> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nebeské potápění v Prostějově

vloženo: 25.08.2014           komentářů: 0

Jsou čtyři, říkají si CZ Ladies a mají rády adrenalin – co umí, můžete vidět tento týden na letišti v Prostějově na Mistrovství světa v parašutismu (25.-31.8), kde reprezentují Českou republiku ve skydivingu.
Co to skydiving přesně je? Volně přeloženo nebeské potápění, zjednodušeně pak různé sofistikované formy volného pádu, v ideálním případě ukončené bezpečný přistáním s padákem.
CZ Ladies závodí v disciplíně zvané RW (Relative work), týmovém sportu, při kterém družstvo spolu s kameramanem vyskočí z letadla a během 35 vteřin volného pádu předvede sestavu obrazců, kterou mu předem vylosovala porota. Podle videa pořízeného kameramanem pak porota hodnotí přesnost provedení – pokud je formace utvořena správně, všichni jsou v předepsané poloze a drží se tak, jak mají, dostává tým bod, pokud nikoli, tak nic. Sekvence se během 35 vteřin volného pádu zopakuje tolikrát, kolikrát to tým stihne. Když si představíte, že světový rekord je 56 bodů za 35 vteřin, je jasné, že skydiveři se ve vzduchu musí hýbat celkem svižně.
Skydiving je náročný fyzicky – je třeba mít sílu, skvělé prostorové vnímání i koordinaci, ale také psychicky – adrenalin z volného pádu sice skokanky už příliš neprožívají, musí se ovšem dokonale koncentrovat, dobře si cestou v letadle zapamatovat celou sestavu pohybů, kterou budou ve vzduchu předvádět, musí dokonale spolupracovat a nezmatkovat. V kategorii AAA, v níž dámy soutěží, je takových formací přes 30. A aby to dobře fungovalo i vypadalo, je důležité, aby byly členky týmu fyzicky i váhově na přibližně stejné úrovni – speciální jídelníčky sestavují reprezentantkám odborníci z nutričních poraden Svět Zdraví.


autor: pet

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.