> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov překvapivě podlehl

vloženo: 13.11.2014           komentářů: 0Havířov překvapivě podlehl na domácím ledě nováčkovi z Prostějova


Ve 24. kole zavítal na led Havířova nováček z Prostějova. První třetina byla jasně v režii domácího celku, ale AZ dokázal z velkého tlaku vytěžit pouze jednobrankové vedení. Hostující tým dokázal utkání zcela zvrátit ve druhé třetině, tam celek z Hané vsítil hned tři branky. V závěrečné třetině se pokoušeli havířovští hráči o srovnání, ale na více než jednobrankový rozdíl se už nedostali. Prostějov ustál i havířovskou hru bez brankáře a odváží si velmi cenné tři body.24.kolo, středa 12.11.2014
AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov
3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Pechanec, 50. Klimša (Jakúbek, Šlahař), 57. Fořt (Lenďák, Hlinka) – 21. Stejskal (Venkrbec, Řezáč), 26. Sršeň (Coufal, Malý), 39. Roupec (Stejskal), 50. Indra (Roupec). Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 519. Střely na branku: 56:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

AZ Havířov: Matoušek – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Graca, Repe, Bezuška, Bahounek – Šedivý, Hlinka, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec "A", Tomi – Rimmel, Maruna "A", Sztefek "C"
HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kaluža, Roupec, Malý, Jedlička, Řezáč – Indra, Meidl, Kajaba – Venkrbec "A", Stejskal, Luňák "A" – Černý, Kovařík, Coufal – Sršeň, Duba "C", Cienciala

Komentář k zápasu

Havířovští hokejisté na svého soupeře vlétli a od začátku byli lepším týmem. Hned v první minutě se dostali do dobrých příležitostí Hlinka s Fořtem, ale hostující obrana nakonec nebezpečí zažehnala. Ve 4. minutě pálil v přesilovce Matějíček, ale jeho rána se zastavila na boční síťce prostějovské branky. O dvě minuty později měl dobrou šanci Jakúbek, ale Šimbochův levý beton byl proti. První gól utkání padl až na konci 10. minuty z hole Antonína Pechance, který se trefil přesně do levého horního růžku Šimbochovy branky.

Ve 12. minutě trefil tyč domácí Hlinka, o další dvě minuty později pálil Tomi, jeho ránu tečoval Pechanec, ale Šimboch puk chytil do své výstroje. Šance Prostějova přišly až v závěru třetiny – při přesilovce pálil z velmi dobré pozice Kajaba, ale Matoušek proti jeho ráně vytáhl pohotový zákrok. Necelou minutu před koncem nebezpečně střílel Luňák, jehož rychlou střelu Matoušek vytěsnil ramenem. Poprvé se tak do šaten šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina patřila hostujícím hráčům. Na konci 21. minuty se po přesné Venkrbcově přihrávce prosadil Vladimír Stejskal, jemuž stačilo trefit odkrytou Matouškovu branku. Potom měli sice častěji puk na holích hráči AZetu, ale rychlý protiútok Jestřábů a rychlá střela švihem z hole Tomáše Sršně znamenala vedení Prostějova 1:2. To bylo na začátku 26. minuty.

Poté byli opět aktivnější domácí, jenže Jakúbek ani Haas svých možností využít nedokázali. Ve 31. minutě dostal puk na útočné modré havířovský Fořt, ale byl vytlačen mimo dobrý střelecký úhel a Šimboch jeho ránu vyrazil. Za další dvě minuty zle zatápěla hostující obraně trojice Jakúbek-Šlahař-Klimša, ale gól z toho nebyl.

Naopak Prostějov navýšil své vedení, když ve 39. minutě zásluhou Davida Roupce využil přesilovku. Havířov měl vzápětí také možnost přesilovky, ale na rozdíl od soupeře této výhody nevyužil. Po dvou třetinách byl tedy stav utkání 1:3.

Na začátku třetí části měl obrovskou šanci domácí Šedivý, ale netrefil puk před odkrytou brankou. Ve 45. minutě přišla při přesilovce gólovka domácího Sztefka, ale Šimbochova lapačka byl na místě. O pět minut později AZ snížil na 2:3, když David Klimša mířil pod levý Šimbochův beton. Radost domácích ale netrvala dlouho, ještě v téže minutě měl spoustu času k zakončení Marek Indra, na jehož ránu nad lapačku Matoušek nedosáhl.

Za stavu 2:4 se zdálo být rozhodnuto, ale na konci 57. minuty se prosadil Tomáš Fořt, jenž z levé strany překonal Šimbocha. Domácí AZ se vzepjal k obrovskému náporu, hrál dlouho v šesti bez brankáře, ale brankář Jestřábů už žádný puk za svá záda nepustil a hosté tak mohli slavit vítězství 3:4.
Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celou první třetinu jsme excelovali. Vytěžili jsme z toho ale jen jednu branku, což se v konečném důsledku ukázalo jako rozhodující. Hned z kraje druhé třetiny jsme po našich chybách dostali dva góly a naše hra se rozpadla. Do třetí třetiny jsme vlétli naplno, dostali soupeře pod tlak, ale ten už to i díky zakázaným uvolněním a gólmanovi udržel.
Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Naše výhra je určitě překvapivá. Havířov je silný soupeř, hraje na vrchu tabulky a my jsme navíc přijeli bez tří zraněných obránců. Kluci však bojovali, porvali se o výsledek a ukázali, že mají srdce. Věděli jsme, že musíme ustát tlak v první třetině a pokud se nám to povede, máme šanci na úspěch. A to dneska přesně platilo. Ve zbytku utkání jsme si počkali na naše šance a zápas rozhodli pro sebe.autor: AZ Havířov / Josef Nudera

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.