> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prolomí Prostějov sérii

vloženo: 09.11.2014           komentářů: 0


Prolomí Prostějov sérii neúspěchů se Lvy?

Čtyři prohry v řadě mají na svém kontě Jestřábi. Zabránit té páté se v pondělí pokusí na svém ledě, kde přivítají ústecké Lvi. Ani těm se poslední dobou moc nedaří a důsledkem nezdarů je jejich jedenácté místo. Jak si Jestřábi proti tradičnímu účastníkovi povedou? Podaří se jim překonat především střelecká mizérie? Nebo se jim body vyhnou a dvanáctá příčka ještě více vzdálí? Neváhejte a přijďte to v pondělí na zimní stadion v Prostějově zjistit! Ukání začíná v 18:00.

dnes | Michal Sobecký

Souboj dvou porážených. I takový přívlastek by sneslo pondělní utkání mezi Jestřáby a Lvi. Oba týmy mají za sebou aktuálně sérii porážek. Prostějované odešli poraženi čtyřikrát v řadě, Ústečtí třikrát. Přeci jen však budou v pondělí mírným favoritem právě ústečtí Lvi. Jejich tým má více zkušenosti a je nutné dodat, že Ústí kroutí v první lize už sedmou sezónu v řadě. Lvi jsou navíc aktuálně sice až jedenáctí, tedy pouhé dvě příčky před Jestřáby, ale zároveň mají na třináctou pozici náskok už třinácti bodů.

Ten však už delší dobu příliš nenavýšili. Z posledních tří utkání si Lvi odnesli pouze jeden bod po prohře v prodloužení s Havířovem. Ústí nad Labem však příliš nepřál ani los. V 20., 21. i 22. kole totiž Lvi padli na týmy z lepší poloviny tabulky. V pátek však zase tak daleko k bodům Severočeši neměli. Do Zlatopramen arény zavítaly České Budějovice, které však dlouho nemohly potvrdit roli favorita a rozhodující trefu zápasu musel až půl minuty před koncem zajistit hostující Švihálek. "V závěru jsme prohráli buly, následovala střela na branku a puk nám bohužel prošel do sítě," okomentoval situaci na konci zápasu trenér Ústí Miroslav Mach. Ten také řekl, že bude chtít, aby jeho svěřenci v pondělí hráli dobře vzadu, ze zabezpečené obrany a bez zbytečných faulů.

To, že na tom přeci jen Ústí je o něco lépe než Jestřábi, lze vidět i v soupisce. Do hry totiž na straně Lvů zatím zasáhlo mnohem méně hráčů, než kolik jich nasoupilo v této sezóně za Prostějov. Zatímco počet Jestřábů by u teď vydal na osm útočných trojic a sedm obran, na severu Čech si zatím zahrálo pouze dvacet čtyři hráčů do pole. Jedním z nich je i Václav Meidl, který však zatím po zájmu ze strany prostějovského vedení zůstává na Hané. Nené divu. Rodák z Prostějova je aktuálně jedním z nejproduktivnějších Jestřábů a své statistiky průběžně vylepšuje.

Posuňme se ale k současnému týmu Ústí. Na jeho soupisce můžeme vidět hned několik velmi zkušených hráčů. Tím, na kterého se Ústí nejvíce spoléhá, je Jaroslav Roubík. Sedmatřicetiletý forvard patří opět k největším oporám a to navíc se ziskm výborných osmadvaceti bodů (18+10). Zvláštností u tohoto útočníka je, že, nepočítáme-li baráž, se nikdy bodově neprosadil v extralize. Už tradičně pomáhá Ústí také další útočník Tomáš Rod, který i letos výrazně bodově přispívá. A do třetice všeho nejlepšího neboť se před minulou sezónou vrátil do Ústí také tamní odchovanec Vít Budínský. I on je dnes mezi nejdůležitějšími osobnostmi ofenzívy.

Poslední odehrané utkání:
HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) – 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič). Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 321. Střely na branku: 29:40 (8:12, 13:16, 8:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Porovnání týmů:
LHK Jestřábi Prostějov Umístění: 13. Nejproduktivnější hráči: David Roupec 11 (4+7), René Kajaba 9 (5+4), Václav Meidl 9 (3+6) Nejlepší střelci: René Kajaba 5, David Roupec a Michal Černý 4 Nejlepší nahrávači: David Roupec 7, další čtyři hráči 6 asistencí Hráči s nejlepší účastí na ledě: Denik Kindl +2, Patrik Husák +1, David Skřivánek 0 Nejvytěžovanější brankář: Juraj Šimboch (16 utkání, úspěšnost zákroků 90,44%)

HC Slovan Ústí nad Labem Umístění: 11. Nejproduktivnější hráči: Jaroslav Roubík 28 (18+10), Tomáš Rod 20 (3+17), Vít Budínský 20 (9+11) Nejlepší střelci: Jaroslav Roubík 18, Vít Budínský 9, další dva hráči po čtyřech brankách Nejlepší nahrávači: Tomáš Rod 17, Vít Budínský 11, Jaroslav Roubík 11 Hráči s nejlepší účastí na ledě: Tomáš Holomek a Jan Kloz +6, Vít Budínský +2 Nejvytěžovanější brankář: Martin Petrásek (16 utkání, úspěšnost zákroků 90,61%)

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.