> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Nový parkovací systém

vloženo: 27.11.2014           komentářů: 0

Nový parkovací systém v ulici Školní

Společnost .A.S.A. TS Prostějov, která ve městě zajišťuje parkovací systém, provádí v průběhu listopadu změnu systému pro výběr parkovacích poplatků na parkovišti v ulici Školní. Od 1.12.2014 bude fungovat nový způsob výběru parkovného, jehož hlavním cílem je zajistit efektivnější využívání parkoviště nejblíže centru města.

Změna parkovacího systému zahrnuje jeho modernizaci a celý proces jde ruku v ruce s celkovým zlepšením parkovacích služeb pro občany. Současné dva parkovací automaty budou demontovány anahrazeny závorovým systémem s pokladnou umístěnou v centrální části parkoviště.
A jak přesně bude parkovací systém fungovat? Po příjezdu k parkovacímu terminálu si zákazník vytiskne lístek, po jehož odebrání se mu otevře závora. Ta se po průjezdu automaticky zavře. Platba za parkovné se pak provádí vždy před odjezdem v pokladně, kde se po vložení lístku zobrazí částka k úhradě. Po zaplacení uvedené částky pokladna lístek vrátí společně s případným přeplatkem. Na vyžádání je možné získat i daňový doklad. Zákazník má poté 10 minut na opuštění parkoviště. Po příjezdu k výjezdovému terminálu zákazník vsune zaplacený parkovací lístek do terminálu a následně se mu otevře závora. V případě obsazeného parkoviště systém zákazníkovi umožní bezplatné opuštění parkoviště do 5 minut od vjezdu.
Tarify parkovného na tomto parkovišti se instalací závorového systému nemění, poplatek je stanoven na 10,- Kč/hod, hradí se vždy první celá hodina a po jejím uplynutí pak skutečný čas parkování. V praxi to znamená, že pokud využijete parkoviště na 0,5 hodiny, zaplatí zákazník 10,- Kč, v případě zaparkování na 1,5 hodiny pak zaplatí 15,- Kč. V době parkování zdarma se poplatek neúčtuje. Dále uvádíme 3 praktické příklady:
- vjezd v So v 11:30, odjezd v Ne v 09:30 – při výjezdu jste povinni, i když vyjíždíte v době parkování zdarma, uhradit poplatek 10,- Kč za placené parkování v So, které je od 09:00 do 12:00;
- vjezd v So ve 12:30, odjezd v Po v 07:30 – poplatek neplatíte, protože jste vjeli i vyjeli v nepřerušené době parkování zdarma (totéž platí ve všední dny i pro noční období od 18:00 do 09:00);
- vjezd v Ne v 17:30, odjezd v Po v 11:30 – při výjezdu jste povinni, i když jste vjeli v době parkování zdarma, uhradit poplatek 25,- Kč za placené parkování v Po, které je od 09:00 do 18:00.
Parkoviště bude vybaveno vzdáleným dohledovým systémem. Nastanou-li Vám jakékoli potíže s výjezdem, může kontaktovat non-stop službu na telefonním čísle 737 242 166, kde odpovědný pracovník operativně zajistí vyřešení vzniklých potíží.


autor: .A.S.A. TS Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.