> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Souboj finalistů z posledních .....

vloženo: 19.10.2014           komentářů: 1

Souboj finalistů z posledních tří let byl zprvu vyrovnaný, od druhého setu jej ovládla prostějovská kvalita

Jeden ze svých nejlepších premiérových zápasů nového ročníku UNIQA extraligy žen ČR v klubové historii odehrály volejbalistky VK AGEL Prostějov. Proti pražskému Olympu ve 2. kole aktuální sezóny 2014/15 to tak sice zpočátku nevypadalo, neboť se úřadující mistryně republiky nějakou dobu hledaly a první set byl vyrovnaný. Ve zbytku utkání ale hostitelky nabídly velice slušné návštěvě fanoušků hodně slibnou podívanou vysoké úrovně a největšího rivala posledních let odeslaly zpět do hlavního města nekompromisním způsobem.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (25, 13, 16)
Rozhodčí: Slezák, Bohačík. Čas: 78 minut. Diváků: 600. Sestava Prostějova: Simon, Borovinšek, Gambová, Weiss, Bogdanovic, Markevich, libero Kovářová. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Olympu: Mudrová, Kurková, Hodanová, Trnková, Jančaříková, Mlejnková, libero Dostálová – Kopecká, Nová, Šimáňová, Škrampalová. Trenér: Stanislav Mitáč.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 5:1, 5:4, 6:6, 7:10, 9:10, 9:12, 11:12, 13:13, 15:14, 17:17, 19:17, 19:19, 23:20, 24:21, 24:24, 25:24, 27:25. Druhý set: 1:2, 3:2, 4:4, 8:4, 12:5, 14:6, 15:9, 17:9, 17:11, 21:11, 24:12, 25:13. Třetí set: 2:1, 2:3, 6:3, 6:5, 8:5, 14:6, 15:7, 15:11, 16:13, 19:13, 22:14, 22:16, 25:16.

Slavnostní úvod se státní hymnou následoval výborný nástup domácího týmu (5:1), který však neměl dlouhého trvání. Soupeřky totiž přitlačily servisem, měly mnohem lepší obranu a bleskově skóre otočily na 7:10. Favorit se z problémů dostával dost zvolna, ovšem s pomocí mohutně smečující Simon dokázal průběh zahajovací sady vyrovnat (13:13, 17:17). Poté Hanačky ještě víc zabraly, jenže slibné vedení o tři body v koncovce prohospodařily a konalo se drama. Příkladně bojující Olymp postupně odvrátil čtyři setboly včetně tří za sebou (24:21, 24:24), leč víc už nesvedl, čímž se obhájkyním titulu velmi ulevilo – 27:25.
Druhé dějství pak vypadalo úplně jinak. Vékáčko podstatně zkvalitnilo defenzivu jak na síti, tak v poli, což v součtu s lepším podáním i stále dobrým zakončením přineslo zlom ve vývoji střetnutí. Výběr PVK naopak šel pod umocněným náporem prostějovské party ve všech činnostech dolů, omlazená sestava jen složitě odolávala kolektivní síle Čadových svěřenek. Ty začaly předvádět týmový volejbal mezinárodní úrovně, dařilo se všem členkám základu a tento set měl naprosto jednoznačné vyznění – 25:13.
Zkraje třetího pokračování ženy VK chvilku přibrzdily (2:3), ale vzápětí opět zatroubily na zteč a při suverénní jízdě za hladkým vítězstvím se již neohlížely zpět (kromě jediného menšího zaváhání – z 15:7 na 15:11). Důležité přitom bylo, že Agelkám od druhé sady precizně fungovaly veškeré součásti hry díky očekávaně vysokým individuálním výkonům i solidní spolupráci všech plejerek coby družstva. Zkrátka šlo o nadmíru slibný start do celé letošní sezóny – 25:16 a 3:0.
Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Během úvodního setu bylo vidět, že jsme po pozdním nástupu Kathleen Weiss do přípravy dost na začátku, abychom úplně bez problémů zvládli natolik těžké utkání. Nicméně máme k dispozici dostatečně zkušený mančaft, který musí takhle složitější situaci zvládnout a nakonec si také poradil. V první sadě nás ale trápila špatná obrana, jež chyběla k dobrému útoku i podání. Naštěstí jsme dotáhli trochu nervózní koncovku a od druhého setu jsme hlavně díky výrazně zlepšené obraně měli jasně navrch. Nahrávačka výborně tvořila hru, dařilo se všem členkám sestavy. Olymp se tak dostal pod velký tlak nejen na přihrávce a měl to těžké, z naší strany šlo o celkově vydařené střetnutí.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „V prvním setu to bylo trochu drama, možná hrála roli určitá nervozita z naší strany. Jakmile jsme však zvládly vyrovnanou koncovku, už se tým rozjel a zbylé dvě sady hrály holky dobře. Přesto ještě máme viditelně velké rezervy, měly bychom se dál zlepšovat.“
Stanislav Mitáč (hlavní trenér PVK Olymp Praha): „Jediným pozitivem celého zápasu pro nás zůstává výkon z úvodního setu, který jsme po vyrovnaném průběhu prohráli velice těsně až v závěru. Tam jsme dokázali domácím konkurovat v kvalitě servisu a dařilo se i na přihrávce, což byly v dalších dvou sadách činnosti z naší strany doslova tragické. Na soupeři se zpočátku asi projevila nesehranost poté, co měl jen krátký čas na přípravu se svou první nahrávačkou. Já můžu holky pochválit za první set, zatímco ostatní dva ani nemá smysl hodnotit, neboť jsme v nich byli hodně slaboučcí. Projevila se letní obměna základní sestavy, v níž je polovina nových děvčat.“
Eva Hodanová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Těžko se mi to hodnotí, protože první set byl z naší strany dobrý a s Prostějovem jsme hrály vyrovnaný volejbal. Pak se nám hodně zhoršil příjem, v takovém utkání potřebujeme i mnohem lepší servis. Proto měl soupeř potom už jasně navrch. Navzdory porážce se pokusíme vzít si z tohoto zápasu něco pozitivního.“

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.