> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi se poprvé doma

vloženo: 25.09.2014           komentářů: 0


Jestřábi se poprvé doma radují z bodů

Málokdo čekal, že se Jestřábi budou z prvních domácích bodů radovat až ve čtvrtém domácím zápase a už vůbec ne proti Kladnu. Ve středu se v Prostějově zrodila senzace, když Jestřábi od druhé třetiny začali bořit rozehrávku soupeře a tím přebírat iniciativu v zápase. Nakonec Jestřábi zvládli dotáhnout dvoubrankové manko z první třetiny a větší touhou po vítězství pak uspět i v nájezdech.

včera | Miroslav Klimeš
6.kolo, středa 24.9.2014
LHK Jestřábi Prostějov
3:2sn(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 31. Kučera (Roupec, Duba), 48. Korím (Kubica, Belay), rozh. náj. Černý – 5. Hořava (Stach, Tenkrát), 10. Havlíček (Dragoun). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1616. Střely na branku: 41:43. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Vosátko, Kolibár, Jedlička, Malý, Roupec, Korím – Luňák, Černý, Stejskal – Sršeň, Kajaba, Belay – Indra, Duba, Kučera – Venkrbec, Medek, Kubica – Poulíček. Trenér: T. Sršeň
Rytíři Kladno: Vladař (Švihálek) – Růžička, Kania, Kehar, Látal, Chalupa, Gutwald – Eberle, Dragoun, Rudovský - Tenkrát, Stach, Hořva - Havlíček, Pitule, Melka - Redlich, Lukáč, Dalecký. Trenér: J. Čelanský.
Komentář k zápasu
Téměř po dvanácti letech zavítala na prostějovský zimní stadion tradice českého hokeje – Rytíři Kladno. Tým vedený trenérem Jiřím Čelanským nechal po porážce v Českých Budějovicích odpočívat brankářskou jedničku Jana Cháberu a nasadil do utkání mladého reprezentanta Daniela Vladaře. Domácí Jestřábi se pokusili nepříznivou bilanci z úvodu sezóny zlomit nasazením Juraje Šimbocha, jenž po dvou utkáních nahradil Ondřeje Kociána. Prostějov do duelu také přeházel všechny útoky a na přesilové hry začal Tomáš Sršen nasazovat postupně všechny tři formace.

Ovšem, jakoby tyhle změny v úvodu utkání a celé první třetiny vůbec k ničemu nebyly. Hosté přijeli na Hanou připraveni a hned po minutě hry nebezpečně vypálil Petr Tenkrát, jehož pokus skončil na betonech Šimbocha. O pár okamžiků později mohl skóre otevřít Rudovský, ale jeho střela těsně minula branku. Domácí se v úvodu zápasu často osvobozovali zákázaným uvolněním, což vyhustilo v převahu a celkovou hokejovost Kladna. První gólovou třešničku si Rytíři připravili na pátou minutu. David Stach vyjel s kotoučem z rohu, dostal se před Šimbocha a k překvapení všech volil překrásnou nahrávku na nekrytého MIROSLAVA HOŘAVU, jenž neměl problém uklidit kotouč do sítě– 0:1.

Následně se dostali Jestřábi do výhody přesilové hry, ovšem v ní mohlo navýšit skóre Kladno. Obrovská chyba v rozehrávce domácích, kde číhal nehlídaný Lukáč, naštěstí jeho pokus úspěšný nebyl. Hosté však nemuseli smutnit. Po bleskové akci to bylo záhy již o dvě branky. Michal Dragoun posla puk do jízdy ONDŘEJI HAVLÍČKOVI, který z této pozice neměl problém zamést do sítě - 0:2.

I v dalších momentech úvodního dějství byli hosté lepší, ovšem šance, které si vypracovali, chtěli příliš šperkovat, což možná v konečném součtu nebylo dobře.

