> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Charitativní sbírka stodvojkařů

vloženo: 14.10.2014           komentářů: 0

Charitativní sbírka stodvojkařů pro JISTOTU

Dne 13. října 2014 navštívilo osmnáct zástupců 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka prostějovskou organizaci „Jistota“, o.p.s. Tato střední, základní a mateřská škola pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami byla vojáky vybrána jako subjekt letošního, již šestého ročníku charitativní akce s názvem „Volejbálek 2014“.
V rámci prvního setkání se vojáci seznámili s prostředím této obecně prospěšné společnosti a zorientovali se v potřebách organizace tohoto typu. Zařízení „Jistota“ působí v posádce Prostějov již od roku 1993 a díky své jedinečnosti, plně profesionálnímu přístupu a nesmírné dávce odhodlání si okamžitě získalo pozornost všech návštěvníků.
Paní ředitelka PhDr. Marie Turková ochotně provedla stodvojkaře všemi třídami, zodpověděla řadu dotazů a v závěru exkurze si připravila pro návštěvníky velké překvapení. Do každé třídy byl přidělen nejméně jeden příslušník praporu a v rámci devadesáti minut se aktivně zúčastnil probíhající výuky a práce s dětmi se souběžným postižením více vadami. Program byl velice pestrý. Procházka s dětmi z mateřské školky a manipulace se speciálním vozíkem, výtvarná dílna, pletení košíků z pedigu, výroba perníčků, přírodopis, matematika, krátká přednáška o vojenských hodnostech a dokonce angličtina s dětmi. „Je úžasné, že vůbec existuje zařízení tohoto typu, a to u nás v Prostějově. Můj obdiv patří celému kolektivu, který v Jistotě působí a poskytuje dětem s nejrůznější formou postižení zvláštní péči, kterou rozhodně potřebují,“ uvedla po návštěvě rotmistryně Ivana Dresslerová.
Síň tradic 102. průzkumného praporu se dnešním dnem otevře všem, kteří budou mít zájem shlédnou výstavu výrobků dětí ze zařízení „Jistota“ a případně si některé výrobky zakoupit, a tím děti podpořit. Souběžně probíhá již tradiční charitativní sbírka prostějovských vojáků a přizvaných hostů, která vyvrcholí dne 29. října 2014 sportovním turnajem volejbalových družstev. Na slavnostním ukončení charitativní akce bude zástupcům organizace „Jistota“, o.p.s. předán šek a dle výše částky budou zakoupeny stimulační pomůcky pro děti s nejtěžší formou postižení k rozvíjení základních vjemů.
Autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil
Foto: npor. Mgr. Kateřina Ramil, des. Václav Bartoš

autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.