> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi na jihu Čech neuspěli

vloženo: 27.12.2014           komentářů: 0


Jestřábi na jihu Čech neuspěli, dodatečný dárek patří Motoru

Nezdarem skončil pro Jestřáby povánoční mač v rámci 38. kola 1. ligy v Českých Budějovicích. Byť Hanáci v posledním venkovním utkání roku dokázali odpovědět na první gól Motoru, v dalších případech se jim to už nepovedlo. Zápas sice mohl zdramatizovat Václav Meidl, který měl ihned po druhé prostějovské brance příležitost srovnat na 3:3, puk ale dle soudu rozhodčích do sítě nedostal. Naopak Jihočeši přidali čtvrtou trefu a na konečných 5:2 z pohledu domácích ještě v závěru upravil obránce Vráblík.

dnes | Petr Komárek
38.kolo, sobota 27.12.2014
ČEZ Motor České Budějovice
5:2(1:0, 3:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 11. Pajič (Mucha, Straka), 24. Bárta (Pajič, Švihálek), 36. Rob (Vaniš, Prokeš), 40. Boháč (Pajič), 60. Vráblík (Nouza) – 23. Franek (Kindl), 38. Duba (Indra, Niko). Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5561. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Vráblík, Škopek, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Semrád, Žovinec – Bárta, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka (C), Heřman – Vaniš, Rob, Prokeš – Trummer, Přibyl, Boháč. Trenér: Petr Rosol.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (Kocián) – Roupec, Hertl, Niko, Husák, Malý, Kaluža, Matyáš, Hawlík – Moučka, V. Meidl, Jedlička – Krejčík, Venkrbec, Luňák – Kajaba, Duba (C), Indra – Kindl, Franek, Sršeň. Trenér: Petr Zachar.
Komentář k zápasu

Do posledního domácího utkání tohoto roku vstoupili lépe Budějovičtí, když po necelé minutě ujela nejproduktivnější dvojice první ligy Straka – Nouza, která ovšem nedokázala zakončit. Prostějovská obrana odvrátila hrozbu vyhozením kotouče na zakázané uvolnění. Hned v prvních deseti minutách měli Jihočeši možnost čtyř přesilových her. Jedna z nich byla dvojnásobná, kterou domácí proměnili ve vstřelenou branku. Dělovka Jána Muchy mířila mimo dosah Šimbochovy brány, odrazila se od mantinelu k zcela volnému Roku Pajičovi, jenž střílel do prázdné brány. Prostějovský gólman se k levé tyči nestačil přesunout – 1:0. Budějovičtí si následně vytvořili hromadu gólových šancí, ale další branku do konce prvního dějství nedokázali vstřelit. Prostějovští dokázali hrozit jen při své přesilové hře. Do kabiny s lepším svědomím odcházeli domácí.

Hosté si vyrovnávací branku schovali až do prostředního dějství. Nádherná přihrávka přes tři hráče Motoru skončila na holi Tomáše Franka, který si položil Bláhu, pohotově zakončil a srovnal na 1:1. Jenže za pouhých sedmnáct vteřin Budějovičtí znovu strhli vedení na svou stranu. Rok Pajič přihrál přesně na hůl Jiřího Bárty a ten bekhendovou střelou překonal Šimbocha – 2:1. Zanedlouho chtěl navýšit náskok Tomáš Nouza, nýbrž jeho pokus mířil vysoko. Krátce před druhou sirénou nabral rychlost Martin Heřman, ale jeho střelu Šimboch vyrazil do ochranné sítě. Náskok domácích se ještě zvýšil zásluhou mladého Luboše Roba, kterému přihrál zpoza brány Marek Vaniš a českobudějovický forvard se nemýlil – 3:1. Ovšem dvoubrankový náskok si Jihočeši moc dlouho nepohlídali, když prostějovský kapitán Tomáš Duba dostal pas od Marka Indry, se kterým si poradil a snížil na 3:2. Po několika sekundách už se předčasně radovali Prostějovští znovu, ale puk jen těsně nepřešel brankovou čáru a Budějovičtí byli stále ve vedení. Třicet jedna vteřin před koncem druhé třetiny se prostějovská síť rozvlnila počtvrté díky Danielu Boháčovi a Budějovičtí odskočili do dvoubrankového vedení – 4:2. Po pětibrankové smršti ve druhé části odcházeli spokojenější opět Jihočeši.

Začátek poslední třetiny byl prakticky bez šancí. Zahrozit se pokoušel Boháč, ale jeho střelu zblokoval Niko. Po chvíli prověřili Bláhu i hosté zásluhou Tomáše Franka, ale českobudějovický gólman si s prostějovským kapitánem poradil. Budějovická obrana pracovala na jedničku. Prostějovské hráče téměř k ničemu nepustila. Pět minut před koncem utkání si Tomáš Nouza obhodil dva prostějovské obránce, povedlo se mu i zakončit, ale Šimbachův beton byl na správném místě. Výhru Motoru pečetil gólem do prázdné brány Roman Vráblík – 5:2.
Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Kvůli zdravotnímu stavu některých našich hráčů i vánočním svátkům to byl těžký zápas. Naštěstí jsme dokázali po gólech soupeře kontrovat, což společně s vedoucím gólem ve dvojnásobné přesilovce určilo ráz utkání.

Petr Zachar (LHK Jestřábi Prostějov): Do zápasu jsme vstoupili špatně, v první třetině jsme se kvůli několika vyloučením nedostali do tempa. Pokaždé, když se nám povedlo snížit, přišel rychlý kontr Budějovic. To nás srazilo na kolena. Domácí vyhráli zaslouženě.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.