Do druhé třetiny již vstoupili domácí hokejisté lépe, snížit na rozdíl jedné branky mohl Zdeněk Kubica, ale tváří tvář Vladařovi nechal vyniknout mladého brankáře. O pár chvil později pak pálil David Roupec, ale při zakončení zlomil hůl a celou situaci musel zachránit až za pomoci spoluhráčů. Atmosféra na stadionu se začala se zlepšeným výkonem domácích taktéž zlepšovat. Kladno herně úplně odešlo a Patrik Poulíček měl po nahrávce Černého na hokejce vyrovnání, ale v rozhodujícím momentu byl lepší Vladař. Radovat se mohli Jestřábi až po přelomu utkání. Lukáš Duba vymyslel akci, David Roupec nastřelil na branku, kde tečoval pozorný FRANK KUČERA a usměrnil touš do sítě– 1:2.

V čase 37:05 přišel jeden z rozhodujících momentů utkání. Pokud se v hokeji říká, že pokud tým nevyužije přesilovku 5 na 3, nemůže vyhrát, to se dnes potvrdilo. Kladno mělo téměř minutu a půl dvojnásobnou početní výhodu, ale Jestřábi především díky Kolibárovi, Jedličkovi a Lukáši Dubovi, celou situaci zvládli a po skončení třetiny sklidili zasloužený potlesk tribun.

S cílem vyrovnat a pokusit si o bodový zisk vstupovali Hanáci do závěrečné části. Rytíři pokračovali v nevýrazném výkonu, který se trenér Jiří Čelanský snažil rozbít oddechovým časem. To se mu ovšem nepovedlo. Po sporném hybridním zakázaném uvolnění se ke kotouči dostal Zdeněk Kubica, v mezikruží našel hůl KAROLA KORÍMA, který rozjásal prostějovské tribuny – 2:2.

Hosté jakoby byli opět brankou zaskočeni, jejich hra nebyla ideální a i Juraj Šimboch měl méně práce. Klání tak dospělo do prodloužení, kde se také nerozhodlo. Na řadu přišly samostatné nájezdy. Za domácí se první rozjel veterán MICHAL ČERNÝ a bravurním provedením „vykoupal“ Daniela Vladaře – 3:2. Díky tomu, že na druhé straně nebyl úspěšný Miroslav Hořava, jenž sice branku dal, ale ta mu nebyla uznána. Následně se pak ukázalo, že branka Michala Černého se stala i vítěznou.

Prostějov tak prolomil prokletí domácích zápasů a pro někoho možná překvapivě, s Kladnem získal dva body. Hosté hráli dobře pouze v první třetině, následně jejich výkon snesl nízké měřítko.

Hvězdy zápasu podle lhkjestrabi.cz: Michal Černý (PRO) – Daniel Vladař (KLA).

Autor: Lukáš Majer
Ohlasy trenérů
Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): První třetina se nám moc nepovedla. Kladno nás přebruslovalo a celkově přehrávalo. Nevím, čím to bylo, jestli respektem, nebo kvalitou Kladna. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali, začali jsme dohrávat osobní souboje a remíza po šedesáti minutách je spravedlivá. Nájezdy už jsou loterie, jsme rádi, že se pak štěstí přiklonilo na naši stranu. Určitě stěžejním momentem utkání byla nevyužitá přesilovka 5 na 3 z pohledu Kladna. Pokud bychom tam inkasovali, už by to bylo hodně těžké.

Jiří Čelanský (trenér Rytíři Kladno): My jsme dnes předvedli strašně nezodpovědný výkon a směrem do zadu jsme byli obrovsky lehkovážní. Po dvoubrankovém vedení jsme nabídli domácím, aby se vrátili do utkání. To nás v podstatě provázelo 50 minut. Jestli došlo k podcenění utkání to nevím, je potřeba se zeptat hráčů. Od stavu 0:2 jsme si mysleli, že je hotovo a Prostějov nás vytrestal.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.