> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi berou z druhého derby

vloženo: 28.10.2014           komentářů: 0


Parádní hokej, ovšem s vítězstvím pro Draky. Jestřábi berou z druhého derby skvělý bod

Druhé vzájemné měření sil krajských rivalů, to přineslo 18.kolo 1.ligy, kde Jestřábi zajížděli na půdu šumperských Draků. Již od první minuty se jednalo o strhující zápas ve kterém po 1.třetině vedli hosté 1:2. Skóre se však přelévalo z jedné strany na druhou, pokaždé měli o gól napřed Jestřábi. Když v čase 50:54 proměnil Václav Meidl trestné střílení, bylo to s Jestřáby na dobré cestě. Rozhodčí ovšem nabídli Drakům v závěru dvojnásobnou přesilovku, která znamenala vyrovnání z hole Michala Veleckého a v prodloužení, taktéž v přesilovce, vystřelil bonusový bod pro domácí hráče Aleš Staněk. Prostějov působil sympatickým dojmem, hrozil zejména z početních výhod a mohl se opřít o Juraje Šimbocha v brance. Díky prohře Havlíčkova Brodu jsou Jestřábi na 13.pozici s náskokem již šesti bodů. Podruhé v sezóně navíc dokázali bodovat ve dvou zápasech v řadě.

včera | Lukáš Majer
18.kolo, pondělí 27.10.2014
Salith Šumperk
5:4p
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 2. Plášek (Brunec), 34. Brunec (TS), 49. Velecký (Berger, Haas), 60. Vrdlovec (Sedlák, Moskal), 61. – 3. Kajaba (Kubica, Meidl), 6. Kolibár (Meidl), 48. Jedlička (Roupec, Luňák), 51. Meidl (TS). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:10 navíc Meidl OT 10 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 1712. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Půhoný
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Kolibár, Roupec, Řezáč, Skřivánek, Matyáš, Jedlička, Malý – Kubica, Meidl, Kajaba – Coufal, Luňák, Kovařík – Stejskal, Duba, Černý – Indra, Poulíček, Kuncek
Komentář k zápasu
Derby jako za starých časů, tedy s narvanými ochozy, evidentní rivalitou obou táborů fanoušků i s hráčským nasazením z obou stran. Zvláště Prostějov předvedl bojovný výkon, když o vítězství jej připravily hrubé chyby a nedisciplinovanost v závěru duelu.

Ten odstartoval pořádně od podlahy a za bouřlivých konfrontací obou sektorů příznivců se již ve druhé minutě prosadil Karel Plášek, který překonal Juraje Šimbocha při vlastním oslabení a po perfektně sehraném brejku s Tomášem Bruncem. Prostějov ale ještě v téže přesilovce srovnal gólem Reného Kajaby, aby v šesté minutě Jan Kolibár potrestal další nedisciplinovanost draků. Jestřábi tak díky přesilovým hrám otočili průběh utkání.

Hosté nastartovaní náhlým vedením a s podporou svých fanoušků komplikovali drakům život i nadále, navíc do poloviny úvodní třetiny hráli ještě dvě přesilovky, v nich však již Šumperk své soupeře ubránil. V závěru dvacetiminutovky to byl naopak Šimboch, kdo měl více práce, ale skóre se již neměnilo.

Blízko k vyrovnání byl Šumperk v úvodu druhé třetiny, když v přesilovce ve 24. minutě trefil břevno prostějovské klece Marek Haas. Oba týmy pak sváděly usilovnou bitvu o každý kotouč, častěji se do zakončování dostával domácí Šumperk. Vyrovnání se však dočkal až ve 34. minutě, kdy byl Tomáš Brunec v samostatném úniku faulován, přesto dokázal zakončit. Jeho puk však Šimbochovi mezi betony neprošel, a tak měl možnost reparátu v trestném střílení.

V něm nasadil Brunec kličku na forhend a tentokrát již Juraj Šimboch lovil kotouč ze sítě. O chvíli později mohl jít Šumperk dokonce do vedení, když v přesilové hře brankář Hanáků zasáhl lapačkou proti Žálčíkově teči. Na druhé straně se do obrovské šance dostával Luňák, ale v mezikruží jej fauloval Plášek a prostějovský forvard tak nezakončil.

Branka ale do konce druhé třetiny nepadla, v úvodu třetí měl Šumperk ještě možnost krátké přesilovky pěti proti třem, ale tu neproměnil. A pak přišla další rána pro domácí. Zbytečný faul Slavíka hosté trestali gólem Roberta Jedličky, který dorazil kotouč poskakující před Koutským. Jenže vedení vydrželo Prostějovu jen minutu. Autor gólu Jedlička musel totiž za katr a strhující duel obohatil krásnou trefou k tyči Michal Velecký.

Na konci 51. minuty si neskutečnou šanci vytvořili Jestřábi, Kajaba natřikrát zkoušel přehodit na hranici brankoviště ležící Koutského beton či puk zastrčit za něj, ale gólman draků odolal. Vše pak řešil Aleš Staněk, který však kotouč v brankovišti zalehl a následovalo další trestné střílení. Toho se ujal Václav Meidl a ránou mezi betony znovu poslal Jestřáby do vedení.

Draci pak stupňovaným náporem dostávali hosty pod tlak, až si v posledních minutách třetí třetiny vynutili faul, kdy Šimboch dostal za podražení dvě minuty, o další moment později řešil špatně situaci u hrazení Roupec, kotouč zalehl a i on musel za katr. Tato dvě vyloučení se nakonec stala pro Prostějov osudná.

Stejně jako onehdá při derby v Olomouci i tentokrát proti Prostějovu dostal šumperské fanoušky do extáze útočník Daniel Vrdlovec, který do prostějovské klece dorazil tvrdou Sedlákovu bombu! Půl minuty před koncem třetiny tak bylo vyrovnáno. V závěru základní hrací doby navíc dostal dvouminutový trest Václav Meidl, který k němu nafasoval i dvě desítky a odchod do kabin. A Šumperk i tuto přesilovku zužitkoval!

Avšak to vše až v prodloužení, kdy při hře čtyř proti třem trpělivou kombinací vyšachovali draci soupeře a Aleš Staněk v čase 60:41 zasouval kotouč nastavenou čepelí do poloprázdné branky.

Derby, kterému nechybělo snad nic, nakonec skončilo vítězstvím Draků, ovšem hosté si za bojovnost a nasazení taktéž zasloužili bodovat.
Ohlasy trenérů
Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): Opět jsme si dnes obrovsky zahrávali s vlastní nedisciplinovaností, přestože jsme se na zápas opravdu důkladně připravovali. Jenže už během deseti minut se nechali kluci několikrát vyloučit a mančaft chvíle v oslabení poznamenají. Zbytečné fauly, alespoň se nám podařilo poté proměnit trestné střílení. Naopak soupeř na co sáhl, to proměnil. Zase je třeba vyzdvihnout, že jsme dokázali ještě srovnat a nakonec urvat dva body. Ale opravdu se musíme vyvarovat častému a zbytečnému faulování.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.