> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zápas v Prostějově nedohrán

vloženo: 21.12.2014           komentářů: 0
Zápas v Prostějově nedohrán za stavu 3:0

Dlouho očekávaný zápas nedopadl podle představ nikoho z účastněných, pro řádění fanoušků ve druhé přestávce byl předčasně ukončen za stavu 3:0 pro domácí. Havířovští hokejisté tak nedostali šanci se zápasem něco ve třetí třetině udělat. O první gól Jestřábů se postaral Duba, který se trefil už na začátku 3. minuty. Ve druhé třetině domácí po šťastném odrazu od Luňákovy brusle využili přesilovku a třetí branku přidal ve 36. minutě Krejčík.

včera | Petr Miklas

37.kolo, sobota 20.12.2014
HK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov
3:0 (1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Duba (Indra), 24. Luňák (Meidl, Roupec), 36. Krejčík (Meidl, Kindl). Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1045. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:0,3:0.

HK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Řezáč, Hertl, Niko, Husák, Jedlička, Hawlík, Maráš, Malý, Roupec – Moučka, Matuš, Luňák, Krejčík, Meidl, Kajaba, Kindl, Indra, Franek, Duba, Cienciala.
AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Bahounek, Lenďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Maruna, Pechanec, Sztefek, Tomi, Klimša, Jakúbek, Bednář, Fořt, Šlahař, Šedivý, Loskot, Matějek.

Komentář k zápasu
Utkání začalo řadou nepřesností, které mohly vyústit v první gól Havířova, ale přečíslení dva na jednoho vyřešil s klidem Juraj Šimboch. Domácí byli opticky lepším týmem, především třinecká formace v čele s Radimem Matušem se držela často na kotouči. Na první gól zápasu čekali diváci do 3. minuty. Chybnou rozehrávku Havířova vystihl Marek Indra, prodloužil na LUKÁŠE DUBU, který s velkým klidem zakončil pod horní tyčku ležícího Danečka a otevřel skóre duelu – 1:0.

Díky dvěma přesilovým hrám pokračovali domácí v aktivitě, Hertl nebezpečně stojící před brankovištěm měl několik příležitostí navýšit skóre, ale odražené puky přály hostům. Ti se dostali ke slovu až v přesilové hře v závěru třetiny, ale domácí družina se s klidem ubránila. Hokej se hrál pohledný, místy až dost otevřený.

Ve stejném duchu se pak neslo i druhé dějství, domácí tým projevoval aktivu, za kterou byl odměněn ve 24.minutě. Dobře hrající formace ve složení Luňák – Meidl – Krejčík, se postarala o druhý gól. LUKÁŠ LUŇÁK dostal naservírovaný puk křižně přes obrané pásmo hostů a do prázdné branky neměl problém puk uklidit – 0:2.

Zřejmě zlomový moment utkání po sportovní stránce nastal těsně před polovinou hrací doby. Havířov dostal možnost přesilové hry 5 na 3. Ta trvala dlouhých 26 vteřin, i když měli hosté vyložené šance, jistý Juraj Šimboch ve spolupráci s obranou vše zvládl. Havířov i po nevyužité přesilovce hrozil z brejků, ale bez gólové odezvy. Domácí naopak byli stále při chuti a snažili se o další branky. Ve vyložené šanci byl Matuš, ale z blízky neproměnil. Co se nepovedlo jemu, mohl slavit LUKÁŠ KREJČÍK. Posila Hanáků se výborně postavila v mezikruží, kde ukázkově tečoval prudký kotouč a umístil pod břevno – 3:0.

Do závěrečné části nastoupit oba týmy ani nestihly. Hráči kroužili na ledě, a ze sektoru hostujících fanoušků začaly na led přilétat petardy a pyrotechnika. Postupem času se tato situace stala rizikovou, nastala bitka mezi pořadatelskou službou a některými „fanoušky“ hostí. Hráči byli celou dobu v tunelu mezi kabinami a po vzájemné dohodě obou laviček a hlavního rozhodčího se utkání předčasně ukončilo. Posledním impulzem bylo vniknutí těžkooděnců Policie ČR, jenž vyhnala hostující sektor ze stadionu. Domácí výběr si alespoň částečně vychutnal děrovačku se svými příznivci, Havířov se naopak vydal na cestu do Jihlavy, kde jej hned zítra čeká utkání s Duklou.

Autor reportáže: Lukáš Majer, www.lhkjestrabi.cz
Ohlasy trenérů

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov): V posledních zápasech jsme dostali debakly, dva dny jsme se připravovali na obranu. Hráli jsme to poctivě, moc jsme soupeře do šancí nepustili. Z protiútoků jsme dali góly, měli jsme optickou převahu a 3:0 jsme vedli zaslouženě. Co se týče fanoušků, tak většina fanoušků Havířova stála nahoře, dole stálo 20 šílenců, kteří se přijeli pobít a řádili jak smyslů zbavení.

Jan Daneček (trenér HC AZ Havířov 2010): Do Prostějova jsme přijeli po dvou těžkých utkáních, podařilo se nám uhrát 4 body a to se na nás trošku podepsalo. Hráči sem přijeli s tím, že se jim nemůže nic stát. Domácí udělali pro výhru daleko více, a proto zaslouženě vyhráli. Nebyli jsme schopni dostat ani do hry. Asi i kdyby se dohrála třetí třetina, nic bychom s tím výsledkově neudělali. K fanouškům se vyjadřovat nechci, již jsem se vyjádřil, když se nám to stalo předtím a dále k tomu nemám co říci. Výsledek dle mne zůstane tak jak je.autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.