> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Nový parkovací systém

vloženo: 27.11.2014           komentářů: 0

Nový parkovací systém v ulici Školní

Společnost .A.S.A. TS Prostějov, která ve městě zajišťuje parkovací systém, provádí v průběhu listopadu změnu systému pro výběr parkovacích poplatků na parkovišti v ulici Školní. Od 1.12.2014 bude fungovat nový způsob výběru parkovného, jehož hlavním cílem je zajistit efektivnější využívání parkoviště nejblíže centru města.

Změna parkovacího systému zahrnuje jeho modernizaci a celý proces jde ruku v ruce s celkovým zlepšením parkovacích služeb pro občany. Současné dva parkovací automaty budou demontovány anahrazeny závorovým systémem s pokladnou umístěnou v centrální části parkoviště.
A jak přesně bude parkovací systém fungovat? Po příjezdu k parkovacímu terminálu si zákazník vytiskne lístek, po jehož odebrání se mu otevře závora. Ta se po průjezdu automaticky zavře. Platba za parkovné se pak provádí vždy před odjezdem v pokladně, kde se po vložení lístku zobrazí částka k úhradě. Po zaplacení uvedené částky pokladna lístek vrátí společně s případným přeplatkem. Na vyžádání je možné získat i daňový doklad. Zákazník má poté 10 minut na opuštění parkoviště. Po příjezdu k výjezdovému terminálu zákazník vsune zaplacený parkovací lístek do terminálu a následně se mu otevře závora. V případě obsazeného parkoviště systém zákazníkovi umožní bezplatné opuštění parkoviště do 5 minut od vjezdu.
Tarify parkovného na tomto parkovišti se instalací závorového systému nemění, poplatek je stanoven na 10,- Kč/hod, hradí se vždy první celá hodina a po jejím uplynutí pak skutečný čas parkování. V praxi to znamená, že pokud využijete parkoviště na 0,5 hodiny, zaplatí zákazník 10,- Kč, v případě zaparkování na 1,5 hodiny pak zaplatí 15,- Kč. V době parkování zdarma se poplatek neúčtuje. Dále uvádíme 3 praktické příklady:
- vjezd v So v 11:30, odjezd v Ne v 09:30 – při výjezdu jste povinni, i když vyjíždíte v době parkování zdarma, uhradit poplatek 10,- Kč za placené parkování v So, které je od 09:00 do 12:00;
- vjezd v So ve 12:30, odjezd v Po v 07:30 – poplatek neplatíte, protože jste vjeli i vyjeli v nepřerušené době parkování zdarma (totéž platí ve všední dny i pro noční období od 18:00 do 09:00);
- vjezd v Ne v 17:30, odjezd v Po v 11:30 – při výjezdu jste povinni, i když jste vjeli v době parkování zdarma, uhradit poplatek 25,- Kč za placené parkování v Po, které je od 09:00 do 18:00.
Parkoviště bude vybaveno vzdáleným dohledovým systémem. Nastanou-li Vám jakékoli potíže s výjezdem, může kontaktovat non-stop službu na telefonním čísle 737 242 166, kde odpovědný pracovník operativně zajistí vyřešení vzniklých potíží.


autor: .A.S.A. TS Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.