> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov překvapivě podlehl

vloženo: 13.11.2014           komentářů: 0Havířov překvapivě podlehl na domácím ledě nováčkovi z Prostějova


Ve 24. kole zavítal na led Havířova nováček z Prostějova. První třetina byla jasně v režii domácího celku, ale AZ dokázal z velkého tlaku vytěžit pouze jednobrankové vedení. Hostující tým dokázal utkání zcela zvrátit ve druhé třetině, tam celek z Hané vsítil hned tři branky. V závěrečné třetině se pokoušeli havířovští hráči o srovnání, ale na více než jednobrankový rozdíl se už nedostali. Prostějov ustál i havířovskou hru bez brankáře a odváží si velmi cenné tři body.24.kolo, středa 12.11.2014
AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov
3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Pechanec, 50. Klimša (Jakúbek, Šlahař), 57. Fořt (Lenďák, Hlinka) – 21. Stejskal (Venkrbec, Řezáč), 26. Sršeň (Coufal, Malý), 39. Roupec (Stejskal), 50. Indra (Roupec). Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 519. Střely na branku: 56:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

AZ Havířov: Matoušek – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Graca, Repe, Bezuška, Bahounek – Šedivý, Hlinka, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec "A", Tomi – Rimmel, Maruna "A", Sztefek "C"
HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kaluža, Roupec, Malý, Jedlička, Řezáč – Indra, Meidl, Kajaba – Venkrbec "A", Stejskal, Luňák "A" – Černý, Kovařík, Coufal – Sršeň, Duba "C", Cienciala

Komentář k zápasu

Havířovští hokejisté na svého soupeře vlétli a od začátku byli lepším týmem. Hned v první minutě se dostali do dobrých příležitostí Hlinka s Fořtem, ale hostující obrana nakonec nebezpečí zažehnala. Ve 4. minutě pálil v přesilovce Matějíček, ale jeho rána se zastavila na boční síťce prostějovské branky. O dvě minuty později měl dobrou šanci Jakúbek, ale Šimbochův levý beton byl proti. První gól utkání padl až na konci 10. minuty z hole Antonína Pechance, který se trefil přesně do levého horního růžku Šimbochovy branky.

Ve 12. minutě trefil tyč domácí Hlinka, o další dvě minuty později pálil Tomi, jeho ránu tečoval Pechanec, ale Šimboch puk chytil do své výstroje. Šance Prostějova přišly až v závěru třetiny – při přesilovce pálil z velmi dobré pozice Kajaba, ale Matoušek proti jeho ráně vytáhl pohotový zákrok. Necelou minutu před koncem nebezpečně střílel Luňák, jehož rychlou střelu Matoušek vytěsnil ramenem. Poprvé se tak do šaten šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina patřila hostujícím hráčům. Na konci 21. minuty se po přesné Venkrbcově přihrávce prosadil Vladimír Stejskal, jemuž stačilo trefit odkrytou Matouškovu branku. Potom měli sice častěji puk na holích hráči AZetu, ale rychlý protiútok Jestřábů a rychlá střela švihem z hole Tomáše Sršně znamenala vedení Prostějova 1:2. To bylo na začátku 26. minuty.

Poté byli opět aktivnější domácí, jenže Jakúbek ani Haas svých možností využít nedokázali. Ve 31. minutě dostal puk na útočné modré havířovský Fořt, ale byl vytlačen mimo dobrý střelecký úhel a Šimboch jeho ránu vyrazil. Za další dvě minuty zle zatápěla hostující obraně trojice Jakúbek-Šlahař-Klimša, ale gól z toho nebyl.

Naopak Prostějov navýšil své vedení, když ve 39. minutě zásluhou Davida Roupce využil přesilovku. Havířov měl vzápětí také možnost přesilovky, ale na rozdíl od soupeře této výhody nevyužil. Po dvou třetinách byl tedy stav utkání 1:3.

Na začátku třetí části měl obrovskou šanci domácí Šedivý, ale netrefil puk před odkrytou brankou. Ve 45. minutě přišla při přesilovce gólovka domácího Sztefka, ale Šimbochova lapačka byl na místě. O pět minut později AZ snížil na 2:3, když David Klimša mířil pod levý Šimbochův beton. Radost domácích ale netrvala dlouho, ještě v téže minutě měl spoustu času k zakončení Marek Indra, na jehož ránu nad lapačku Matoušek nedosáhl.

Za stavu 2:4 se zdálo být rozhodnuto, ale na konci 57. minuty se prosadil Tomáš Fořt, jenž z levé strany překonal Šimbocha. Domácí AZ se vzepjal k obrovskému náporu, hrál dlouho v šesti bez brankáře, ale brankář Jestřábů už žádný puk za svá záda nepustil a hosté tak mohli slavit vítězství 3:4.
Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celou první třetinu jsme excelovali. Vytěžili jsme z toho ale jen jednu branku, což se v konečném důsledku ukázalo jako rozhodující. Hned z kraje druhé třetiny jsme po našich chybách dostali dva góly a naše hra se rozpadla. Do třetí třetiny jsme vlétli naplno, dostali soupeře pod tlak, ale ten už to i díky zakázaným uvolněním a gólmanovi udržel.
Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Naše výhra je určitě překvapivá. Havířov je silný soupeř, hraje na vrchu tabulky a my jsme navíc přijeli bez tří zraněných obránců. Kluci však bojovali, porvali se o výsledek a ukázali, že mají srdce. Věděli jsme, že musíme ustát tlak v první třetině a pokud se nám to povede, máme šanci na úspěch. A to dneska přesně platilo. Ve zbytku utkání jsme si počkali na naše šance a zápas rozhodli pro sebe.autor: AZ Havířov / Josef Nudera

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.