> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi s Litoměřicemi!

vloženo: 07.09.2014           komentářů: 0


První prvoligové střetnutí po letech sehrají Jestřábi s Litoměřicemi!

To, na co čekal prostějovský fanoušek šest let, je konečně tady. Úvodní kolo prvoligového ročníku, ve kterém opět figurují prostějovští Jestřábi. Hned první soupeř je pro Jestřáby tak trochu otazníkem, na svém ledě Hanáci přivítají HC Stadion Litoměřice. Jak si s loňským účastníkem play-off Jestřábi poradí se můžete přijít podívat v pondělí na prostějovský zimní stadion od 18:00, nejaktivnější skupina fanoušků z kotle ovšem chce přivítat své miláčky na ledě stylově a připravuje na utkání celotribunovou choreografii, proto Vás prosí, abyste na svých místech byli už v 17:40.

včera | Radim Nemela

HC Stadion Litoměřice je klub, který se do první ligy probojoval v sezóně 2009/2010, v prvních ročnících ve druhé nejvyšší soutěži se klubu dařilo udržovat ligovou příslušnost, ovšem až za hranicemi play-off. Brány vyřazovacích bojů se jim povedlo otevřít až v minulé sezóně, kdy ve čtvrtfinále vypadli s postupující Olomoucí. K dobrým výsledkům minulé sezóny dost možná dopomohla také spolupráce s pražskou Spartou, která funguje od sezóny 2012/2013.

Co se týče přípravy na nadcházející ročník, tak v té se Litoměřice potkaly pouze s týmy z první ligy, jednalo se vesměs o zápasy velmi vyrovnané, považte, nejvíce gólů zaznamenaly zápasy s Ústím nad Labem, ve kterém Litoměřice podlehly 2:5 a Mostem, kde zvítězily 4:0. Celkově si hráči z Litoměřic v přípravě připsali šest výher a tři porážky. V úvodním zápase přípravy dokonce hráči Litoměřic potrápili na jejich vlastním ledě chomutovské Piráty, když podlehly těsně 2:3, toto utkání se však musí brát s jistým nadhledem, jelikož bylo odehráno 31.července.
Šimon Antončík byl v minulé sezóně na prostějovském zimáku doma, nyní přijede jako soupeř.

Díky již zmíněné spolupráci s klubem HC Sparta Praha je v prostějovském kádru množství hráčů, kteří prošli právě Litoměřicemi. Když bychom si je měli vyjmenovat, jsou to Robin Malý, David Skřivánek, Filip Švaříček, Martin Belay a Lukáš Luňák. Co se týče mužstva Litoměřic, tak i tam se najde tvář prostějovskému fanouškovi známá, v útoku pondělního soupeře Jestřábů bude nastupovat Šimon Antončík, který ještě loni oblékal dres Prostějova. Soupiska Stadionu Litoměřice však obsahuje i jiná zajímavá jména, například v obraně bude nastupovat Angel Krstev, který má na kontě extraligové starty v řádu stovek a ochutnal i KHL.

Litoměřický hokejový stánek je útulný, najde se v něm pouze 1 750 míst k sezení. Kalich aréna, jak se stadion jmenuje, byla opravena a znovu otevřena v roce 2010, od té doby se nejedná pouze o zimní stadion, v tomto areálu se rovněž nachází větší a menší tělocvična, posilovna, ubytovna pro sportovce a také luxus v podobě rehablitační kliniky obsahující saunu, vířivku a masážní místnosti.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.