> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní Radegast den 2014

vloženo: 10.09.2014           komentářů: 0


Radegast den už tuto sobotu v nošovicích

Jedna z největších událostí na severní Moravě, které se každoročně účastní desetitisíce návštěvníků, vypukne už tuto sobotu v Nošovicích. Dvanáctý ročník Radegast dne, tradiční oslavy hořkého piva a dobré zábavy, odstartuje v 11 hod. Na pódiu zahrají Tři sestry, Čechomor, David Koller a další. Lidé budou moci prokázat své znalosti o pivu, projít certifikací a získat originální osvědčení pivního znalce. Chybět nebude škola čepování piva, exkurze pivovarem a chlapské soutěže. Letos se bude ze 128 kohoutů čepovat nový ležák Radegast Ryze Hořká 12, oblíbený ležák Radegast Nefiltrovaný a výčepní Originál. Vstup je tradičně zdarma. Do Nošovic pojedou autobusy i vlaky z Frýdku-Místku i Ostravy.

Hlavním tématem letošního Radegast dne je hořkost. „Ta se prolne celou akcí. Od výčepů přes certifikaci pivních znalců, soutěže až po program na pódiu. Každá z kapel totiž slíbila, že věnuje Radegastu jednu píseň, jejíž text připomene, že život někdy přináší i hořké chvíle,“ řekl manažer značky Radegast Miroslav Peichl. Program začne v Nošovicích v 11 hodin. Postupně se představí kapely Esence, Rivieras, Mandrage, Vypsaná fiXa, Čechomor, Děda Mládek Illegal Band, David Koller a Radegast den uzavře ve 22:00 koncert Tří sester.

Každý z účastníků akce se bude moci stát certifikovaným znalcem piva Radegast. Musí však projít testem z historie pivovaru, poznat suroviny potřebné k vaření piva a správně načepovat pivo. I letos se návštěvníci mohou těšit na prohlídky pivovaru.

Radegast den se už potřetí uskuteční na ploše v těsné blízkosti pivovaru. „Komfort návštěvníků, špičkový pivní servis a dobré jídlo jsou pro nás velmi důležité. Pivo se bude čepovat ze 128 kohoutů. Návštěvníci akce určitě ocení i dva obrovské stany s celkovou kapacitou několika tisíc míst. Pozvali jsme zkušené „caterery“, kteří připraví dostatek jídla ideálního k pivu. Zpevníme i travnatou plochu, aby i v případě deště byl pohyb v celém areálu co nejpříjemnější,“ řekl Miroslav Peichl.

Na Radegast dni se bude čepovat várka piva Radegast Ryze Hořká 12, kterou speciálně pro tuto událost před měsícem založila v pivovaru kapela Tři sestry. Kromě tohoto nového ležáku bude na Radegast dnu k dispozici i ležák Radegast Nefiltrovaný, výčepní pivo Radegast Originál a pro řidiče Birell. Pivo se bude čepovat do ekologických vratných kelímků za zálohu 50 Kč.

Do Nošovic pojedou v sobotu autobusy a vlaky z Frýdku-Místku. Speciální vlak vyrazí i z Ostravy. Konečná všech vlakových souprav bude přímo v pivovaru Radegast. Parkování pro auta je zajištěno na parkovišti automobilky Hyundai, odkud bude jezdit k areálu akce kyvadlově autobus.

Detailní program včetně jízdních řádů je na www.radegast.cz.

autor: www.radegast.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.