> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V extralize se rozhořel boj

vloženo: 16.12.2014           komentářů: 0

V extralize se rozhořel boj o horní nadstavbovou pětku, Agelkám chybí už jen málo k triumfu v základní části

Jednu dohrávku, dvě předehrávky a kompletní 13. kolo měla na programu UNIQA extraliga žen ČR 2014/15 během uplynulého týdne. Některé zápasy přitom nesly velkou důležitost v klíčovém boji o postup do vrchní nadstavbové skupiny o 1. až 5. místo, což s předstihem zajišťuje lepší nasazení pro play off.

Dva stěžejní duely ve své snaze udržet se v tabulce nahoře absolvovalo dosud největší překvapení letošního ročníku, výběr TJ Ostrava. V obou střetnutích měl výhodu domácího prostředí, jenže ani jednou neuspěl. Nejprve v předehrávce 15. dějství podlehl silnému Olympu Praha 1:3 a poté stejným poměrem prohrál i s Olomoucí v nesmírně důležitém utkání, jímž se mohl účasti v lepší pětce notně přiblížit. Místo toho nechal SK UP doskočit na rozdíl tří bodů ke své čtvrté pozici, takže šance papírového favorita ožila.
Totéž platí o naději KP Brno, neboť Královo Pole povinně uspělo na hřišti městského konkurenta SG jasně 3:0 a při rovněž očekávané porážce VK Přerov se suverénně vedoucím VK AGEL Prostějov 0:3 má i brněnský tým každoročně toužící po medaili k elitnímu kvintetu rázem o dost blíž. Čtvrtou příčku a sedmé místo teď dělí pouhé čtyři body, bitva o nadstavbovou výhodu tak bude jistě velmi zajímavá i dramatická.
Zapojit se do ní chtěl také TJ Sokol Šternberk a tuhle možnost si otevřel díky spolehlivému triumfu 3:0 nad SG Brno v dohrávce 3. kola. Následně však znovu na vlastní palubovce vůbec nestačil Frýdku-Místku 0:3, čímž se posun šternberské ekipy ze stávajícího osmého postu výš nejeví moc reálně. Naopak TJ Sokol Frýdek-Místek hladkým vítězstvím opět potvrdil svůj neustálý progres vedoucí k aktuálnímu upevnění třetího fleku jen dva bodíky za druhým Olympem. Naše volejbalistky mají v čele šestibodový náskok před Pražankami, zatímco dno pořadí beznadějně okupuje brněnské SG.
Před sváteční pauzou se přitom v ženské extralize České republiky odehrají už pouze tři zápasy.

autor: www.vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.