> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vánoce stráví na prvním místě

vloženo: 15.12.2014           komentářů: 0

Vánoce stráví na prvním místě tabulky KK Brno

V posledním předvánočním kole České korfbalové extraligy hostily oba vedoucí celky týmy ze spodních pater tabulky a očekávalo se, že potvrdí své pozice a bude jen otázkou rozdílu skóre, kdo stráví Vánoce na čele tabulky.

1.zápas KCC Sokol České Budějovice – SK RG Prostějov 17:19 (10:8)

Domácí tým vstoupil do zápasu lépe a během celého prvního poločasu si udržoval mírné vedení, ale jeho hře chyběla lehkost – možná i proto, že z důvodu pracovních povinností chyběla domácím jedna z opor – reprezentant ČR Jakub Bláha. I tak ale odcházeli do šaten spokojenější domácí. Ve druhé půli však hosté, pod vedením reprezentačního trenéra do 19 let Davida Konečného, zpřesnili svá zakončení a rázem se dostali do vedení 11:15. Domácí dokázali ještě srovnat na 15:15, ale hosté si vedení vypracovali znovu a již jej, trochu překvapivě, ale zaslouženě, dokázali udržet až do konce zápasu.

Koše ČB: Pešák 5, Krejčí 4, Klacková 3, Hurdálková 2, Housková 1, Bínová 1, Tsybyktarov 1

Koše PV: Vyroubal 7, Havlová 4, Galíček 2, Nasadilová 2, Marek 2, Šnévajs 1, Šnajdr 1

2.zápas KCC Sokol České Budějovice – SK RG Prostějov 17:11 (12:3)

Druhý zápas začal opět vyrovnaně, a to až do stavu 3:3 v desáté minutě. Pak přišla neuvěřitelná šňůra deseti košů v podání domácích Sokolů, kteří se tak ujali výrazného náskoku. Navíc dokázali zcela eliminovat nejlepšího střelce prvního zápasu Alexandra Vyroubala, ale i další střelce z Hané. Hosté však dokázali s přibývajícím časem přidat úspěšné zásahy, což však stačilo pouze na kosmetickou úpravu skóre, ale na další bodový zisk už nikoliv.

Koše ČB: Pešák 6, Krejčí 4, Čierný 2, Tsybyktarov 2, Bínová 2, Klacková 1

Koše PV: Galíček 5, Havlová 3, Tichý 2, Vyroubal 1

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.