> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V úterý k poslední přípravě

vloženo: 01.09.2014           komentářů: 0V úterý k poslední přípravě do Prostějova


Jedenáct přípravných zápasů mají za sebou hokejisté AZetu. Ten poslední dvanáctý je čeká v úterý 2. 9. 2014 na ledě prostějovských Jestřábů. Naši borci budou jistě chtít napravit porážku ze Šumperka, naopak domácí touží vrátit AZetu prohru z Havířova. Utkání, začínající v 18:00, tak má o náboj postaráno.

dnes | Tomáš Vlček

LHK Jestřábi Prostějov
Pro Hanáky se jedná také o poslední přípravný zápas. Prozatím jich odehráli osm, s bilancí 5 výher a 3 porážky.

Výsledky přípravných zápasů LHK Prostějov:
Přerov - Prostějov 2:6
Prostějov - Třebíč 6:3
Třebíč - Prostějov 3:1
Prostějov -Šumperk 4:2
Prostějov - Přerov 2:0
Šumperk - Prostějov 3:4
Havířov - Prostějov 3:1
Prostějov - Pardubice 1:5

Poslední dva duely tedy sice prostějovští pohráli, ale nutno říct, že výkony nijak špatné nebyly a ani v souboji s extraligovými Pardubicemi ostudu neudělali. Trenér Tomáš Sršeň: „V Havířově jsme začali dobře a byli domácím vyrovnaným soupeřem, ale pak nás srazilo časté vylučování. Zápas proti Pardubicím rozhodlo proměňování šancí. My jsme si jich také vytvořili dost, ale v koncovce jsme nebyli tak důrazní. Měli jsme na to, abychom zápas zdramatizovali, ale hosté ukázali větší herní vyzrálost. Ale pro kluky to byla výborná škola. Zápas perfektně odbojovali, vzali to zodpovědně a doufám, že to tak bude pokračovat.“

Prostějovský tým před sezonou výrazně svůj kádr posílil a v této činnosti nepřestává ani v závěru přípravného období. Nejnovějšími akvizicemi jsou mladý obránce David Skřivánek, který přišel původně na zkoušku ze Sparty a svými výkony si vysloužil podepsání smlouvy a v posledních dnech se k týmu přidal i ostřílený útočník Tomáš Rachůnek. Ten sice do přípravných zápasů nezasáhne, ale už jeho přítomnost v týmu ukazuje na ambice Hanáků. Na druhou stranu kádr opustil jiný zkušený útočník - Radek Procházka, který zkusí štěstí v Přerově.
HC AZ Havířov
Havířovští hokejisté mohou být se svými výsledky v přípravném období určitě spokojeni. Z 11 zápasů si připsali 8 výher a zejména za výkon v posledním domácím zápase proti Prostějovu sklízeli oprávněnou pochvalu. „Můžu říct, že dnes to byl první zápas v přípravě, se kterým jsem byl spokojený. Celkově jsme podali jako tým výborný výkon a byli jsme lepší než soupeř. Projevila se i dobrá souhra jednotlivých útoků,“ prohlásil trenér Jan Daneček.Na druhou stranu poslední zápas v Šumperku už týmu tolik nevyšel a výsledkem bylo ukončení šestizápasové série výher. Výkon se pochopitelně příliš nelíbil ani trenérům. „Mužstvo k utkání přistoupilo tak, jako by to mělo jít samo. První část byla úplná katastrofa, hráčům jsme museli trochu domluvit a přeházet jednotlivé formace. Došlo trochu k improvizaci, protože naši tři klíčoví hráči dnes nehráli a zůstali doma. V závěru rozhodla o vítězství Šumperka naše hrubice, ale ani tento fakt nesnižuje zaslouženost domácí výhry,“ hodnotil kriticky trenér Daneček.

Tým tak bude jistě chtít tuto prohru odčinit a svého tradičního a velkého rivala porazit. Trenér Daneček před utkáním hlásí. „Do zápasu půjdeme s tím, že je to pro nás taková generálka před prvoligovou sezonou. Bohužel nemůžeme postavit tu nejsilnější sestavu, protože několik hráčů marodí. Takže sestava bude trochu pozměněná s některými mladými hráči. Ale i přesto se budeme snažit to odehrát to co nejlépe a zjistit co je ještě potřeba před ligou doladit.“
Poslední vzájemný zápas
úterý 26.8.2014 AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Loskot (Sztefek, Jiránek), 29. Šlahař (Matějek, Sztefek), 40. Haas (Říčka, Bahounek) – 18. Kajaba (Venkrbec). Vyloučení: 7:13 (z toho Foltýn (HAV) a Stejskal (PRO) 5 + DKU). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 407.
Sestava AZ Havířov: Daneček L. – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek - Matějek, Šlahař, Jakúbek - Říčka, Haas, Daneček J. - Klimša, Pechanec, Tomi "C"
Sestava HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec "A", Luňák "A", Stejskal, Duba "C", Augustin, Kučera, Černý, Belay, Coufal, Kuchta, Indra, Kajaba, Kolibár, Sršeň

Autor: Karel Vaculík
Poslední zápasy
Středa 27.8.2014 LHK Jestřábi Prostějov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 53. Skřivánek (Coufal) – 26. Korím (Cetkovský), 32. Starý (Cetkovský), 44. Tybor (Semorád), 49. Nahodil (Semorád, Cetkovský), 51. Poulíček. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480.
Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Švaříček, Roupec, Kolibár, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Duba, Stejskal, Kuchta, Kučera, Černý, Belay, Coufal, Sršeň, Indra, Kajaba.

Čtvrtek 28.8.2014 Salith Šumperk – AZ Havířov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Žalčík (Beneš, Starý), 13. Vávra (Berger, Novotný), 60. Holík (Žalčík) – 28. Daneček J. (Jakúbek, Daneček L.), 45. Říčka (R. Haas). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 463.
Sestava AZ Havířov: L. Daneček – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lednďák – Klimša, Pechanec, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, R. Haas, Říčka – Tomi, Rimmel, Bednář

Utkání začíná v úterý 2.9.2014 v 18:00 a pokud se na něj do Prostějova nechystáte přímo, můžete sledovat tradiční textový on-line přenos.

autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.