> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Charitativní sbírka stodvojkařů

vloženo: 14.10.2014           komentářů: 0

Charitativní sbírka stodvojkařů pro JISTOTU

Dne 13. října 2014 navštívilo osmnáct zástupců 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka prostějovskou organizaci „Jistota“, o.p.s. Tato střední, základní a mateřská škola pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami byla vojáky vybrána jako subjekt letošního, již šestého ročníku charitativní akce s názvem „Volejbálek 2014“.
V rámci prvního setkání se vojáci seznámili s prostředím této obecně prospěšné společnosti a zorientovali se v potřebách organizace tohoto typu. Zařízení „Jistota“ působí v posádce Prostějov již od roku 1993 a díky své jedinečnosti, plně profesionálnímu přístupu a nesmírné dávce odhodlání si okamžitě získalo pozornost všech návštěvníků.
Paní ředitelka PhDr. Marie Turková ochotně provedla stodvojkaře všemi třídami, zodpověděla řadu dotazů a v závěru exkurze si připravila pro návštěvníky velké překvapení. Do každé třídy byl přidělen nejméně jeden příslušník praporu a v rámci devadesáti minut se aktivně zúčastnil probíhající výuky a práce s dětmi se souběžným postižením více vadami. Program byl velice pestrý. Procházka s dětmi z mateřské školky a manipulace se speciálním vozíkem, výtvarná dílna, pletení košíků z pedigu, výroba perníčků, přírodopis, matematika, krátká přednáška o vojenských hodnostech a dokonce angličtina s dětmi. „Je úžasné, že vůbec existuje zařízení tohoto typu, a to u nás v Prostějově. Můj obdiv patří celému kolektivu, který v Jistotě působí a poskytuje dětem s nejrůznější formou postižení zvláštní péči, kterou rozhodně potřebují,“ uvedla po návštěvě rotmistryně Ivana Dresslerová.
Síň tradic 102. průzkumného praporu se dnešním dnem otevře všem, kteří budou mít zájem shlédnou výstavu výrobků dětí ze zařízení „Jistota“ a případně si některé výrobky zakoupit, a tím děti podpořit. Souběžně probíhá již tradiční charitativní sbírka prostějovských vojáků a přizvaných hostů, která vyvrcholí dne 29. října 2014 sportovním turnajem volejbalových družstev. Na slavnostním ukončení charitativní akce bude zástupcům organizace „Jistota“, o.p.s. předán šek a dle výše částky budou zakoupeny stimulační pomůcky pro děti s nejtěžší formou postižení k rozvíjení základních vjemů.
Autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil
Foto: npor. Mgr. Kateřina Ramil, des. Václav Bartoš

autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.