> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První zápas na Hané

vloženo: 10.12.2014           komentářů: 0

1.zápas: SK RG Prostějov – VKC Kolín 16:16 (6:9)

První zápas na Hané začali lépe hosté a v průběhu prvního poločasu si lehce vypracovali až šestikošový náskok, ale následně si domácí zlepšeným výkonem vytvořili do druhé půle přijatelnou výchozí pozici a hned z kraje druhého poločasu se jim podařilo vyrovnat a v dalším průběhu se oba týmy přetahovali o vedení a do poslední minuty vstupovali domácí s jednokošovým náskokem a 50 vteřin před koncem měli dokonce výhodu rozehrání volného hodu. Ten však rozehráli neúspěšně a dali kolínským možnost k vyrovnání a Tereza Paďouková dokázala skórovat, a tak výsledkem byla první remíza tohoto ročníku České korfbalové extraligy.

Koše PV: Zelinková 4, Vyroubal 3, Šnévajs 3, Lešanská 2, Šťastná 2, Galíček 2

Koše Kolína: Břízová 3, Motáková 2, Paďouková 2, Kubíček M. 2, Sládek 2, Kubíček Š. 2, Konigsmark 2, Milichovský 1


2.zápas: SK RG Prostějov – VKC Kolín 22:23 (16:12)

Druhý zápas začali domácí výrazně lépe a díky úžasnému střeleckému představení Havlové a Zelinkové si udržovali neustále 3-4 košový náskok. S tímto rozdílem skončil i první poločas a domácí nedovolovali kolínským Vembloudům se košově přiblížit. S postupujícím časem však kolínský tým přeci jen začal stahovat náskok domácích a poprvé bylo skóre vyrovnané až 5 minut před koncem zápasu. Oba týmy vyvinuly maximální úsilí, aby dokázaly doslova urvat vítězství na svou stranu – šťastnější byli nakonec hosté, kterým výhru zajistil svým šestým košem v zápase hrající trenér a člen reprezentace České republiky Matěj Kubíček.

Koše PV: Havlová 8, Zelinková 4, Vyroubal 4, Šťastná 3, Lešanská 1, Galíček 1

Koše Kolína: Kubíček M. 6, Sládek 5, Paďouková 4, Motáková 3, Filip 3, Tvrdíková 1, Milichovský 1

Tabulka po 8 odehraných zápasech:

1. Brno, KK 8 6 0 2 176:129 12

2. České Budějovice, KCC Sokol 8 6 0 2 160:146 12

3. Znojmo Modří Sloni 8 4 0 4 157:150 8

4. Kolín, VKC 8 2 1 5 146:181 5

5. Prostějov, SK RG 8 1 1 6 127:160 3
autor: Ing. Lukáš Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.