> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Jestřábi padli s Třebíčí

vloženo: 13.09.2014           komentářů: 0


Ani napotřetí to nevyšlo, Jestřábi padli s Třebíčí

Do třetice všeho nejlepšího pro prostějovské hokejisty neplatí. Ani Třebíč nedokázali porazit, navíc po celý zápas ani jednou nevedli. Ve druhé třetině sice Hanáci dokázali srovnat hru, která byla do té doby v režii Třebíče, nic platné jim to však nebylo a nepomohly ani dva góly Kajaby. Ten je stále jediným střelcem Prostějovanů a čeká, kdo se k němu přidá.

dnes | Michal Sobecký
3.kolo, sobota 13.9.2014
LHK Jestřábi Prostějov
2:4(0:1, 2:2, 0:1)
SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 25. Kajaba (Roupec, Indra), 38. Kajaba (Stejskal) – 11. Burian (Bartoň, Holec), 28. Čuřík (Holec, Zdráhal), 34. Burian, 42. Bartoň (Holec, Čuřík). Rozhodčí: Šutara - Wesley, Hanzlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1312. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec – Medek, Luňák, Černý, Kubica, Poulíček, Stejskal, Kovařík, Coufal, Kajaba, Belay, Indra, Duba, Venkrbec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Dujsík, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Přibyl, Jaroš, Malena – Čuřík, Paták, Erat, Dolníček, Holec, Pekr, Čech, Vodný, Burian, Havel, Králík, Juráň.
Komentář k zápasu
Utkání třetího kola 1. ligy mezi Prostějovem a Třebíčí přilákalo na zimní stadion něco kolem 1500 fanoušků. Dost v silném složení, jak na ledě, tak v hledišti, přijeli i hosté. Souboj v hledišti tak dával utkání větší štávu, zároveň i klasický divák si přišel na své, jelikož v sestavě Horácké Slávie naskočili Pekr, Bartoň, Vodný či Králík, kteří mají střídavé straty z extraligové Olomouce. V sestavě Hanáků naopak chyběli Frank Kučera, Aleš Knesl či Tomáš Sršeň, kteří se nevlezli do sestavy.

Úvod zápasu přinesl mírnou převahu hostů, kteří hned od začátku okupovali území před Šimbochem. Do první vážnější příležitosti se dostal dobře hrající Miroslav Holec, ale jeho pokus z mezikruží prostějovský brankář lapil. Problémy dělala obraně domácích především trojice Pekr-Vodný-Králík, jenž rychlým pohybem připravili, jeden druhému několik šancí. V čase 7:39 dostala Třebíč možnost přesilové hry. Horácká Slávie dobře kombinovala, nicméně Jestřábi početní nevýhodu ubránili. Chvíli po přesilovce se však ke kotouči dostal Jakub Bartoň, natáhl a jeho pokus tečoval střelec VILÉM BURIAN. Hosté tak potvrdili svoji aktivitu a vedli na Hané – 0:1.

Domácí výběr mohl oplatit stejnou mincí, ale přesilová hra při vyloučení Rostislava Malenu, byla odehrána velice špatně. V závěru první dvacetiminutovky mohl ještě zvýšit Lukáš Králík, Šimboch si však jeho pokus pohlídal.

Prostřední část se již nesla ve větší vyrovnanost, Prostějov těžil z dobrého pohybu a byl častěji Tomášem Štůralou. Při jednom ze střídání udělal zbytečný faul na Lukáše Dubu obránce Ondřej Dlapa a domácí přesilovou hru využili. David Roupec dostal touš na modrou čáru, šikovnou střelou nahodil a jediný prostějovský střelec v 1. lize RENÉ KAJABA doklepl do sítě – 1:1.

Vyrovnaný stav na stadionu, kde ochozy skandovali radostí, nevydržel dlouho. Opět to byl kapitán Lukáš Duba, kdo byl u faulu, nicméně nyní v opačném duchu. Přesilová hra Horácké Slávie pak nezůstala bez odezvy. Rychlá kombinace Miroslava Holce se střelcem branky JAKUBEM ČUŘÍKEM znamenala, že Třebíč si vzala zpět jednogólové vedení – 1:2.

Přesně s polovinou zápasu jakoby přišla situace, která jen dokumentovala a potvrdila aktuální stav a rozpoložení Jestřábů. Martin Belay se dostal ke kotouči, obkroužil branku a místo střely nepochopitelně volil přihrávku. Třebíč se následně dostala do rychlého protiútoku, kde přišel o hůl Filip Švaříček, a VILÉM BURIAN ukázal, že v těchto situacích nechybuje. Zvíří v tvář Šimbochovi zvýšil na – 1:3.

Kvalitní hokej, který viděl prostějovský stadion i přes zamlžená plexiskla, přinesl ve druhé dvacetiminutovce ještě jednu branku. Opět to byly početní výhody, velký pán utkání. Jestřábi se usadili v útočném pásmu, Vladimír Stejskal odvedl dobrou práci v mezikruží, nastřelený puk posunul na RENÉHO KAJABU, který na dvakrát zasunul do sítě - 2:3.

Slibné a dramatické momenty tak nabízela závěrečná část a to bylo tou nejlepší pozvánkou pro všechny fanoušky. Pokud však měl domácí tým nějaké naděje na vyrovnání, tak hosté je velice razantně odmítli již v úvodu třetí části. Byla to opět přesilová hra, respektive oslabení, na co doplatil domácí tým. Obránce JAKUB BARTOŇ natáhl na modré čáře a kotouč se zastavil až v síti – 2:4. Následný průběh třetí třetiny se nesl ve snaze a bojovnosti Jestřábů, ovšem bez gólové odezvy. Trenér Tomáš Sršeň ještě zkusil hru bez brankáře, ale Horácká Slávie si vítězství zkušeně pohlídala. Prostějov tak ani na potřetí v 1.lize nevyhrál, když padl s Třebíčí 2:4. Pro Hanáky to znamená poslední místo v tabulce a především absenci zkušených hráčů, jaké Třebíč měla. Nutno dodat, že síla Slávie se projevila ve všech směrech, speciálně však v přesilovkách a po zásluze tak berou svěřenci dua Mička – Novák tři body.

Hvězdy zápasu podle lhkjestrabi.cz: René Kajaba (PRO) - Vilém Burian (TRE).
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Celý zápas byl vyrovnaný, Třebíč těžila z větší zkušenosti a z větší kvality hráčů. Prohráli jsme si to sami po individuálních chybách a to rozhodlo. Asi platíme nováčkovskou daň a dnes jsme ji zaplatili znovu. Za výkon se však nemusíme stydět a v daších zápasech musíme pracovat, aby se to zlomilo. Nezkušenost je potřeba nahradit bojovností a srdcem.

Radek Novák (trenér SK Horácká Slávia Třebíč):Čekali jsme soupeře se slušnou útočnou fází. Připravili jsme se na to a eliminovali jsme prostějovský útok. Nejprve jsme vedli 1:0, ale domácí srovnali. Poté se nám podařilo odskočit na dva góly, ale bohužel jsme do konce druhé třetiny znovu inkasovali. Ve třetí části jsme byli samozřejmě rádi za gól v přesilové hře a dotažení zápasu do vítězného konce.“


autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.