> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prolomí Prostějov sérii

vloženo: 09.11.2014           komentářů: 0


Prolomí Prostějov sérii neúspěchů se Lvy?

Čtyři prohry v řadě mají na svém kontě Jestřábi. Zabránit té páté se v pondělí pokusí na svém ledě, kde přivítají ústecké Lvi. Ani těm se poslední dobou moc nedaří a důsledkem nezdarů je jejich jedenácté místo. Jak si Jestřábi proti tradičnímu účastníkovi povedou? Podaří se jim překonat především střelecká mizérie? Nebo se jim body vyhnou a dvanáctá příčka ještě více vzdálí? Neváhejte a přijďte to v pondělí na zimní stadion v Prostějově zjistit! Ukání začíná v 18:00.

dnes | Michal Sobecký

Souboj dvou porážených. I takový přívlastek by sneslo pondělní utkání mezi Jestřáby a Lvi. Oba týmy mají za sebou aktuálně sérii porážek. Prostějované odešli poraženi čtyřikrát v řadě, Ústečtí třikrát. Přeci jen však budou v pondělí mírným favoritem právě ústečtí Lvi. Jejich tým má více zkušenosti a je nutné dodat, že Ústí kroutí v první lize už sedmou sezónu v řadě. Lvi jsou navíc aktuálně sice až jedenáctí, tedy pouhé dvě příčky před Jestřáby, ale zároveň mají na třináctou pozici náskok už třinácti bodů.

Ten však už delší dobu příliš nenavýšili. Z posledních tří utkání si Lvi odnesli pouze jeden bod po prohře v prodloužení s Havířovem. Ústí nad Labem však příliš nepřál ani los. V 20., 21. i 22. kole totiž Lvi padli na týmy z lepší poloviny tabulky. V pátek však zase tak daleko k bodům Severočeši neměli. Do Zlatopramen arény zavítaly České Budějovice, které však dlouho nemohly potvrdit roli favorita a rozhodující trefu zápasu musel až půl minuty před koncem zajistit hostující Švihálek. "V závěru jsme prohráli buly, následovala střela na branku a puk nám bohužel prošel do sítě," okomentoval situaci na konci zápasu trenér Ústí Miroslav Mach. Ten také řekl, že bude chtít, aby jeho svěřenci v pondělí hráli dobře vzadu, ze zabezpečené obrany a bez zbytečných faulů.

To, že na tom přeci jen Ústí je o něco lépe než Jestřábi, lze vidět i v soupisce. Do hry totiž na straně Lvů zatím zasáhlo mnohem méně hráčů, než kolik jich nasoupilo v této sezóně za Prostějov. Zatímco počet Jestřábů by u teď vydal na osm útočných trojic a sedm obran, na severu Čech si zatím zahrálo pouze dvacet čtyři hráčů do pole. Jedním z nich je i Václav Meidl, který však zatím po zájmu ze strany prostějovského vedení zůstává na Hané. Nené divu. Rodák z Prostějova je aktuálně jedním z nejproduktivnějších Jestřábů a své statistiky průběžně vylepšuje.

Posuňme se ale k současnému týmu Ústí. Na jeho soupisce můžeme vidět hned několik velmi zkušených hráčů. Tím, na kterého se Ústí nejvíce spoléhá, je Jaroslav Roubík. Sedmatřicetiletý forvard patří opět k největším oporám a to navíc se ziskm výborných osmadvaceti bodů (18+10). Zvláštností u tohoto útočníka je, že, nepočítáme-li baráž, se nikdy bodově neprosadil v extralize. Už tradičně pomáhá Ústí také další útočník Tomáš Rod, který i letos výrazně bodově přispívá. A do třetice všeho nejlepšího neboť se před minulou sezónou vrátil do Ústí také tamní odchovanec Vít Budínský. I on je dnes mezi nejdůležitějšími osobnostmi ofenzívy.

Poslední odehrané utkání:
HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) – 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič). Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 321. Střely na branku: 29:40 (8:12, 13:16, 8:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Porovnání týmů:
LHK Jestřábi Prostějov Umístění: 13. Nejproduktivnější hráči: David Roupec 11 (4+7), René Kajaba 9 (5+4), Václav Meidl 9 (3+6) Nejlepší střelci: René Kajaba 5, David Roupec a Michal Černý 4 Nejlepší nahrávači: David Roupec 7, další čtyři hráči 6 asistencí Hráči s nejlepší účastí na ledě: Denik Kindl +2, Patrik Husák +1, David Skřivánek 0 Nejvytěžovanější brankář: Juraj Šimboch (16 utkání, úspěšnost zákroků 90,44%)

HC Slovan Ústí nad Labem Umístění: 11. Nejproduktivnější hráči: Jaroslav Roubík 28 (18+10), Tomáš Rod 20 (3+17), Vít Budínský 20 (9+11) Nejlepší střelci: Jaroslav Roubík 18, Vít Budínský 9, další dva hráči po čtyřech brankách Nejlepší nahrávači: Tomáš Rod 17, Vít Budínský 11, Jaroslav Roubík 11 Hráči s nejlepší účastí na ledě: Tomáš Holomek a Jan Kloz +6, Vít Budínský +2 Nejvytěžovanější brankář: Martin Petrásek (16 utkání, úspěšnost zákroků 90,61%)

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.