> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápas v Prostějově nedohrán

vloženo: 21.12.2014           komentářů: 0
Zápas v Prostějově nedohrán za stavu 3:0

Dlouho očekávaný zápas nedopadl podle představ nikoho z účastněných, pro řádění fanoušků ve druhé přestávce byl předčasně ukončen za stavu 3:0 pro domácí. Havířovští hokejisté tak nedostali šanci se zápasem něco ve třetí třetině udělat. O první gól Jestřábů se postaral Duba, který se trefil už na začátku 3. minuty. Ve druhé třetině domácí po šťastném odrazu od Luňákovy brusle využili přesilovku a třetí branku přidal ve 36. minutě Krejčík.

včera | Petr Miklas

37.kolo, sobota 20.12.2014
HK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov
3:0 (1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Duba (Indra), 24. Luňák (Meidl, Roupec), 36. Krejčík (Meidl, Kindl). Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1045. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:0,3:0.

HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Řezáč, Hertl, Niko, Husák, Jedlička, Hawlík, Maráš, Malý, Roupec – Moučka, Matuš, Luňák, Krejčík, Meidl, Kajaba, Kindl, Indra, Franek, Duba, Cienciala.
AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Bahounek, Lenďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Maruna, Pechanec, Sztefek, Tomi, Klimša, Jakúbek, Bednář, Fořt, Šlahař, Šedivý, Loskot, Matějek.

Komentář k zápasu
Utkání začalo řadou nepřesností, které mohly vyústit v první gól Havířova, ale přečíslení dva na jednoho vyřešil s klidem Juraj Šimboch. Domácí byli opticky lepším týmem, především třinecká formace v čele s Radimem Matušem se držela často na kotouči. Na první gól zápasu čekali diváci do 3. minuty. Chybnou rozehrávku Havířova vystihl Marek Indra, prodloužil na LUKÁŠE DUBU, který s velkým klidem zakončil pod horní tyčku ležícího Danečka a otevřel skóre duelu – 1:0.

Díky dvěma přesilovým hrám pokračovali domácí v aktivitě, Hertl nebezpečně stojící před brankovištěm měl několik příležitostí navýšit skóre, ale odražené puky přály hostům. Ti se dostali ke slovu až v přesilové hře v závěru třetiny, ale domácí družina se s klidem ubránila. Hokej se hrál pohledný, místy až dost otevřený.

Ve stejném duchu se pak neslo i druhé dějství, domácí tým projevoval aktivu, za kterou byl odměněn ve 24.minutě. Dobře hrající formace ve složení Luňák – Meidl – Krejčík, se postarala o druhý gól. LUKÁŠ LUŇÁK dostal naservírovaný puk křižně přes obrané pásmo hostů a do prázdné branky neměl problém puk uklidit – 0:2.

Zřejmě zlomový moment utkání po sportovní stránce nastal těsně před polovinou hrací doby. Havířov dostal možnost přesilové hry 5 na 3. Ta trvala dlouhých 26 vteřin, i když měli hosté vyložené šance, jistý Juraj Šimboch ve spolupráci s obranou vše zvládl. Havířov i po nevyužité přesilovce hrozil z brejků, ale bez gólové odezvy. Domácí naopak byli stále při chuti a snažili se o další branky. Ve vyložené šanci byl Matuš, ale z blízky neproměnil. Co se nepovedlo jemu, mohl slavit LUKÁŠ KREJČÍK. Posila Hanáků se výborně postavila v mezikruží, kde ukázkově tečoval prudký kotouč a umístil pod břevno – 3:0.

Do závěrečné části nastoupit oba týmy ani nestihly. Hráči kroužili na ledě, a ze sektoru hostujících fanoušků začaly na led přilétat petardy a pyrotechnika. Postupem času se tato situace stala rizikovou, nastala bitka mezi pořadatelskou službou a některými „fanoušky“ hostí. Hráči byli celou dobu v tunelu mezi kabinami a po vzájemné dohodě obou laviček a hlavního rozhodčího se utkání předčasně ukončilo. Posledním impulzem bylo vniknutí těžkooděnců Policie ČR, jenž vyhnala hostující sektor ze stadionu. Domácí výběr si alespoň částečně vychutnal děrovačku se svými příznivci, Havířov se naopak vydal na cestu do Jihlavy, kde jej hned zítra čeká utkání s Duklou.

Autor reportáže: Lukáš Majer, www.lhkjestrabi.cz
Ohlasy trenérů

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): V posledních zápasech jsme dostali debakly, dva dny jsme se připravovali na obranu. Hráli jsme to poctivě, moc jsme soupeře do šancí nepustili. Z protiútoků jsme dali góly, měli jsme optickou převahu a 3:0 jsme vedli zaslouženě. Co se týče fanoušků, tak většina fanoušků Havířova stála nahoře, dole stálo 20 šílenců, kteří se přijeli pobít a řádili jak smyslů zbavení.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov 2010): Do Prostějova jsme přijeli po dvou těžkých utkáních, podařilo se nám uhrát 4 body a to se na nás trošku podepsalo. Hráči sem přijeli s tím, že se jim nemůže nic stát. Domácí udělali pro výhru daleko více, a proto zaslouženě vyhráli. Nebyli jsme schopni dostat ani do hry. Asi i kdyby se dohrála třetí třetina, nic bychom s tím výsledkově neudělali. K fanouškům se vyjadřovat nechci, již jsem se vyjádřil, když se nám to stalo předtím a dále k tomu nemám co říci. Výsledek dle mne zůstane tak jak je.autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.