> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Letošní Radegast den 2014

vloženo: 10.09.2014           komentářů: 0


Radegast den už tuto sobotu v nošovicích

Jedna z největších událostí na severní Moravě, které se každoročně účastní desetitisíce návštěvníků, vypukne už tuto sobotu v Nošovicích. Dvanáctý ročník Radegast dne, tradiční oslavy hořkého piva a dobré zábavy, odstartuje v 11 hod. Na pódiu zahrají Tři sestry, Čechomor, David Koller a další. Lidé budou moci prokázat své znalosti o pivu, projít certifikací a získat originální osvědčení pivního znalce. Chybět nebude škola čepování piva, exkurze pivovarem a chlapské soutěže. Letos se bude ze 128 kohoutů čepovat nový ležák Radegast Ryze Hořká 12, oblíbený ležák Radegast Nefiltrovaný a výčepní Originál. Vstup je tradičně zdarma. Do Nošovic pojedou autobusy i vlaky z Frýdku-Místku i Ostravy.

Hlavním tématem letošního Radegast dne je hořkost. „Ta se prolne celou akcí. Od výčepů přes certifikaci pivních znalců, soutěže až po program na pódiu. Každá z kapel totiž slíbila, že věnuje Radegastu jednu píseň, jejíž text připomene, že život někdy přináší i hořké chvíle,“ řekl manažer značky Radegast Miroslav Peichl. Program začne v Nošovicích v 11 hodin. Postupně se představí kapely Esence, Rivieras, Mandrage, Vypsaná fiXa, Čechomor, Děda Mládek Illegal Band, David Koller a Radegast den uzavře ve 22:00 koncert Tří sester.

Každý z účastníků akce se bude moci stát certifikovaným znalcem piva Radegast. Musí však projít testem z historie pivovaru, poznat suroviny potřebné k vaření piva a správně načepovat pivo. I letos se návštěvníci mohou těšit na prohlídky pivovaru.

Radegast den se už potřetí uskuteční na ploše v těsné blízkosti pivovaru. „Komfort návštěvníků, špičkový pivní servis a dobré jídlo jsou pro nás velmi důležité. Pivo se bude čepovat ze 128 kohoutů. Návštěvníci akce určitě ocení i dva obrovské stany s celkovou kapacitou několika tisíc míst. Pozvali jsme zkušené „caterery“, kteří připraví dostatek jídla ideálního k pivu. Zpevníme i travnatou plochu, aby i v případě deště byl pohyb v celém areálu co nejpříjemnější,“ řekl Miroslav Peichl.

Na Radegast dni se bude čepovat várka piva Radegast Ryze Hořká 12, kterou speciálně pro tuto událost před měsícem založila v pivovaru kapela Tři sestry. Kromě tohoto nového ležáku bude na Radegast dnu k dispozici i ležák Radegast Nefiltrovaný, výčepní pivo Radegast Originál a pro řidiče Birell. Pivo se bude čepovat do ekologických vratných kelímků za zálohu 50 Kč.

Do Nošovic pojedou v sobotu autobusy a vlaky z Frýdku-Místku. Speciální vlak vyrazí i z Ostravy. Konečná všech vlakových souprav bude přímo v pivovaru Radegast. Parkování pro auta je zajištěno na parkovišti automobilky Hyundai, odkud bude jezdit k areálu akce kyvadlově autobus.

Detailní program včetně jízdních řádů je na www.radegast.cz.

autor: www.radegast.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.