> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ani v odvetě prostějovští hokejist

vloženo: 15.10.2014           komentářů: 1


Druhou čtvrtinu soutěže začali Jestřábi prohrou, nestačili na Litoměřice

Ani v odvetě prostějovští hokejisté nedokázali s Litoměřicemi uspět a připisují si tak sedmou prohru v řadě. Na stadionu "Stadionu" Jestřábi po 27 minutách hry prohrávali už 0:3, dvěma rychlými góly Kovaříka a Kubici se však vrátili do zápasu. Litoměřice ovšem těsně před koncem druhé třetiny odskočili na rozdíl dvou branek. Ve třetím dějství pak byli Hanáci několikrát ve velkém tlaku, dojít na třetí metu se jim ovšem znovu dojít nepodařilo. Ke třetí brance v síti soupeře jim nepomohla ani přesilovka 5 na 3, ani závěrečná hra bez brankáře, v ní naopak brzy sami inkasovali a z Litoměřic si tak odvážejí prohru 5:2.

dnes | Lubomír Tesař
14.kolo, středa 15.10.2014
HC Stadion Litoměřice
5:2((1:0, 3:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. Procházka (Kalla), 27. Špelda (Dvořáček), 28. Míka (Švagrovský), 36. Procházka (Mikliš), 59. Dvořáček (Volek) – 28. Kovařík (Malý), 30. Kubica (Meidl, Kajaba). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Dvořáček, Volek, Černoch – Z. Doležal, Antončík, Schwamberge
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (28. Šimboch) – Korím, Roupec, Jedlička, Skřivánek, Malý – Indra, Luňák, Coufal – Kajaba, Kubica, Meidl – Sršeň, Káňa, Poulíček – Kovářík, Duba, Stejskal – Černý
Komentář k zápasu

Prostějov se vrhl do utkání s velkou chutí a Král musel v úvodu likvidovat nebezpečnou střelu Kajaby, kterou vyrazil pravým betonem. Lehký tlak si hosté vytvořili i v následné přesilové hře, kdy Indra a po něm i Malý zkoušeli překvapit litoměřického brankáře, ten však zůstal pozorný. První větší šanci si Stadion vytvořil až po pěti minutách, kdy kapitán domácích orazítkoval levou tyč Kociánovy branky.

V polovině první třetiny se musely Litoměřice bránit v dvojnásobném oslabení, Jestřábi se však nedokázali prosadit a domácí s přehledem ubránili. První branka padla těsně před koncem první třetiny. Skóre otevřel Martin Procházka, který nejprve zkoušel překvapit Kociána zpoza branky, to se mu ještě nepovedlo, ale v následném závaru před brankou už dokázal litoměřický útočník protlačit kotouč za brankovou čáru.

Zatímco první dvacetiminutovka byla na branky chudá, v té druhé se diváci dočkali hned pěti zásahů. Brankový kolotoč otevřel Stadion, který se dostal do dvoubrankového vedení zásluhou využité přesilové hry. Dvořáček posunul kotouč na modrou čáru, kde se do něj opřel Lukáš Špelda, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Neuběhla ani minuta a Litoměřice se radovaly potřetí v řadě. Ve stejné šanci se ocitl tentokrát Radek Míka, Kocián měl zakrytý výhled a střelu litoměřického obránce nemohl vidět.

Ani dvě rychlé branky Jestřáby nepoložily ba naopak. Prostějov v rozmezí minuty a půl dokázal vstřelit dvě šťastné branky a rázem to bylo opět o jeden gól. Nejprve dokázal Krále překonat Lubomír Kovařík a po něm našel mezeru mezi Královými betony Zdeněk Kubica. Obě mužstva nepolevila na rychlosti a šance střídala šanci. Ve 36. minutě se dostala domácí trojice hráčů do rychlého protiútoku, kde jim stal v cestě pouze jeden hostující hráč. Mikliš nabil Martinu Procházkovi, jenž z první umístil touš mezi betony Šimbocha, který nahradil po třetí brance Kociána.

Ve třetí třetině byli hosté aktivnějším týmem na ledě a Král mnohem více práce. Největší šanci Jestřábů měl David Skřivánek, který z vrcholu pravého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci domácí branky. V závěrečných dvou minutách odjel Šimboch na střídačku a hosté to zkoušeli se šesti hráči v poli. To se jim však nevyplatilo a inkasovali popáté v zápase. V závaru před prázdnou brankou Jestřábů, kterou se snažili obránci hostů ubránit se prosadil David Dvořáček, který tak určil výsledný výsledek utkání 5:2. Litoměřice se tak díky výhře posunuly na druhou příčku za vedoucí Chomutov.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.