> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi s Litoměřicemi!

vloženo: 07.09.2014           komentářů: 0


První prvoligové střetnutí po letech sehrají Jestřábi s Litoměřicemi!

To, na co čekal prostějovský fanoušek šest let, je konečně tady. Úvodní kolo prvoligového ročníku, ve kterém opět figurují prostějovští Jestřábi. Hned první soupeř je pro Jestřáby tak trochu otazníkem, na svém ledě Hanáci přivítají HC Stadion Litoměřice. Jak si s loňským účastníkem play-off Jestřábi poradí se můžete přijít podívat v pondělí na prostějovský zimní stadion od 18:00, nejaktivnější skupina fanoušků z kotle ovšem chce přivítat své miláčky na ledě stylově a připravuje na utkání celotribunovou choreografii, proto Vás prosí, abyste na svých místech byli už v 17:40.

včera | Radim Nemela

HC Stadion Litoměřice je klub, který se do první ligy probojoval v sezóně 2009/2010, v prvních ročnících ve druhé nejvyšší soutěži se klubu dařilo udržovat ligovou příslušnost, ovšem až za hranicemi play-off. Brány vyřazovacích bojů se jim povedlo otevřít až v minulé sezóně, kdy ve čtvrtfinále vypadli s postupující Olomoucí. K dobrým výsledkům minulé sezóny dost možná dopomohla také spolupráce s pražskou Spartou, která funguje od sezóny 2012/2013.

Co se týče přípravy na nadcházející ročník, tak v té se Litoměřice potkaly pouze s týmy z první ligy, jednalo se vesměs o zápasy velmi vyrovnané, považte, nejvíce gólů zaznamenaly zápasy s Ústím nad Labem, ve kterém Litoměřice podlehly 2:5 a Mostem, kde zvítězily 4:0. Celkově si hráči z Litoměřic v přípravě připsali šest výher a tři porážky. V úvodním zápase přípravy dokonce hráči Litoměřic potrápili na jejich vlastním ledě chomutovské Piráty, když podlehly těsně 2:3, toto utkání se však musí brát s jistým nadhledem, jelikož bylo odehráno 31.července.
Šimon Antončík byl v minulé sezóně na prostějovském zimáku doma, nyní přijede jako soupeř.

Díky již zmíněné spolupráci s klubem HC Sparta Praha je v prostějovském kádru množství hráčů, kteří prošli právě Litoměřicemi. Když bychom si je měli vyjmenovat, jsou to Robin Malý, David Skřivánek, Filip Švaříček, Martin Belay a Lukáš Luňák. Co se týče mužstva Litoměřic, tak i tam se najde tvář prostějovskému fanouškovi známá, v útoku pondělního soupeře Jestřábů bude nastupovat Šimon Antončík, který ještě loni oblékal dres Prostějova. Soupiska Stadionu Litoměřice však obsahuje i jiná zajímavá jména, například v obraně bude nastupovat Angel Krstev, který má na kontě extraligové starty v řádu stovek a ochutnal i KHL.

Litoměřický hokejový stánek je útulný, najde se v něm pouze 1 750 míst k sezení. Kalich aréna, jak se stadion jmenuje, byla opravena a znovu otevřena v roce 2010, od té doby se nejedná pouze o zimní stadion, v tomto areálu se rovněž nachází větší a menší tělocvična, posilovna, ubytovna pro sportovce a také luxus v podobě rehablitační kliniky obsahující saunu, vířivku a masážní místnosti.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.