> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Havířova zavítá Prostějov !!!

vloženo: 12.11.2014           komentářů: 0Do Havířova zavítá prvoligový nováček - Jestřábi z Prostějova


V rámci 24. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže se v havířovské K&K PNEU Aréně odehraje utkání mezi domácím mužstvem a Prostějovem. Svěřenci trenéra Danečka budou chtít napravit svou reputaci, jelikož v předchozích dvou zápasech proti těžkým soupeřům vybojovali pouze jeden bod. Při tomto střetnutí bude také představen nový partner klubu, proto neváhej a doraz na stadion!Shrnutí minulých klání obou mužstev

Na hokejisty z Havířova čekal víkendový výlet do Čech. Nejdříve se v sobotu postavili loňskému extraligovému celku z Chomutova, o den později zavítali do Českých Budějovic. Sobotní utkání nabídlo velkou podívanou, když se oba celky celou dobu přetahovaly o skóre. Lépe na tom byli Piráti, kteří se dostávali vždy do jednobrankového vedení. AZet v žádném případě nesložil zbraně a v poslední minutě se o vyrovnávací branku postaral Michal Sztefek. Tato trefa znamenala pro Havířov to, že si z Chomutova odveze alespoň jeden bod. To se taky stalo, jelikož ve třetí minutě prodloužení zařídil o bod navíc svému týmu Rýgl.

Nedělní duel s Motorem se havířovským hokejistům vůbec nepodařil. Již po prvních dvaceti minutách bylo prakticky rozhodnuto, když České Budějovice vsítily čtyři branky a Havířov pouze jednu. Další dvě branky padly až ve třetím dějství. Těmi se prezentovali domácí hráči, kteří tímto zakončili svůj střelecký účet. AZet tak z víkendového tripu přivezl pouze jeden bod.

“Byli jsme rádi, že nám Budějovice vyšly vstříc a mohli jsme tak o víkendu odehrát dvojzápas, jinak bychom se sem museli v pondělí vracet. Potkaly nás problémy s obránci, jelikož v tomto utkání nám defenzivu tvořili čtyři hráči juniorského věku. Mladíci si neporadili se zkušenými hráči domácích zejména v první třetině,“ prohlásil po utkání kouč Havířova Jan Daneček.


Prostějovští Jestřábi odehráli své poslední utkání před domácím publikem, kde se postavili Slovanu Ústí nad Labem. Střelecký účet hostů byl otevřen již po pěti minutách od úvodního vhazování, hokejisté Prostějova vyrovnali po dalších pěti minutách. Do první poloviny utkání dokázali domácí držet s Ústím krok, jenže hosté pak odskočili do dvoubrankového vedení, které se dotahovalo velmi špatně. Jestřábům se nepodařilo reagovat na branku ústeckého Roubíka z padesáté minuty, a tak museli skousnout další těsnou porážku.
Pátá příčka Havířova a střelecká impotence Jestřábů

Nejproduktivnějším hráčem prostějovského celku je prozatím obránce (!) David Roupec, jenž zaznamenal 4 branky a 10 asistencí. Za ním se nachází jeho spoluhráči z útoku - Václav Meidl (4+7) a René Kajaba (6+4). Jestřáby však trápí jejich střelecká impotence, jelikož za dvaadvacet odehraných zápasů nastříleli pouze 46 branek – tímto se řadí mezi tři nejhůře skórující celky v první lize.

Mezi třemi tyčemi mají velmi vyrovnanou dvojici brankářů. Jedním z nich je Juraj Šimboch. Ten doposud odchytal 826 minut a jeho celková úspěšnost činí 90,54%. S méně odchytanými minutami v Prostějově působí Ondřej Kocián (celková úspěšnost 91,03%).


Na přední příčky kanadského bodování Havířova se během pár utkání vyšplhal Antonín Pechanec. Ten zaznamenal celkem 6 branek a 10 asistencí. Hned za ním se drží například Tomáš Jiránek (6+8) nebo v tuto chvíli zraněný Marek Loskot (10+3), který je zároveň nejlepším střelcem AZetu.

Jména strážců havířovské svatyně zůstávají beze změn. Jedničkou Havířova je Lukáš Daneček - právě tento muž se za poslední odchytaná utkání dostal na přední pozice v žebříčku prvoligových brankářů. S celkovou úspěšností 92,11% mu patří 11. pozice. Petr Matoušek s 89,88% zakončuje úvodní dvacítku gólmanů.
Oficiální představení nového partnera AZetu – firma PODA, a. s.

V minulých dnech došlo k podpisu smlouvy mezi AZ Havířov a firmou PODA a.s., která se stala významným partnerem klubu. Spolupráce začala již v září, kdy PODA zavedla síť pro potřeby klubu – vysokorychlostní internet je v kancelářích vedení klubu a trenérů. Výsledky této spolupráce poznají na vlastní kůži i fanoušci a jiní návštěvníci K&K PNEU Arény, kteří se budou moci připojit k volně přístupné WiFi síti!

Slavnostní představení nového partnera proběhne ve středu v průběhu zápasu s Prostějovem, firma PODA dá do soutěže vouchery o roční ‎připojení k internetu a TV zdarma. Vybraní zákazníci Pody dostanou za věrnostní body permanentku na AZ (o této akci bude informovat PODA a.s.). Více informací o spolupráci mezi AZetem a PODOU naleznete ZDE....http://hc-havirov.cz/clanek.asp?id=PODA-novym-partnerem-AZetu-Havirov-1823

Během středečního dne budou také ve fanshopu v prodeji bílá trika „Celý AZet v bílém“ za 100,- Kč! Najdete tam také placky „Movember“ za 25,- Kč.
Sestavy týmů z minulých utkání

AZ HAVÍŘOV: Daneček (13. Matoušek) – Bezuška, Bahounek, Repe, Lenďák, Graca, Matějíček, Foltýn – Jiránek, Haas, Fořt - Klimša, Šlahař, Jakúbek - Tomi, Pechanec, Matějek - Sztefek, Maruna, Rimmel

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV: Kocián (30. Šimboch) – Husák, Kolibár, Jedlička, Skřivánek, Malý, Matyáš, Roupec – Luňák, Černý M., Kubica – Stejskal, Kovařík, Meidl – Coufal, Kajaba, Kindl – Indra, Venkrbec. Trenér: P. Zachar
Ostatní zápasy 24. kola

17:30 Kadaň – Havlíčkův Brod
17:30 Chomutov – České Budějovice
17:30 Most – Třebíč
17:30 Benátky nad Jizerou – Jihlava
18:00 Kladno – Šumperk
18:00 Ústí nad Labem – Litoměřice

Z utkání bude k dispozici i klasický ONLINE PŘENOS .autor: AZ Havířov | Petr Blakala

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.