> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jihlavě nevstřelili jediný gól

vloženo: 11.09.2014           komentářů: 1
Stejně jako v minulém utkání s Litoměřicemi doplatili prostějovští hokejisté i v Jihlavě na svoji nemohoucnost v koncovce a na častá zbytečná vyloučení. Úvod zápasu s jedním z favoritů celé soutěže Hanáci nesehráli moc dobře a už po dvanácti minutách prohrávali 2:0. Ve druhé třetině si však Jestřábi vytvořili větší množství šancí na snížení nepříznivého stavu, na druhou stranu ani domácí se nebáli na Šimbocha vystřelit a často jen díky prostějovskému gólmanovi se držel hráči Prostějova nad vodou. Výsledek tak zůstával stále stejný až téměř do konce utkání, pět minut před sirénou dal však výsledku konečnou tvář ve dvojnásobné přesilovce Seman.

včera | Lubomír Tesař
2.kolo, středa 10.9.2014
HC Dukla Jihlava
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 8. Důras (Melenovský), 12. Březina (Štěpánek, Prokš), 56. Seman (Důras, Zadražil). Rozhodčí: Daniel Pražák – Petr Křivohlavý, Radek Špringl ml. Vyloučení: 8:11 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1452. Střely na branku: 43:29. Průběh utkání: 3:0.
HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Šidlík, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih, Dundáček – Čachotský (C), Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras (A) – Prokš, Štěpánek, Březina – Mikeš, Malec, Kuřítko. Trenér: Petr Vlk.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kolibár, Roupec, Vosátko, Švaříček, Malý, Knesl – Indra, Venkrbec (A), Kajaba – Kubica, Luňák (A), Stejskal – Kučera, Černý, Kovařík – Jedlička, Duba (C), Sršeň – Medek. Trenér: Petr Zachar.
Komentář k zápasu

Do prvního zápasu na Horáckém zimním stadionu po více než šesti a půl letech nevstoupili hosté příliš dobře, když museli v polovině třetí minuty čelit oslabení. Zadražil mířil vedle a Důrasovi sjel kotouč mezi kruhy z hole. Po minutě se síly na ledě vyrovnaly. Ještě než se stačil vrátit z trestné lavice vyloučený jihlavský hráč, šli hosté znovu za katr a Jarůšek nebyl dalek od toho, aby střelou z pravé strany v přesilovce otevřel skóre. To se domácím povedlo až o půlminuty později. Jednadvacetivteřinovou dvojnásobnou početní výhodu domácí nevyužili, ale v klasické přesilovce se Michal Důras dostal k dorážce Melenovského střely a bez potíží zavěsil - 1:0. Pět na pět se dlouho nehrálo, protože na trestnou lavici putoval Kuřítko. Slibnou šanci Prostějovských měl mezi kruhy nehlídaný Kajaba, ovšem se svojí střelou příliš otálel.

V polovině dvanácté minuty udeřila Dukla podruhé. David Březina se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele a potvrdil, že v něm dřímá duch snajpra - 2:0. Utkání mělo spád, na druhé straně se vyznamenal Kacetl proti dorážce Indry. Prosadit se znovu mohli domácí, když nepříliš tvrdá střela Zemana zacinkala na tyčku a po individuální akci Březiny s názvem „jak si udělat z protihráčů slalomové branky“ nenašel střelec druhého gólu Jihlavských mezeru mezi betony Šimbocha. Domácí se poté opět bránili přesilovce, která se však Jestřábům vůbec nepovedla a šance si paradoxně vypracovali červenožlutí. V závěru třetiny zasáhl Kacetl proti dorážce Venkrbce a dělovce Indry a udržel tak svému týmu dvougólové vedení.

Hned na začátku prostředního dějství Melenovský našel u pravé tyče Šimbocha volného Semana, který zblízka svojí šanci zahodil. Březina o chvíli později ze své oblíbené pozice na pravém kruhu přestřelil branku a na druhé straně překombinovali přečíslení dva na jednoho Kovařík s Černým. Svůj střelecký apetit ukázal při čtvrtém vyloučení Dukly obránce David Roupec. Bek Prostějova ostřeloval domácí klec jak válečný kulometčík. Nejprve minul pravou tyčku, pak mířil dvakrát těsně vedle levé tyče. Již v plném počtu hráčů ukázal útočné vlohy i domácí bek Podlipnik, vyhnuvší se dvěma protihráčům a zakončivší vedle levého horního rohu. Na druhé straně neuspěl Kučera tvrdou ránou z mezikruží. Góly nepřinesly ani další tři vyloučení v pokračujícím druhé třetiny – dvě na straně hostů a jedno jihlavské.

Ve třetí části nejprve dohrávala Jihlava přesilovku z konce předchozí třetiny a následně již měla k dispozici plné dvě minuty výhody. Šidlík od modré zaměstnával Šimbocha, který se vytáhl i proti střele Čápa. Brankové čekání neukončila ani spolupráce Důrase se Semanem, po níž zakončoval první jmenovaný zblízka jen do prostějovského muže v masce. Veškeré myšlenky hostů na zdramatizování zápasu vzaly za své v šestapadesáté minutě. Důras poslal podél brankoviště přesný pas na Filipa Semana, číhajícího u levé tyčky hostí a hráči s ježkem na prsou využili po jedenácti vteřinách přesilovku pět na tři - 3:0. Po třetím gólu se domácí soustředili hlavně na udržení čistého konta pro Ondřeje Kacetla, což se jim také povedlo. Zatímco Jihlava je tak po dvou kolech stoprocentní, nováček z Prostějova bude na své první body čekat minimálně do soboty.
Ohlasy trenérů

Tomáš Sršeň (hlavní trenér LHK Jestřábi Prostějov): „Při hře pět na pět bylo utkání vyrovnané. Jihlava byla silnější v koncovce, také se více dostávala do šancí. Musíme zapracovat na důraze před bránou. Oproti druhé lize je hra mnohem rychlejší. Neustále hledáme nahrávky, musíme vše zjednodušit. Každý zápas nás trápí oslabení, není možní hrát skoro dvacet minut oslabení. Určitě by bylo hezké se letos podívat do play-off, i když se nám zatím příliš nedaří. V první lize se máme stále co učit.“

František Zeman (asistent trenéra HC Dukla Jihlava): „Přijel urputný soupeř. Myslím, že rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli 2:0, i když byl na tom soupeř herně lépe jak my. Hraje se ale na góly, kterých jsme dali víc než soupeř, v tom byl hlavní rozdíl.“

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.