> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nebeské potápění v Prostějově

vloženo: 25.08.2014           komentářů: 0

Jsou čtyři, říkají si CZ Ladies a mají rády adrenalin – co umí, můžete vidět tento týden na letišti v Prostějově na Mistrovství světa v parašutismu (25.-31.8), kde reprezentují Českou republiku ve skydivingu.
Co to skydiving přesně je? Volně přeloženo nebeské potápění, zjednodušeně pak různé sofistikované formy volného pádu, v ideálním případě ukončené bezpečný přistáním s padákem.
CZ Ladies závodí v disciplíně zvané RW (Relative work), týmovém sportu, při kterém družstvo spolu s kameramanem vyskočí z letadla a během 35 vteřin volného pádu předvede sestavu obrazců, kterou mu předem vylosovala porota. Podle videa pořízeného kameramanem pak porota hodnotí přesnost provedení – pokud je formace utvořena správně, všichni jsou v předepsané poloze a drží se tak, jak mají, dostává tým bod, pokud nikoli, tak nic. Sekvence se během 35 vteřin volného pádu zopakuje tolikrát, kolikrát to tým stihne. Když si představíte, že světový rekord je 56 bodů za 35 vteřin, je jasné, že skydiveři se ve vzduchu musí hýbat celkem svižně.
Skydiving je náročný fyzicky – je třeba mít sílu, skvělé prostorové vnímání i koordinaci, ale také psychicky – adrenalin z volného pádu sice skokanky už příliš neprožívají, musí se ovšem dokonale koncentrovat, dobře si cestou v letadle zapamatovat celou sestavu pohybů, kterou budou ve vzduchu předvádět, musí dokonale spolupracovat a nezmatkovat. V kategorii AAA, v níž dámy soutěží, je takových formací přes 30. A aby to dobře fungovalo i vypadalo, je důležité, aby byly členky týmu fyzicky i váhově na přibližně stejné úrovni – speciální jídelníčky sestavují reprezentantkám odborníci z nutričních poraden Svět Zdraví.


autor: pet

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.