> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prolomí Prostějov sérii

vloženo: 09.11.2014           komentářů: 0


Prolomí Prostějov sérii neúspěchů se Lvy?

Čtyři prohry v řadě mají na svém kontě Jestřábi. Zabránit té páté se v pondělí pokusí na svém ledě, kde přivítají ústecké Lvi. Ani těm se poslední dobou moc nedaří a důsledkem nezdarů je jejich jedenácté místo. Jak si Jestřábi proti tradičnímu účastníkovi povedou? Podaří se jim překonat především střelecká mizérie? Nebo se jim body vyhnou a dvanáctá příčka ještě více vzdálí? Neváhejte a přijďte to v pondělí na zimní stadion v Prostějově zjistit! Ukání začíná v 18:00.

dnes | Michal Sobecký

Souboj dvou porážených. I takový přívlastek by sneslo pondělní utkání mezi Jestřáby a Lvi. Oba týmy mají za sebou aktuálně sérii porážek. Prostějované odešli poraženi čtyřikrát v řadě, Ústečtí třikrát. Přeci jen však budou v pondělí mírným favoritem právě ústečtí Lvi. Jejich tým má více zkušenosti a je nutné dodat, že Ústí kroutí v první lize už sedmou sezónu v řadě. Lvi jsou navíc aktuálně sice až jedenáctí, tedy pouhé dvě příčky před Jestřáby, ale zároveň mají na třináctou pozici náskok už třinácti bodů.

Ten však už delší dobu příliš nenavýšili. Z posledních tří utkání si Lvi odnesli pouze jeden bod po prohře v prodloužení s Havířovem. Ústí nad Labem však příliš nepřál ani los. V 20., 21. i 22. kole totiž Lvi padli na týmy z lepší poloviny tabulky. V pátek však zase tak daleko k bodům Severočeši neměli. Do Zlatopramen arény zavítaly České Budějovice, které však dlouho nemohly potvrdit roli favorita a rozhodující trefu zápasu musel až půl minuty před koncem zajistit hostující Švihálek. "V závěru jsme prohráli buly, následovala střela na branku a puk nám bohužel prošel do sítě," okomentoval situaci na konci zápasu trenér Ústí Miroslav Mach. Ten také řekl, že bude chtít, aby jeho svěřenci v pondělí hráli dobře vzadu, ze zabezpečené obrany a bez zbytečných faulů.

To, že na tom přeci jen Ústí je o něco lépe než Jestřábi, lze vidět i v soupisce. Do hry totiž na straně Lvů zatím zasáhlo mnohem méně hráčů, než kolik jich nasoupilo v této sezóně za Prostějov. Zatímco počet Jestřábů by u teď vydal na osm útočných trojic a sedm obran, na severu Čech si zatím zahrálo pouze dvacet čtyři hráčů do pole. Jedním z nich je i Václav Meidl, který však zatím po zájmu ze strany prostějovského vedení zůstává na Hané. Nené divu. Rodák z Prostějova je aktuálně jedním z nejproduktivnějších Jestřábů a své statistiky průběžně vylepšuje.

Posuňme se ale k současnému týmu Ústí. Na jeho soupisce můžeme vidět hned několik velmi zkušených hráčů. Tím, na kterého se Ústí nejvíce spoléhá, je Jaroslav Roubík. Sedmatřicetiletý forvard patří opět k největším oporám a to navíc se ziskm výborných osmadvaceti bodů (18+10). Zvláštností u tohoto útočníka je, že, nepočítáme-li baráž, se nikdy bodově neprosadil v extralize. Už tradičně pomáhá Ústí také další útočník Tomáš Rod, který i letos výrazně bodově přispívá. A do třetice všeho nejlepšího neboť se před minulou sezónou vrátil do Ústí také tamní odchovanec Vít Budínský. I on je dnes mezi nejdůležitějšími osobnostmi ofenzívy.

Poslední odehrané utkání:
HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 2:3

Branky a nahrávky: 29. Roubík (Holomek), 30. Budínský (Vágner, Brož) – 28. Suchánek (Straka), 46. Heřman (Straka, Růžička), 60. Švihálek (Kuchejda, Pajič). Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 321. Střely na branku: 29:40 (8:12, 13:16, 8:12). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Porovnání týmů:
LHK Jestřábi Prostějov Umístění: 13. Nejproduktivnější hráči: David Roupec 11 (4+7), René Kajaba 9 (5+4), Václav Meidl 9 (3+6) Nejlepší střelci: René Kajaba 5, David Roupec a Michal Černý 4 Nejlepší nahrávači: David Roupec 7, další čtyři hráči 6 asistencí Hráči s nejlepší účastí na ledě: Denik Kindl +2, Patrik Husák +1, David Skřivánek 0 Nejvytěžovanější brankář: Juraj Šimboch (16 utkání, úspěšnost zákroků 90,44%)

HC Slovan Ústí nad Labem Umístění: 11. Nejproduktivnější hráči: Jaroslav Roubík 28 (18+10), Tomáš Rod 20 (3+17), Vít Budínský 20 (9+11) Nejlepší střelci: Jaroslav Roubík 18, Vít Budínský 9, další dva hráči po čtyřech brankách Nejlepší nahrávači: Tomáš Rod 17, Vít Budínský 11, Jaroslav Roubík 11 Hráči s nejlepší účastí na ledě: Tomáš Holomek a Jan Kloz +6, Vít Budínský +2 Nejvytěžovanější brankář: Martin Petrásek (16 utkání, úspěšnost zákroků 90,61%)

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.