> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jihlavě nevstřelili jediný gól

vloženo: 11.09.2014           komentářů: 1
Stejně jako v minulém utkání s Litoměřicemi doplatili prostějovští hokejisté i v Jihlavě na svoji nemohoucnost v koncovce a na častá zbytečná vyloučení. Úvod zápasu s jedním z favoritů celé soutěže Hanáci nesehráli moc dobře a už po dvanácti minutách prohrávali 2:0. Ve druhé třetině si však Jestřábi vytvořili větší množství šancí na snížení nepříznivého stavu, na druhou stranu ani domácí se nebáli na Šimbocha vystřelit a často jen díky prostějovskému gólmanovi se držel hráči Prostějova nad vodou. Výsledek tak zůstával stále stejný až téměř do konce utkání, pět minut před sirénou dal však výsledku konečnou tvář ve dvojnásobné přesilovce Seman.

včera | Lubomír Tesař
2.kolo, středa 10.9.2014
HC Dukla Jihlava
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 8. Důras (Melenovský), 12. Březina (Štěpánek, Prokš), 56. Seman (Důras, Zadražil). Rozhodčí: Daniel Pražák – Petr Křivohlavý, Radek Špringl ml. Vyloučení: 8:11 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1452. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 3:0.
HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih, Dundáček – Čachotský (C), Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras (A) – Prokš, Štěpánek, Březina – Mikeš, Malec, Kuřítko. Trenér: Petr Vlk.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kolibár, Roupec, Vosátko, Švaříček, Malý, Knesl – Indra, Venkrbec (A), Kajaba – Kubica, Luňák (A), Stejskal – Kučera, Černý, Kovařík – Jedlička, Duba (C), Sršeň – Medek. Trenér: Petr Zachar.
Komentář k zápasu

Do prvního zápasu na Horáckém zimním stadionu po více než šesti a půl letech nevstoupili hosté příliš dobře, když museli v polovině třetí minuty čelit oslabení. Zadražil mířil vedle a Důrasovi sjel kotouč mezi kruhy z hole. Po minutě se síly na ledě vyrovnaly. Ještě než se stačil vrátit z trestné lavice vyloučený jihlavský hráč, šli hosté znovu za katr a Jarůšek nebyl dalek od toho, aby střelou z pravé strany v přesilovce otevřel skóre. To se domácím povedlo až o půlminuty později. Jednadvacetivteřinovou dvojnásobnou početní výhodu domácí nevyužili, ale v klasické přesilovce se Michal Důras dostal k dorážce Melenovského střely a bez potíží zavěsil - 1:0. Pět na pět se dlouho nehrálo, protože na trestnou lavici putoval Kuřítko. Slibnou šanci Prostějovských měl mezi kruhy nehlídaný Kajaba, ovšem se svojí střelou příliš otálel.

V polovině dvanácté minuty udeřila Dukla podruhé. David Březina se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele a potvrdil, že v něm dřímá duch snajpra - 2:0. Utkání mělo spád, na druhé straně se vyznamenal Kacetl proti dorážce Indry. Prosadit se znovu mohli domácí, když nepříliš tvrdá střela Zemana zacinkala na tyčku a po individuální akci Březiny s názvem „jak si udělat z protihráčů slalomové branky“ nenašel střelec druhého gólu Jihlavských mezeru mezi betony Šimbocha. Domácí se poté opět bránili přesilovce, která se však Jestřábům vůbec nepovedla a šance si paradoxně vypracovali červenožlutí. V závěru třetiny zasáhl Kacetl proti dorážce Venkrbce a dělovce Indry a udržel tak svému týmu dvougólové vedení.

Hned na začátku prostředního dějství Melenovský našel u pravé tyče Šimbocha volného Semana, který zblízka svojí šanci zahodil. Březina o chvíli později ze své oblíbené pozice na pravém kruhu přestřelil branku a na druhé straně překombinovali přečíslení dva na jednoho Kovařík s Černým. Svůj střelecký apetit ukázal při čtvrtém vyloučení Dukly obránce David Roupec. Bek Prostějova ostřeloval domácí klec jak válečný kulometčík. Nejprve minul pravou tyčku, pak mířil dvakrát těsně vedle levé tyče. Již v plném počtu hráčů ukázal útočné vlohy i domácí bek Podlipnik, vyhnuvší se dvěma protihráčům a zakončivší vedle levého horního rohu. Na druhé straně neuspěl Kučera tvrdou ránou z mezikruží. Góly nepřinesly ani další tři vyloučení v pokračujícím druhé třetiny – dvě na straně hostů a jedno jihlavské.

Ve třetí části nejprve dohrávala Jihlava přesilovku z konce předchozí třetiny a následně již měla k dispozici plné dvě minuty výhody. Šidlík od modré zaměstnával Šimbocha, který se vytáhl i proti střele Čápa. Brankové čekání neukončila ani spolupráce Důrase se Semanem, po níž zakončoval první jmenovaný zblízka jen do prostějovského muže v masce. Veškeré myšlenky hostů na zdramatizování zápasu vzaly za své v šestapadesáté minutě. Důras poslal podél brankoviště přesný pas na Filipa Semana, číhajícího u levé tyčky hostí a hráči s ježkem na prsou využili po jedenácti vteřinách přesilovku pět na tři - 3:0. Po třetím gólu se domácí soustředili hlavně na udržení čistého konta pro Ondřeje Kacetla, což se jim také povedlo. Zatímco Jihlava je tak po dvou kolech stoprocentní, nováček z Prostějova bude na své první body čekat minimálně do soboty.
Ohlasy trenérů

Tomáš Sršeň (hlavní trenér LHK Jestřábi Prostějov): „Při hře pět na pět bylo utkání vyrovnané. Jihlava byla silnější v koncovce, také se více dostávala do šancí. Musíme zapracovat na důraze před bránou. Oproti druhé lize je hra mnohem rychlejší. Neustále hledáme nahrávky, musíme vše zjednodušit. Každý zápas nás trápí oslabení, není možní hrát skoro dvacet minut oslabení. Určitě by bylo hezké se letos podívat do play-off, i když se nám zatím příliš nedaří. V první lize se máme stále co učit.“

František Zeman (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): „Přijel urputný soupeř. Myslím, že rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli 2:0, i když byl na tom soupeř herně lépe jak my. Hraje se ale na góly, kterých jsme dali víc než soupeř, v tom byl hlavní rozdíl.“

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.