SK Spartak Hulín - 1. SK Prostějov

vloženo: 14.09.2014           komentářů: 0

SK Spartak Hulín - 1. SK Prostějov 0:2
MSFL - 6. kolo

V bojovném utkání se Hulínu opět nepodařilo vstřelit gólmanu Burešovi gól, i když měl výhodu pokutového kopu! Naopak Zelenka s Kroupou zařídili vítězství a tři body, které nás aktuálně posouvají spolu s Kroměříží do čela MSFL!

SK Spartak Hulín - 1. SK Prostějov 0:2 (0:0)
Branky: 57. Zelenka, 90.+2 Kroupa
Rozhodčí: Kubica - Trávníček, Horák; bez ŽK. Diváci: 160.

Sestavy:

SK Spartak Hulín: Vogl - Elšík, Paciorek, Sklenář, Laciga, Dvořáček (72. Šrom), Číhal, Kadlec (83. Ouroda), Červenka, Krhut, Vyskočil. Trenér: Jindřich Lehkoživ

1. SK Prostějov: Bureš - Rus, Zatloukal, Hloch, Hirsch - Pančochář (81. Šteigl), Fládr, Zelenka (84. Soušek), Koudelka - Machálek (90. Kopečný), Kroupa. Trenér: František Jura

Po celodenním dešti byl hulínský trávník hodně podmáčený, ale hrát se v pátečním podvečeru bez problémů dalo, jen míče odskakovaly jinak. S tím se musela vyrovnat sestava se dvěma změnami, kdy na pravém beku nastoupil Hirsch a na levém kraji zálohy dostal příležitost Pančochář. To kouč domácích Lehkoživ se potýká s nedostatkem „lidského materiálu“, tudíž sestavu musel lehce improvizovat. „Dnes už jsme počítali s Kopečným, ale má ještě antibiotika, nemáme ani Zlámala, takže hrajeme vlastně bez stopera a sestavu pořád točíme,“ konstatoval po utkání s tím, že víc tým ale srážejí individuální chyby.

Začátek zápasu byl hodně opatrný. Domácí si vybojovali pouze dva rohové kopy, pak se před Burešem drželi v uctivé vzdálenosti. Naši sice víc drželi míč, ale vyložené příležitosti si rovněž nevypracovali. Z poklidné hry byli aktéři vytrženi až v 25. minutě, kdy Dvořáček zničeho nic po dlouhém autu nastřelil břevno Burešovy branky. Po pěti minutách jej napodobil na druhé straně Zatloukal, jeho hlavička po rohovém kopu a teči Číhala skončila také na břevně. Vzápětí Zelenka pálil nad domácí svatyni.

Neuplynulo ani dalších pět minut, když po levém křídle potáhl balón Pančochář a Kroupa řádně vystrašil brankáře Vogla, po jehož zákroku a ťukesu mezi nohami v šestnáctce se míč konečně dostal do jeho rukou. A protože na druhé straně ojedinělé střelecké pokusy domácích bez problému likvidoval Bureš, skončil první poločas bez branek.

Už po dvou minutách druhé půle dostal příležitost z přímého kopu vyniknout Fládr, Vogl jeho střelu vyrazil. A tak až po necelé hodině hry se nám konečně podařil ukázkový útok – Machálek si to vyrazil kupředu po pravé straně, centr posadil na hlavu Zelenky a ten si vychutnal Vogla i následné gratulace spoluhráčů.

Na druhé straně vynikal v aktivitě Dvořáček, jehož střelu k pravé tyči musel Bureš vytěsňovat na roh. Stejně tak se musel natahovat po Vyskočilově střele do vinglu v 71. minutě. O dvě minuty později to na druhé straně zkoušel Koudelka, mířil ale přesně doprostřed brány. Vzápětí zachytil soupeřovu rozehrávku Zelenka, Machálkův pokus byl ale obranou zblokován. Vpravdě zázračný zákrok vytáhl Bureš čtvrthodinku před koncem, když se před ním zcela nekrytý zjevil Číhal.

Definitivní podoba výsledku se mohla zrodit v 88. minutě, když Elšíka ve velkém vápně musel zastavit Hloch a sudí odpískal penaltu. Balón si na značku postavil Číhal, jeho střelu po zemi k levé tyči ale Bureš vystihl. Ve zbytku hrací doby jsme už kontrolovali hru, navíc v nastaveném čase se na možná lehce riskantní výlet dopředu vydal Soušek, z čehož vytěžil Kroupa technickou střelu znamenající tříbodovou definitivu.

O jinak vyrovnaném zápase svědčí statistiky – rohy 6:6, střely na branku 7:8, mimo 3:4. Příští týden máme navíc šanci své postavení potvrdit ve dvou domácích utkáních proti Opavě „B“ a Orlové.

Hlasy po utkání

Roman Popelka si po závěrečném hvizdu výrazně oddechl. „Možná si z nás už domácí vypracovali nějaký komplex, protože i minule jsme tady vyhráli po vyrovnaném utkání, kdy nás ve druhé půli zmáčkli, ale nedokázali dát gól,“ odvětil na dotaz ohledně třetí nuly s Hulínem za sebou. „Nezužitkovali ani penaltu, za což patří velký dík Burešovi, který nás v zásadní chvíli už podruhé podržel – v Olomouci by to znamenalo porážku, tady bychom s výsledkem už také nedokázali nic udělat,“ vyzdvihl zásluhy našeho gólmana. „Byl to spíše ubojovaný zápas, škoda, že to tam Kroupovi padlo až v 90. minutě, zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Takhle to dramaticky gradovalo, takže diváci mohli být spokojeni. Začátek byl sice trochu ospalejší, ale Hulín jsme s výjimkou břevna do ničeho nepustili, od toho okamžiku jsme měli do přestávky víc ze hry. Po našem gólu šli domácí do rizika, kdy stáhli obranu na tři beky, Paciorek nám vpředu dělal větší problémy, než na stoperu,“ shrnul Popelka průběh utkání.

Kouč Hulína Jindřich Lehkoživ nesl neúspěch diplomaticky. „Proti zkušenému mužstvu Prostějova se nám nedaří proměňovat šance, které si vypracujeme. Dnes jsme měli nějaké tři, čtyři šance a vyvrcholilo to penaltou, ale když žádnou nevyužijeme, nemůžeme mít body. Jsem samozřejmě zklamaný, je to třetí porážka za sebou, utkání bylo herně vyrovnané, měli jsme i víc šancí. Prostějovu se podařilo naše zaváhání zužitkovat, takže zaslouženě bere tři body. Na rozdíl od začátku sezóny, kdy jsme proměňovali šance, nám to teď přestalo do brány padat a navíc každá naše chyba bývá potrestaná,“ pojmenoval příčiny neúspěchů v posledních kolech.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.