> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hvězdičky zlatě zazářily ve Vídni

vloženo: 08.12.2014           komentářů: 0První prosincovou sobotu ráno se prostějovské mažoretky vydaly reprezentovat město Prostějov a Českou republiku na mezinárodní soutěž mažoretek do Vídně. Během poměrně teplého odpoledne se Hvězdičky seznámily s několika kouty a významnými místy hlavního města Rakouska. Při krásně osvícených památkách, mezi vánočními ozdobami a velkém množství lidí, si mažoretky vychutnávaly, nejen puč v krásném hrníčku, ale i kouzelnou vánoční atmosféru, která pohladila a zahřála na srdci každého, kdo se těchto trhů zúčastní.
Soutěžní a velice náročný den začal brzkým vstáváním a přesunem na místo konání soutěže. International Majorettes Championship – Vienna Christmas open se konal v okrajové části Vídně ve sportovní hale na Liesinger Platz. Soutěž probíhala v přátelské vánoční atmosféře, ve které ale také nechyběla touha po skvělém úspěchu. Konkurence ve Vídni byla obrovská, soutěže se zúčastnily nejlepší mažoretkové týmy z Rakouska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Maďarska, Itálie, Polska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska a České republiky. Od deváté hodiny ranní se na soutěžní ploše odehrálo 340 soutěžních vystoupeních, což znamenalo 14 hodin plného mažoretkového umu v podání vždy veselých, usměvavých, sympatických, šikovných děvčat, která bojovala o ty nejcennější kovy. V jednáct hodin večer se konečně všechny soutěžící dočkaly vyhlášení výsledků, atmosféra v sále se dala krájet, jak každý byl napnutý, jak vše dopadlo. Prostějovské mažoretky si vedly velice dobře a v konkurenci nejlepších týmů dvanácti evropských zemí vybojovaly i krásná umístění. V disciplíně s hůlkou, kdy Hvězdičky nastoupily ke svému soutěžnímu vystoupení o čtvrt na jedenáct v noci, si vybojovaly krásné šesté místo, v disciplíně s pompony skončily prostějovské mažoretky čtvrté, tedy těsně pod stupni vítězů. Největší radost byla při vyhlášení další disciplíny, které nesla název Classic majorettes, což je klasická mažoretka v uniformě vystupující na dechovou hudbu, zde si Hvězdičky vybojovaly kov nejcennější, tedy zlatou medaili. Po půlnoci Hvězdičky nasedly do autobusy a vydaly se na cestu domů, kde ve tři hodiny ráno s gratulací čekala většina spokojených a šťastných rodičů.
Mezinárodní soutěž znamenala pro děvčata velmi mnoho, nejen zážitek z atmosféry v centru krásně vyzdobené Vídně, ale také plno nových zkušení a zážitků z celé soutěže, což pro mažoretkový sport a všeho, co se ho týká, je to nejdůležitější. Nové poznatky, nápady, inspirace a zkušenosti děvčata posunou opět o krůček dál, aby mohly své výkony ještě více zlepšovat a sbírat další skvělá ocenění, díky kterým hrdě reprezentují město Prostějov a celou naši zemi. Po víkendové soutěži zná mažoretková Evropa nejen neskutečný um českých mažoretek, ale také konkrétně i některé české týmy, v našem případě i prostějovské Hvězdičky, jako skupinu, která velmi dobře konkuruje nejlepším skupinám i v jiných zemích.
Hvězdičky by rády poděkovaly všem fanouškům a všem těm, kteří jim držely po celý víkend pěsti, těm, kteří jim umožňují se takovýchto soutěží účastnit, díky patří hlavně rodičům a přátelům mažoretek. Obrovský dík také patří městu Prostějov, které Hvězdičkám díky finanční podpoře umožnilo se soutěže ve Vídni zúčastnit, bez této pomoci by se mažoretky těžko mohly vydat na tento krásný soutěžní výlet spojen s hrdou reprezentací. Hvězdičky děkují městu i za to, že je už několik let podporuje a že jim věří v krásnou reprezentaci města i celé země.


Monika Pechová – vedoucí souboru

autor: Monika Pechová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.