> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum a galerie v Prostějově

vloženo: 30.10.2014           komentářů: 0


Akce v rámci cyklu koncertů, výstav a besed k 25. výročí listopadové revoluce v Prostějově a ve spolupráci s realizačním týmem projektu HUDBOU PROTI ZAPOMNĚNÍ:
Život všední před listopadem ´89
kde: Špalíček, Uprkova 18
kdy: 3.-26. listopadu
Výstava fotografií a artefaktů dokumentující předlistopadové období. Výstava bude otevřena vernisáží 3. listopadu v 17.30 hod. úvodním slovem doc. PhDr. Jan Roubala.
Jan Rejžek - Listopadový kaleidoskop
kdy: 3. listopadu, po zahájení výstavy
kde: Špalíček, Uprkova 18
Hudební pořad s komentářem ke společenskému a kulturnímu vývoji po roce 1989.

Tajemné putování pravěkem (pro děti od 5 do 10 let s rodiči)
kde: Výstavní sál na nám. T. G. Masaryka 2 – expozice pravěku
kdy: pátek 8. listopadu 2014 od 17. 00 do 19.00 hod
Budeme si povídat o tom, jak lidé bydleli, čím se živili, zkusíme drtit obilí na zrnotěrce, vyrobíme si misku, ozdobu nebo si vymodelujeme jednoduchou pravěkou sošku. Bude na vás čekat spousta překvapení a zajímavých úkolů.
Na akci je nutné se přihlásit na tel. čísle 605 477 147 nebo na e-mail jhanusova zavináč volny.cz, poté Vám budou zaslány podrobnější informace

Tanec se štětci (16. září – 23. listopadu)
Malíř a restaurátor Libor Jaroš představí svou tvorbu prostějovské veřejnosti poprvé, přesto že s jeho díly měli možnost se seznámit milovníci umění nejen v mnoha českých a moravských městech, ale také v zahraničí.
Tvorba tohoto umělce se vždy pohybovala na poměrně dramatickém rozhraní – jeho malby se tematicky velmi často dotýkaly duchovních hodnot a neskrývaly umělcovo křesťanské cítění, současně však byla jejich vizualista velmi silně odvozena od fyzických kvalit materiálu. Malíř se ve velké části svého díla věnoval principům frotáže a gramáže, kdy volným plátnem překrýval nějaké předměty, přírodniny či detaily z architektury a nanášením a následným prorýváním mnoha barevných vrstev vytvářel obraz, který byl vlastně otiskem podkladového materiálu. Organické tvary úlomků větví, jemný pohyb stvolů rostlin či rytmická struktura zdiva nebo tanec barokních hřebíků rozhozených na ploše – to všechno byly pozoruhodné umělcovy úvhy o hmotě, materiálu, ale také o paměti, rytmu, barvě nebo historii a přírodě.
Z tohoto podivuhodného rozporu mezi prostým zaznamenáváním stopy skutečných předmětů a hledáním stylizované vize se zrodily také „banánoví tanečníci“ – další z témat, které si na prostějovské výstavě „zatančí“.

Gender (12. září - 23. listopadu)
Výstava velkoplošných fotografií mladého talentovaného prostějovského fotografa J. Svobody, jejímž tématem je postavení mužů a žen ve společnosti. Současně si návštěvníci mohou prohlédnout modely renomovaných i začínajících módních návrhářů tak, jak je zachytil J. Svoboda objektivem svého fotoaparátu.

Drahanská vrchovina a ... (od 4. září do 30. listopadu 2014, Špalíček, Uprkova 18)
Za třemi tečkami v názvu této netradiční výstavy se nacházejí lidé různých profesí, které zaujal, okouzlil nebo nějak poznamenal tento geografický pojem. Vernisáž se uskuteční 4. září v 16.30 hod.
Autoři: Markéta Vykoukalová Dvořáková, Vladimíra Jašková, Martin Kováček, Tomáš Lehotský, Josef Plaček, Hynel Skořepa, Eva Zatloukalová.

Stálé a dlouhodobé expozice:

Jiří Wolker
Geologie
Archeologie
Hodiny
Edmund Husserl - život a dílo - Špalíček, Uprkova 18
Z prostějovského ghetta - Špalíček, Uprkova 18
V bezpečí pevných zdí - jistota, právo, bohatství - Špalíček, Uprkova 18

Kontakt:

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace (otevírací doba a vstupné)
nám. T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov (mapa)

telefon: 582 330 991
fax: 582 344 798
e-mail: muzeumpv zavináč muzeumpv.cz


autor: www.muzeumpv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.