> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SK Spartak Hulín - 1. SK Prostějov

vloženo: 14.09.2014           komentářů: 0

SK Spartak Hulín - 1. SK Prostějov 0:2
MSFL - 6. kolo

V bojovném utkání se Hulínu opět nepodařilo vstřelit gólmanu Burešovi gól, i když měl výhodu pokutového kopu! Naopak Zelenka s Kroupou zařídili vítězství a tři body, které nás aktuálně posouvají spolu s Kroměříží do čela MSFL!

SK Spartak Hulín - 1. SK Prostějov 0:2 (0:0)
Branky: 57. Zelenka, 90.+2 Kroupa
Rozhodčí: Kubica - Trávníček, Horák; bez ŽK. Diváci: 160.

Sestavy:

SK Spartak Hulín: Vogl - Elšík, Paciorek, Sklenář, Laciga, Dvořáček (72. Šrom), Číhal, Kadlec (83. Ouroda), Červenka, Krhut, Vyskočil. Trenér: Jindřich Lehkoživ

1. SK Prostějov: Bureš - Rus, Zatloukal, Hloch, Hirsch - Pančochář (81. Šteigl), Fládr, Zelenka (84. Soušek), Koudelka - Machálek (90. Kopečný), Kroupa. Trenér: František Jura

Po celodenním dešti byl hulínský trávník hodně podmáčený, ale hrát se v pátečním podvečeru bez problémů dalo, jen míče odskakovaly jinak. S tím se musela vyrovnat sestava se dvěma změnami, kdy na pravém beku nastoupil Hirsch a na levém kraji zálohy dostal příležitost Pančochář. To kouč domácích Lehkoživ se potýká s nedostatkem „lidského materiálu“, tudíž sestavu musel lehce improvizovat. „Dnes už jsme počítali s Kopečným, ale má ještě antibiotika, nemáme ani Zlámala, takže hrajeme vlastně bez stopera a sestavu pořád točíme,“ konstatoval po utkání s tím, že víc tým ale srážejí individuální chyby.

Začátek zápasu byl hodně opatrný. Domácí si vybojovali pouze dva rohové kopy, pak se před Burešem drželi v uctivé vzdálenosti. Naši sice víc drželi míč, ale vyložené příležitosti si rovněž nevypracovali. Z poklidné hry byli aktéři vytrženi až v 25. minutě, kdy Dvořáček zničeho nic po dlouhém autu nastřelil břevno Burešovy branky. Po pěti minutách jej napodobil na druhé straně Zatloukal, jeho hlavička po rohovém kopu a teči Číhala skončila také na břevně. Vzápětí Zelenka pálil nad domácí svatyni.

Neuplynulo ani dalších pět minut, když po levém křídle potáhl balón Pančochář a Kroupa řádně vystrašil brankáře Vogla, po jehož zákroku a ťukesu mezi nohami v šestnáctce se míč konečně dostal do jeho rukou. A protože na druhé straně ojedinělé střelecké pokusy domácích bez problému likvidoval Bureš, skončil první poločas bez branek.

Už po dvou minutách druhé půle dostal příležitost z přímého kopu vyniknout Fládr, Vogl jeho střelu vyrazil. A tak až po necelé hodině hry se nám konečně podařil ukázkový útok – Machálek si to vyrazil kupředu po pravé straně, centr posadil na hlavu Zelenky a ten si vychutnal Vogla i následné gratulace spoluhráčů.

Na druhé straně vynikal v aktivitě Dvořáček, jehož střelu k pravé tyči musel Bureš vytěsňovat na roh. Stejně tak se musel natahovat po Vyskočilově střele do vinglu v 71. minutě. O dvě minuty později to na druhé straně zkoušel Koudelka, mířil ale přesně doprostřed brány. Vzápětí zachytil soupeřovu rozehrávku Zelenka, Machálkův pokus byl ale obranou zblokován. Vpravdě zázračný zákrok vytáhl Bureš čtvrthodinku před koncem, když se před ním zcela nekrytý zjevil Číhal.

Definitivní podoba výsledku se mohla zrodit v 88. minutě, když Elšíka ve velkém vápně musel zastavit Hloch a sudí odpískal penaltu. Balón si na značku postavil Číhal, jeho střelu po zemi k levé tyči ale Bureš vystihl. Ve zbytku hrací doby jsme už kontrolovali hru, navíc v nastaveném čase se na možná lehce riskantní výlet dopředu vydal Soušek, z čehož vytěžil Kroupa technickou střelu znamenající tříbodovou definitivu.

O jinak vyrovnaném zápase svědčí statistiky – rohy 6:6, střely na branku 7:8, mimo 3:4. Příští týden máme navíc šanci své postavení potvrdit ve dvou domácích utkáních proti Opavě „B“ a Orlové.

Hlasy po utkání

Roman Popelka si po závěrečném hvizdu výrazně oddechl. „Možná si z nás už domácí vypracovali nějaký komplex, protože i minule jsme tady vyhráli po vyrovnaném utkání, kdy nás ve druhé půli zmáčkli, ale nedokázali dát gól,“ odvětil na dotaz ohledně třetí nuly s Hulínem za sebou. „Nezužitkovali ani penaltu, za což patří velký dík Burešovi, který nás v zásadní chvíli už podruhé podržel – v Olomouci by to znamenalo porážku, tady bychom s výsledkem už také nedokázali nic udělat,“ vyzdvihl zásluhy našeho gólmana. „Byl to spíše ubojovaný zápas, škoda, že to tam Kroupovi padlo až v 90. minutě, zápas jsme mohli rozhodnout daleko dřív. Takhle to dramaticky gradovalo, takže diváci mohli být spokojeni. Začátek byl sice trochu ospalejší, ale Hulín jsme s výjimkou břevna do ničeho nepustili, od toho okamžiku jsme měli do přestávky víc ze hry. Po našem gólu šli domácí do rizika, kdy stáhli obranu na tři beky, Paciorek nám vpředu dělal větší problémy, než na stoperu,“ shrnul Popelka průběh utkání.

Kouč Hulína Jindřich Lehkoživ nesl neúspěch diplomaticky. „Proti zkušenému mužstvu Prostějova se nám nedaří proměňovat šance, které si vypracujeme. Dnes jsme měli nějaké tři, čtyři šance a vyvrcholilo to penaltou, ale když žádnou nevyužijeme, nemůžeme mít body. Jsem samozřejmě zklamaný, je to třetí porážka za sebou, utkání bylo herně vyrovnané, měli jsme i víc šancí. Prostějovu se podařilo naše zaváhání zužitkovat, takže zaslouženě bere tři body. Na rozdíl od začátku sezóny, kdy jsme proměňovali šance, nám to teď přestalo do brány padat a navíc každá naše chyba bývá potrestaná,“ pojmenoval příčiny neúspěchů v posledních kolech.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.