> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V extralize se rozhořel boj

vloženo: 16.12.2014           komentářů: 0

V extralize se rozhořel boj o horní nadstavbovou pětku, Agelkám chybí už jen málo k triumfu v základní části

Jednu dohrávku, dvě předehrávky a kompletní 13. kolo měla na programu UNIQA extraliga žen ČR 2014/15 během uplynulého týdne. Některé zápasy přitom nesly velkou důležitost v klíčovém boji o postup do vrchní nadstavbové skupiny o 1. až 5. místo, což s předstihem zajišťuje lepší nasazení pro play off.

Dva stěžejní duely ve své snaze udržet se v tabulce nahoře absolvovalo dosud největší překvapení letošního ročníku, výběr TJ Ostrava. V obou střetnutích měl výhodu domácího prostředí, jenže ani jednou neuspěl. Nejprve v předehrávce 15. dějství podlehl silnému Olympu Praha 1:3 a poté stejným poměrem prohrál i s Olomoucí v nesmírně důležitém utkání, jímž se mohl účasti v lepší pětce notně přiblížit. Místo toho nechal SK UP doskočit na rozdíl tří bodů ke své čtvrté pozici, takže šance papírového favorita ožila.
Totéž platí o naději KP Brno, neboť Královo Pole povinně uspělo na hřišti městského konkurenta SG jasně 3:0 a při rovněž očekávané porážce VK Přerov se suverénně vedoucím VK AGEL Prostějov 0:3 má i brněnský tým každoročně toužící po medaili k elitnímu kvintetu rázem o dost blíž. Čtvrtou příčku a sedmé místo teď dělí pouhé čtyři body, bitva o nadstavbovou výhodu tak bude jistě velmi zajímavá i dramatická.
Zapojit se do ní chtěl také TJ Sokol Šternberk a tuhle možnost si otevřel díky spolehlivému triumfu 3:0 nad SG Brno v dohrávce 3. kola. Následně však znovu na vlastní palubovce vůbec nestačil Frýdku-Místku 0:3, čímž se posun šternberské ekipy ze stávajícího osmého postu výš nejeví moc reálně. Naopak TJ Sokol Frýdek-Místek hladkým vítězstvím opět potvrdil svůj neustálý progres vedoucí k aktuálnímu upevnění třetího fleku jen dva bodíky za druhým Olympem. Naše volejbalistky mají v čele šestibodový náskok před Pražankami, zatímco dno pořadí beznadějně okupuje brněnské SG.
Před sváteční pauzou se přitom v ženské extralize České republiky odehrají už pouze tři zápasy.

autor: www.vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.