> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Havířova zavítá Prostějov !!!

vloženo: 12.11.2014           komentářů: 0Do Havířova zavítá prvoligový nováček - Jestřábi z Prostějova


V rámci 24. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže se v havířovské K&K PNEU Aréně odehraje utkání mezi domácím mužstvem a Prostějovem. Svěřenci trenéra Danečka budou chtít napravit svou reputaci, jelikož v předchozích dvou zápasech proti těžkým soupeřům vybojovali pouze jeden bod. Při tomto střetnutí bude také představen nový partner klubu, proto neváhej a doraz na stadion!Shrnutí minulých klání obou mužstev

Na hokejisty z Havířova čekal víkendový výlet do Čech. Nejdříve se v sobotu postavili loňskému extraligovému celku z Chomutova, o den později zavítali do Českých Budějovic. Sobotní utkání nabídlo velkou podívanou, když se oba celky celou dobu přetahovaly o skóre. Lépe na tom byli Piráti, kteří se dostávali vždy do jednobrankového vedení. AZet v žádném případě nesložil zbraně a v poslední minutě se o vyrovnávací branku postaral Michal Sztefek. Tato trefa znamenala pro Havířov to, že si z Chomutova odveze alespoň jeden bod. To se taky stalo, jelikož ve třetí minutě prodloužení zařídil o bod navíc svému týmu Rýgl.

Nedělní duel s Motorem se havířovským hokejistům vůbec nepodařil. Již po prvních dvaceti minutách bylo prakticky rozhodnuto, když České Budějovice vsítily čtyři branky a Havířov pouze jednu. Další dvě branky padly až ve třetím dějství. Těmi se prezentovali domácí hráči, kteří tímto zakončili svůj střelecký účet. AZet tak z víkendového tripu přivezl pouze jeden bod.

“Byli jsme rádi, že nám Budějovice vyšly vstříc a mohli jsme tak o víkendu odehrát dvojzápas, jinak bychom se sem museli v pondělí vracet. Potkaly nás problémy s obránci, jelikož v tomto utkání nám defenzivu tvořili čtyři hráči juniorského věku. Mladíci si neporadili se zkušenými hráči domácích zejména v první třetině,“ prohlásil po utkání kouč Havířova Jan Daneček.


Prostějovští Jestřábi odehráli své poslední utkání před domácím publikem, kde se postavili Slovanu Ústí nad Labem. Střelecký účet hostů byl otevřen již po pěti minutách od úvodního vhazování, hokejisté Prostějova vyrovnali po dalších pěti minutách. Do první poloviny utkání dokázali domácí držet s Ústím krok, jenže hosté pak odskočili do dvoubrankového vedení, které se dotahovalo velmi špatně. Jestřábům se nepodařilo reagovat na branku ústeckého Roubíka z padesáté minuty, a tak museli skousnout další těsnou porážku.
Pátá příčka Havířova a střelecká impotence Jestřábů

Nejproduktivnějším hráčem prostějovského celku je prozatím obránce (!) David Roupec, jenž zaznamenal 4 branky a 10 asistencí. Za ním se nachází jeho spoluhráči z útoku - Václav Meidl (4+7) a René Kajaba (6+4). Jestřáby však trápí jejich střelecká impotence, jelikož za dvaadvacet odehraných zápasů nastříleli pouze 46 branek – tímto se řadí mezi tři nejhůře skórující celky v první lize.

Mezi třemi tyčemi mají velmi vyrovnanou dvojici brankářů. Jedním z nich je Juraj Šimboch. Ten doposud odchytal 826 minut a jeho celková úspěšnost činí 90,54%. S méně odchytanými minutami v Prostějově působí Ondřej Kocián (celková úspěšnost 91,03%).


Na přední příčky kanadského bodování Havířova se během pár utkání vyšplhal Antonín Pechanec. Ten zaznamenal celkem 6 branek a 10 asistencí. Hned za ním se drží například Tomáš Jiránek (6+8) nebo v tuto chvíli zraněný Marek Loskot (10+3), který je zároveň nejlepším střelcem AZetu.

Jména strážců havířovské svatyně zůstávají beze změn. Jedničkou Havířova je Lukáš Daneček - právě tento muž se za poslední odchytaná utkání dostal na přední pozice v žebříčku prvoligových brankářů. S celkovou úspěšností 92,11% mu patří 11. pozice. Petr Matoušek s 89,88% zakončuje úvodní dvacítku gólmanů.
Oficiální představení nového partnera AZetu – firma PODA, a. s.

V minulých dnech došlo k podpisu smlouvy mezi AZ Havířov a firmou PODA a.s., která se stala významným partnerem klubu. Spolupráce začala již v září, kdy PODA zavedla síť pro potřeby klubu – vysokorychlostní internet je v kancelářích vedení klubu a trenérů. Výsledky této spolupráce poznají na vlastní kůži i fanoušci a jiní návštěvníci K&K PNEU Arény, kteří se budou moci připojit k volně přístupné WiFi síti!

Slavnostní představení nového partnera proběhne ve středu v průběhu zápasu s Prostějovem, firma PODA dá do soutěže vouchery o roční ‎připojení k internetu a TV zdarma. Vybraní zákazníci Pody dostanou za věrnostní body permanentku na AZ (o této akci bude informovat PODA a.s.). Více informací o spolupráci mezi AZetem a PODOU naleznete ZDE....http://hc-havirov.cz/clanek.asp?id=PODA-novym-partnerem-AZetu-Havirov-1823

Během středečního dne budou také ve fanshopu v prodeji bílá trika „Celý AZet v bílém“ za 100,- Kč! Najdete tam také placky „Movember“ za 25,- Kč.
Sestavy týmů z minulých utkání

AZ HAVÍŘOV: Daneček (13. Matoušek) – Bezuška, Bahounek, Repe, Lenďák, Graca, Matějíček, Foltýn – Jiránek, Haas, Fořt - Klimša, Šlahař, Jakúbek - Tomi, Pechanec, Matějek - Sztefek, Maruna, Rimmel

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV: Kocián (30. Šimboch) – Husák, Kolibár, Jedlička, Skřivánek, Malý, Matyáš, Roupec – Luňák, Černý M., Kubica – Stejskal, Kovařík, Meidl – Coufal, Kajaba, Kindl – Indra, Venkrbec. Trenér: P. Zachar
Ostatní zápasy 24. kola

17:30 Kadaň – Havlíčkův Brod
17:30 Chomutov – České Budějovice
17:30 Most – Třebíč
17:30 Benátky nad Jizerou – Jihlava
18:00 Kladno – Šumperk
18:00 Ústí nad Labem – Litoměřice

Z utkání bude k dispozici i klasický ONLINE PŘENOS .autor: AZ Havířov | Petr Blakala

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.