevratné kroky. Po bourání koupaliště na Kostelecké, rušení obchodní společnosti Společenský dům, nevýhodných smlouvách s TK plus, přichází drahá demolice budovy, která by se dala opravit,“ nechal se slyšet lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. Změna pro Prostějov se domnívá, že není vhodné dělat nezvratné změny na konci volebního období.
Příloha:
Otevřený dopis Františka Frömla radě města


Článek Františka Frömla k této kauze http://zmenaproprostejov.cz/clanky.php?id=3

Kontakt:
Ing. arch. František Fröml, froml@atelier-f.cz
Ing. Jan Navrátil, navratil@habro.cz
www.zmenaproprostejov.cz

autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.