> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ani v odvetě prostějovští hokejist

vloženo: 15.10.2014           komentářů: 1


Druhou čtvrtinu soutěže začali Jestřábi prohrou, nestačili na Litoměřice

Ani v odvetě prostějovští hokejisté nedokázali s Litoměřicemi uspět a připisují si tak sedmou prohru v řadě. Na stadionu "Stadionu" Jestřábi po 27 minutách hry prohrávali už 0:3, dvěma rychlými góly Kovaříka a Kubici se však vrátili do zápasu. Litoměřice ovšem těsně před koncem druhé třetiny odskočili na rozdíl dvou branek. Ve třetím dějství pak byli Hanáci několikrát ve velkém tlaku, dojít na třetí metu se jim ovšem znovu dojít nepodařilo. Ke třetí brance v síti soupeře jim nepomohla ani přesilovka 5 na 3, ani závěrečná hra bez brankáře, v ní naopak brzy sami inkasovali a z Litoměřic si tak odvážejí prohru 5:2.

dnes | Lubomír Tesař
14.kolo, středa 15.10.2014
HC Stadion Litoměřice
5:2((1:0, 3:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 20. Procházka (Kalla), 27. Špelda (Dvořáček), 28. Míka (Švagrovský), 36. Procházka (Mikliš), 59. Dvořáček (Volek) – 28. Kovařík (Malý), 30. Kubica (Meidl, Kajaba). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.
HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Šulc, D. Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Málek, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Dvořáček, Volek, Černoch – Z. Doležal, Antončík, Schwamberge
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (28. Šimboch) – Korím, Roupec, Jedlička, Skřivánek, Malý – Indra, Luňák, Coufal – Kajaba, Kubica, Meidl – Sršeň, Káňa, Poulíček – Kovářík, Duba, Stejskal – Černý
Komentář k zápasu

Prostějov se vrhl do utkání s velkou chutí a Král musel v úvodu likvidovat nebezpečnou střelu Kajaby, kterou vyrazil pravým betonem. Lehký tlak si hosté vytvořili i v následné přesilové hře, kdy Indra a po něm i Malý zkoušeli překvapit litoměřického brankáře, ten však zůstal pozorný. První větší šanci si Stadion vytvořil až po pěti minutách, kdy kapitán domácích orazítkoval levou tyč Kociánovy branky.

V polovině první třetiny se musely Litoměřice bránit v dvojnásobném oslabení, Jestřábi se však nedokázali prosadit a domácí s přehledem ubránili. První branka padla těsně před koncem první třetiny. Skóre otevřel Martin Procházka, který nejprve zkoušel překvapit Kociána zpoza branky, to se mu ještě nepovedlo, ale v následném závaru před brankou už dokázal litoměřický útočník protlačit kotouč za brankovou čáru.

Zatímco první dvacetiminutovka byla na branky chudá, v té druhé se diváci dočkali hned pěti zásahů. Brankový kolotoč otevřel Stadion, který se dostal do dvoubrankového vedení zásluhou využité přesilové hry. Dvořáček posunul kotouč na modrou čáru, kde se do něj opřel Lukáš Špelda, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Neuběhla ani minuta a Litoměřice se radovaly potřetí v řadě. Ve stejné šanci se ocitl tentokrát Radek Míka, Kocián měl zakrytý výhled a střelu litoměřického obránce nemohl vidět.

Ani dvě rychlé branky Jestřáby nepoložily ba naopak. Prostějov v rozmezí minuty a půl dokázal vstřelit dvě šťastné branky a rázem to bylo opět o jeden gól. Nejprve dokázal Krále překonat Lubomír Kovařík a po něm našel mezeru mezi Královými betony Zdeněk Kubica. Obě mužstva nepolevila na rychlosti a šance střídala šanci. Ve 36. minutě se dostala domácí trojice hráčů do rychlého protiútoku, kde jim stal v cestě pouze jeden hostující hráč. Mikliš nabil Martinu Procházkovi, jenž z první umístil touš mezi betony Šimbocha, který nahradil po třetí brance Kociána.

Ve třetí třetině byli hosté aktivnějším týmem na ledě a Král mnohem více práce. Největší šanci Jestřábů měl David Skřivánek, který z vrcholu pravého kruhu orazítkoval brankovou konstrukci domácí branky. V závěrečných dvou minutách odjel Šimboch na střídačku a hosté to zkoušeli se šesti hráči v poli. To se jim však nevyplatilo a inkasovali popáté v zápase. V závaru před prázdnou brankou Jestřábů, kterou se snažili obránci hostů ubránit se prosadil David Dvořáček, který tak určil výsledný výsledek utkání 5:2. Litoměřice se tak díky výhře posunuly na druhou příčku za vedoucí Chomutov.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.