> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum a galerie v Prostějově

vloženo: 30.10.2014           komentářů: 0


Akce v rámci cyklu koncertů, výstav a besed k 25. výročí listopadové revoluce v Prostějově a ve spolupráci s realizačním týmem projektu HUDBOU PROTI ZAPOMNĚNÍ:
Život všední před listopadem ´89
kde: Špalíček, Uprkova 18
kdy: 3.-26. listopadu
Výstava fotografií a artefaktů dokumentující předlistopadové období. Výstava bude otevřena vernisáží 3. listopadu v 17.30 hod. úvodním slovem doc. PhDr. Jan Roubala.
Jan Rejžek - Listopadový kaleidoskop
kdy: 3. listopadu, po zahájení výstavy
kde: Špalíček, Uprkova 18
Hudební pořad s komentářem ke společenskému a kulturnímu vývoji po roce 1989.

Tajemné putování pravěkem (pro děti od 5 do 10 let s rodiči)
kde: Výstavní sál na nám. T. G. Masaryka 2 – expozice pravěku
kdy: pátek 8. listopadu 2014 od 17. 00 do 19.00 hod
Budeme si povídat o tom, jak lidé bydleli, čím se živili, zkusíme drtit obilí na zrnotěrce, vyrobíme si misku, ozdobu nebo si vymodelujeme jednoduchou pravěkou sošku. Bude na vás čekat spousta překvapení a zajímavých úkolů.
Na akci je nutné se přihlásit na tel. čísle 605 477 147 nebo na e-mail jhanusova zavináč volny.cz, poté Vám budou zaslány podrobnější informace

Tanec se štětci (16. září – 23. listopadu)
Malíř a restaurátor Libor Jaroš představí svou tvorbu prostějovské veřejnosti poprvé, přesto že s jeho díly měli možnost se seznámit milovníci umění nejen v mnoha českých a moravských městech, ale také v zahraničí.
Tvorba tohoto umělce se vždy pohybovala na poměrně dramatickém rozhraní – jeho malby se tematicky velmi často dotýkaly duchovních hodnot a neskrývaly umělcovo křesťanské cítění, současně však byla jejich vizualista velmi silně odvozena od fyzických kvalit materiálu. Malíř se ve velké části svého díla věnoval principům frotáže a gramáže, kdy volným plátnem překrýval nějaké předměty, přírodniny či detaily z architektury a nanášením a následným prorýváním mnoha barevných vrstev vytvářel obraz, který byl vlastně otiskem podkladového materiálu. Organické tvary úlomků větví, jemný pohyb stvolů rostlin či rytmická struktura zdiva nebo tanec barokních hřebíků rozhozených na ploše – to všechno byly pozoruhodné umělcovy úvhy o hmotě, materiálu, ale také o paměti, rytmu, barvě nebo historii a přírodě.
Z tohoto podivuhodného rozporu mezi prostým zaznamenáváním stopy skutečných předmětů a hledáním stylizované vize se zrodily také „banánoví tanečníci“ – další z témat, které si na prostějovské výstavě „zatančí“.

Gender (12. září - 23. listopadu)
Výstava velkoplošných fotografií mladého talentovaného prostějovského fotografa J. Svobody, jejímž tématem je postavení mužů a žen ve společnosti. Současně si návštěvníci mohou prohlédnout modely renomovaných i začínajících módních návrhářů tak, jak je zachytil J. Svoboda objektivem svého fotoaparátu.

Drahanská vrchovina a ... (od 4. září do 30. listopadu 2014, Špalíček, Uprkova 18)
Za třemi tečkami v názvu této netradiční výstavy se nacházejí lidé různých profesí, které zaujal, okouzlil nebo nějak poznamenal tento geografický pojem. Vernisáž se uskuteční 4. září v 16.30 hod.
Autoři: Markéta Vykoukalová Dvořáková, Vladimíra Jašková, Martin Kováček, Tomáš Lehotský, Josef Plaček, Hynel Skořepa, Eva Zatloukalová.

Stálé a dlouhodobé expozice:

Jiří Wolker
Geologie
Archeologie
Hodiny
Edmund Husserl - život a dílo - Špalíček, Uprkova 18
Z prostějovského ghetta - Špalíček, Uprkova 18
V bezpečí pevných zdí - jistota, právo, bohatství - Špalíček, Uprkova 18

Kontakt:

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace (otevírací doba a vstupné)
nám. T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov (mapa)

telefon: 582 330 991
fax: 582 344 798
e-mail: muzeumpv zavináč muzeumpv.cz


autor: www.muzeumpv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.