> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní Radegast den 2014

vloženo: 10.09.2014           komentářů: 0


Radegast den už tuto sobotu v nošovicích

Jedna z největších událostí na severní Moravě, které se každoročně účastní desetitisíce návštěvníků, vypukne už tuto sobotu v Nošovicích. Dvanáctý ročník Radegast dne, tradiční oslavy hořkého piva a dobré zábavy, odstartuje v 11 hod. Na pódiu zahrají Tři sestry, Čechomor, David Koller a další. Lidé budou moci prokázat své znalosti o pivu, projít certifikací a získat originální osvědčení pivního znalce. Chybět nebude škola čepování piva, exkurze pivovarem a chlapské soutěže. Letos se bude ze 128 kohoutů čepovat nový ležák Radegast Ryze Hořká 12, oblíbený ležák Radegast Nefiltrovaný a výčepní Originál. Vstup je tradičně zdarma. Do Nošovic pojedou autobusy i vlaky z Frýdku-Místku i Ostravy.

Hlavním tématem letošního Radegast dne je hořkost. „Ta se prolne celou akcí. Od výčepů přes certifikaci pivních znalců, soutěže až po program na pódiu. Každá z kapel totiž slíbila, že věnuje Radegastu jednu píseň, jejíž text připomene, že život někdy přináší i hořké chvíle,“ řekl manažer značky Radegast Miroslav Peichl. Program začne v Nošovicích v 11 hodin. Postupně se představí kapely Esence, Rivieras, Mandrage, Vypsaná fiXa, Čechomor, Děda Mládek Illegal Band, David Koller a Radegast den uzavře ve 22:00 koncert Tří sester.

Každý z účastníků akce se bude moci stát certifikovaným znalcem piva Radegast. Musí však projít testem z historie pivovaru, poznat suroviny potřebné k vaření piva a správně načepovat pivo. I letos se návštěvníci mohou těšit na prohlídky pivovaru.

Radegast den se už potřetí uskuteční na ploše v těsné blízkosti pivovaru. „Komfort návštěvníků, špičkový pivní servis a dobré jídlo jsou pro nás velmi důležité. Pivo se bude čepovat ze 128 kohoutů. Návštěvníci akce určitě ocení i dva obrovské stany s celkovou kapacitou několika tisíc míst. Pozvali jsme zkušené „caterery“, kteří připraví dostatek jídla ideálního k pivu. Zpevníme i travnatou plochu, aby i v případě deště byl pohyb v celém areálu co nejpříjemnější,“ řekl Miroslav Peichl.

Na Radegast dni se bude čepovat várka piva Radegast Ryze Hořká 12, kterou speciálně pro tuto událost před měsícem založila v pivovaru kapela Tři sestry. Kromě tohoto nového ležáku bude na Radegast dnu k dispozici i ležák Radegast Nefiltrovaný, výčepní pivo Radegast Originál a pro řidiče Birell. Pivo se bude čepovat do ekologických vratných kelímků za zálohu 50 Kč.

Do Nošovic pojedou v sobotu autobusy a vlaky z Frýdku-Místku. Speciální vlak vyrazí i z Ostravy. Konečná všech vlakových souprav bude přímo v pivovaru Radegast. Parkování pro auta je zajištěno na parkovišti automobilky Hyundai, odkud bude jezdit k areálu akce kyvadlově autobus.

Detailní program včetně jízdních řádů je na www.radegast.cz.

autor: www.radegast.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.