> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hvězdičky zlatě zazářily ve Vídni

vloženo: 08.12.2014           komentářů: 0První prosincovou sobotu ráno se prostějovské mažoretky vydaly reprezentovat město Prostějov a Českou republiku na mezinárodní soutěž mažoretek do Vídně. Během poměrně teplého odpoledne se Hvězdičky seznámily s několika kouty a významnými místy hlavního města Rakouska. Při krásně osvícených památkách, mezi vánočními ozdobami a velkém množství lidí, si mažoretky vychutnávaly, nejen puč v krásném hrníčku, ale i kouzelnou vánoční atmosféru, která pohladila a zahřála na srdci každého, kdo se těchto trhů zúčastní.
Soutěžní a velice náročný den začal brzkým vstáváním a přesunem na místo konání soutěže. International Majorettes Championship – Vienna Christmas open se konal v okrajové části Vídně ve sportovní hale na Liesinger Platz. Soutěž probíhala v přátelské vánoční atmosféře, ve které ale také nechyběla touha po skvělém úspěchu. Konkurence ve Vídni byla obrovská, soutěže se zúčastnily nejlepší mažoretkové týmy z Rakouska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Maďarska, Itálie, Polska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska a České republiky. Od deváté hodiny ranní se na soutěžní ploše odehrálo 340 soutěžních vystoupeních, což znamenalo 14 hodin plného mažoretkového umu v podání vždy veselých, usměvavých, sympatických, šikovných děvčat, která bojovala o ty nejcennější kovy. V jednáct hodin večer se konečně všechny soutěžící dočkaly vyhlášení výsledků, atmosféra v sále se dala krájet, jak každý byl napnutý, jak vše dopadlo. Prostějovské mažoretky si vedly velice dobře a v konkurenci nejlepších týmů dvanácti evropských zemí vybojovaly i krásná umístění. V disciplíně s hůlkou, kdy Hvězdičky nastoupily ke svému soutěžnímu vystoupení o čtvrt na jedenáct v noci, si vybojovaly krásné šesté místo, v disciplíně s pompony skončily prostějovské mažoretky čtvrté, tedy těsně pod stupni vítězů. Největší radost byla při vyhlášení další disciplíny, které nesla název Classic majorettes, což je klasická mažoretka v uniformě vystupující na dechovou hudbu, zde si Hvězdičky vybojovaly kov nejcennější, tedy zlatou medaili. Po půlnoci Hvězdičky nasedly do autobusy a vydaly se na cestu domů, kde ve tři hodiny ráno s gratulací čekala většina spokojených a šťastných rodičů.
Mezinárodní soutěž znamenala pro děvčata velmi mnoho, nejen zážitek z atmosféry v centru krásně vyzdobené Vídně, ale také plno nových zkušení a zážitků z celé soutěže, což pro mažoretkový sport a všeho, co se ho týká, je to nejdůležitější. Nové poznatky, nápady, inspirace a zkušenosti děvčata posunou opět o krůček dál, aby mohly své výkony ještě více zlepšovat a sbírat další skvělá ocenění, díky kterým hrdě reprezentují město Prostějov a celou naši zemi. Po víkendové soutěži zná mažoretková Evropa nejen neskutečný um českých mažoretek, ale také konkrétně i některé české týmy, v našem případě i prostějovské Hvězdičky, jako skupinu, která velmi dobře konkuruje nejlepším skupinám i v jiných zemích.
Hvězdičky by rády poděkovaly všem fanouškům a všem těm, kteří jim držely po celý víkend pěsti, těm, kteří jim umožňují se takovýchto soutěží účastnit, díky patří hlavně rodičům a přátelům mažoretek. Obrovský dík také patří městu Prostějov, které Hvězdičkám díky finanční podpoře umožnilo se soutěže ve Vídni zúčastnit, bez této pomoci by se mažoretky těžko mohly vydat na tento krásný soutěžní výlet spojen s hrdou reprezentací. Hvězdičky děkují městu i za to, že je už několik let podporuje a že jim věří v krásnou reprezentaci města i celé země.


Monika Pechová – vedoucí souboru

autor: Monika Pechová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.