> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První zápas na Hané

vloženo: 10.12.2014           komentářů: 0

1.zápas: SK RG Prostějov – VKC Kolín 16:16 (6:9)

První zápas na Hané začali lépe hosté a v průběhu prvního poločasu si lehce vypracovali až šestikošový náskok, ale následně si domácí zlepšeným výkonem vytvořili do druhé půle přijatelnou výchozí pozici a hned z kraje druhého poločasu se jim podařilo vyrovnat a v dalším průběhu se oba týmy přetahovali o vedení a do poslední minuty vstupovali domácí s jednokošovým náskokem a 50 vteřin před koncem měli dokonce výhodu rozehrání volného hodu. Ten však rozehráli neúspěšně a dali kolínským možnost k vyrovnání a Tereza Paďouková dokázala skórovat, a tak výsledkem byla první remíza tohoto ročníku České korfbalové extraligy.

Koše PV: Zelinková 4, Vyroubal 3, Šnévajs 3, Lešanská 2, Šťastná 2, Galíček 2

Koše Kolína: Břízová 3, Motáková 2, Paďouková 2, Kubíček M. 2, Sládek 2, Kubíček Š. 2, Konigsmark 2, Milichovský 1


2.zápas: SK RG Prostějov – VKC Kolín 22:23 (16:12)

Druhý zápas začali domácí výrazně lépe a díky úžasnému střeleckému představení Havlové a Zelinkové si udržovali neustále 3-4 košový náskok. S tímto rozdílem skončil i první poločas a domácí nedovolovali kolínským Vembloudům se košově přiblížit. S postupujícím časem však kolínský tým přeci jen začal stahovat náskok domácích a poprvé bylo skóre vyrovnané až 5 minut před koncem zápasu. Oba týmy vyvinuly maximální úsilí, aby dokázaly doslova urvat vítězství na svou stranu – šťastnější byli nakonec hosté, kterým výhru zajistil svým šestým košem v zápase hrající trenér a člen reprezentace České republiky Matěj Kubíček.

Koše PV: Havlová 8, Zelinková 4, Vyroubal 4, Šťastná 3, Lešanská 1, Galíček 1

Koše Kolína: Kubíček M. 6, Sládek 5, Paďouková 4, Motáková 3, Filip 3, Tvrdíková 1, Milichovský 1

Tabulka po 8 odehraných zápasech:

1. Brno, KK 8 6 0 2 176:129 12

2. České Budějovice, KCC Sokol 8 6 0 2 160:146 12

3. Znojmo Modří Sloni 8 4 0 4 157:150 8

4. Kolín, VKC 8 2 1 5 146:181 5

5. Prostějov, SK RG 8 1 1 6 127:160 3
autor: Ing. Lukáš Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.