> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Havířov překvapivě podlehl

vloženo: 13.11.2014           komentářů: 0Havířov překvapivě podlehl na domácím ledě nováčkovi z Prostějova


Ve 24. kole zavítal na led Havířova nováček z Prostějova. První třetina byla jasně v režii domácího celku, ale AZ dokázal z velkého tlaku vytěžit pouze jednobrankové vedení. Hostující tým dokázal utkání zcela zvrátit ve druhé třetině, tam celek z Hané vsítil hned tři branky. V závěrečné třetině se pokoušeli havířovští hráči o srovnání, ale na více než jednobrankový rozdíl se už nedostali. Prostějov ustál i havířovskou hru bez brankáře a odváží si velmi cenné tři body.24.kolo, středa 12.11.2014
AZ Havířov – HK Jestřábi Prostějov
3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Pechanec, 50. Klimša (Jakúbek, Šlahař), 57. Fořt (Lenďák, Hlinka) – 21. Stejskal (Venkrbec, Řezáč), 26. Sršeň (Coufal, Malý), 39. Roupec (Stejskal), 50. Indra (Roupec). Rozhodčí: Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 519. Střely na branku: 56:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

AZ Havířov: Matoušek – Matějíček, Foltýn, Lenďák, Graca, Repe, Bezuška, Bahounek – Šedivý, Hlinka, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Haas, Pechanec "A", Tomi – Rimmel, Maruna "A", Sztefek "C"
HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kaluža, Roupec, Malý, Jedlička, Řezáč – Indra, Meidl, Kajaba – Venkrbec "A", Stejskal, Luňák "A" – Černý, Kovařík, Coufal – Sršeň, Duba "C", Cienciala

Komentář k zápasu

Havířovští hokejisté na svého soupeře vlétli a od začátku byli lepším týmem. Hned v první minutě se dostali do dobrých příležitostí Hlinka s Fořtem, ale hostující obrana nakonec nebezpečí zažehnala. Ve 4. minutě pálil v přesilovce Matějíček, ale jeho rána se zastavila na boční síťce prostějovské branky. O dvě minuty později měl dobrou šanci Jakúbek, ale Šimbochův levý beton byl proti. První gól utkání padl až na konci 10. minuty z hole Antonína Pechance, který se trefil přesně do levého horního růžku Šimbochovy branky.

Ve 12. minutě trefil tyč domácí Hlinka, o další dvě minuty později pálil Tomi, jeho ránu tečoval Pechanec, ale Šimboch puk chytil do své výstroje. Šance Prostějova přišly až v závěru třetiny – při přesilovce pálil z velmi dobré pozice Kajaba, ale Matoušek proti jeho ráně vytáhl pohotový zákrok. Necelou minutu před koncem nebezpečně střílel Luňák, jehož rychlou střelu Matoušek vytěsnil ramenem. Poprvé se tak do šaten šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina patřila hostujícím hráčům. Na konci 21. minuty se po přesné Venkrbcově přihrávce prosadil Vladimír Stejskal, jemuž stačilo trefit odkrytou Matouškovu branku. Potom měli sice častěji puk na holích hráči AZetu, ale rychlý protiútok Jestřábů a rychlá střela švihem z hole Tomáše Sršně znamenala vedení Prostějova 1:2. To bylo na začátku 26. minuty.

Poté byli opět aktivnější domácí, jenže Jakúbek ani Haas svých možností využít nedokázali. Ve 31. minutě dostal puk na útočné modré havířovský Fořt, ale byl vytlačen mimo dobrý střelecký úhel a Šimboch jeho ránu vyrazil. Za další dvě minuty zle zatápěla hostující obraně trojice Jakúbek-Šlahař-Klimša, ale gól z toho nebyl.

Naopak Prostějov navýšil své vedení, když ve 39. minutě zásluhou Davida Roupce využil přesilovku. Havířov měl vzápětí také možnost přesilovky, ale na rozdíl od soupeře této výhody nevyužil. Po dvou třetinách byl tedy stav utkání 1:3.

Na začátku třetí části měl obrovskou šanci domácí Šedivý, ale netrefil puk před odkrytou brankou. Ve 45. minutě přišla při přesilovce gólovka domácího Sztefka, ale Šimbochova lapačka byl na místě. O pět minut později AZ snížil na 2:3, když David Klimša mířil pod levý Šimbochův beton. Radost domácích ale netrvala dlouho, ještě v téže minutě měl spoustu času k zakončení Marek Indra, na jehož ránu nad lapačku Matoušek nedosáhl.

Za stavu 2:4 se zdálo být rozhodnuto, ale na konci 57. minuty se prosadil Tomáš Fořt, jenž z levé strany překonal Šimbocha. Domácí AZ se vzepjal k obrovskému náporu, hrál dlouho v šesti bez brankáře, ale brankář Jestřábů už žádný puk za svá záda nepustil a hosté tak mohli slavit vítězství 3:4.
Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celou první třetinu jsme excelovali. Vytěžili jsme z toho ale jen jednu branku, což se v konečném důsledku ukázalo jako rozhodující. Hned z kraje druhé třetiny jsme po našich chybách dostali dva góly a naše hra se rozpadla. Do třetí třetiny jsme vlétli naplno, dostali soupeře pod tlak, ale ten už to i díky zakázaným uvolněním a gólmanovi udržel.
Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Naše výhra je určitě překvapivá. Havířov je silný soupeř, hraje na vrchu tabulky a my jsme navíc přijeli bez tří zraněných obránců. Kluci však bojovali, porvali se o výsledek a ukázali, že mají srdce. Věděli jsme, že musíme ustát tlak v první třetině a pokud se nám to povede, máme šanci na úspěch. A to dneska přesně platilo. Ve zbytku utkání jsme si počkali na naše šance a zápas rozhodli pro sebe.autor: AZ Havířov / Josef Nudera

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.