> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Architekt Fröml navrhuje....

vloženo: 25.08.2014           komentářů: 0

„V opravených jezdeckých kasárnách by mohl být depozitář muzea“

Prostějov - Poté, co rada města schválila záměr demolice budov Jezdeckých kasáren, zvedla se vlna odporu. Prostějovský architekt František Fröml, který je kandidátem Změny pro Prostějov do městského zastupitelstva, vyzval v otevřeném dopise radu města, aby rozhodnutí o budoucnosti této stavby nechala na příštím zastupitelstvu. Dle jeho názoru by v opravených prostorách kasáren mohly být depozitáře prostějovského muzea.
Depozitář prostějovského muzea
„Toto rozhodnutí, s termínem bourání po komunálních volbách, by mělo být ponecháno novému zastupitelstvu,“ domnívá se architekt František Fröml. Podle něj by sela hlavní budova kasáren využít jinak, než problematickou výstavbou multifunkční haly.
Sám architekt František Fröml proto přichází se svým, novým nápadem, jak budovu jezdeckých kasáren využít. „Hlavní budovu kasáren navrhuji využít jako depozitáře, a výhledově třeba i další výstavní prostory Muzea Prostějovska. Tím se uvolní nevyhovující a nedostatečné prostory depozitáře v přízemí muzea na náměstí TGM, které na náměstí ani nepatří,“ představil svoji představu František Fröml. Dle jeho názoru by se tak otevřela možnost oživení náměstí a zpřístupnění celého přízemí muzea. „Mohou tam být společenské akce,“ myslí si Fröml.
Veřejnost vyloučena z rozhodování
Ve svém otevřeném dopise, který adresoval radě města, architekt vyzývá, aby bylo rozhodnutí ponecháno až příštímu zastupitelstvu vzešlému z voleb. „Situace, kdy z takto závažného rozhodování byla vyloučena veřejnost i její zástupci z řad zastupitelů, není dobrým startem pro toto řešení,“ uvádí František Fröml.
„Vedení města činí další nevratné kroky. Po bourání koupaliště na Kostelecké, rušení obchodní společnosti Společenský dům, nevýhodných smlouvách s TK plus, přichází drahá demolice budovy, která by se dala opravit,“ nechal se slyšet lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil. Změna pro Prostějov se domnívá, že není vhodné dělat nezvratné změny na konci volebního období.
Příloha:
Otevřený dopis Františka Frömla radě města


Článek Františka Frömla k této kauze http://zmenaproprostejov.cz/clanky.php?id=3

Kontakt:
Ing. arch. František Fröml, froml@atelier-f.cz
Ing. Jan Navrátil, navratil@habro.cz
www.zmenaproprostejov.cz

autor: www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.