> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ani v odvetě prostějovští hokejist

vloženo: 15.10.2014           komentářů: 1


Druhou čtvrtinu soutěže začali Jestřábi prohrou, nestačili na Litoměřice

Ani v odvetě prostějovští hokejisté nedokázali s Litoměřicemi uspět a připisují si tak sedmou prohru v řadě. Na stadionu "Stadionu" Jestřábi po 27 minutách hry prohrávali už 0:3, dvěma rychlými góly Kovaříka a Kubici se však vrátili do zápasu. Litoměřice ovšem těsně před koncem druhé třetiny odskočili na rozdíl dvou branek. Ve třetím dějství pak byli Hanáci několikrát ve velkém tlaku, dojít na třetí metu se jim ovšem znovu dojít nepodařilo. Ke třetí brance v síti soupeře jim nepomohla ani přesilovka 5 na 3, ani závěrečná hra bez brankáře, v ní naopak brzy sami inkasovali a z Litoměřic si tak odvážejí prohru 5:2.

dnes | Lubomír Tesař
14.kolo, středa 15.10.2014
HC Stadion Litoměřice
5:2((1:0, 3:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. Procházka (Kalla), 27. Špelda (Dvořáček), 28. Míka (Švagrovský), 36. Procházka (Mikliš), 59. Dvořáček (Volek) – 28. Kovařík (Malý), 30. Kubica (Meidl, Kajaba). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Dvořáček, Volek, Černoch – Z. Doležal, Antončík, Schwamberge
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (28. Šimboch) – Korím, Roupec, Jedlička, Skřivánek, Malý – Indra, Luňák, Coufal – Kajaba, Kubica, Meidl – Sršeň, Káňa, Poulíček – Kovářík, Duba, Stejskal – Černý
Komentář k zápasu

Prostějov se vrhl do utkání s velkou chutí a Král musel v úvodu likvidovat nebezpečnou střelu Kajaby, kterou vyrazil pravým betonem. Lehký tlak si hosté vytvořili i v následné přesilové hře, kdy Indra a po něm i Malý zkoušeli překvapit litoměřického brankáře, ten však zůstal pozorný. První větší šanci si Stadion vytvořil až po pěti minutách, kdy kapitán domácích orazítkoval levou tyč Kociánovy branky.

V polovině první třetiny se musely Litoměřice bránit v dvojnásobném oslabení, Jestřábi se však nedokázali prosadit a domácí s přehledem ubránili. První branka padla těsně před koncem první třetiny. Skóre otevřel Martin Procházka, který nejprve zkoušel překvapit Kociána zpoza branky, to se mu ještě nepovedlo, ale v následném závaru před brankou už dokázal litoměřický útočník protlačit kotouč za brankovou čáru.

Zatímco první dvacetiminutovka byla na branky chudá, v té druhé se diváci dočkali hned pěti zásahů. Brankový kolotoč otevřel Stadion, který se dostal do dvoubrankového vedení zásluhou využité přesilové hry. Dvořáček posunul kotouč na modrou čáru, kde se do něj opřel Lukáš Špelda, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Neuběhla ani minuta a Litoměřice se radovaly potřetí v řadě. Ve stejné šanci se ocitl tentokrát Radek Míka, Kocián měl zakrytý výhled a střelu litoměřického obránce nemohl vidět.

Ani dvě rychlé branky Jestřáby nepoložily ba naopak. Prostějov v rozmezí minuty a půl dokázal vstřelit dvě šťastné branky a rázem to bylo opět o jeden gól. Nejprve dokázal Krále překonat Lubomír Kovařík a po něm našel mezeru mezi Královými betony Zdeněk Kubica. Obě mužstva nepolevila na rychlosti a šance střídala šanci. Ve 36. minutě se dostala domácí trojice hráčů do rychlého protiútoku, kde jim stal v cestě pouze jeden hostující hráč. Mikliš nabil Martinu Procházkovi, jenž z první umístil touš mezi betony Šimbocha, který nahradil po třetí brance Kociána.

Ve třetí třetině byli hosté aktivnějším týmem na ledě a Král mnohem více práce. Největší šanci Jestřábů měl David Skřivánek, který z vrcholu pravého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci domácí branky. V závěrečných dvou minutách odjel Šimboch na střídačku a hosté to zkoušeli se šesti hráči v poli. To se jim však nevyplatilo a inkasovali popáté v zápase. V závaru před prázdnou brankou Jestřábů, kterou se snažili obránci hostů ubránit se prosadil David Dvořáček, který tak určil výsledný výsledek utkání 5:2. Litoměřice se tak díky výhře posunuly na druhou příčku za vedoucí Chomutov.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.