> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní Radegast den 2014

vloženo: 10.09.2014           komentářů: 0


Radegast den už tuto sobotu v nošovicích

Jedna z největších událostí na severní Moravě, které se každoročně účastní desetitisíce návštěvníků, vypukne už tuto sobotu v Nošovicích. Dvanáctý ročník Radegast dne, tradiční oslavy hořkého piva a dobré zábavy, odstartuje v 11 hod. Na pódiu zahrají Tři sestry, Čechomor, David Koller a další. Lidé budou moci prokázat své znalosti o pivu, projít certifikací a získat originální osvědčení pivního znalce. Chybět nebude škola čepování piva, exkurze pivovarem a chlapské soutěže. Letos se bude ze 128 kohoutů čepovat nový ležák Radegast Ryze Hořká 12, oblíbený ležák Radegast Nefiltrovaný a výčepní Originál. Vstup je tradičně zdarma. Do Nošovic pojedou autobusy i vlaky z Frýdku-Místku i Ostravy.

Hlavním tématem letošního Radegast dne je hořkost. „Ta se prolne celou akcí. Od výčepů přes certifikaci pivních znalců, soutěže až po program na pódiu. Každá z kapel totiž slíbila, že věnuje Radegastu jednu píseň, jejíž text připomene, že život někdy přináší i hořké chvíle,“ řekl manažer značky Radegast Miroslav Peichl. Program začne v Nošovicích v 11 hodin. Postupně se představí kapely Esence, Rivieras, Mandrage, Vypsaná fiXa, Čechomor, Děda Mládek Illegal Band, David Koller a Radegast den uzavře ve 22:00 koncert Tří sester.

Každý z účastníků akce se bude moci stát certifikovaným znalcem piva Radegast. Musí však projít testem z historie pivovaru, poznat suroviny potřebné k vaření piva a správně načepovat pivo. I letos se návštěvníci mohou těšit na prohlídky pivovaru.

Radegast den se už potřetí uskuteční na ploše v těsné blízkosti pivovaru. „Komfort návštěvníků, špičkový pivní servis a dobré jídlo jsou pro nás velmi důležité. Pivo se bude čepovat ze 128 kohoutů. Návštěvníci akce určitě ocení i dva obrovské stany s celkovou kapacitou několika tisíc míst. Pozvali jsme zkušené „caterery“, kteří připraví dostatek jídla ideálního k pivu. Zpevníme i travnatou plochu, aby i v případě deště byl pohyb v celém areálu co nejpříjemnější,“ řekl Miroslav Peichl.

Na Radegast dni se bude čepovat várka piva Radegast Ryze Hořká 12, kterou speciálně pro tuto událost před měsícem založila v pivovaru kapela Tři sestry. Kromě tohoto nového ležáku bude na Radegast dnu k dispozici i ležák Radegast Nefiltrovaný, výčepní pivo Radegast Originál a pro řidiče Birell. Pivo se bude čepovat do ekologických vratných kelímků za zálohu 50 Kč.

Do Nošovic pojedou v sobotu autobusy a vlaky z Frýdku-Místku. Speciální vlak vyrazí i z Ostravy. Konečná všech vlakových souprav bude přímo v pivovaru Radegast. Parkování pro auta je zajištěno na parkovišti automobilky Hyundai, odkud bude jezdit k areálu akce kyvadlově autobus.

Detailní program včetně jízdních řádů je na www.radegast.cz.

autor: www.radegast.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.