> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V extralize se rozhořel boj

vloženo: 16.12.2014           komentářů: 0

V extralize se rozhořel boj o horní nadstavbovou pětku, Agelkám chybí už jen málo k triumfu v základní části

Jednu dohrávku, dvě předehrávky a kompletní 13. kolo měla na programu UNIQA extraliga žen ČR 2014/15 během uplynulého týdne. Některé zápasy přitom nesly velkou důležitost v klíčovém boji o postup do vrchní nadstavbové skupiny o 1. až 5. místo, což s předstihem zajišťuje lepší nasazení pro play off.

Dva stěžejní duely ve své snaze udržet se v tabulce nahoře absolvovalo dosud největší překvapení letošního ročníku, výběr TJ Ostrava. V obou střetnutích měl výhodu domácího prostředí, jenže ani jednou neuspěl. Nejprve v předehrávce 15. dějství podlehl silnému Olympu Praha 1:3 a poté stejným poměrem prohrál i s Olomoucí v nesmírně důležitém utkání, jímž se mohl účasti v lepší pětce notně přiblížit. Místo toho nechal SK UP doskočit na rozdíl tří bodů ke své čtvrté pozici, takže šance papírového favorita ožila.
Totéž platí o naději KP Brno, neboť Královo Pole povinně uspělo na hřišti městského konkurenta SG jasně 3:0 a při rovněž očekávané porážce VK Přerov se suverénně vedoucím VK AGEL Prostějov 0:3 má i brněnský tým každoročně toužící po medaili k elitnímu kvintetu rázem o dost blíž. Čtvrtou příčku a sedmé místo teď dělí pouhé čtyři body, bitva o nadstavbovou výhodu tak bude jistě velmi zajímavá i dramatická.
Zapojit se do ní chtěl také TJ Sokol Šternberk a tuhle možnost si otevřel díky spolehlivému triumfu 3:0 nad SG Brno v dohrávce 3. kola. Následně však znovu na vlastní palubovce vůbec nestačil Frýdku-Místku 0:3, čímž se posun šternberské ekipy ze stávajícího osmého postu výš nejeví moc reálně. Naopak TJ Sokol Frýdek-Místek hladkým vítězstvím opět potvrdil svůj neustálý progres vedoucí k aktuálnímu upevnění třetího fleku jen dva bodíky za druhým Olympem. Naše volejbalistky mají v čele šestibodový náskok před Pražankami, zatímco dno pořadí beznadějně okupuje brněnské SG.
Před sváteční pauzou se přitom v ženské extralize České republiky odehrají už pouze tři zápasy.

autor: www.vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.