> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První zápas na Hané

vloženo: 10.12.2014           komentářů: 0

1.zápas: SK RG Prostějov – VKC Kolín 16:16 (6:9)

První zápas na Hané začali lépe hosté a v průběhu prvního poločasu si lehce vypracovali až šestikošový náskok, ale následně si domácí zlepšeným výkonem vytvořili do druhé půle přijatelnou výchozí pozici a hned z kraje druhého poločasu se jim podařilo vyrovnat a v dalším průběhu se oba týmy přetahovali o vedení a do poslední minuty vstupovali domácí s jednokošovým náskokem a 50 vteřin před koncem měli dokonce výhodu rozehrání volného hodu. Ten však rozehráli neúspěšně a dali kolínským možnost k vyrovnání a Tereza Paďouková dokázala skórovat, a tak výsledkem byla první remíza tohoto ročníku České korfbalové extraligy.

Koše PV: Zelinková 4, Vyroubal 3, Šnévajs 3, Lešanská 2, Šťastná 2, Galíček 2

Koše Kolína: Břízová 3, Motáková 2, Paďouková 2, Kubíček M. 2, Sládek 2, Kubíček Š. 2, Konigsmark 2, Milichovský 1


2.zápas: SK RG Prostějov – VKC Kolín 22:23 (16:12)

Druhý zápas začali domácí výrazně lépe a díky úžasnému střeleckému představení Havlové a Zelinkové si udržovali neustále 3-4 košový náskok. S tímto rozdílem skončil i první poločas a domácí nedovolovali kolínským Vembloudům se košově přiblížit. S postupujícím časem však kolínský tým přeci jen začal stahovat náskok domácích a poprvé bylo skóre vyrovnané až 5 minut před koncem zápasu. Oba týmy vyvinuly maximální úsilí, aby dokázaly doslova urvat vítězství na svou stranu – šťastnější byli nakonec hosté, kterým výhru zajistil svým šestým košem v zápase hrající trenér a člen reprezentace České republiky Matěj Kubíček.

Koše PV: Havlová 8, Zelinková 4, Vyroubal 4, Šťastná 3, Lešanská 1, Galíček 1

Koše Kolína: Kubíček M. 6, Sládek 5, Paďouková 4, Motáková 3, Filip 3, Tvrdíková 1, Milichovský 1

Tabulka po 8 odehraných zápasech:

1. Brno, KK 8 6 0 2 176:129 12

2. České Budějovice, KCC Sokol 8 6 0 2 160:146 12

3. Znojmo Modří Sloni 8 4 0 4 157:150 8

4. Kolín, VKC 8 2 1 5 146:181 5

5. Prostějov, SK RG 8 1 1 6 127:160 3
autor: Ing. Lukáš Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.