> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muzeum a galerie v Prostějově

vloženo: 30.10.2014           komentářů: 0


Akce v rámci cyklu koncertů, výstav a besed k 25. výročí listopadové revoluce v Prostějově a ve spolupráci s realizačním týmem projektu HUDBOU PROTI ZAPOMNĚNÍ:
Život všední před listopadem ´89
kde: Špalíček, Uprkova 18
kdy: 3.-26. listopadu
Výstava fotografií a artefaktů dokumentující předlistopadové období. Výstava bude otevřena vernisáží 3. listopadu v 17.30 hod. úvodním slovem doc. PhDr. Jan Roubala.
Jan Rejžek - Listopadový kaleidoskop
kdy: 3. listopadu, po zahájení výstavy
kde: Špalíček, Uprkova 18
Hudební pořad s komentářem ke společenskému a kulturnímu vývoji po roce 1989.

Tajemné putování pravěkem (pro děti od 5 do 10 let s rodiči)
kde: Výstavní sál na nám. T. G. Masaryka 2 – expozice pravěku
kdy: pátek 8. listopadu 2014 od 17. 00 do 19.00 hod
Budeme si povídat o tom, jak lidé bydleli, čím se živili, zkusíme drtit obilí na zrnotěrce, vyrobíme si misku, ozdobu nebo si vymodelujeme jednoduchou pravěkou sošku. Bude na vás čekat spousta překvapení a zajímavých úkolů.
Na akci je nutné se přihlásit na tel. čísle 605 477 147 nebo na e-mail jhanusova zavináč volny.cz, poté Vám budou zaslány podrobnější informace

Tanec se štětci (16. září – 23. listopadu)
Malíř a restaurátor Libor Jaroš představí svou tvorbu prostějovské veřejnosti poprvé, přesto že s jeho díly měli možnost se seznámit milovníci umění nejen v mnoha českých a moravských městech, ale také v zahraničí.
Tvorba tohoto umělce se vždy pohybovala na poměrně dramatickém rozhraní – jeho malby se tematicky velmi často dotýkaly duchovních hodnot a neskrývaly umělcovo křesťanské cítění, současně však byla jejich vizualista velmi silně odvozena od fyzických kvalit materiálu. Malíř se ve velké části svého díla věnoval principům frotáže a gramáže, kdy volným plátnem překrýval nějaké předměty, přírodniny či detaily z architektury a nanášením a následným prorýváním mnoha barevných vrstev vytvářel obraz, který byl vlastně otiskem podkladového materiálu. Organické tvary úlomků větví, jemný pohyb stvolů rostlin či rytmická struktura zdiva nebo tanec barokních hřebíků rozhozených na ploše – to všechno byly pozoruhodné umělcovy úvhy o hmotě, materiálu, ale také o paměti, rytmu, barvě nebo historii a přírodě.
Z tohoto podivuhodného rozporu mezi prostým zaznamenáváním stopy skutečných předmětů a hledáním stylizované vize se zrodily také „banánoví tanečníci“ – další z témat, které si na prostějovské výstavě „zatančí“.

Gender (12. září - 23. listopadu)
Výstava velkoplošných fotografií mladého talentovaného prostějovského fotografa J. Svobody, jejímž tématem je postavení mužů a žen ve společnosti. Současně si návštěvníci mohou prohlédnout modely renomovaných i začínajících módních návrhářů tak, jak je zachytil J. Svoboda objektivem svého fotoaparátu.

Drahanská vrchovina a ... (od 4. září do 30. listopadu 2014, Špalíček, Uprkova 18)
Za třemi tečkami v názvu této netradiční výstavy se nacházejí lidé různých profesí, které zaujal, okouzlil nebo nějak poznamenal tento geografický pojem. Vernisáž se uskuteční 4. září v 16.30 hod.
Autoři: Markéta Vykoukalová Dvořáková, Vladimíra Jašková, Martin Kováček, Tomáš Lehotský, Josef Plaček, Hynel Skořepa, Eva Zatloukalová.

Stálé a dlouhodobé expozice:

Jiří Wolker
Geologie
Archeologie
Hodiny
Edmund Husserl - život a dílo - Špalíček, Uprkova 18
Z prostějovského ghetta - Špalíček, Uprkova 18
V bezpečí pevných zdí - jistota, právo, bohatství - Špalíček, Uprkova 18

Kontakt:

Muzeum a galerie v Prostějově, příspěvková organizace (otevírací doba a vstupné)
nám. T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov (mapa)

telefon: 582 330 991
fax: 582 344 798
e-mail: muzeumpv zavináč muzeumpv.cz


autor: www.muzeumpv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.