> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Souboj finalistů z posledních .....

vloženo: 19.10.2014           komentářů: 1

Souboj finalistů z posledních tří let byl zprvu vyrovnaný, od druhého setu jej ovládla prostějovská kvalita

Jeden ze svých nejlepších premiérových zápasů nového ročníku UNIQA extraligy žen ČR v klubové historii odehrály volejbalistky VK AGEL Prostějov. Proti pražskému Olympu ve 2. kole aktuální sezóny 2014/15 to tak sice zpočátku nevypadalo, neboť se úřadující mistryně republiky nějakou dobu hledaly a první set byl vyrovnaný. Ve zbytku utkání ale hostitelky nabídly velice slušné návštěvě fanoušků hodně slibnou podívanou vysoké úrovně a největšího rivala posledních let odeslaly zpět do hlavního města nekompromisním způsobem.

VK AGEL Prostějov – PVK Olymp Praha 3:0 (25, 13, 16)
Rozhodčí: Slezák, Bohačík. Čas: 78 minut. Diváků: 600. Sestava Prostějova: Simon, Borovinšek, Gambová, Weiss, Bogdanovic, Markevich, libero Kovářová. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Olympu: Mudrová, Kurková, Hodanová, Trnková, Jančaříková, Mlejnková, libero Dostálová – Kopecká, Nová, Šimáňová, Škrampalová. Trenér: Stanislav Mitáč.
Bodový vývoj – první set: 2:0, 5:1, 5:4, 6:6, 7:10, 9:10, 9:12, 11:12, 13:13, 15:14, 17:17, 19:17, 19:19, 23:20, 24:21, 24:24, 25:24, 27:25. Druhý set: 1:2, 3:2, 4:4, 8:4, 12:5, 14:6, 15:9, 17:9, 17:11, 21:11, 24:12, 25:13. Třetí set: 2:1, 2:3, 6:3, 6:5, 8:5, 14:6, 15:7, 15:11, 16:13, 19:13, 22:14, 22:16, 25:16.

Slavnostní úvod se státní hymnou následoval výborný nástup domácího týmu (5:1), který však neměl dlouhého trvání. Soupeřky totiž přitlačily servisem, měly mnohem lepší obranu a bleskově skóre otočily na 7:10. Favorit se z problémů dostával dost zvolna, ovšem s pomocí mohutně smečující Simon dokázal průběh zahajovací sady vyrovnat (13:13, 17:17). Poté Hanačky ještě víc zabraly, jenže slibné vedení o tři body v koncovce prohospodařily a konalo se drama. Příkladně bojující Olymp postupně odvrátil čtyři setboly včetně tří za sebou (24:21, 24:24), leč víc už nesvedl, čímž se obhájkyním titulu velmi ulevilo – 27:25.
Druhé dějství pak vypadalo úplně jinak. Vékáčko podstatně zkvalitnilo defenzivu jak na síti, tak v poli, což v součtu s lepším podáním i stále dobrým zakončením přineslo zlom ve vývoji střetnutí. Výběr PVK naopak šel pod umocněným náporem prostějovské party ve všech činnostech dolů, omlazená sestava jen složitě odolávala kolektivní síle Čadových svěřenek. Ty začaly předvádět týmový volejbal mezinárodní úrovně, dařilo se všem členkám základu a tento set měl naprosto jednoznačné vyznění – 25:13.
Zkraje třetího pokračování ženy VK chvilku přibrzdily (2:3), ale vzápětí opět zatroubily na zteč a při suverénní jízdě za hladkým vítězstvím se již neohlížely zpět (kromě jediného menšího zaváhání – z 15:7 na 15:11). Důležité přitom bylo, že Agelkám od druhé sady precizně fungovaly veškeré součásti hry díky očekávaně vysokým individuálním výkonům i solidní spolupráci všech plejerek coby družstva. Zkrátka šlo o nadmíru slibný start do celé letošní sezóny – 25:16 a 3:0.
Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Během úvodního setu bylo vidět, že jsme po pozdním nástupu Kathleen Weiss do přípravy dost na začátku, abychom úplně bez problémů zvládli natolik těžké utkání. Nicméně máme k dispozici dostatečně zkušený mančaft, který musí takhle složitější situaci zvládnout a nakonec si také poradil. V první sadě nás ale trápila špatná obrana, jež chyběla k dobrému útoku i podání. Naštěstí jsme dotáhli trochu nervózní koncovku a od druhého setu jsme hlavně díky výrazně zlepšené obraně měli jasně navrch. Nahrávačka výborně tvořila hru, dařilo se všem členkám sestavy. Olymp se tak dostal pod velký tlak nejen na přihrávce a měl to těžké, z naší strany šlo o celkově vydařené střetnutí.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „V prvním setu to bylo trochu drama, možná hrála roli určitá nervozita z naší strany. Jakmile jsme však zvládly vyrovnanou koncovku, už se tým rozjel a zbylé dvě sady hrály holky dobře. Přesto ještě máme viditelně velké rezervy, měly bychom se dál zlepšovat.“
Stanislav Mitáč (hlavní trenér PVK Olymp Praha): „Jediným pozitivem celého zápasu pro nás zůstává výkon z úvodního setu, který jsme po vyrovnaném průběhu prohráli velice těsně až v závěru. Tam jsme dokázali domácím konkurovat v kvalitě servisu a dařilo se i na přihrávce, což byly v dalších dvou sadách činnosti z naší strany doslova tragické. Na soupeři se zpočátku asi projevila nesehranost poté, co měl jen krátký čas na přípravu se svou první nahrávačkou. Já můžu holky pochválit za první set, zatímco ostatní dva ani nemá smysl hodnotit, neboť jsme v nich byli hodně slaboučcí. Projevila se letní obměna základní sestavy, v níž je polovina nových děvčat.“
Eva Hodanová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Těžko se mi to hodnotí, protože první set byl z naší strany dobrý a s Prostějovem jsme hrály vyrovnaný volejbal. Pak se nám hodně zhoršil příjem, v takovém utkání potřebujeme i mnohem lepší servis. Proto měl soupeř potom už jasně navrch. Navzdory porážce se pokusíme vzít si z tohoto zápasu něco pozitivního.“

autor: VK AGEL Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.