> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Charitativní sbírka stodvojkařů

vloženo: 14.10.2014           komentářů: 0

Charitativní sbírka stodvojkařů pro JISTOTU

Dne 13. října 2014 navštívilo osmnáct zástupců 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka prostějovskou organizaci „Jistota“, o.p.s. Tato střední, základní a mateřská škola pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami byla vojáky vybrána jako subjekt letošního, již šestého ročníku charitativní akce s názvem „Volejbálek 2014“.
V rámci prvního setkání se vojáci seznámili s prostředím této obecně prospěšné společnosti a zorientovali se v potřebách organizace tohoto typu. Zařízení „Jistota“ působí v posádce Prostějov již od roku 1993 a díky své jedinečnosti, plně profesionálnímu přístupu a nesmírné dávce odhodlání si okamžitě získalo pozornost všech návštěvníků.
Paní ředitelka PhDr. Marie Turková ochotně provedla stodvojkaře všemi třídami, zodpověděla řadu dotazů a v závěru exkurze si připravila pro návštěvníky velké překvapení. Do každé třídy byl přidělen nejméně jeden příslušník praporu a v rámci devadesáti minut se aktivně zúčastnil probíhající výuky a práce s dětmi se souběžným postižením více vadami. Program byl velice pestrý. Procházka s dětmi z mateřské školky a manipulace se speciálním vozíkem, výtvarná dílna, pletení košíků z pedigu, výroba perníčků, přírodopis, matematika, krátká přednáška o vojenských hodnostech a dokonce angličtina s dětmi. „Je úžasné, že vůbec existuje zařízení tohoto typu, a to u nás v Prostějově. Můj obdiv patří celému kolektivu, který v Jistotě působí a poskytuje dětem s nejrůznější formou postižení zvláštní péči, kterou rozhodně potřebují,“ uvedla po návštěvě rotmistryně Ivana Dresslerová.
Síň tradic 102. průzkumného praporu se dnešním dnem otevře všem, kteří budou mít zájem shlédnou výstavu výrobků dětí ze zařízení „Jistota“ a případně si některé výrobky zakoupit, a tím děti podpořit. Souběžně probíhá již tradiční charitativní sbírka prostějovských vojáků a přizvaných hostů, která vyvrcholí dne 29. října 2014 sportovním turnajem volejbalových družstev. Na slavnostním ukončení charitativní akce bude zástupcům organizace „Jistota“, o.p.s. předán šek a dle výše částky budou zakoupeny stimulační pomůcky pro děti s nejtěžší formou postižení k rozvíjení základních vjemů.
Autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil
Foto: npor. Mgr. Kateřina Ramil, des. Václav Bartoš

autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.