> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi se poprvé doma

vloženo: 25.09.2014           komentářů: 0


Jestřábi se poprvé doma radují z bodů

Málokdo čekal, že se Jestřábi budou z prvních domácích bodů radovat až ve čtvrtém domácím zápase a už vůbec ne proti Kladnu. Ve středu se v Prostějově zrodila senzace, když Jestřábi od druhé třetiny začali bořit rozehrávku soupeře a tím přebírat iniciativu v zápase. Nakonec Jestřábi zvládli dotáhnout dvoubrankové manko z první třetiny a větší touhou po vítězství pak uspět i v nájezdech.

včera | Miroslav Klimeš
6.kolo, středa 24.9.2014
LHK Jestřábi Prostějov
3:2sn(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 31. Kučera (Roupec, Duba), 48. Korím (Kubica, Belay), rozh. náj. Černý – 5. Hořava (Stach, Tenkrát), 10. Havlíček (Dragoun). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1616. Střely na branku: 41:43. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec, Korím – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kajaba, Belay – Indra, Duba, Kučera – Venkrbec, Medek, Kubica – Poulíček. Trenér: T. Sršeň
Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Růžička, Kania, Kehar, Látal, Chalupa, Gutwald – Eberle, Dragoun, Rudovský - Tenkrát, Stach, Hořva - Havlíček, Pitule, Melka - Redlich, Lukáč, Dalecký. Trenér: J. Čelanský.
Komentář k zápasu
Téměř po dvanácti letech zavítala na prostějovský zimní stadion tradice českého hokeje – Rytíři Kladno. Tým vedený trenérem Jiřím Čelanským nechal po porážce v Českých Budějovicích odpočívat brankářskou jedničku Jana Cháberu a nasadil do utkání mladého reprezentanta Daniela Vladaře. Domácí Jestřábi se pokusili nepříznivou bilanci z úvodu sezóny zlomit nasazením Juraje Šimbocha, jenž po dvou utkáních nahradil Ondřeje Kociána. Prostějov do duelu také přeházel všechny útoky a na přesilové hry začal Tomáš Sršen nasazovat postupně všechny tři formace.

Ovšem, jakoby tyhle změny v úvodu utkání a celé první třetiny vůbec k ničemu nebyly. Hosté přijeli na Hanou připraveni a hned po minutě hry nebezpečně vypálil Petr Tenkrát, jehož pokus skončil na betonech Šimbocha. O pár okamžiků později mohl skóre otevřít Rudovský, ale jeho střela těsně minula branku. Domácí se v úvodu zápasu často osvobozovali zákázaným uvolněním, což vyhustilo v převahu a celkovou hokejovost Kladna. První gólovou třešničku si Rytíři připravili na pátou minutu. David Stach vyjel s kotoučem z rohu, dostal se před Šimbocha a k překvapení všech volil překrásnou nahrávku na nekrytého MIROSLAVA HOŘAVU, jenž neměl problém uklidit kotouč do sítě– 0:1.

Následně se dostali Jestřábi do výhody přesilové hry, ovšem v ní mohlo navýšit skóre Kladno. Obrovská chyba v rozehrávce domácích, kde číhal nehlídaný Lukáč, naštěstí jeho pokus úspěšný nebyl. Hosté však nemuseli smutnit. Po bleskové akci to bylo záhy již o dvě branky. Michal Dragoun posla puk do jízdy ONDŘEJI HAVLÍČKOVI, který z této pozice neměl problém zamést do sítě - 0:2.

I v dalších momentech úvodního dějství byli hosté lepší, ovšem šance, které si vypracovali, chtěli příliš šperkovat, což možná v konečném součtu nebylo dobře.

Do druhé třetiny již vstoupili domácí hokejisté lépe, snížit na rozdíl jedné branky mohl Zdeněk Kubica, ale tváří tvář Vladařovi nechal vyniknout mladého brankáře. O pár chvil později pak pálil David Roupec, ale při zakončení zlomil hůl a celou situaci musel zachránit až za pomoci spoluhráčů. Atmosféra na stadionu se začala se zlepšeným výkonem domácích taktéž zlepšovat. Kladno herně úplně odešlo a Patrik Poulíček měl po nahrávce Černého na hokejce vyrovnání, ale v rozhodujícím momentu byl lepší Vladař. Radovat se mohli Jestřábi až po přelomu utkání. Lukáš Duba vymyslel akci, David Roupec nastřelil na branku, kde tečoval pozorný FRANK KUČERA a usměrnil touš do sítě– 1:2.

V čase 37:05 přišel jeden z rozhodujících momentů utkání. Pokud se v hokeji říká, že pokud tým nevyužije přesilovku 5 na 3, nemůže vyhrát, to se dnes potvrdilo. Kladno mělo téměř minutu a půl dvojnásobnou početní výhodu, ale Jestřábi především díky Kolibárovi, Jedličkovi a Lukáši Dubovi, celou situaci zvládli a po skončení třetiny sklidili zasloužený potlesk tribun.

S cílem vyrovnat a pokusit si o bodový zisk vstupovali Hanáci do závěrečné části. Rytíři pokračovali v nevýrazném výkonu, který se trenér Jiří Čelanský snažil rozbít oddechovým časem. To se mu ovšem nepovedlo. Po sporném hybridním zakázaném uvolnění se ke kotouči dostal Zdeněk Kubica, v mezikruží našel hůl KAROLA KORÍMA, který rozjásal prostějovské tribuny – 2:2.

Hosté jakoby byli opět brankou zaskočeni, jejich hra nebyla ideální a i Juraj Šimboch měl méně práce. Klání tak dospělo do prodloužení, kde se také nerozhodlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Za domácí se první rozjel veterán MICHAL ČERNÝ a bravurním provedením „vykoupal“ Daniela Vladaře – 3:2. Díky tomu, že na druhé straně nebyl úspěšný Miroslav Hořava, jenž sice branku dal, ale ta mu nebyla uznána. Následně se pak ukázalo, že branka Michala Černého se stala i vítěznou.

Prostějov tak prolomil prokletí domácích zápasů a pro někoho možná překvapivě, s Kladnem získal dva body. Hosté hráli dobře pouze v první třetině, následně jejich výkon snesl nízké měřítko.

Hvězdy zápasu podle lhkjestrabi.cz: Michal Černý (PRO) – Daniel Vladař (KLA).

Autor: Lukáš Majer
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): První třetina se nám moc nepovedla. Kladno nás přebruslovalo a celkově přehrávalo. Nevím, čím to bylo, jestli respektem, nebo kvalitou Kladna. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali, začali jsme dohrávat osobní souboje a remíza po šedesáti minutách je spravedlivá. Nájezdy už jsou loterie, jsme rádi, že se pak štěstí přiklonilo na naši stranu. Určitě stěžejním momentem utkání byla nevyužitá přesilovka 5 na 3 z pohledu Kladna. Pokud bychom tam inkasovali, už by to bylo hodně těžké.

Jiří Čelanský (trenér Rytíři Kladno): My jsme dnes předvedli strašně nezodpovědný výkon a směrem do zadu jsme byli obrovsky lehkovážní. Po dvoubrankovém vedení jsme nabídli domácím, aby se vrátili do utkání. To nás v podstatě provázelo 50 minut. Jestli došlo k podcenění utkání to nevím, je potřeba se zeptat hráčů. Od stavu 0:2 jsme si mysleli, že je hotovo a Prostějov nás vytrestal.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.