> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi berou z druhého derby

vloženo: 28.10.2014           komentářů: 0


Parádní hokej, ovšem s vítězstvím pro Draky. Jestřábi berou z druhého derby skvělý bod

Druhé vzájemné měření sil krajských rivalů, to přineslo 18.kolo 1.ligy, kde Jestřábi zajížděli na půdu šumperských Draků. Již od první minuty se jednalo o strhující zápas ve kterém po 1.třetině vedli hosté 1:2. Skóre se však přelévalo z jedné strany na druhou, pokaždé měli o gól napřed Jestřábi. Když v čase 50:54 proměnil Václav Meidl trestné střílení, bylo to s Jestřáby na dobré cestě. Rozhodčí ovšem nabídli Drakům v závěru dvojnásobnou přesilovku, která znamenala vyrovnání z hole Michala Veleckého a v prodloužení, taktéž v přesilovce, vystřelil bonusový bod pro domácí hráče Aleš Staněk. Prostějov působil sympatickým dojmem, hrozil zejména z početních výhod a mohl se opřít o Juraje Šimbocha v brance. Díky prohře Havlíčkova Brodu jsou Jestřábi na 13.pozici s náskokem již šesti bodů. Podruhé v sezóně navíc dokázali bodovat ve dvou zápasech v řadě.

včera | Lukáš Majer
18.kolo, pondělí 27.10.2014
Salith Šumperk
5:4p
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 2. Plášek (Brunec), 34. Brunec (TS), 49. Velecký (Berger, Haas), 60. Vrdlovec (Sedlák, Moskal), 61. – 3. Kajaba (Kubica, Meidl), 6. Kolibár (Meidl), 48. Jedlička (Roupec, Luňák), 51. Meidl (TS). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:10 navíc Meidl OT 10 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 1712. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Půhoný
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička, Malý – Kubica, Meidl, Kajaba – Coufal, Luňák, Kovařík – Stejskal, Duba, Černý – Indra, Poulíček, Kuncek
Komentář k zápasu
Derby jako za starých časů, tedy s narvanými ochozy, evidentní rivalitou obou táborů fanoušků i s hráčským nasazením z obou stran. Zvláště Prostějov předvedl bojovný výkon, když o vítězství jej připravily hrubé chyby a nedisciplinovanost v závěru duelu.

Ten odstartoval pořádně od podlahy a za bouřlivých konfrontací obou sektorů příznivců se již ve druhé minutě prosadil Karel Plášek, který překonal Juraje Šimbocha při vlastním oslabení a po perfektně sehraném brejku s Tomášem Bruncem. Prostějov ale ještě v téže přesilovce srovnal gólem Reného Kajaby, aby v šesté minutě Jan Kolibár potrestal další nedisciplinovanost draků. Jestřábi tak díky přesilovým hrám otočili průběh utkání.

Hosté nastartovaní náhlým vedením a s podporou svých fanoušků komplikovali drakům život i nadále, navíc do poloviny úvodní třetiny hráli ještě dvě přesilovky, v nich však již Šumperk své soupeře ubránil. V závěru dvacetiminutovky to byl naopak Šimboch, kdo měl více práce, ale skóre se již neměnilo.

Blízko k vyrovnání byl Šumperk v úvodu druhé třetiny, když v přesilovce ve 24. minutě trefil břevno prostějovské klece Marek Haas. Oba týmy pak sváděly usilovnou bitvu o každý kotouč, častěji se do zakončování dostával domácí Šumperk. Vyrovnání se však dočkal až ve 34. minutě, kdy byl Tomáš Brunec v samostatném úniku faulován, přesto dokázal zakončit. Jeho puk však Šimbochovi mezi betony neprošel, a tak měl možnost reparátu v trestném střílení.

V něm nasadil Brunec kličku na forhend a tentokrát již Juraj Šimboch lovil kotouč ze sítě. O chvíli později mohl jít Šumperk dokonce do vedení, když v přesilové hře brankář Hanáků zasáhl lapačkou proti Žálčíkově teči. Na druhé straně se do obrovské šance dostával Luňák, ale v mezikruží jej fauloval Plášek a prostějovský forvard tak nezakončil.

Branka ale do konce druhé třetiny nepadla, v úvodu třetí měl Šumperk ještě možnost krátké přesilovky pěti proti třem, ale tu neproměnil. A pak přišla další rána pro domácí. Zbytečný faul Slavíka hosté trestali gólem Roberta Jedličky, který dorazil kotouč poskakující před Koutským. Jenže vedení vydrželo Prostějovu jen minutu. Autor gólu Jedlička musel totiž za katr a strhující duel obohatil krásnou trefou k tyči Michal Velecký.

Na konci 51. minuty si neskutečnou šanci vytvořili Jestřábi, Kajaba natřikrát zkoušel přehodit na hranici brankoviště ležící Koutského beton či puk zastrčit za něj, ale gólman draků odolal. Vše pak řešil Aleš Staněk, který však kotouč v brankovišti zalehl a následovalo další trestné střílení. Toho se ujal Václav Meidl a ránou mezi betony znovu poslal Jestřáby do vedení.

Draci pak stupňovaným náporem dostávali hosty pod tlak, až si v posledních minutách třetí třetiny vynutili faul, kdy Šimboch dostal za podražení dvě minuty, o další moment později řešil špatně situaci u hrazení Roupec, kotouč zalehl a i on musel za katr. Tato dvě vyloučení se nakonec stala pro Prostějov osudná.

Stejně jako onehdá při derby v Olomouci i tentokrát proti Prostějovu dostal šumperské fanoušky do extáze útočník Daniel Vrdlovec, který do prostějovské klece dorazil tvrdou Sedlákovu bombu! Půl minuty před koncem třetiny tak bylo vyrovnáno. V závěru základní hrací doby navíc dostal dvouminutový trest Václav Meidl, který k němu nafasoval i dvě desítky a odchod do kabin. A Šumperk i tuto přesilovku zužitkoval!

Avšak to vše až v prodloužení, kdy při hře čtyř proti třem trpělivou kombinací vyšachovali draci soupeře a Aleš Staněk v čase 60:41 zasouval kotouč nastavenou čepelí do poloprázdné branky.

Derby, kterému nechybělo snad nic, nakonec skončilo vítězstvím Draků, ovšem hosté si za bojovnost a nasazení taktéž zasloužili bodovat.
Ohlasy trenérů
Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Opět jsme si dnes obrovsky zahrávali s vlastní nedisciplinovaností, přestože jsme se na zápas opravdu důkladně připravovali. Jenže už během deseti minut se nechali kluci několikrát vyloučit a mančaft chvíle v oslabení poznamenají. Zbytečné fauly, alespoň se nám podařilo poté proměnit trestné střílení. Naopak soupeř na co sáhl, to proměnil. Zase je třeba vyzdvihnout, že jsme dokázali ještě srovnat a nakonec urvat dva body. Ale opravdu se musíme vyvarovat častému a zbytečnému faulování.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.