> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápas v Prostějově nedohrán

vloženo: 21.12.2014           komentářů: 0
Zápas v Prostějově nedohrán za stavu 3:0

Dlouho očekávaný zápas nedopadl podle představ nikoho z účastněných, pro řádění fanoušků ve druhé přestávce byl předčasně ukončen za stavu 3:0 pro domácí. Havířovští hokejisté tak nedostali šanci se zápasem něco ve třetí třetině udělat. O první gól Jestřábů se postaral Duba, který se trefil už na začátku 3. minuty. Ve druhé třetině domácí po šťastném odrazu od Luňákovy brusle využili přesilovku a třetí branku přidal ve 36. minutě Krejčík.

včera | Petr Miklas

37.kolo, sobota 20.12.2014
HK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov
3:0 (1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Duba (Indra), 24. Luňák (Meidl, Roupec), 36. Krejčík (Meidl, Kindl). Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1045. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:0,3:0.

HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Řezáč, Hertl, Niko, Husák, Jedlička, Hawlík, Maráš, Malý, Roupec – Moučka, Matuš, Luňák, Krejčík, Meidl, Kajaba, Kindl, Indra, Franek, Duba, Cienciala.
AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Bahounek, Lenďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Maruna, Pechanec, Sztefek, Tomi, Klimša, Jakúbek, Bednář, Fořt, Šlahař, Šedivý, Loskot, Matějek.

Komentář k zápasu
Utkání začalo řadou nepřesností, které mohly vyústit v první gól Havířova, ale přečíslení dva na jednoho vyřešil s klidem Juraj Šimboch. Domácí byli opticky lepším týmem, především třinecká formace v čele s Radimem Matušem se držela často na kotouči. Na první gól zápasu čekali diváci do 3. minuty. Chybnou rozehrávku Havířova vystihl Marek Indra, prodloužil na LUKÁŠE DUBU, který s velkým klidem zakončil pod horní tyčku ležícího Danečka a otevřel skóre duelu – 1:0.

Díky dvěma přesilovým hrám pokračovali domácí v aktivitě, Hertl nebezpečně stojící před brankovištěm měl několik příležitostí navýšit skóre, ale odražené puky přály hostům. Ti se dostali ke slovu až v přesilové hře v závěru třetiny, ale domácí družina se s klidem ubránila. Hokej se hrál pohledný, místy až dost otevřený.

Ve stejném duchu se pak neslo i druhé dějství, domácí tým projevoval aktivu, za kterou byl odměněn ve 24.minutě. Dobře hrající formace ve složení Luňák – Meidl – Krejčík, se postarala o druhý gól. LUKÁŠ LUŇÁK dostal naservírovaný puk křižně přes obrané pásmo hostů a do prázdné branky neměl problém puk uklidit – 0:2.

Zřejmě zlomový moment utkání po sportovní stránce nastal těsně před polovinou hrací doby. Havířov dostal možnost přesilové hry 5 na 3. Ta trvala dlouhých 26 vteřin, i když měli hosté vyložené šance, jistý Juraj Šimboch ve spolupráci s obranou vše zvládl. Havířov i po nevyužité přesilovce hrozil z brejků, ale bez gólové odezvy. Domácí naopak byli stále při chuti a snažili se o další branky. Ve vyložené šanci byl Matuš, ale z blízky neproměnil. Co se nepovedlo jemu, mohl slavit LUKÁŠ KREJČÍK. Posila Hanáků se výborně postavila v mezikruží, kde ukázkově tečoval prudký kotouč a umístil pod břevno – 3:0.

Do závěrečné části nastoupit oba týmy ani nestihly. Hráči kroužili na ledě, a ze sektoru hostujících fanoušků začaly na led přilétat petardy a pyrotechnika. Postupem času se tato situace stala rizikovou, nastala bitka mezi pořadatelskou službou a některými „fanoušky“ hostí. Hráči byli celou dobu v tunelu mezi kabinami a po vzájemné dohodě obou laviček a hlavního rozhodčího se utkání předčasně ukončilo. Posledním impulzem bylo vniknutí těžkooděnců Policie ČR, jenž vyhnala hostující sektor ze stadionu. Domácí výběr si alespoň částečně vychutnal děrovačku se svými příznivci, Havířov se naopak vydal na cestu do Jihlavy, kde jej hned zítra čeká utkání s Duklou.

Autor reportáže: Lukáš Majer, www.lhkjestrabi.cz
Ohlasy trenérů

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): V posledních zápasech jsme dostali debakly, dva dny jsme se připravovali na obranu. Hráli jsme to poctivě, moc jsme soupeře do šancí nepustili. Z protiútoků jsme dali góly, měli jsme optickou převahu a 3:0 jsme vedli zaslouženě. Co se týče fanoušků, tak většina fanoušků Havířova stála nahoře, dole stálo 20 šílenců, kteří se přijeli pobít a řádili jak smyslů zbavení.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov 2010): Do Prostějova jsme přijeli po dvou těžkých utkáních, podařilo se nám uhrát 4 body a to se na nás trošku podepsalo. Hráči sem přijeli s tím, že se jim nemůže nic stát. Domácí udělali pro výhru daleko více, a proto zaslouženě vyhráli. Nebyli jsme schopni dostat ani do hry. Asi i kdyby se dohrála třetí třetina, nic bychom s tím výsledkově neudělali. K fanouškům se vyjadřovat nechci, již jsem se vyjádřil, když se nám to stalo předtím a dále k tomu nemám co říci. Výsledek dle mne zůstane tak jak je.autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.