> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Charitativní sbírka stodvojkařů

vloženo: 14.10.2014           komentářů: 0

Charitativní sbírka stodvojkařů pro JISTOTU

Dne 13. října 2014 navštívilo osmnáct zástupců 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka prostějovskou organizaci „Jistota“, o.p.s. Tato střední, základní a mateřská škola pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami byla vojáky vybrána jako subjekt letošního, již šestého ročníku charitativní akce s názvem „Volejbálek 2014“.
V rámci prvního setkání se vojáci seznámili s prostředím této obecně prospěšné společnosti a zorientovali se v potřebách organizace tohoto typu. Zařízení „Jistota“ působí v posádce Prostějov již od roku 1993 a díky své jedinečnosti, plně profesionálnímu přístupu a nesmírné dávce odhodlání si okamžitě získalo pozornost všech návštěvníků.
Paní ředitelka PhDr. Marie Turková ochotně provedla stodvojkaře všemi třídami, zodpověděla řadu dotazů a v závěru exkurze si připravila pro návštěvníky velké překvapení. Do každé třídy byl přidělen nejméně jeden příslušník praporu a v rámci devadesáti minut se aktivně zúčastnil probíhající výuky a práce s dětmi se souběžným postižením více vadami. Program byl velice pestrý. Procházka s dětmi z mateřské školky a manipulace se speciálním vozíkem, výtvarná dílna, pletení košíků z pedigu, výroba perníčků, přírodopis, matematika, krátká přednáška o vojenských hodnostech a dokonce angličtina s dětmi. „Je úžasné, že vůbec existuje zařízení tohoto typu, a to u nás v Prostějově. Můj obdiv patří celému kolektivu, který v Jistotě působí a poskytuje dětem s nejrůznější formou postižení zvláštní péči, kterou rozhodně potřebují,“ uvedla po návštěvě rotmistryně Ivana Dresslerová.
Síň tradic 102. průzkumného praporu se dnešním dnem otevře všem, kteří budou mít zájem shlédnou výstavu výrobků dětí ze zařízení „Jistota“ a případně si některé výrobky zakoupit, a tím děti podpořit. Souběžně probíhá již tradiční charitativní sbírka prostějovských vojáků a přizvaných hostů, která vyvrcholí dne 29. října 2014 sportovním turnajem volejbalových družstev. Na slavnostním ukončení charitativní akce bude zástupcům organizace „Jistota“, o.p.s. předán šek a dle výše částky budou zakoupeny stimulační pomůcky pro děti s nejtěžší formou postižení k rozvíjení základních vjemů.
Autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil
Foto: npor. Mgr. Kateřina Ramil, des. Václav Bartoš

autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.