> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum a galerie v Prostějově

vloženo: 30.10.2014           komentářů: 0


Akce v rámci cyklu koncertů, výstav a besed k 25. výročí listopadové revoluce v Prostějově a ve spolupráci s realizačním týmem projektu HUDBOU PROTI ZAPOMNĚNÍ:
Život všední před listopadem ´89
kde: Špalíček, Uprkova 18
kdy: 3.-26. listopadu
Výstava fotografií a artefaktů dokumentující předlistopadové období. Výstava bude otevřena vernisáží 3. listopadu v 17.30 hod. úvodním slovem doc. PhDr. Jan Roubala.
Jan Rejžek - Listopadový kaleidoskop
kdy: 3. listopadu, po zahájení výstavy
kde: Špalíček, Uprkova 18
Hudební pořad s komentářem ke společenskému a kulturnímu vývoji po roce 1989.

Tajemné putování pravěkem (pro děti od 5 do 10 let s rodiči)
kde: Výstavní sál na nám. T. G. Masaryka 2 – expozice pravěku
kdy: pátek 8. listopadu 2014 od 17. 00 do 19.00 hod
Budeme si povídat o tom, jak lidé bydleli, čím se živili, zkusíme drtit obilí na zrnotěrce, vyrobíme si misku, ozdobu nebo si vymodelujeme jednoduchou pravěkou sošku. Bude na vás čekat spousta překvapení a zajímavých úkolů.
Na akci je nutné se přihlásit na tel. čísle 605 477 147 nebo na e-mail jhanusova zavináč volny.cz, poté Vám budou zaslány podrobnější informace

Tanec se štětci (16. září – 23. listopadu)
Malíř a restaurátor Libor Jaroš představí svou tvorbu prostějovské veřejnosti poprvé, přesto že s jeho díly měli možnost se seznámit milovníci umění nejen v mnoha českých a moravských městech, ale také v zahraničí.
Tvorba tohoto umělce se vždy pohybovala na poměrně dramatickém rozhraní – jeho malby se tematicky velmi často dotýkaly duchovních hodnot a neskrývaly umělcovo křesťanské cítění, současně však byla jejich vizualista velmi silně odvozena od fyzických kvalit materiálu. Malíř se ve velké části svého díla věnoval principům frotáže a gramáže, kdy volným plátnem překrýval nějaké předměty, přírodniny či detaily z architektury a nanášením a následným prorýváním mnoha barevných vrstev vytvářel obraz, který byl vlastně otiskem podkladového materiálu. Organické tvary úlomků větví, jemný pohyb stvolů rostlin či rytmická struktura zdiva nebo tanec barokních hřebíků rozhozených na ploše – to všechno byly pozoruhodné umělcovy úvhy o hmotě, materiálu, ale také o paměti, rytmu, barvě nebo historii a přírodě.
Z tohoto podivuhodného rozporu mezi prostým zaznamenáváním stopy skutečných předmětů a hledáním stylizované vize se zrodily také „banánoví tanečníci“ – další z témat, které si na prostějovské výstavě „zatančí“.

Gender (12. září - 23. listopadu)
Výstava velkoplošných fotografií mladého talentovaného prostějovského fotografa J. Svobody, jejímž tématem je postavení mužů a žen ve společnosti. Současně si návštěvníci mohou prohlédnout modely renomovaných i začínajících módních návrhářů tak, jak je zachytil J. Svoboda objektivem svého fotoaparátu.

Drahanská vrchovina a ... (od 4. září do 30. listopadu 2014, Špalíček, Uprkova 18)
Za třemi tečkami v názvu této netradiční výstavy se nacházejí lidé různých profesí, které zaujal, okouzlil nebo nějak poznamenal tento geografický pojem. Vernisáž se uskuteční 4. září v 16.30 hod.
Autoři: Markéta Vykoukalová Dvořáková, Vladimíra Jašková, Martin Kováček, Tomáš Lehotský, Josef Plaček, Hynel Skořepa, Eva Zatloukalová.

Stálé a dlouhodobé expozice:

Jiří Wolker
Geologie
Archeologie
Hodiny
Edmund Husserl - život a dílo - Špalíček, Uprkova 18
Z prostějovského ghetta - Špalíček, Uprkova 18
V bezpečí pevných zdí - jistota, právo, bohatství - Špalíček, Uprkova 18

Kontakt:

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace (otevírací doba a vstupné)
nám. T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov (mapa)

telefon: 582 330 991
fax: 582 344 798
e-mail: muzeumpv zavináč muzeumpv.cz


autor: www.muzeumpv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.