> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hvězdičky zlatě zazářily ve Vídni

vloženo: 08.12.2014           komentářů: 0První prosincovou sobotu ráno se prostějovské mažoretky vydaly reprezentovat město Prostějov a Českou republiku na mezinárodní soutěž mažoretek do Vídně. Během poměrně teplého odpoledne se Hvězdičky seznámily s několika kouty a významnými místy hlavního města Rakouska. Při krásně osvícených památkách, mezi vánočními ozdobami a velkém množství lidí, si mažoretky vychutnávaly, nejen puč v krásném hrníčku, ale i kouzelnou vánoční atmosféru, která pohladila a zahřála na srdci každého, kdo se těchto trhů zúčastní.
Soutěžní a velice náročný den začal brzkým vstáváním a přesunem na místo konání soutěže. International Majorettes Championship – Vienna Christmas open se konal v okrajové části Vídně ve sportovní hale na Liesinger Platz. Soutěž probíhala v přátelské vánoční atmosféře, ve které ale také nechyběla touha po skvělém úspěchu. Konkurence ve Vídni byla obrovská, soutěže se zúčastnily nejlepší mažoretkové týmy z Rakouska, Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Maďarska, Itálie, Polska, Rumunska, Ruska, Srbska, Slovenska, Slovinska a České republiky. Od deváté hodiny ranní se na soutěžní ploše odehrálo 340 soutěžních vystoupeních, což znamenalo 14 hodin plného mažoretkového umu v podání vždy veselých, usměvavých, sympatických, šikovných děvčat, která bojovala o ty nejcennější kovy. V jednáct hodin večer se konečně všechny soutěžící dočkaly vyhlášení výsledků, atmosféra v sále se dala krájet, jak každý byl napnutý, jak vše dopadlo. Prostějovské mažoretky si vedly velice dobře a v konkurenci nejlepších týmů dvanácti evropských zemí vybojovaly i krásná umístění. V disciplíně s hůlkou, kdy Hvězdičky nastoupily ke svému soutěžnímu vystoupení o čtvrt na jedenáct v noci, si vybojovaly krásné šesté místo, v disciplíně s pompony skončily prostějovské mažoretky čtvrté, tedy těsně pod stupni vítězů. Největší radost byla při vyhlášení další disciplíny, které nesla název Classic majorettes, což je klasická mažoretka v uniformě vystupující na dechovou hudbu, zde si Hvězdičky vybojovaly kov nejcennější, tedy zlatou medaili. Po půlnoci Hvězdičky nasedly do autobusy a vydaly se na cestu domů, kde ve tři hodiny ráno s gratulací čekala většina spokojených a šťastných rodičů.
Mezinárodní soutěž znamenala pro děvčata velmi mnoho, nejen zážitek z atmosféry v centru krásně vyzdobené Vídně, ale také plno nových zkušení a zážitků z celé soutěže, což pro mažoretkový sport a všeho, co se ho týká, je to nejdůležitější. Nové poznatky, nápady, inspirace a zkušenosti děvčata posunou opět o krůček dál, aby mohly své výkony ještě více zlepšovat a sbírat další skvělá ocenění, díky kterým hrdě reprezentují město Prostějov a celou naši zemi. Po víkendové soutěži zná mažoretková Evropa nejen neskutečný um českých mažoretek, ale také konkrétně i některé české týmy, v našem případě i prostějovské Hvězdičky, jako skupinu, která velmi dobře konkuruje nejlepším skupinám i v jiných zemích.
Hvězdičky by rády poděkovaly všem fanouškům a všem těm, kteří jim držely po celý víkend pěsti, těm, kteří jim umožňují se takovýchto soutěží účastnit, díky patří hlavně rodičům a přátelům mažoretek. Obrovský dík také patří městu Prostějov, které Hvězdičkám díky finanční podpoře umožnilo se soutěže ve Vídni zúčastnit, bez této pomoci by se mažoretky těžko mohly vydat na tento krásný soutěžní výlet spojen s hrdou reprezentací. Hvězdičky děkují městu i za to, že je už několik let podporuje a že jim věří v krásnou reprezentaci města i celé země.


Monika Pechová – vedoucí souboru

autor: Monika Pechová

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.