> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V úterý k poslední přípravě

vloženo: 01.09.2014           komentářů: 0V úterý k poslední přípravě do Prostějova


Jedenáct přípravných zápasů mají za sebou hokejisté AZetu. Ten poslední dvanáctý je čeká v úterý 2. 9. 2014 na ledě prostějovských Jestřábů. Naši borci budou jistě chtít napravit porážku ze Šumperka, naopak domácí touží vrátit AZetu prohru z Havířova. Utkání, začínající v 18:00, tak má o náboj postaráno.

dnes | Tomáš Vlček

LHK Jestřábi Prostějov
Pro Hanáky se jedná také o poslední přípravný zápas. Prozatím jich odehráli osm, s bilancí 5 výher a 3 porážky.

Výsledky přípravných zápasů LHK Prostějov:
Přerov - Prostějov 2:6
Prostějov - Třebíč 6:3
Třebíč - Prostějov 3:1
Prostějov -Šumperk 4:2
Prostějov - Přerov 2:0
Šumperk - Prostějov 3:4
Havířov - Prostějov 3:1
Prostějov - Pardubice 1:5

Poslední dva duely tedy sice prostějovští pohráli, ale nutno říct, že výkony nijak špatné nebyly a ani v souboji s extraligovými Pardubicemi ostudu neudělali. Trenér Tomáš Sršeň: „V Havířově jsme začali dobře a byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale pak nás srazilo časté vylučování. Zápas proti Pardubicím rozhodlo proměňování šancí. My jsme si jich také vytvořili dost, ale v koncovce jsme nebyli tak důrazní. Měli jsme na to, abychom zápas zdramatizovali, ale hosté ukázali větší herní vyzrálost. Ale pro kluky to byla výborná škola. Zápas perfektně odbojovali, vzali to zodpovědně a doufám, že to tak bude pokračovat.“

Prostějovský tým před sezonou výrazně svůj kádr posílil a v této činnosti nepřestává ani v závěru přípravného období. Nejnovějšími akvizicemi jsou mladý obránce David Skřivánek, který přišel původně na zkoušku ze Sparty a svými výkony si vysloužil podepsání smlouvy a v posledních dnech se k týmu přidal i ostřílený útočník Tomáš Rachůnek. Ten sice do přípravných zápasů nezasáhne, ale už jeho přítomnost v týmu ukazuje na ambice Hanáků. Na druhou stranu kádr opustil jiný zkušený útočník - Radek Procházka, který zkusí štěstí v Přerově.
HC AZ Havířov
Havířovští hokejisté mohou být se svými výsledky v přípravném období určitě spokojeni. Z 11 zápasů si připsali 8 výher a zejména za výkon v posledním domácím zápase proti Prostějovu sklízeli oprávněnou pochvalu. „Můžu říct, že dnes to byl první zápas v přípravě, se kterým jsem byl spokojený. Celkově jsme podali jako tým výborný výkon a byli jsme lepší než soupeř. Projevila se i dobrá souhra jednotlivých útoků,“ prohlásil trenér Jan Daneček.Na druhou stranu poslední zápas v Šumperku už týmu tolik nevyšel a výsledkem bylo ukončení šestizápasové série výher. Výkon se pochopitelně příliš nelíbil ani trenérům. „Mužstvo k utkání přistoupilo tak, jako by to mělo jít samo. První část byla úplná katastrofa, hráčům jsme museli trochu domluvit a přeházet jednotlivé formace. Došlo trochu k improvizaci, protože naši tři klíčoví hráči dnes nehráli a zůstali doma. V závěru rozhodla o vítězství Šumperka naše hrubice, ale ani tento fakt nesnižuje zaslouženost domácí výhry,“ hodnotil kriticky trenér Daneček.

Tým tak bude jistě chtít tuto prohru odčinit a svého tradičního a velkého rivala porazit. Trenér Daneček před utkáním hlásí. „Do zápasu půjdeme s tím, že je to pro nás taková generálka před prvoligovou sezonou. Bohužel nemůžeme postavit tu nejsilnější sestavu, protože několik hráčů marodí. Takže sestava bude trochu pozměněná s některými mladými hráči. Ale i přesto se budeme snažit to odehrát to co nejlépe a zjistit co je ještě potřeba před ligou doladit.“
Poslední vzájemný zápas
úterý 26.8.2014 AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Loskot (Sztefek, Jiránek), 29. Šlahař (Matějek, Sztefek), 40. Haas (Říčka, Bahounek) – 18. Kajaba (Venkrbec). Vyloučení: 7:13 (z toho Foltýn (HAV) a Stejskal (PRO) 5 + DKU). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 407.
Sestava AZ Havířov: Daneček L. – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek - Matějek, Šlahař, Jakúbek - Říčka, Haas, Daneček J. - Klimša, Pechanec, Tomi "C"
Sestava HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec "A", Luňák "A", Stejskal, Duba "C", Augustin, Kučera, Černý, Belay, Coufal, Kuchta, Indra, Kajaba, Kolibár, Sršeň

Autor: Karel Vaculík
Poslední zápasy
Středa 27.8.2014 LHK Jestřábi Prostějov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Skřivánek (Coufal) – 26. Korím (Cetkovský), 32. Starý (Cetkovský), 44. Tybor (Semorád), 49. Nahodil (Semorád, Cetkovský), 51. Poulíček. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480.
Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Švaříček, Roupec, Kolibár, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Duba, Stejskal, Kuchta, Kučera, Černý, Belay, Coufal, Sršeň, Indra, Kajaba.

Čtvrtek 28.8.2014 Salith Šumperk – AZ Havířov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Žalčík (Beneš, Starý), 13. Vávra (Berger, Novotný), 60. Holík (Žalčík) – 28. Daneček J. (Jakúbek, Daneček L.), 45. Říčka (R. Haas). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 463.
Sestava AZ Havířov: L. Daneček – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lednďák – Klimša, Pechanec, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, R. Haas, Říčka – Tomi, Rimmel, Bednář

Utkání začíná v úterý 2.9.2014 v 18:00 a pokud se na něj do Prostějova nechystáte přímo, můžete sledovat tradiční textový on-line přenos.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.