> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nebeské potápění v Prostějově

vloženo: 25.08.2014           komentářů: 0

Jsou čtyři, říkají si CZ Ladies a mají rády adrenalin – co umí, můžete vidět tento týden na letišti v Prostějově na Mistrovství světa v parašutismu (25.-31.8), kde reprezentují Českou republiku ve skydivingu.
Co to skydiving přesně je? Volně přeloženo nebeské potápění, zjednodušeně pak různé sofistikované formy volného pádu, v ideálním případě ukončené bezpečný přistáním s padákem.
CZ Ladies závodí v disciplíně zvané RW (Relative work), týmovém sportu, při kterém družstvo spolu s kameramanem vyskočí z letadla a během 35 vteřin volného pádu předvede sestavu obrazců, kterou mu předem vylosovala porota. Podle videa pořízeného kameramanem pak porota hodnotí přesnost provedení – pokud je formace utvořena správně, všichni jsou v předepsané poloze a drží se tak, jak mají, dostává tým bod, pokud nikoli, tak nic. Sekvence se během 35 vteřin volného pádu zopakuje tolikrát, kolikrát to tým stihne. Když si představíte, že světový rekord je 56 bodů za 35 vteřin, je jasné, že skydiveři se ve vzduchu musí hýbat celkem svižně.
Skydiving je náročný fyzicky – je třeba mít sílu, skvělé prostorové vnímání i koordinaci, ale také psychicky – adrenalin z volného pádu sice skokanky už příliš neprožívají, musí se ovšem dokonale koncentrovat, dobře si cestou v letadle zapamatovat celou sestavu pohybů, kterou budou ve vzduchu předvádět, musí dokonale spolupracovat a nezmatkovat. V kategorii AAA, v níž dámy soutěží, je takových formací přes 30. A aby to dobře fungovalo i vypadalo, je důležité, aby byly členky týmu fyzicky i váhově na přibližně stejné úrovni – speciální jídelníčky sestavují reprezentantkám odborníci z nutričních poraden Svět Zdraví.


autor: pet

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.