> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Nový parkovací systém

vloženo: 27.11.2014           komentářů: 0

Nový parkovací systém v ulici Školní

Společnost .A.S.A. TS Prostějov, která ve městě zajišťuje parkovací systém, provádí v průběhu listopadu změnu systému pro výběr parkovacích poplatků na parkovišti v ulici Školní. Od 1.12.2014 bude fungovat nový způsob výběru parkovného, jehož hlavním cílem je zajistit efektivnější využívání parkoviště nejblíže centru města.

Změna parkovacího systému zahrnuje jeho modernizaci a celý proces jde ruku v ruce s celkovým zlepšením parkovacích služeb pro občany. Současné dva parkovací automaty budou demontovány anahrazeny závorovým systémem s pokladnou umístěnou v centrální části parkoviště.
A jak přesně bude parkovací systém fungovat? Po příjezdu k parkovacímu terminálu si zákazník vytiskne lístek, po jehož odebrání se mu otevře závora. Ta se po průjezdu automaticky zavře. Platba za parkovné se pak provádí vždy před odjezdem v pokladně, kde se po vložení lístku zobrazí částka k úhradě. Po zaplacení uvedené částky pokladna lístek vrátí společně s případným přeplatkem. Na vyžádání je možné získat i daňový doklad. Zákazník má poté 10 minut na opuštění parkoviště. Po příjezdu k výjezdovému terminálu zákazník vsune zaplacený parkovací lístek do terminálu a následně se mu otevře závora. V případě obsazeného parkoviště systém zákazníkovi umožní bezplatné opuštění parkoviště do 5 minut od vjezdu.
Tarify parkovného na tomto parkovišti se instalací závorového systému nemění, poplatek je stanoven na 10,- Kč/hod, hradí se vždy první celá hodina a po jejím uplynutí pak skutečný čas parkování. V praxi to znamená, že pokud využijete parkoviště na 0,5 hodiny, zaplatí zákazník 10,- Kč, v případě zaparkování na 1,5 hodiny pak zaplatí 15,- Kč. V době parkování zdarma se poplatek neúčtuje. Dále uvádíme 3 praktické příklady:
- vjezd v So v 11:30, odjezd v Ne v 09:30 – při výjezdu jste povinni, i když vyjíždíte v době parkování zdarma, uhradit poplatek 10,- Kč za placené parkování v So, které je od 09:00 do 12:00;
- vjezd v So ve 12:30, odjezd v Po v 07:30 – poplatek neplatíte, protože jste vjeli i vyjeli v nepřerušené době parkování zdarma (totéž platí ve všední dny i pro noční období od 18:00 do 09:00);
- vjezd v Ne v 17:30, odjezd v Po v 11:30 – při výjezdu jste povinni, i když jste vjeli v době parkování zdarma, uhradit poplatek 25,- Kč za placené parkování v Po, které je od 09:00 do 18:00.
Parkoviště bude vybaveno vzdáleným dohledovým systémem. Nastanou-li Vám jakékoli potíže s výjezdem, může kontaktovat non-stop službu na telefonním čísle 737 242 166, kde odpovědný pracovník operativně zajistí vyřešení vzniklých potíží.


autor: .A.S.A. TS Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.